Skocz do zawartości

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli do tego DAC, wzmacniacz i mamy amplituner sieciowy?

teoretycznie nawet bez daca bo terminale mają jakiś dźwięk ;)

 

dobry dac i za parę złoty ma się wszystko w jednym,

tanio a to już audio.. boli (np. Astel & Kern AK500N, hehe 9k$)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze sterowaniem głośnością? Wpinamy np. Toppinga TP23, ustawiamy mu dość wysoko głośność na stałe, by nie majstrować za telewizorem, a z Daphile przez sterownik zmieniamy poziom dźwięku na samym dacu?

Nie zaszkodzi to kolumnom (wiem, pytanie ignoranta)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze sterowaniem głośnością? Wpinamy np. Toppinga TP23, ustawiamy mu dość wysoko głośność na stałe, by nie majstrować za telewizorem, a z Daphile przez sterownik zmieniamy poziom dźwięku na samym dacu?

Nie zaszkodzi to kolumnom (wiem, pytanie ignoranta)?

jest z bez ingerencji serwera - na maksa. Regulujesz ampem.

Jest możliwość włączenia regulacji głośności - programowo - przez ALSĘ ale to już nie bitperfect ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to moje pytanie do oblatanych w Daphile:

 

Zainstalowałem go na starym lapku, podłączyłem DACa, głośniki i wszystko ok - muzyka z dysku odtwarza, radio internetowe odtwarza, zainstalowałem apkę Spotify, zalogowałem się i przy próbie wybrania w menu playlist lub nowych albumów mam taki komunikat:

Error reading headers: Server closed connection without sending any data back at /opt/mediaserver/CPAN/Net/HTTP/Methods.pm line 306....propagated at /opt/mediaserver/CPAN/Net/HTTP/NB.pm line 32.

 

Natomiast w pilocie zdalnego sterowania na stronie Logitecha nawet mi się Spotify nie wyświetla.

Da się rozwiązać jakoś to cholerstwo? Bo wujek Google nie okazał się pomocny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że z serwera.

Jak spróbowałem z iPada odpalić Spotify na Daphile, to dostałem informację o przekroczonym czasie na połączenie.

 

Najwyżej do Wimpa wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Spotify ożył sam z siebie jakąś godzinę temu. Dobrze, że poczekałem i w międzyczasie nie wykupiłem Wimpa :)

Chyba że dalej będzie odwalał jakieś numery...

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie - odtwarza wma lossless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie: czy daphile sam aktualizuje się do najnowszej wersji? Jeśli nie, to jak to zrobić (chwilowo korzystam z wersji "live" czyli z pendrive'a)?

Czy gdzieś można uzyskać informacje odnośnie ulepszeń/poprawek, ale nie tylko w stosunku do ostatniej dostępnej wersji, lecz całą historię aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo Spotify pod Daphile działa tylko gdy zalogujesz się do konta z opłaconym abonamentem Premium :)

no wiem o tym. Już mam. Ale na razie na służbowym windows. W weekend zobaczę jak na linuksie. Na razie brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy ktokolwiek z Was spotkał sie. Z problemem przy odtwarzaniu wyższych rozdzielczosci plików .

Zapewne to sprawa DAC po po zmianie dotknęło mnie to . Z vlinkiem 24/96 działa bez problemu z DAc 80 niestety nie :(

Jakieś poomysly ... Zwiększenie. Bufora nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na korzystanie z Daphile z usb bez wifi/sieci? Chciałbym korzystać z plików lokalnych z dysku, natomiast po konfiguracji z pendrive pojawia mi się logo Daphile i prośba o sterowanie przy pomocy interfejsu sieciowego. Jest na to jakiś "myk"? Chciałem mieć możliwość odpalenia systemu z usb tylko i wyłącznie do słuchania muzyki gdy mnie najdzie ochota na coś lepszego niż słuchanie w trakcie przeglądania internetu;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach? Jak wciskam F1 to system pyta mnie tylko o klawiaturę, wifi i czy ustawienia są poprawne;/ Nie instalowałem tego na dysku, odpalam z usb.

Problem w tym, że mam stary router i nie mam w nim wifi, nawet by mi się komórką bawić nie chciało. Chciałem coś zoptymalizowanego pod słuchanie muzyki. Kiedyś się bawiłem Audiophile Linux ale to distro ma 1.2 Gb i jednak za duże trochę jak na moje potrzeby.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz najpierw się połączyć z serwerem i w jego ustawieniach zmienić, było pisane tutaj na forum o tym. Pewnie w jakimś configu jest to zapisane i można by było to z palca wpisać

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności