Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Fajna recka maciux, dzięki. :) Pytanie teraz zasadnicze: jaki playerek do takich słuchawek? O jakim charakterze grania będzie pasował? Albo inaczej: coś do 500zł co by dogodzilo tym sluchawkom się znajdzie? Szukam jakiegoś konkretnego, fajnego zestawu player + słuchawki. Muzyka to głównie elektronika, trance, ambienty, czasem rock, czasem coś z wokalem żeńskim i bardziej rozrywkowego (pop). Różnie w sumie, ale głównie elektronika.

 

Z charakteru słuchawek i po przeczytaniu recki widzę że słuchawki byłyby ok, ale teraz mam zgryza z odtwarzaczem do nich (a budżet w sumie niewielki, zdaję sobie sprawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ireniqs - neutralne, ciepłe to dobry wybór. Jasne, chłodniejsze raczej nie, bo góra może ciąć. Tutaj słuchawki są wrażliwe także w kwestii nagrań, ale to dalej nie są żyletki.

 

Myślę, że FiiO to ogólnie dobry wybór. DX50 też. Nie zaszkodzi im też mocniejsza średnica w odtwarzaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ireniqs - neutralne, ciepłe to dobry wybór. Jasne, chłodniejsze raczej nie, bo góra może ciąć. Tutaj słuchawki są wrażliwe także w kwestii nagrań, ale to dalej nie są żyletki.

 

Myślę, że FiiO to ogólnie dobry wybór. DX50 też. Nie zaszkodzi im też mocniejsza średnica w odtwarzaczach.

Dzięki bardzo za informacje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest informacji o T10 a przyznam, że interesują mnie bardziej niż MA750. Jak myślicie, który model byłby lepszym wyborem przy aktualnych, promocyjnych cenach? Jeśli chodzi o sama konstrukcje, to zdecydowanie wolałbym T10, ale jak wypadają dźwiękowo? Chciałbym takie lepsze EPH100, których wcześniej używałem, muzykalne i z funem. Podłączone będą do telefonu (HTC M8) i używane głównie w drodze do pracy. Muzyka to klasyczny rock oraz heavy metal. Jak uważacie, zamówić sobie T10 czy postawić na tańsze MA750?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 750, albo T20. T10 to chyba niewypał, za bardzo walą basem i są za ciemne. Wszędzie powtarzają się te same opinie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma czego porównywać .. to po prostu inna liga .. przede wszystkim to jest przepaść jeśli chodzi o górę i o średnicę .. w kx100 co najwyżej bas jest sensowny .. ale jest go bardzo dużo .. 750 są zdecydowanie pod tym względem równiejsze .. Ja lubię kxy z telefonami .. mało wymagające źródło i na dwór w sam raz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux:

 

a co z/kiedy recka T20 :)?

 

napisz moze tu pokrotce, jak sie prezentuja (dzwiekowo i uzytkowo) w porowaniu z 750-ka/jaki charakter brzmienia, i jak wyglada ich oplacalnosc?

 

dobrze byloby przeczytac recke T20 przed koncem zbiorowki na forum..

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz T20 trudno zdobyć . Maciux nie jest ze Stolicy a tylko tam mają w StereoStereo egzemplarz testowy.

Na początku października mogą mieć T20 salony Cortland.

 

MA750 wchodzą w kanały (moim zdaniem i Kuropa też) raczej płytko. Jeszcze zależy jakie Tipsy założysz. Zresztą ich kształt nie jest etymoticowy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie tak zapytam. Jak wypada porownanie tych RHA z moimi ulubionym JVC FRD80? JVC byly kiedys opisywane chyba na zakupku, wiec nie sa nieznane. Bardzo podoba mi sie ich sygnatura i jestem ciekaw czy RHA bylyby ich rozwinieciem, czy jest to zupelnie inny kierunek. Z wygladu jest slabiej, ale moze brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC to mocniejszy mibdas, twardsze, cieplejsze, ciemniejsze, mniej klarowne brzmienie. RHA MA750 to tak półka wyżej w scenie, rozdzielczości. To słuchawki jaśniejsze, chłodniejsze, bardziej klarowne, bezpośrednie i z większą przestrzenią. Mają trochę inny typ basu, mocniej osadzony w subbasie, mniej twardy i zbity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux, dzieki.

 

Jasnosc... To mam teraz dylemat. Phiatony MS300 mialy byc klasa wyzej od Fidelio M1, a zupelnie mi nie podeszly, to ciekawe czy ta jasnosc RHA by mnie nie zrazila. No coz, jeszcze dwa tygodnie promocji, moze przypadkiem gdzies je spotkam jesli bede na zakupach w jakiejs sieciowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności