Skocz do zawartości

"Odsłuchy" słuchawek online


patricyoung

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli było, to przepraszam (szukałem i nie znalazłem).

 

Spotkał się ktoś może już z tą stroną? http://www.sonicsense.com/blog/category/open-back-headphones/

 

Jest tam możliwość porównania różnych słuchawek, bo wiadomo z żadnym stopniu nie odda to prawdziwego odsłuchu. Stronę wrzucam jedynie jako ciekawostkę :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo ciekawy. Założyłem CAL! i włączyłem sobie Shit by Dr. Dre studio, to aż mi mózg wzięło i wymasowało basem. Kumpel jak wszedł, i zobaczył że dziwnie jakoś mrugam oczami, to myślał że padaczki na oczy dostałem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu rzucają mi się reklamy kart graficznych do komputera z allegro, gdzie pokazują jaka super jest ich rozdzielczość. Wszystko to oglądasz na własny sprzęcie i jakie możesz mieć pojęcie o tym jak to naprawdę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu rzucają mi się reklamy kart graficznych do komputera z allegro, gdzie pokazują jaka super jest ich rozdzielczość. Wszystko to oglądasz na własny sprzęcie i jakie możesz mieć pojęcie o tym jak to naprawdę wygląda.

 

To samo było nie tak dawno z reklamami telewizorów jak pokazywali Ci na Twoim własnym TV co daje np 400hz....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już istnieje takie combo transparentne wobec sygnału. ;) Ale raczej nie ma takiego które jest transparentne wobec innego sprzętu (DAC<->AMP<->SŁUCHAWKI). W słuchawkach w ogóle nie istnieje coś takiego jak transparentność. Nie istnieje też coś takiego jak neutralność.

 

Dodatkową kwestią są też nagrania i oddanie ich akustyki przez sprzęt. Nie wystarczy puścić jazz by sprawdzić jak co gra i czy nam odpowiada. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już istnieje takie combo transparentne wobec sygnału. ;) Ale raczej nie ma takiego które jest transparentne wobec innego sprzętu (DAC<->AMP<->SŁUCHAWKI). W słuchawkach w ogóle nie istnieje coś takiego jak transparentność. Nie istnieje też coś takiego jak neutralność.

 

Dodatkową kwestią są też nagrania i oddanie ich akustyki przez sprzęt. Nie wystarczy puścić jazz by sprawdzić jak co gra i czy nam odpowiada. ;)

Jest to oczywiste i zdaję sobie z tego sprawę :)

 

Pozwoliłem sobie jednak rzucić ogólnikowy żarcik, który nie miał na celu przejawiać jakichkolwiek wartości merytorycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności