Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zmrol

Pytanie

Witam,


Tytułem wstępu wyjaśnię, iż zbudowałem to pytanie w oparciu o poradnik jak zadać pytanie na forum http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/.

Duże brawa dla autora poradnika za celność w spostrzeżeniach. W celu uproszczenia i nie spamowania okreslę do kogo kierowane jest to pytanie.


1. Przeczytałem recenzję słuchawek wymienionych poniżej (recenzje nie opisy sprzedawców);

2. Od 2 tygodni czytam fora ad tych słuchawek;

3. Proszę o wypowiedzi osoby które miały bądź mają któreś ze słuchawek wymienionych poniżej;

4. Proszę o wypowiedzi osoby które słuchają podobnej muzyki (Guns N' Roses, Metallica, Disturbed, Korn, Megadeth, Iron Maiden, Ozzy, Pantera, Pro-Pain);

5. Proszę nie sugrować innych słuchawek, szkoda Waszego czasu, interesują mnie tylko te wymienione poniżej;


A więc do dzieła.

Słuchawki bedą używane zarówno w domu jak i na zewnątrz. W domu dźwięk z laptopa (Asus S46C) lub odtważacza dvd (Denon DVD-1740) oraz Sony Xperia go (ST27i), wszystko to podłączone do amplitunera (Denon AVR-390). Na spacerku źródłem bedzie Sony Xperia go w niedalekiej przyszłości jakiś wzmaczniacz słuchawek i może jakiś player.


Jakiś czas temu grałem na bębnach więc dobrze wyeksponowane instrumenty perkusyjne i sekcja rytmiczna (zwłaszcza bass) ma dla mnie duże znaczenie. Więc o ile dobrze zrozumiałem powinienem szukać słuchawek ciemnych, ciepłych. W zakresie sceny fajnie by było gdyby separacja instrumentów była zauważalna ale nie musi być zbyt analityczna. Proszę o Wasze opinie.


Słuchawki które mnie interesują to:

Audio-Technica

ATH-PRO500-MK2

ATH-PRO700-MK2

ATH-M50S


Bayerdynamic

Custom One Pro

DT770 PRO 32 OHM


Brainwavz

HM5

HM9


Jeśli czegoś brakuje w opisie proszę dać znać a uzupełnię. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tez glos na m50.

ja skolei wybralbym dt770 ale 250 ohm - lecz one sa trudniejsze i bardziej wymagajace od zrodla. tez jako portable srednio.

ale imo z m50 powinienes byc zadowolony.

COP podobne - troche bardziej zmulone na dole, lecz z lagodniejsza gora co akurat ja lubie.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie również ath-m50ki. Zwłaszcza przy obecnym torze. Ale wpadł mi jeszcze jeden pomysł. Jeśli rozważasz słuchawki w okolicach 700zł to może warto się jeszcze zainteresować momentum.Dla mnie zdecydowanie lepsze niż COP. Choć jeśli słuchasz głównie rocka to pozostań przy ath-m50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50, zdecydowanie M50. Tak jak radzi adikadik pady od HM5 dla podniesienia komfortu dłuższych odsłuchów.

 

COP w porównaniu do M50 mają "pudełkowy" bas, w mojej ocenie rzecz jasna.

 

@gooru- momentum w tej cenie będą on ear a nie over ear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności