Skocz do zawartości

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w końcu odpaliłem terminal, zainstalowałem ubunciaka i gra muzyka :) Czemu tak daphile formatował cały dysk a ja głównie chciałem korzystać z lokalnej biblioteki. Tylko brak mi sterowania przez WWW i windowsPhone

 

Poszukiwany sposób na sterowanie udanym playerem z ciemną skórką :)

 

* https://www.clementine-player.org/pl/

Sterowanie ma tylko na androida :/ "Clementine Remonte"

 

* http://sayonara-player.com/

Nie testowałem chwile temu znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porzuciłem pomysł daphile i zainstalowałem serwer https://www.mopidy.com/ na moim głównym komputerze (Arch Linux). Obsługa lokalnie przy pomocy dowolnego klienta mpd (ja lubię ncmpcpp) lub z androida przy pomocy appki MPDroid. Bezproblemowa obsługa lokalnych plików, spotify, soundcloud a nawet audio z jutuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak daphile formatował cały dysk a ja głównie chciałem korzystać z lokalnej biblioteki.

 

Ale w czym problem? Przecież po formacie masz dostępny prawie cały dysk na muzykę. Przesyłasz po sieci pliki i masz w Daphile obsługę lokalnej biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Dobra, Panowie, a ja mam takie pytanie - czy w tym Daphile jest jakaś opcja żeby on robił upsamling z PCM do DSD w locie?

a po jakiego grzyba?

robi odwrotne

 

 

Po takiego, że jak ktoś ma DACa, który obsługuje natywnie DSD - to go interesuje właśnie kierunek PCM -> DSD a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Po to, że przy upsamplingu do DSD po stronie źródła (PC) przy dostarczeniu takiego sygnału (DSD, zazwyczaj w DoP) pomija się w samym przetworniku filtry interpolacyjne i taki sygnał w postaci DSD trafia bezpośrednio (zazwyczaj, sorry, nie chce mi się tutaj tłumaczyć jak działają układy DAC "od środka") na modulator. To tak w dużym skrócie.


EDIT: Już sobie znalazłem, dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, książę się chyba obraził. Weźcie się douczcie w wolnym czasie, bo następnym razem dostaniecie rózeczką, albo pejczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić ale zachowujecie się czasami jak małe dzieci w piaskownicy ludzi których powinna łączyć pasja dzieli. Tylko po co narzekać na inne fora że tam atmosfera pustego ego i prowokować tutaj niemiłą atmosferę ?

Zachowajcie trochę człowieczeństwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Retter, to ja wytłumaczę, czemu pytałem: otóż - robię ostatnio intensywne testy z upsamplingiem z PCM -DSD (64/128), zarówno poprzez F2K (foo_dsd_asio), jak i w JRiver oraz Signalyst HQPlayer i - co ciekawe (acz pewnie wytłumaczalne) - każdy z nich gra przy tym upsamplingu inaczej, dlatego też interesujące dla mnie byłoby przetestowanie jeszcze innego rozwiązania programowego.

A czy takie rozwiązanie ma sens? Powiem tak - znamiennym jest fakt, że np. Najnowszy DAC Nagry konwertuje wszystko do DSD, nowy Lampizator ma opcję kupienia go całkowicie bez modułu PCM.

Dla mnie właśnie konwersja w drugą stronę, czyli DSD -> PCM ma średni sens, bo wtedy traci się główną zaletę formatu DSD (który, żeby nie było - ma także swoje wady), czyli m.in. odpowiedź impulsową, bo przy PCM wchodzi już w grę (zazwyczaj wbudowany w kość DACa) filtr cyfrowy, który wprowadza pre i post ringing (zazwyczaj, chyba, że mówimy tutaj o jakichś rzadkich implementacjach w stylu Chord, MSB i tym podobne wynalazki, które to robią za pomocą DSP/FPGA).

Kiedyś robiło się upsampling z PCM -> PCM za pomocą kości ASRC (Asynchronous Sample Rate Converter), ale to było w zupełnie innym celu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co miałbym się niby obrażać? Zadałem bardzo proste pytanie. Tyle.

Widzisz - tak dużo wiesz o technikach kodowania sygnału cyfrowego, a tak mało wiesz o ironii i o jej szczególnym rodzaju - sarkaźmie, którymi to środkami posłużyłem się, aby dać Ci znać, że traktowanie tutaj wszystkich z góry, z pozycji księcia, niezupełnie sprzyja budowaniu tego, o czym wspomniał Retter.

Widzę, że usunąłeś ze swojego postu obraźliwą i protekcjonalną część i teraz to ja wyszedłem na pieniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Na co miałbym się niby obrażać? Zadałem bardzo proste pytanie. Tyle.

Widzisz - tak dużo wiesz o technikach kodowania sygnału cyfrowego, a tak mało wiesz o ironii i o jej szczególnym rodzaju - sarkaźmie, którymi to środkami posłużyłem się, aby dać Ci znać, że traktowanie tutaj wszystkich z góry, z pozycji księcia, niezupełnie sprzyja budowaniu tego, o czym wspomniał Retter.

Widzę, że usunąłeś ze swojego postu obraźliwą i protekcjonalną część i teraz to ja wyszedłem na pieniacza :)

 

 

Mea Culpa z mojej strony ale jak człowiek zadaje dość proste pytanie - i są takie a nie inne komentarze, to już nawet nie chodzi o sarkazm.

 

Pozdrawiam Was, ode mnie w tym wątku EOT.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 


CHANGES on August 2nd 2015

Kernel upgrade to 4.1.3 version
Some application updates
Separate realtime kernel version for x86_64

 

Ciekawość mnie zżera, więc nic nie czytam tylko od razu instaluję :)


I będzie post pod postem, sorry :)


Po nagraniu obrazu na pena, zbootowaniu z niego terminala i podłączeniu się poprzez sieć, proces aktualizacji: Settings --> System Firmware (zaznaczyłem "Configure system settings") przebiega bez problemów. Tak, jest bardzo miło - klawiatura, drugi monitor i inne utensylia całkowicie zbędne :)
Napisałem aktualizacji, bo w przypadku instalacji na istniejącym systemie do tego się to sprowadza - wszystkie ustawienia zostają zachowane, włącznie z ustawieniami pluginów/kont. I dzięki temu bezpośrednio po restarcie mam gotowy do pracy (i pracujący) system.

Co do stabilności i ewentualnych problemów, wszystko wyjdzie podczas codziennego korzystania. Na razie jest OK, Spotify i Tidal bez problemów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro i tak planowałem instalację "na czysto" (nigdy nie ufam nadpisanym konfigom, szczególnie jak nie można ich podejrzeć), może coś mi błyśnie po oczach ;)

Chociaż pamiętam, że instalacji/konfiguracji daphile nie musiałem poświęcić wyjątkowo dużo czasu, jakoś rzeczywiście out-of-box działa - gorzej z uzyskaniem podobnego efektu poza daphile, na stacjonarce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zainstaluj na czysto nową wersję? To chyba szybsze, niż ewentualne wyszukiwanie, który plugin/opcja powoduje konflikt - bo chyba to jest przyczyną. Domyślnie odtwarzaczem od razu jest Squeezelite. Właśnie skończyłem, logowanie do ickStream identyczne jak w poprzedniej wersji, profilaktycznie zrobiłem zrzuty :)

rsz_daphile_ick1.pngrsz_daphile_ick2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko: Mam wykupiony TIDAL hifi, skąd mam wiedzieć ze odtwarza mi w hifi a nie w jakości ACC320 LUB ACC+64, czy w Daphile jest opcja która nas o tym informuje ?

 

Dzięki

 

Najlepiej by było, gdybyś słyszał? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności