Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

sluchal ktos wiecej niz 1 pary sluchawek z tej listy, i molby je porownac, i ktore najlepiej brac:

 

RHA MA750

Hifiman RE-400

Vsonic GR07

Hippo ProOne

Rockit R-50

Brainwavz S5

 

Tutaj podobne pytanie: http://forum.mp3store.pl/topic/132516-re-400imomentum-in-eareph100ma750i-wybor-zycia/

 

S5 cieplejsze, ciemniejsze i mniej przestrzenne od MA750, R50 czy RE-400. RE-400 łagodniejsze i gładsze niż reszta, mniejszy bas od MA750 czy S5. Rockit armatura, twardsze, bardziej precyzyjne brzmienie, mniej efektowne od RHA - basu niby mają, ale też ostrzejsze. Hippo i Vsonic nie znam.

 

Wybór - zależy do czego i z czym :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RHA MA750 do starszego rocka może być średnio (przydałoby się więcej średnicy, chociaż na Sansach i Taczu może być ok), reszta będzie ok.

Mam prośbę, wiem że to głupie ale jakbyś mógł porównać RHA do Tenore to byłbym mega wdzięczny :)

 

 

MA750 mają więcej powietrza, grają bardziej wyrafinowanie:), w basie MA750 skupione są na najniższych pasmach, Tenore są też lekko podbite w wyższych. Tenory są cieplejsze, przez co RHA w porównaniu wypadają jako ostrzejsze w graniu, jaśniejsze (chociaż to też kwestia dobrania źródła).

Tenory są bardziej uniwersalne, RHA wypadają lepiej z dobrze zrealizowanymi nagraniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

RHA MA750 do starszego rocka może być średnio (przydałoby się więcej średnicy, chociaż na Sansach i Taczu może być ok), reszta będzie ok.

Mam prośbę, wiem że to głupie ale jakbyś mógł porównać RHA do Tenore to byłbym mega wdzięczny :)

 

 

MA750 mają więcej powietrza, grają bardziej wyrafinowanie:), w basie MA750 skupione są na najniższych pasmach, Tenore są też lekko podbite w wyższych. Tenory są cieplejsze, przez co RHA w porównaniu wypadają jako ostrzejsze w graniu, jaśniejsze (chociaż to też kwestia dobrania źródła).

Tenory są bardziej uniwersalne, RHA wypadają lepiej z dobrze zrealizowanymi nagraniami.

 

 

Tak też pewnie bym je porównał i raczej to potwierdzę po bezpośrednich odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tenory i RHA potrzebują więcej mocy niż przeciętne dokanałówki, ale bez przesady. Na Note4 jest bardzo dobrze (jakieś 0,6V na wyjściu), a iPod jest mocniejszy (1V).

Z doświadczenia tylko słuchawki z podwójnym dynamicznym przetwornikiem mogą nie zadowolić się tego typu źródłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem powoli próbować 750i . Jeszcze parę uwag - co do umieszczania w uchu to u mnie jak zwykle trudno. Ale ja już tak mam. Kształt "łezki" bardziej mi sprzyja. Kabel fajny, solidny..ale właśnie grubość powoduje pewną sztywność, poza tym splitter wydaje się jednak za ciężki. Słuchawki wiszące na uszach OTE (transportowo - wyjęte z kanałów) potrafią zsunąć się z ucha, przez swój ciężar.

Etui wygląda fajnie ale moim zdaniem nie jest to superzabezpieczenie. Lepsze jest już od BrainWavz czy od MEE M6pro. 750i mają etui "ekskluzywne" ale czy dostatecznie zabezpieczające ? Poza tym pewnie szybko ulegnie porysowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z T4g grają dobrze. Podniosłem trochę wysokie na EQ, choć może nie jest to potrzebne. Ogólnie ,czysty, klarowny dźwięk. Lepiej jest na AK120, ale Taczka stanowi z 750i również dobraną parę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest klips, ciężar splittera wtedy nie daje się we znaki. Kabel najpierw przypomniał mi absolutną porażkę, czyli Brainwavz R3, ale całe szczęście bardziej elastyczny i bez głupich odcinków pamięciowych :)

 

Złapanie seala rzeczywiście nie takie proste. U mnie lepiej sprawdzają się mniejsze nakładki i głębsza aplikacja - chyba.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pianki Comply nie psują dźwiięku ? Można je stosować ? W zestawie są (co prawda nie Comply).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba moje gumki to Sony hybrids - kolorowe tulejki. Używam najmniejszych.

 

Rozmiar tulejek RHA MA750i to 200 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem różnych (silikonów i pianek) i z żadnymi nie było rewelacji. Tipsy Sony, jak uzyska się dobry seal podbiją dość znacznie bas.

Pianki na pewno nie psują dźwięku - te z zestawu jeżeli uda się uzyskać seal, moim zdaniem dają najlepszy rezultat. Comply też nie są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie charakter basu zaskoczył. Musiałem przestawić mózg - słuchawki świeże, jeszcze sporo pograją, ale basu wcale nie ma dużo. Jest dziwny - nie ma zwartego, punktowego charakteru, a do takiej prezentacji jestem przyzwyczajony. Bardziej się go odczuwa gdzieś w tle, niż daje wyłapać eksponowanego jak inne instrumenty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję złapać kontakt ze stereo stereo. Wysłałem maila, czy mają T20 do odsłuchu. Teoretycznie mają Salon także we Wrocławiu na ul Ruskiej 35. Chyba w poniedziałek tam zatelefonuje.

 

Czy rozmiar pianek Comply badamy po średnicy czy wysokości ? Nie wiem czy mam M czy L...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję złapać kontakt ze stereo stereo. Wysłałem maila, czy mają T20 do odsłuchu. Teoretycznie mają Salon także we Wrocławiu na ul Ruskiej 35. Chyba w poniedziałek tam zatelefonuje.

 

Czy rozmiar pianek Comply badamy po średnicy czy wysokości ? Nie wiem czy mam M czy L...

Wrocław sobie odpuść. Dzwoniłem. Na pytanie czy mają RHA T20 ludzik zapytał mnie :"eee...a co to jest ?"

 

Tapnięte na Galaxy Tab S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności