Skocz do zawartości

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić Daphile odpalane z pendrive (czyli w sumie i live i nie-live, zależy jak to rozpatrywać). Nie byłoby żadnego problemu gdyby twórca umożliwił pracę w środowisku graficznym bez instalacji. Nie byłoby też żadnych problemów gdyby twórca umożliwił instalację systemu w ludzki sposób.

 

LiveCd różnych linuxów mają pewne ograniczenia, ale nie spotkałem się jeszcze z żadnym liveCd, który by sprawiał większe problemy. Na 99% distro internet działa bez problemu, na większości nawet dźwięk bangla od razu. Problem z live cd można mieć ewentualnie przy oglądaniu filmików - wtyczka flash...

 

W skrócie - muszę kupić coś takiego:

 

http://allegro.pl/widemac-karta-wifi-usb-antena-wi-fi-150mbps-9db-fv-i4864308659.html

 

i zainstalować system na pendrive z poziomu telefonu komórkowego, po czym odpalić pendrive w jakimś systemie operacyjnym i zmienić plik konfiguracyjny aby umożliwić korzystanie z interfejsu graficznego.

Zakładając, że Daphile wykryje tanią kartę sieciową...

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile czyści mi pena i nic na nim nie instaluje, nawet jak 10 x pod rząd odpalę płytkę cd z daphile to za każdym razem nawet na już wcześniej wyczyszczonym penie sytuacja się powtarza - wybieram miejsce instalacji Daphile (pendrive), czyści go (nawet jeżeli minutę temu już to robił), następnie odpala się Daphile tak jakbym go nie instalował, na penie nie ma nic po czymś takim, nie bootuje z niego, 0 bajtów zajętego miejsca, nie wiem jak inaczej mam Wam to napisać. Chciałem zainstalować aby pogrzebać w plikach i ustawić sobie tryb graficzny wg tej porady:

 

 

znalazłem, w /DaphileData/system/conf jest wpis:

srv_local_ui=true

 

odpali Ci się od razu z gui

 

, niestety nic mi się nie instaluje.

jak masz czystego pena bez partycji to nie musisz nic daphile czyścić tylko instalujesz, jaki masz komunikat po wydaniu polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :D

 

Nie wykrywa mojego dysku ssd więc muzykę muszę przegrać na drugiego pena, pech też chciał że akurat teraz padł mój napęd dvd, grunt że działa w trybie graficznym. Fajna sprawa ze słuchaniem radia, tylko w słabej jakości trochę.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam inne pytanie - trzeba jakoś ręcznie konfigurować Daphile dla optymalnego dźwięku? Gra mi to gorzej niż jakikolwiek linux, nawet foobar+windows7+stery do XMOSa od mikołaja612 lepiej grają;)

Daphile rozmazuje mi dźwięk, np. bardzo fajnie wybrzmiewają talerze, naprawdę to jest klasa wyżej niż kiedykolwiek słyszałem, ale przy gęstych aranżacjach mam wrażenie, że dźwięk się zlewa i gubi. Muszę dłużej posłuchać, może też to jest kwestia mojego wczorajszego zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się od wczoraj i u mnie jest petarda! Terminal HP z Daphilem - HiFace2 - Cytryna - NAD C316BEE - Pylon Pearl Monitor. Wszystko działa i brzmi bez zarzutu, trzeba będzie jeszcze kiedyś NASa postawić. Polecam płatną apkę do sterowania - Squeeze Control.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej by dźwięku nie było ;) Muszę potestować dłużej żeby ocenić ale coś mi nie pasuje w jego graniu.

powiedz mi zatem jak można przekłamać na ciągu zer i jedynek? Przecież dac to właśnie dostaje i tu nie ma mowy o rozdzielczości/zmianie barwy. No chyba że jakieś filtry softwareowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się od wczoraj i u mnie jest petarda! Terminal HP z Daphilem - HiFace2 - Cytryna - NAD C316BEE - Pylon Pearl Monitor. Wszystko działa i brzmi bez zarzutu, trzeba będzie jeszcze kiedyś NASa postawić. Polecam płatną apkę do sterowania - Squeeze Control.

petarda.. tzn cos sie zmienilo w stosunku do tego jak hiface2 wrzucales do lapka/kompa zwyklego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja bawię się od wczoraj i u mnie jest petarda! Terminal HP z Daphilem - HiFace2 - Cytryna - NAD C316BEE - Pylon Pearl Monitor. Wszystko działa i brzmi bez zarzutu, trzeba będzie jeszcze kiedyś NASa postawić. Polecam płatną apkę do sterowania - Squeeze Control.

petarda.. tzn cos sie zmienilo w stosunku do tego jak hiface2 wrzucales do lapka/kompa zwyklego?

Nie, tu się nic nie zmieniło, przynajmniej po bardzo krótkim odsłuchu, ale wcześniej mój świeży tor głośnikowy wyglądał tak: Wimp HiFI - Avantree Saturn - NAD - Pylony, teraz mam po swoim dacu całą płytotekę, Wimpa i radio, a to wszystko sterowane z fotela. To jest petarda!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To napisz później, czy Daphile wykrył Ci tę sieciowkę ok?

 

Muszę przyznać, że jeśli faktycznie ten Wimp działa jako HiFi to odtwarza właściwie bez buforowania, fajnie.

 

Bo aplikacja WiMP na Daphile działa o niebo lepiej niż pod Windows.

Szybciej buferuje pliki, zapewnia bitperfect itp

Polecam płatną apkę do sterowania - Squeeze Control.

 

Też jej używam i też mogę polecić :)

Zdecydowanie lepszy interface niż w darmowym Logitech Squeezebox Controller.

Warto odżałować te 15 pln i strzelić sobie o wiele wygodniejsze sterowanie Daphile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo aplikacja WiMP na Daphile działa o niebo lepiej niż pod Windows.

Szybciej buferuje pliki, zapewnia bitperfect itp

Ale warto sprawdzić ustawienia pluginu, bo u mnie defaultowo ustawiona była niższa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inaczej by dźwięku nie było ;) Muszę potestować dłużej żeby ocenić ale coś mi nie pasuje w jego graniu.

powiedz mi zatem jak można przekłamać na ciągu zer i jedynek? Przecież dac to właśnie dostaje i tu nie ma mowy o rozdzielczości/zmianie barwy. No chyba że jakieś filtry softwareowe.

 

 

Wystarczy sobie włączyć muzykę na dowolnym linuxie i na windowsie, są pewne subtelne różnice w dźwięku, z czego wynikają? Nie wiem, obstawiam że chodzi o sterowniki.

 

 

 

To napisz później, czy Daphile wykrył Ci tę sieciowkę ok?

 

Obyło się bez tego;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterowniki też nie mają prawa ruszyć sygnału z pliku. Zero jest zerem a jedynka jedynką. To jeszcze nie komputer kwantowy, żeby serwował stany splątane "bardziej jeden" albo "bardziej zero". Jedyna przyczyna jaka mi do głowy przychodzi to jakieś zaszyte filtry, sterowniki nie mają nic do rzeczy. To tak jak z podaniem lektorowi(dac) tekstu (plik cyfrowy)- inny lektor przeczyta inaczej, ale ten sam lektor przeczyta tak samo i z kartki i z kindla. Chyba, że dzieje się tam jeszcze jakaś magia o której nie słyszałem i można sterownikami usb zniekształcić sygnał cyfrowy. Niestety wujek gugiel milczy, a przynajmniej nic sensownego mi nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mogę się wbić przez www by ukończyć instalacje .... mam ip ale nie mogę wejść.

Jedynie co innego robię to chce zmusić daphile i 2 inne systemy linuxowe do tego by były na jednym dysku czyli jednej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale sterowniki też nie mają prawa ruszyć sygnału z pliku. Zero jest zerem a jedynka jedynką. To jeszcze nie komputer kwantowy, żeby serwował stany splątane "bardziej jeden" albo "bardziej zero". Jedyna przyczyna jaka mi do głowy przychodzi to jakieś zaszyte filtry, sterowniki nie mają nic do rzeczy. To tak jak z podaniem lektorowi(dac) tekstu (plik cyfrowy)- inny lektor przeczyta inaczej, ale ten sam lektor przeczyta tak samo i z kartki i z kindla. Chyba, że dzieje się tam jeszcze jakaś magia o której nie słyszałem i można sterownikami usb zniekształcić sygnał cyfrowy. Niestety wujek gugiel milczy, a przynajmniej nic sensownego mi nie powiedział.

 

Może chodzi o zarządzanie np. energią? Mój DAC zasilany jest z usb, nie znam się aż tak ale być może jest możliwość zoptymalizowania działania jednego urządzenia na usb względem reszty sprzętu. Fakt jest taki, że są drobne różnice w brzmieniu, wystarczy poczytać zachwyty użytkowników sprzętu z chipem XMOS i ich opinie na temat różnych sterowników. Nie wnikam, po prostu pewne różnice są, niewielkie ale są.

 

 


A ja dalej nie mogę się wbić przez www by ukończyć instalacje .... mam ip ale nie mogę wejść.

Jedynie co innego robię to chce zmusić daphile i 2 inne systemy linuxowe do tego by były na jednym dysku czyli jednej maszynie.

 

Ja podłączyłem drugi komputer pod swój router i przy włączonym kompie z Daphile wszedłem na drugim komputerze na stronę "http://daphile/", od razu się połączyło.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz za komunikat?

Pingi lecą?

Edit: to było do rettera :)

Może chodzi o zarządzanie np. energią? Mój DAC zasilany jest z usb, nie znam się aż tak ale być może jest możliwość zoptymalizowania działania jednego urządzenia na usb względem reszty sprzętu. Fakt jest taki, że są drobne różnice w brzmieniu, wystarczy poczytać zachwyty użytkowników sprzętu z chipem XMOS i ich opinie na temat różnych sterowników. Nie wnikam, po prostu pewne różnice są, niewielkie ale są.

Nie neguję tego absolutnie :)

Muszę dojść czym to jest powodowane, bo to bardzo dziwna sprawa. Po to przechodziliśmy na cyfrówkę, żeby całe te zakłócenia przenieść możliwie ajdalej od źródła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z 8 lat temu pewnie bym to rozgryzł, siedziałem w temacie systemów ostro, miałem iść na informatykę ale los pokierował mnie na ekonomię i zainteresowania trochę musiały się zmienić. Mi muzyka zawsze lepiej grała na linuxie, nawet gdy miałem poczciwe audigy 2. XMOS podobno natywnie jest wspierany lepiej pod linuxem niż pod windowsem. Nie wiem tylko czemu mi lepiej "gra" nawet na live cd z ubuntu niż na daphile, dopiję kawę i idę pogrzebać w Daphile, może mi coś po prostu na słuch padło bo od wczoraj mam mega ból zatok :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mogę się wbić przez www by ukończyć instalacje .... mam ip ale nie mogę wejść.

Jedynie co innego robię to chce zmusić daphile i 2 inne systemy linuxowe do tego by były na jednym dysku czyli jednej maszynie.

Ptóbowałeś po ethernecie, wpisując w przeglądarce http://daphile ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności