Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

mpd nie obsługuje serwisów streamingowych o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a jeszcze lepiej Daphile :)

Serio.

Szkoda czasu aby wymieniać wady i zalety systemu Daphile vs. Volumio (czy też jakakolwiek inna dystrybucja na procki ARM)

Koszt zakupu terminalu jest w zasadzie żaden przy cenach sprzętu audio.

Nawet kabel od słuchawek jakiś tam ze srebra i w ogóle audio koszerny jest kilka razy droższy od rozwiązania które zaproponowałem.

Swoją drogą wpływ kabla od słuchawek na dźwięk jest wyłącznie subiektywny i niezmierzalny.

Jeden słyszy - drugi nie słyszy (ja nie słyszę, chociaż kupiłem max wypas kabel od Fatso do moich HE-500)

Natomiast, poprawa dźwięku poprzez zastosowanie Daphile jest oczywista i nie podważalna.

Tzn. nie chodzi o to że gra/brzmi lepiej - bo imho nie, ale: współpraca z każdym DAC jest bezproblemowa i na zasadzie plug&play

Podłączasz i działa, dając krystaliczny dźwięk.

Jest bitperfect na dzień dobry bez żadnych kombinacji z ustawieniami mixera czy karty muzycznej/DAC.

 

Napiszę tak: kto już raz spróbował Daphile, to drogi powrotnej nie ma ;)

Nie ma żadnego - ani jednego argumentu przemawiającego za tym, aby nie wdrożyć do swojego systemu komputerka z Daphile (pod warunkiem że gra się z plików)

Chociaż.. Daphile też z powodzeniem steruje napędem CD/DVD, więc końcowa jakość dźwięku źródłem którego jest czy to płyta audio CD, czy plik .flac - zdeterminowana jest wyłącznie zastosowanym DAC.

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BitPerfect uzyskasz z miejsca na każdej dystrybucji linuxa, więc nie wiem czym się tak podniecasz. Tak samo jak na Windowsie z foobarem.

Daphile to tylko nakładka, system przygotowany aby działał "od ręki", a nie jakieś nie wiadomo co. Na dodatek widzę, że dużo rzeczy żywcem skopiowane (ciekawe co na to licencja) z oprogramowania do Squeezeboxa.

 

 

 

Natomiast, poprawa dźwięku poprzez zastosowanie Daphile jest oczywista i nie podważalna.
Tzn. nie chodzi o to że gra/brzmi lepiej - bo imho nie, ale: współpraca z każdym DAC jest bezproblemowa i na zasadzie plug&play

 

Sam sobie przeczysz XD

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ten tekst: "nie wiem czym się podniecasz" :D

To, że bitperfect jest z miejsca w każdej dystrybucji linux'a to ja wiem od dawna - żadna nowość.

Chyba ukrywasz przed nami wiedzę o dystrybucji linux'a spersonalizowanego pod PC Audio, korzystającego ze wszystkich dobrodziejstw Logitech Media Server, z bardzo dobrym skryptem zarządzania przez www, z masą oprogramowania na smartfony i tablety (iOS, Android, Windows Phone), ze śmiesznie małymi wymaganiami, dostosowanego do pracy online i offline (Daphile może działać jako hot-spot wifi), z instalacją prostą jak budowa cepa, w wersji stabilnej.

Zaproponuj zatem inny system do sterowania systemem audio, którym można się bardziej podniecić niż Daphile ;)


BitPerfect uzyskasz z miejsca na każdej dystrybucji linuxa, więc nie wiem czym się tak podniecasz. Tak samo jak na Windowsie z foobarem.

Daphile to tylko nakładka, system przygotowany aby działał "od ręki", a nie jakieś nie wiadomo co. Na dodatek widzę, że dużo rzeczy żywcem skopiowane (ciekawe co na to licencja) z oprogramowania do Squeezeboxa.

 

 

 

Natomiast, poprawa dźwięku poprzez zastosowanie Daphile jest oczywista i nie podważalna.
Tzn. nie chodzi o to że gra/brzmi lepiej - bo imho nie, ale: współpraca z każdym DAC jest bezproblemowa i na zasadzie plug&play

 

Sam sobie przeczysz XD

 

Nie łap mnie za słowa, bo doskonale wiesz o co mi chodziło - wyjaśniłem to w kolejnym zdaniu.

A jakbyś chciał być znowu złośliwy to napiszę jak krowie na rowie: poprawa w dźwięku przy zastosowaniu Daphile jest oczywista, bo znikają wszelkie problemy ze sterownikami - które często powodują degradację dźwięku, typu trzask, pisk i bóg wie co jeszcze (doświadczyłem tego na własnej skórze)

 

A tak w ogóle jak przylazłeś tu trollować i być złośliwy to może skorzystaj z opcji że jest sobotnia noc i napij się za zdrowie forumowiczów, zamiast siać ferment w tym wątku :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że Daphile jest zły. Odniosłem się do Twojej wypowiedzi wyżej, jakby to było coś niezwykłego uzyskać bitperfect z komputera (typowy marketingowy bełkot jak dla mnie, przepraszam - trudno to inaczej określić :]) - dlatego trzeba koniecznie przeznaczyć osobny komputer w tym celu (bo foobar to już taki mainstreamowy i nieaudiofilski)...

 

Przemilczę już natomiast Twoją wypowiedź, którą zacytowałem wyżej.

 

Natomiast, poprawa dźwięku poprzez zastosowanie Daphile jest oczywista i nie podważalna.
Tzn. nie chodzi o to że gra/brzmi lepiej - bo imho nie, ale: współpraca z każdym DAC jest bezproblemowa i na zasadzie plug&play
Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz i wmawiasz ludziom, że Diaphile gra lepiej od innych systemów, ale później po moim odniesieniu się do Twojej wypowiedzi cofasz swoje słowa, degradując swoją opinię do rangi "nie trzeba instalować żadnych sterowników". I tyle w tym temacie. Gdzie tu złośliwość? :)

 

PS. Sam jestem zwolenników takich systemów (z wygody i innych powodów).

 

PS. Zdrówko ;)

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg - no i będzie cisnąć.

ok, zacytuje sam siebie :D

 

Nie łap mnie za słowa, bo doskonale wiesz o co mi chodziło - wyjaśniłem to w kolejnym zdaniu.

A jakbyś chciał być znowu złośliwy to napiszę jak krowie na rowie: poprawa w dźwięku przy zastosowaniu Daphile jest oczywista, bo znikają wszelkie problemy ze sterownikami - które często powodują degradację dźwięku, typu trzask, pisk i bóg wie co jeszcze (doświadczyłem tego na własnej skórze)

 

Jak dla ciebie piski, trzaski, freeze'y w dźwięku to nie jest degradacja w dźwięku, czyli innymi słowy zmiana w brzmieniu/jakości - to ja wymiękam.

Żeby była jasność - ja nie napisałem, że dzięki Daphile będzie lepiej kontrolowany bas, czy bardziej wypełniona średnica.

Nic z tych rzeczy.

Będzie lepsza jakość dźwięku, w rozumieniu że Daphile da krystalicznie czysty sound z każdego DAC, bez żadnych w/w degradacji dźwięku.

Tego chyba nie podważysz? ;)


A zresztą.. co mnie to kto z czego słucha :D

Ja nie jestem autorem Daphile ani nie mam żadnych profitów z pisania pozytywnie o tym systemie.

Jedynie chciałem pokazać że jest fajne, darmowe rozwiązanie hi-fi PC Audio.

Jak to mawiał Jurek Owsiak "róbta co chceta" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy napisałeś, że poprawa będzie i jej nie będzie :) Tego się właśnie uczepiłem ^_^ I nic po za tym :)

Skoro Windows i Linux da mi "krystalicznie" czysty dźwięk (po bitperfect), to dlaczego linux da mi "lepszą" jakość dźwięku? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że ten system (serwer) ma natywną obsługę serwisów strumieniowych a nie przez flasha.

Nie jest to dostępne przy zwykłych dystrybucjach. Widać to po szybkości działania.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja używam konsoli http z foobara. Mam jeden komp, jak chce to przy nim siedze, jak nie chce, to pilotuje sobie z komórki. Foobar mam w autostarcie, sterowniki wszystkie działaja, sprzęt działa. Także Daphile to raczej jako ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja używam konsoli http z foobara. Mam jeden komp, jak chce to przy nim siedze, jak nie chce, to pilotuje sobie z komórki. Foobar mam w autostarcie, sterowniki wszystkie działaja, sprzęt działa. Także Daphile to raczej jako ciekawostka.

 

I o to mi chodziło od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja używam konsoli http z foobara. Mam jeden komp, jak chce to przy nim siedze, jak nie chce, to pilotuje sobie z komórki. Foobar mam w autostarcie, sterowniki wszystkie działaja, sprzęt działa. Także Daphile to raczej jako ciekawostka.

Dla niektórych ciekawostka, ale patrząc z innej perspektywy: postawić na takim terminalu lub NUC'u serwer muzyczny/video i mamy mały system HTPC w salonie, nie rzucający się w oczy, działający bezgłośnie i zużywający praktycznie znikome ilości energii (w porównaniu do takiego kompa stacjonarnego).

O to chyba się rozchodzi, przynajmniej w moim przypadku :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj prawie każdy komputer ma wiatraki które szumią, się grzeją znacznie, no i zajmują deko miejsca. Mój netbook 10" zajmuje więcej miejsca niż terminal, a bawić się w podłączanie odłączanie nie za bardzo mam ochotę (kable też się niszczą) podłącze raz i tam zostanie można neta oglądać na TV to tez zaleta ale już na innym linuxie chyba chociaż muzyka z YT (kobieta chce)....

 

Terminal zużywa 5-14W, wiatraków nie ma, i można go schować za TV (tv jako ekran) który też może być miniaturą NASa a przy tym grać tak dobrze jak linux bez większych wymagań jakie stawiają normalne dystrybucje, dpahile powinien pójść nawet na 400MHz i 256mb ramu. Czyli znikomy koszt jednostki ...

CF 4-8GB to nie straszny koszt (na 2 systemy) + hdd 2,5" a przy tym nie mam jakiegoś wielkiego pudła które w bloku jednak się odczuwa ze względu na ograniczone miejsce.

 

Dlatego jak znajdę terminal dla siebie to go kupie i będę się cieszył ze mogę odpocząć od komputera który jest złodziejem czasu a przy tym będę mógł korzystać z zalet PC-audio, CD zajmuje sporo miejsca a ja planuje schować to za TV ....

No i ostatnia zaleta PC sporo się grzeje jednak co w lato da się odczuć jak działa pół dnia i mam nadzieje ze terminal to mnie ucieszy niską emisją ciepłą w mieszkaniu.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiecie, ja używam konsoli http z foobara. Mam jeden komp, jak chce to przy nim siedze, jak nie chce, to pilotuje sobie z komórki. Foobar mam w autostarcie, sterowniki wszystkie działaja, sprzęt działa. Także Daphile to raczej jako ciekawostka.

Dla niektórych ciekawostka, ale patrząc z innej perspektywy: postawić na takim terminalu lub NUC'u serwer muzyczny/video i mamy mały system HTPC w salonie, nie rzucający się w oczy, działający bezgłośnie i zużywający praktycznie znikome ilości energii (w porównaniu do takiego kompa stacjonarnego).

O to chyba się rozchodzi, przynajmniej w moim przypadku :)

 

i tu jest cała prawda, plus system ustawiony typowo pod procesy audio - priorytety i pewnie sporo innych rzeczy.

Flash jako silnik w api serwisu strumieniowego pewnie to nie to samo co natywna aplikacja.

IMO zużycie prądu i funkcjonalność to główne zalety a no i wielkość urządzenia - praktycznie w salonie może być niewidoczne plus jakieś fajne monitorki. tablet i zdziwienie znajomych bezcenne.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności