Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie uważam, żeby JVC były ciemne, nawet na goldenears ich charakterystyka była opisana zupełnie inaczej, więc jak duże rozjaśnienie to czuje, że może zakłuć w uszy. Jasność mam w B&O A8 i o ile z początku mi się podobały, to teraz mam uchowstręt jak ich słucham. Tak w sumie to te JVC nie są ani do końca ciemne, ani jasne, mają bardzo specyficzną sygnaturę, którą można lubić lub nie. Philips M1 jak najbardziej się zgadzam, ale czasami ta ich ciepłota i lekka mułowatość fajnie się zgrywają.

 

Jak spieniężę kilka rzeczy to może spróbuję, chociaż wydaje mi się, że jak hype się skończy, to sporo z nich trafi do komisu tak jak było chociażby z Szajsungami czy JVC KX100. Mówiłeś maciux, że powinny się zgrywać m.in. z DX50. Tam jest taka loteria z softami, że to też nie jest wyznacznik. Mówisz o wcześniejszych softach trochę cieplejszych, o najnowszych jaśniejszych, czy modowanych ciepłych nastawionych na fun? Mając trzy różne (1.2.8 od DOC'a z CWM, SU 1.4.0 i oficjalny 1.9.3) potwierdzam, że słychać różnice i raz jedne słuchawki grają lepiej, raz inne i po zmianie niektóre potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRD80/FXD80, przy całej swojej technicznej sprawności, tuning mają mniej więcej taki, jak brzmienie "rock" domyślnych equalizerów softwarowych o nazwie.
Czyli słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 750, albo T20. T10 to chyba niewypał, za bardzo walą basem i są za ciemne. Wszędzie powtarzają się te same opinie o nich.

 

Byłem dziś w galerii, posłuchałem widziałem wykresy .... niestety zgodzę się z ma750, a t10 widać po wykresach to ciut inne ma750 + filtry :/

 

ma750

750-frequency-chart-30.png?1688

 

T10

f252f28e-3bca-4fd2-9bfe-ecc2d50453ed._V3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazyn ale ty chyba masz MA750?

Twoja sygna "2 /// Touch 3G & One M8 // RHA MA750 // Etymotic HF3 // AKG K550 // Philips SHP9500"

 

Nie są za basowe, ale tak są ciemnawe (patrz spadek) a przy tym sterylne.

Powiem innaczej, ja się wypisałem a bardzo lubię phonaki ale ciii bo nie chce robić antyhajpu , komu jak komu ale mi nie podeszły, jeśli chcesz to t20


Za to t20 wyglądają sporo ciekawiej, czuję że będzie spory wysyp ma750 :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie są za basowe, ale tak są ciemnawe (patrz spadek) a przy tym sterylne.

Powiem innaczej, ja się wypisałem a bardzo lubię phonaki ale ciii bo nie chce robić antyhajpu , komu jak komu ale mi nie podeszły, jeśli chcesz to t20

Czyli co retter, MA750 są podobne do Audeo czy wręcz przeciwnie? Z powyższego zdania(pogrubienie) wynika że niby tak ale wolałbym abyś doprecyzował...

 

Ja jeszcze jestem na liście preorderowej ale tak szczerze, nie jestem przekonany do zakupu i pewnie ostatecznie odpuszczę... w razie wu i tak będzie okazja do tańszego zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się wypisałem a lubię phonaki to chyba logika jest nieskomplikowana? To tak łagodnie mówiąc :D

Powiem innaczej w odsłuchu nie porwały a jak zobaczyłem wykres powiedziałem papa (to nadal łagodnie), jeśli ktoś lubi phonaki i ma odpowiednie źródełko lepiej t20 co właśnie rozważam.

 

Ale wiecie ja mam słuch nietoperza a odsłuch był na x5 który deko szczędzi góry ...

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazyn ale ty chyba masz MA750?

Twoja sygna "2 /// Touch 3G & One M8 // RHA MA750 // Etymotic HF3 // AKG K550 // Philips SHP9500"

 

Nie są za basowe, ale tak są ciemnawe (patrz spadek) a przy tym sterylne.

Powiem innaczej, ja się wypisałem a bardzo lubię phonaki ale ciii bo nie chce robić antyhajpu , komu jak komu ale mi nie podeszły, jeśli chcesz to t20

Za to t20 wyglądają sporo ciekawiej, czuję że będzie spory wysyp ma750 :ph34r:

 

Pośpieszyłem się. Miałem mieć... z miesiąc temu ale dystrybutor z tego co się dowiaduję leci w kulki.

 

A T20 też słuchałeś? Które ciemniejsze 750 czy 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylbym zadowolony gdyby T20 tez mi sie spodobaly. 2 pary dobrych doków. Jedne bardziej szanowane, te drugie do warunków bojowych.

 

T20 nadal chyba nie ma do odsluchu.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter był na odsłuchach i ocenia po wykresach z pudełka :)

 

Jak już, to na te patrz: http://www.innerfidelity.com/content/reid-and-heath-acoustics-ma750-ear-monitor-measurements#z7k1ksrOB7mLU4cK.97

 

Co do FRD80 nie twierdzę, że są ciemne. Odebrałem RHA jako jaśniejsze - są bardziej przejrzyste klarowne, ale nie znaczy od razu, że bardzo ostre. Peaki i sopranie są czasami słyszalne, sporo zależy od materiału. Żyletek jeszcze nie ma, ale jest mega bezpośrednio.

 

Co do DX50, myślę o stock softach, ostatni był imo wporzo.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter był na odsłuchach i ocenia po wykresach z pudełka :)

 

Jak już, to na te patrz: http://www.innerfidelity.com/content/reid-and-heath-acoustics-ma750-ear-monitor-measurements#z7k1ksrOB7mLU4cK.97

Te też widziałem ale te jeszcze bardziej je pogrążają w mojej opini.

Macku najpierw odsłuch chyba z 30min (wystawowe) na koniec szukałem wykresu a nie na odwrót jak delikatnie sugerujesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał przyjemność słuchania MA750i z iBasso? Interesuje mnie DX90 oraz D14 (z naciskiem na to pierwsze).

Przecież Maciux jako główny player ma lub miał dx90, mało Cit tekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I would indeed go with the RHA MA750i. Next best choice would probably be a Shure SE215 plus mic cable. Both have good enhanced-bass sound – the RHA is a little bassier, the SE215 has more balanced mids. Noise isolation is excellent on the SE215 and pretty good with the MA750.

 

:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Karmazyn, natomiast T20 kurde kusi mnie mocno tylko ta cena, jak na moje możliwości jest za duża :unsure: a zamówienie jeszcze skrócili :wacko:

 

Im więcej o nich czytam tym bardziej powinienem z nich zrezygnować. :P Zresztą z T20 to samo, dużo basu, cofnięty środek. Bleh. Zaraz Mp3store przeczyta i od razu zrealizują zbiorówkę...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jakieś inne MA750i, bo moje z basem nie przesadzają.

 

Dziwi mnie skąd tak skrajne opinie o MA750 i od czego to zależy - aplikacja, kształt kanału słuchowego, różnice w seriach? U mnie bas jest na miejscu, osadzony w subbasie, całość jasna i klarowna. Średnica wypchnięta to to nie jest, ale trudno mówić o jakiejś mocnej V-ce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo basu w T20 ? Delikatna V tak ale dużo basu to one nie będą miały w porównaniu do sopranów raczej wszystko w normie czy klasowe zobaczymy, tylko martwi mnie to poszarpanie.

Ale to też może być tak że pewne krzykliwe częstotliwości zostały wygaszone tak jak mają R70x. No i mamy 3 filtry czego nie ma w westonach.

Ale ja przy tej cenie bez odsłuchu nie biorę.

 

RHA-T20freq-range.jpg

 

A ten jest jeszcze deko inny i tu wcale tego basu nie ma tak dużo ... i gdzie tu realna charakterystyka częstotliwości?

 

924a5fec_20150612_180820.jpeg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności