Skocz do zawartości

Żywotność baterii - ipod video 5.5g z rockboxem


patricyoung

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące żywotności baterii w ipodzie oraz imodzie 5.5g (pierwszy 30gb hdd,drugi 32cf mod). Otóż starając się zaoszczędzić jak najwięcej energii baterii zrobiłem najprostsze menu, wyrzuciłem niepotrzebne pliki (w tym 24-bitowe), ekran jasność na 3, no i oczywiście uśpienie po 5 sekundach. W obydwu baterie wymieniane były niedawno a i tak max daje się pociągnąć od 8 do max 11h (krócej na imodzie mimo, że bateria 2 miesiące temu była wymieniana). Aha - ta rozpiętość taka duża zależy głównie od equalizera, którego czasami muszę użyć - ale to jedyne "udogodnienie" z którego korzystam. Da się jeszcze jakoś pozytywnie wpłynąć na żywotność tych baterii (tak, żeby z equalizerem przynajmniej te 11-12h pociągnąć)?

Słucham w 90% 16-bitowych flaców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

equalizer realizowany jest programowo, więc sam fakt włączenia equalizera powoduje pewien skok "prądożerności" odtwarzania

 

przykładowo w karmie (ten sam czip) samo włączenie equalizera powodowało, że czas odtwarzania zmniejszał się jakoś o 1/3 czy 1/4


oczywiście nie musi to być jedyny powód, innym może być przykładowo sam fakt że pliki FLAC są większe, więc odczyt kolejnej porcji danych musi następować częściej (miało to ogromne znacznie kiedy w odtwarzaczu był tradycyjny dysk twardy)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za podpowiedzi. Jedyna opcja, której nie miałem zastosowanej, to zasilanie akcesorium? (nie wiem jak odmienić). Zobaczymy, czy coś pomoże. Czyli Wasze odtwarzacze, jeśli można wiedziec, działają podobnie czasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN - Rzeczywiście patrząc na te zestawienia źle nie jest... Pewnie będę musiał się pogodzić z tym :)

 

@Lord Rayden - rozważałem taką opcje, ale raczej nie chce pogrubiać już i tak mało poręcznej kanapki.

 

Robię właśnie test obydwu na takim samym albumie flac 16bit z wył eq i włączonym repeatem. Zobaczymy mniej więcej jak pójdzie. A i głośność na -30

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności