Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak, to tak naprawdę tylko distro linuxa prekonfigurowane pod pełnienie roli centrum multimedialnego? DLNA + skrypty autokonfiguracyjne pod sporą ilość USB DAC i udostępnianie + prekompilowane moduły?

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej zerkając do /etc/ wychodzi na to, że to wysoce spersonalizowane Gentoo. Gdyby odblokować sobie ssh, to możnaby było uniknąc m.in. tych problemów z WiFi o których pisał krz, bo można by było to wszystko wklepać z palca.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal to zostawcie sobie na sam koniec. Pendrive do testów Wam wystarczy.

Jak będziecie już w 100% pewni, to rozejrzycie się terminalem.

Niestety, takich z WiFi w budzie nie znajdziemy za wiele. Pozostaje Wyse lub karta na USB, a to dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sformatowałem pena na ext4 i poszło :) bo były problemy z instalacją na penie z wersji live

mam wersję 14.09 z menedżerem plików, da się obsługiwać daphile klawiaturą serwera :) bez telefonu.

wimp hi-fi:

IMG_20140912_211308024.jpg

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 nie jest zgodny UAC2 i działać nie będzie. X5 natomiast jak najbardziej:)

O to mnie cieszy ze z x5 to gada :) kolejny powód dla takiego systemu.

 

Tylko zapytam co za DAC do tego na RCA najlepiej z zasilaniem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że świetnie sprawdza się w roli cyfrowego transportu plików, pod kontrolą Daphile - np. taki terminal:

http://allegro.pl/terminal-wyse-v90l-800mhz-1g-512r-winxp-wifi-gw-fv-i4586043408.html

Podłączamy do niego przez USB posiadany DAC i cieszymy się jakością hi-fi, bitperfect bez żadnego kombinowania czy instalowania sterowników.

Podłączenie jest tak samo banalne, jak np. podłączenie odtwarzacza CD do wzmacniacza - po prostu podłącza się i działa.

Nie inaczej jest z terminalem z zainstalowanym Daphile + większością DAC jakie są na rynku :)

Zakupiłem Wyse'a. Dam znać jak potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Nadmienię, że świetnie sprawdza się w roli cyfrowego transportu plików, pod kontrolą Daphile - np. taki terminal:

http://allegro.pl/terminal-wyse-v90l-800mhz-1g-512r-winxp-wifi-gw-fv-i4586043408.html

Podłączamy do niego przez USB posiadany DAC i cieszymy się jakością hi-fi, bitperfect bez żadnego kombinowania czy instalowania sterowników.

Podłączenie jest tak samo banalne, jak np. podłączenie odtwarzacza CD do wzmacniacza - po prostu podłącza się i działa.

Nie inaczej jest z terminalem z zainstalowanym Daphile + większością DAC jakie są na rynku :)

 

Zakupiłem Wyse'a. Dam znać jak potestuję.

 

I jak wrażenia z użytkowania? :)

 

W moim przypadku Daphile dogaduje się bez najmniejszych problemów z KEF'ami. Super wygodne rozwiązanie, do tego brak przycinek jak na Windowsie :)

Na chwilę obecną korzystam ze starego lapka, bez dysku, Daphile uruchomiony z pen'a w trybie "live".

Zastanawiam się dalej nad którymś z polecanych terminali, albo kupię NUC'a.

 

Jak wygląda kwestia prądożerności takich terminali?

I jeszcze pytanie odnośnie hałasu generowanego przez takie urządzenie? Działa bezgłośnie, czy jakieś tam dźwięki z siebie wydaje, które mogłyby przeszkadzać przy cichym słuchaniu muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, w ustawieniach można włączyć sterowanie z serwera - settings i tam jest opcja włączenia

nie jest to system typu desktop - jest tylko odtwarzacz

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nadmienię, że świetnie sprawdza się w roli cyfrowego transportu plików, pod kontrolą Daphile - np. taki terminal:

http://allegro.pl/terminal-wyse-v90l-800mhz-1g-512r-winxp-wifi-gw-fv-i4586043408.html

Podłączamy do niego przez USB posiadany DAC i cieszymy się jakością hi-fi, bitperfect bez żadnego kombinowania czy instalowania sterowników.

Podłączenie jest tak samo banalne, jak np. podłączenie odtwarzacza CD do wzmacniacza - po prostu podłącza się i działa.

Nie inaczej jest z terminalem z zainstalowanym Daphile + większością DAC jakie są na rynku :)

Zakupiłem Wyse'a. Dam znać jak potestuję.

 

I jak wrażenia z użytkowania? :)

 

W moim przypadku Daphile dogaduje się bez najmniejszych problemów z KEF'ami. Super wygodne rozwiązanie, do tego brak przycinek jak na Windowsie :)

Na chwilę obecną korzystam ze starego lapka, bez dysku, Daphile uruchomiony z pen'a w trybie "live".

Zastanawiam się dalej nad którymś z polecanych terminali, albo kupię NUC'a.

 

Jak wygląda kwestia prądożerności takich terminali?

I jeszcze pytanie odnośnie hałasu generowanego przez takie urządzenie? Działa bezgłośnie, czy jakieś tam dźwięki z siebie wydaje, które mogłyby przeszkadzać przy cichym słuchaniu muzyki?

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwana terminala pod Daphile'a.

Ten Wyse z postów powyżej się nie sprawdził. Przemawiało za nim wbudowane WiFi, ale z Daphilem ono nie działało, także musiałbym inwestować dodatkowo w kartę Wifi.

Przy trzech portach USB (które są zdecydowanie za blisko siebie), byłoby to dla mnie niewystarczające.

 

Sam mam Daphile'a postawionego na pendrive'ie, a on podłączony pod starego lapka.

Zaletą takiego terminala, to właśni niski pobór prądu (ok 10-12W) oraz bezgłośna praca (brak wentylatorów, chłodzenie oparte jedynie na radiatorach). No i wymiary - można upchnąć za szafkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większy wątek jest na audiostereo.pl :)

No w każdym bądź razie Daphile to system dedykowany jako serwer audio.

Ma również funkcję lokalnego sterowania plikami przy pomocy graficznego interfejsu ale jest to tylko dodatek.

Także Fatso - jak szukasz odtwarzacza plików na linux'e, to są lepsze rozwiązania.

Co nie zmienia faktu, że Daphile i tak jest lepszy od jakiegokolwiek systemu pełniącego rolę lokalnego odtwarzacza plików ;)

 

Jeżeli chodzi o wybór terminala dla Daphile to zacytuję samego siebie z postu na audiostereo.pl, żeby nie pisać tego samego od nowa:

 

 

To w takim układzie ważne jest jedynie, żeby terminal miał opcje bootowania z napędu USB
Wybierz najtańszy, zapytaj sprzedawcę czy sprzęt obsługuje USB-boot i kupuj :)
np:
http://allegro.pl/terminal-hp-5710-800mhz-256-256-win-xp-embeded-i4686002740.html
Ale jeżeli ma to obsługiwać jakąś dużą płytotekę (2TB i więcej), to interface może nieco mulić.

Ten ma wystarczająco mocy, żeby nic nie muliło:
http://allegro.pl/terminal-hp-t5720-1-0ghz-1gb-flash-xp-gw-wyprzedaz-i4661329376.html
No ale niewiadomo czy obsługuje USB-boot
Tutaj piszą, że niby tak - o ile pendrive ma nie więcej jak 2GB:
http://h30499.www3.hp.com/t5/Workstations-Thin-Clients/USB-Boot-t5720/td-p/867614#.VDfUPRYerjs

Natomiast ten terminal sprawdziłem osobiście:
http://allegro.pl/terminal-hp-t5740-1-6ghz-1gb-2gb-sata-windows-xp-i4667372141.html
I potwierdzam brak jakichkolwiek kłopotów przy instalacj Daphile na wewnętrzny napęd flash (2GB), czy bootowanie z pendrive o wielkości 8GB,
Daphile na tym terminalu śmigał że hej.
Zero problemów z kartą wi-fi na USB.
Kompletnie się nie grzeje, żadne cewki nie piszczą - jak dla mnie HP T5740 to bestbuy :)

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności