Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

@Rymcymcym - a porównałbyś je do Phiaton MS-200 ? Chociaż krótko jeśli możesz.

 

 

RHA - przede wszystkim góra, z ogromną (w porównaniu) ilością detali, klarowna, początkowo nawet trochę za ostra. Bas o niebo lepiej trzymany w ryzach, sprężysty i schodzący bardzo nisko jeśli trzeba, nie zalewający. Generalnie po wygrzaniu bardzo równe słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No RHA są bardzo ciekawe, ale specyficzne moim osobistym zdaniem. Może inni mają odmienne wrażenia, ale jak w temacie z MacaW'ami już napisałem, RHA grają z ogromnym rozmachem i przyznaję bez bicia, nie wiem jak bas o takim zejściu i takiej potędze uderzenia daje się tak dobrze kontrolować, żeby MA750 nie zamieniły się w dwa małe subwoofery :D Jest w nich masa powietrza, grają szeroko i głęboko, i właśnie pod względem sceny oraz separacji moim zdaniem wygrywają z MacaW'ami w moim odczuciu. Z drugiej strony różnica w cenie to na dobrą sprawę ok. 150zł, więc w tym przedziale wcale nie tak mało.

 

No i obie słuchawki lubią prąd, bo zdecydowanie lepiej grały, gdy na E12A przełączyłem na hi-gain. Zwłaszcza MA750 stały się żywsze, a dolne rejestry zyskały epickiej potęgi porównywalnej z uderzeniem meteoru :D

 

P.S. Tak, trochę przesadzam, ale różnica między MA750 a GT-100S jest niezaprzeczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple.Fi mają bardziej podbite wyższe pasma basu, a tego najniższego brakuje w porównaniu do RHA. Średnica w UE jest bardziej wycofana - brzmienie zbliżone do V-ki. RHA są równiejsze. W wyższych tonach wydaje mi się wygrywa Triple.Fi.

Oba modele mają dobrą scenę i separacje, choć trochę inaczej kreowaną - wydaje mi się że odpowiada za to sposób insercji do ucha - Triple.Fi są takie jak Sony XBA-H3/A3 i mają pewne cechy wspólne - unikalna holografia.

Jakość wykonania dla RHA i to zdecydowanie.

Co do komfortu - mi bardziej pasują Triple.Fi, ale tym bym się nie kierował bo to kwestia bardzo indywidualna. Triple.Fi lepiej też izolują.

 

Oba modele to dobry wybór w tej cenie - w wyborze kierowałbym się przede wszystkim basem bo tu mamy największą różnicę. No i gwarancją - na RHA masz 3 lata, UE to już raczej tylko rynek wtórny i żadna lub krótka gwarancja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w Cortlandzie w Sky Tower I piętro. Bardzo miła obsługa. Tipsy miałem własne tzw. Sony.

Po kilku próbach dopasowałem się z najmniejszym rozmiarami. (Tulejka jasnoróżowa). Zwykle używam średnich (tulejka zielona). Słuchaweczki metalowe, cięższe niż Vsonic ale zgrabne i nie obciążają ucha. Nie są w moim ulubionym kształcie łezki, ale też nie są to "pistoleciki".

Kabelek solidny (w sensie wytrzymałości), grubszy. Solidna wtyczka, splitter metalowy. Bardzo fajne odcinki zauszne do zakładania OTE. Od razu zakładasz i masz ! Nie trzeba dopasowywać. Przy chodzeniu moźe trochę stukać o ubranie.

 

Udało mi się złapać SEAL, co u mnie jest trudne. Podłączałem AK120 i T4g. Może nie miałem wrażeń jak Space Marines w bitwie o Davin ;) ale uzyskałem fajny, dociążony dźwięk. Dosyć przestrzenny, bas nie gubił się. Elektroniki - Tangerine Dream, Keller i Schonwalder, Perge dobrze sie słuchało. Charakterystyczne uderzenia perkusji w Phaedra 2005 czy Finnegans Wake (TD) były oddane prawidłowo, dynamicznie, punktowo. Soprany nie atakowały uszu piskami , były raczej zaokrąglone.

 

Ciekawa propozycja sprzętowa. No ,może te 430 zł to trochę za dużo. 300 - 350 zł byłoby lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomachałem w nich głową. Nie wypadały. Choć Vsonic lepiej siedzą.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/06/suchawki-dokanaowe-rha-ma750.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia pokrywają się prawie kompletnie z tym, co napisane w tej recce na blogu :) Aż wrażenia ze słuchania odżyły na nowo.

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności