Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rock Progresywny


kamokeg

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam dość daleko, więc jeśli będę się chciał wybrać to pewnie pozostaje szukanie noclegu - bo nie dysponuje własnym środkiem transportu.

Ale ktoś w komentarzach na fb wrzucił zdjęcie sali we Wrocławiu, dla mnie bomba:

 

https://www.flickr.com/photos/lulek/20366693042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno muzycznym światkiem wstrząsnęła informacja o śmierci Piotra Grudzińskiego, gitarzysty (czasem) progresywnego zespołu Riverside. Dzisiaj odeszła prawdziwa legenda progresywnego rocka, Keith Emerson... Uhonorujmy tego genialnego muzyka chwilą wypełnioną dźwiękami słynnego utworu jego zespołu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja się od dawna już boję ich nowych płyt

Powiem Ci, że byłem na ich trzech pierwszych koncertach w Polsce jeszcze z Portnoyem i nie żałuję, on do nich pasował. Nowy bębniarz niestety nie udźwignął obowiązków poprzednika, jest mniej zróżnicowany- tak w skrócie.

A jakość nagrywania, szczególnie perkusji na nowych płytach jest żenująca... Plastik...

"Scenes from a memory" to ich najlepsza IMO płyta, muzycznie, tekstowo i jakościowo- jeśli chodzi o nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo. Pomęczyłem chwile to ich nowe dzieło i zdecydowanie odpuszczam sobie zakup. Czy to najsłabsza ich płata? Moim zdaniem tak.

 

Za to nabyłem dziś płytę Flower Kings - Banks Of Eden i jestem więcej niż zadowolony. Koniecznie w wersji 2CD bo te dodatkowe 4 utwory warte są by je posiadać i słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Może być ciekawie, ale z progresywnym rockiem to ma mało wspólnego. Te wszystki ayreony i jego kopie to taka "epicka" wersja neo prog rocka i prog metalu...

 

Całkiem dobry progresywny album z tego roku (ciekawostka: wokalista był rozważany w latach 90. jako głos Genesis):

 

W tym roku ciekawie prezentuje się także iamthemorning (Chark and Coal to IMO "jak brzmiałoby spokojniejsze King Crimson z damskim wokalem").

 

A dla miłośników wariactwa, co powiecie na połączenie rocka, jazzu, ska, funku, King Crimson i wokalu a'la Michael Jackson?

 

A wracając do tematu dobrych progresywnych płyt z lat 2000+, to przypomniało mi się przy robieniu porządków, że Magma wydała swoje K.A. w 2004 roku i był to całkiem dobry album, prawda? :)

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o nowym kawałku Opeth? Są elementy rocka progresywnego lat 70. i 80., ale odnoszę wrażenie że jakoś gorzej to wypada zarówno od eksperymentalnego "Heritage", jak i bardziej przystępnego "Pale Communion". Ale kto wie, może zaskoczą i nagrają mimo wszystko dobry, czwarty progresywny album w swojej karierze :)

 

Swoją drogą, każdy z tych rockowych albumów skierowany jest do fanów innego grania progresywnego:

Damnation - przestrzenne, spokojne, melodyjne granie, lżejszy King Crimson, późniejsze Pink Floyd

Heritage - muzyczne szaleństwo z momentami spokoju, sporo eksperymentów (genialny Haxprocess), generalnie stary dobry KC i wczesny PF

Pale Communion - połączenie wcześniejszych z Goblinem

Nowy album: ??? Czyżby Pale Communion połączone z metalem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe granie , miks prog rocka ,post- metalu , goth , wydali dwa albumy ( wcześniejszy zawiera elementy nawet post-blacku )

Full album (tutaj drugi bardziej przystępny wg.mnie , praktycznie bez scream wokalu):

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności