Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, hibi napisał:

Każdy Linux ma gruba z możliwością wyboru systemu.\

Ewentualnie F12 przy starcie kompa i wybór systemu

Chodzi o to by daphile startowało bez ingerencji i włączania telewizora, a normalny system już do wyboru z menu. Wiem, że grub jest, ale czy ma interfejs? Na linuchach za bardzo się nie wyznaję, a ma być linuks bo jest darmowy. Do obejrzenia raz na tydzień filmu wystarcza całkowicie. Co najpierw trzeba zainstalować. Daphile?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 16:50, bendezar napisał:

Nie odpalałem Daphile przez dłuższy czas. Dziś chciałem włączyć Tidal i działa tylko z ustawieniem na mp3. Przy ustawieniu na FLAC przeskakuje tylko na kolejne utwory bez żadnego dźwięku. Ktoś coś?

 

Musisz przejść na betę, albo poczekać na aktualizację.

https://www.audiostereo.pl/topic/116643-daphile/page/100/?tab=comments#comment-5064359

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, redflow napisał:

 

Musisz przejść na betę, albo poczekać na aktualizację.

https://www.audiostereo.pl/topic/116643-daphile/page/100/?tab=comments#comment-5064359

Dzięki serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 06:33, Rafacio napisał:

Chodzi o to by daphile startowało bez ingerencji i włączania telewizora, a normalny system już do wyboru z menu. Wiem, że grub jest, ale czy ma interfejs? Na linuchach za bardzo się nie wyznaję, a ma być linuks bo jest darmowy. Do obejrzenia raz na tydzień filmu wystarcza całkowicie. Co najpierw trzeba zainstalować. Daphile?

W grub możesz skonfigurować, który system jest domyślny i po ilu sekundach domyślny ma się uruchomić. Kolejność instalacji dowolna.

 

Jeżeli chcesz korzystać z EFI to polecam systemd-boot zamiast grub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, z ciekawości zainstalowałem daphile na penie, zobaczymy jak podejdzie na dłuższą metę, na razie się zapoznaję i bardzo pozytywne wrażenia :D

Jedno pytanie do bardziej doświadczonych. W ustawieniach storage zdefiniowałem dysk twardy komputera jako źródło muzyki, jest dostęp do niego z poziomu biblioteki i przeglądarki plików. Czy jest możliwość ustawić jako źródło biblioteki konkretny folder, tak aby zachować dostęp do pozostałych folderów na dysku? Interesuje mnie żeby muzyka była skanowana i katologowana z folderu np. /Dysk/Biblioteka ale żeby dalej była możliwość odtworzyć pliki z innych folderów znajdujących się na /Dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 20:58, Route661972 napisał:

Witam.Mam problem.Do komputerka z 

Daphile jest podłączony DAC Topping D10 ..Wszystko działa prócz plików DSD ( dźwięk przerywa )...Ma ktoś może screeny z dobrym ustawieniem ... systemu.....

Mam do Daphile podłączony Topping D70 i DSD działa bez zająknięcia. Nie przypominam sobie bym cokolwiek zmieniał względem defaultowych ustawień (ale mogłem o tym po prostu zapomnieć). W Seetings -> Audio Devices -> D70 mam `DSD support: Native DSD bitstream` i patrząc po specyfikacji D10 to samo powinno się u Ciebie sprawdzić. Jest 3rd party plugin "DSDPlayer", ale nigdy go nie instalowałem, bo nie miałem potrzeby.

 

4 godziny temu, Greezye napisał:

Interesuje mnie żeby muzyka była skanowana i katologowana z folderu np. /Dysk/Biblioteka ale żeby dalej była możliwość odtworzyć pliki z innych folderów znajdujących się na /Dysk

Wprost nie udało mi się czegoś takiego osiągnąć. Moje rozwiązanie dla plików spoza biblioteki i streamingów to instalacja wtyczki `UPnP/DLNA Media Interface` dzięki czemu Daphile staje się endpointem UPnP/DLNA i z dowolnego innego urządzenia możesz puszczać stream. Not great, ale rzadko mam taką potrzebę.
Przejrzałem na szybko dostępne pluginy i najbliżej poszukiwanej przez Ciebie funkcjonalności jest https://github.com/adhawkins/SimpleLibraryViews. Tylko jeśli dobrze rozumiem wymaga to dodania odpowiedniego pliku w każdym z folderów, który ma należeć do "mniejszej biblioteki" - na linuksie łatwe do zrobienia.

A jednak po zabawie w ustawieniach coś udało mi się osiągnąć! Gdybyś miał `/Dysk` i `/Dysk/Biblioteka` na osobnych partycjach to w Settings - > Storage ustawiasz `/Dysk` na `Other`. Następnie w Settings -> Advanced Media Server Settings -> Player wybierasz urządzenie (DAC), z którego odtwarzasz i zakładkę `Additional Browse Modes`. Tam zaznaczasz `Disks and folders` i `Apply` w prawym dolnym rogu. Teraz w widoku `Audio Player` pod `My Music` będziesz miał zakładkę `Disks and folders`, w której możesz doklikać się do `Other`, w którym możesz przeglądać i odtwarzać pliki z `/Dysk`.
 

W dniu 19.08.2020 o 12:35, macio232 napisał:

W ostatniej aktualizacji weszła integracja "ulubionych" z Tidal (nie wiem jak z innymi streamingami) do "My Music". Ewentualnie już wcześniej była, a ja dopiero teraz zauważyłem. Dla mnie to kończy zastanawianie się nad Roon.

Integracja szybko po tym poście mi zniknęła, a dzisiaj odkryłem że ustawienia we wtyczce `Online Music Library Integration` się same zmieniły na disabled. Ustawiłem zgodnie ze swoimi preferencjami i mam zintegrowaną bibliotekę.

I Suspend ponownie działa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się aby wdrożyć takie rozwiązanie.

Nie jestem na bieżąco który terminal HP jest najlepszym rozwiązaniem do bezproblemowego działania ? 

 

* Terminal HP T510

* Terminal HP T520

 

* Terminal HP T610

* Terminal HP T620

 

Na aukcjach widzę większość modeli ma wgrany system np. WIN 7.

Co w takim wypadku ?

Kasuje się wówczas system Win7 ? czy dogrywa się jeszcze Daphile ? I podczas startu mamy wybór który system wybieramy ?

Jak wykonać przed instalacją klon dysku, gdyby poszło coś nie tak ?

Jakim programem, i w jaki sposób wykonać kopię ?

Edytowane przez Dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 23.05.2021 o 17:21, Dziadek-NET napisał:

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się aby wdrożyć takie rozwiązanie.

Nie jestem na bieżąco który terminal HP jest najlepszym rozwiązaniem do bezproblemowego działania ? 

 

* Terminal HP T510

* Terminal HP T520

 

* Terminal HP T610

* Terminal HP T620

 

Na aukcjach widzę większość modeli ma wgrany system np. WIN 7.

Co w takim wypadku ?

Kasuje się wówczas system Win7 ? czy dogrywa się jeszcze Daphile ? I podczas startu mamy wybór który system wybieramy ?

Jak wykonać przed instalacją klon dysku, gdyby poszło coś nie tak ?

Jakim programem, i w jaki sposób wykonać kopię ?

Jeśli nie tobie to może komuś się przyda.

Nie musisz nic kasować Daphile możesz zainstalować na Pendrive.

Możesz również wymontować dysk z Windows i zamontować inny czysty.

Ja używam T620 i wszystko śmiga aż miło.

Tu masz dość dobrze opisaną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mniej więcej roku używam Daphile. Działa spoko, ale jeden jest problem. Dość irytujący. Mianowicie Spotify - Spotty podczas dotwarzania lubi się zawiesić. Wygląda to tak: utwór się kończy, a jego czas leci dalej bez przełączenia się na utwór kolejny. Powtarza się to co jakiś czas.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie porównajcie USB Audio Player Pro z Daphile. Zwyczejnie wepnijcie telefon z androidem do DACa. Oczywiscie grac ma UAPP bitperfect. Zawsze lubiłem Daphile ale jak na razie UAPP gra lepiej. Szukam przyczyny. Boję się ze skonczy sie na porzuceniu Daphile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Buduję budżetowy streamer oparty na xonar st, wszystko ładnie pięknie tylko na daphalie jest słyszalny głośny szum, wrzuciłem na próbę volumio i tam nie występuje przy takiej samej konfiguracji sprzętowej. Ktoś się może z tym spotkał lub ma pomysł które opcje mogą być za to odpowiedzialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 17:40, bartiss napisał:

Buduję budżetowy streamer oparty na xonar st, wszystko ładnie pięknie tylko na daphalie jest słyszalny głośny szum, wrzuciłem na próbę volumio i tam nie występuje przy takiej samej konfiguracji sprzętowej. Ktoś się może z tym spotkał lub ma pomysł które opcje mogą być za to odpowiedzialne?

Sprawdź inne wydanie z tej strony: http://www.daphile.com/firmware/private-beta/ - może kwestia sterowników?

Poza tym Volumio gra lepiej!

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 00:12, bendezar napisał:

Sprawdź inne wydanie z tej strony: http://www.daphile.com/firmware/private-beta/ - może kwestia sterowników?

Poza tym Volumio gra lepiej!

Mam najnowszą betę, przyjdzie drugi dysk to spróbuję na starszej wersji lub stabilnej, póki co korzystam z volumio bo cudowałem już wszystkimi opcjami i nie dało to efektu, a na volumio od strzała jest cisza🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności