Skocz do zawartości

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś szukał terminalu pod Daphile, bo się rozglądam za tym rozwiązaniem, znalazłem całkiem fajną ofertę na terminale HP - nowe, w komplecie: 199,00 zł + transport

HP T610 Thin Client 16GB Flash 4GB RAM WES7 1,65GH
https://allegro.pl/oferta/hp-t610-thin-client-16gb-flash-4gb-ram-wes7-1-65gh-8208853498

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś instrukcja jak podpiąć teraz Spotify do Daphile?

Postawiłem Daphile na terminalu, muzyka z NAS leci, z Tidal leci, a jak podpiąć Spotify... ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
8 godzin temu, paatos napisał:

Szybka piłka. Czy działa Tidal i jak włączyć?

Działa. Trzeba założyć konto na mysqueezebox.com.

Skonfigurować. Zalogować się na konto mysqueezebox.com w Daphlie. Gotowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bendezar napisał:

Działa. Trzeba założyć konto na mysqueezebox.com.

Skonfigurować. Zalogować się na konto mysqueezebox.com w Daphlie. Gotowe

Dokładnie tak to działa, mam i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bendezar napisał:

Też jestem zadowolony, choć zdarza się, że nie działa😄.

Czasem mi przycina Tidala, ale nie wiem dlaczego, Spotyfi działa wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Czasem mi przycina Tidala, ale nie wiem dlaczego, Spotyfi działa wzorowo.

Mi nie przycina, zdarza mi się natomiast problem z logowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszyscy piszą ze instalacja banalna, 10 minut. ja siedzę dzisiaj od 7 rana, z przerwami jakies 8 godzin. Nie daje juz rady. Próbowałem już z 10 wersji od 14.1 włacznie. Wszystkie instrukcje jakie w sieci znalazłem. Udało mi się co prawda uruchomić daphile z pendrajwa, ale zainstalować w opcji firmware na dyskach nie da rady. A mam dwa dyski, jeden SSD a drugi HDD. Nie mam LANu, więc próbuje po wifi i jedynie hotspot działa. No ale jak hot spot działa to nie znajduje mi sieci wifi . Po wciśnięciu F1 szuka sieci, nie znajduje i wchodzi w tryb hotspot. Skoro hotspot działa to kartę sieciową wykrywa. Próbowałem Volumio wgrac , LibreElec. Instalacja banalna. 10 minut i wszystko działa. Daphile za cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród 4 komputerów, które mam w domu, tylko na jednym działa mi sieć w Daphile. Cóż Linux i karty sieciowe.

Natomiast jeśli chodzi o instalację, to pewnie robisz coś nie tak. Instalowałem na wszelkich możliwych dyskach, pendrajwach i nigdy nie było problemu. Co się właściwie dzieje? Nie ma wyboru miejsca instalcji? Nie instaluje się. Nie bootuje po instalacji?

Może sie też okazać, że dopiero po instalacji sieć zadziała.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy w tym wątku, do czego wykorzystujecie opisywany terminal ?

Ja poszukuję taniego rozwiązania aby puścić w warsztacie internetowe radio.

Wszyscy tu piszą na temat Spotify czy Tidal-a, ja przyznam nie korzystałem z tego typu aplikacji nie wiem jak one działają co one dają.

Ja szukam sposobu aby zapuścić jakiś kanał muzyczny i żeby szedł bez przerwy bez reklam. 

Nie wiem jak system daphile działa z uruchomieniem internetowych stacji radiowych bo sądzę że togo szukam.

Czy jest jakaś aplikacja na androida aby można było zmieniać internetowe kanały radiowe za pomocą smartfona czy tylko zdalnie przez przeglądarkę ?

 

Jaki model terminala polecacie ?

Czy takie rozwiązanie mi się sprawdzi ?

Jeszcze przed znalezieniem tego wątku myślałem o takim urządzeniu Yamaha MusicCast WXAD-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziadek-NET Daphile obsługuje internetowe radio, ale nie wiem jak z reklamami, ponieważ nie korzystam. Z tego co rozumiem są to normalne stacje radiowe, w których reklamy są obecne.

 

6 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Czy jest jakaś aplikacja na androida aby można było zmieniać internetowe kanały radiowe za pomocą smartfona czy tylko zdalnie przez przeglądarkę ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.org.ngo.squeezer&hl=pl

6 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Jaki model terminala polecacie ?

Polecam HP T620. Ja mam wersję z procesorem AMD GX-415GA 4GM RAM i przy sporej bazie plików nie ma najmniejszych problemów. Przy samym radio internetowym wystarczy pewnie wersja ze słabszym procesorem i mniejszą ilością RAMu. Pewnie HP T610 też by był ok. Tylko to się sprawdzi jeżeli masz jak podłączyć internet kablem. W przeciwnym wypadku zabawa z dodatkową kartą Wi-fi.

Terminal ma normalne wyjście jack 3.5mm oraz USB, więc jest kilka opcji by puścić sygnał na głośniki.

6 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Czy takie rozwiązanie mi się sprawdzi ?

Z dokładnością do znalezienia odpowiedniej stacji radiowej, powinno spełnić oczekiwania. Przed zakupem terminala możesz zainstalować Daphile na dowolnym komputerze, a nawet na pendrivie (docelowo słabe rozwiązanie, bo ten rodzaj pamięci nie jest przystosowany do ciągłego zapisu/odczytu) i przetestować.

Edytowane przez macio232
korekcja błędnej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dziadek-NET napisał:

181.fm są.

17 minut temu, Dziadek-NET napisał:

Wyszukałem kilkadziesiąt stacji z `di.fm` w nazwie, ale nie odpowiada to pełnemu katalogowi na tej stronie.

 

Nie wiem skąd się bierze baza stacji radiowych, ale na pewno nie jest mała i stacje można wyszukiwać po nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem daphile na virtualce.

 

Odnalazłem stacje radiowe i co teraz ?

Dźwięk jest tylko odtwarzany na urządzeniu (na virtualce) ?

Czy można niezależnie odtwarzać muzykę, z urządzenia stacja radiowa a na smartfonie pliki z katalogu ?

Czy jednak aplikacja steruje urządzeniem (jest pilotem) ?

Jak dodać katalog z piosenkami które są na NAS ?

Edytowane przez Dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Odnalazłem stacje radiowe i co teraz ?

Klikasz przycisk "play" i zaczyna odtwarzać

16 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Dźwięk jest tylko odtwarzany na urządzeniu (na virtualce) ?

W Settings masz zakładkę "Audio Devices", a tam każde z urządzeń posiada swoją sekcję z konfiguracją. Jeżeli podepniesz DAC po USB, to również się on tam pojawi.

16 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Czy można niezależnie odtwarzać muzykę, z urządzenia stacja radiowa a na smartfonie pliki z katalogu ?

Nie możesz odtwarzać przez Daphile plików/źródeł które masz na smartfonie. Pliki muszą być na urządzeniu skonfigurowanym jako storage dla Daphile. Natomiast z internetu bez problemu YouTube, Tidal, Spotify przez wtyczki - ale obsługa przez interfejs Daphile (bądź Squeezer), a nie natywny aplikacji.

16 godzin temu, Dziadek-NET napisał:

Jak dodać katalog z piosenkami które są na NAS ?

Settings -> Storage -> Network devices i dodajesz cifs/nfs/sshfs/ftp. Czekasz aż zaindeksuje i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W ostatniej aktualizacji weszła integracja "ulubionych" z Tidal (nie wiem jak z innymi streamingami) do "My Music". Ewentualnie już wcześniej była, a ja dopiero teraz zauważyłem. Dla mnie to kończy zastanawianie się nad Roon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta integracja działa różnie. Czasami muszę robić rescan. Oprócz tego nie działają mi 2 rzeczy:

1. suspend

2. pauza i wznowienie odtwarzania w Tidal - przeskakuje do następnego utworu. 

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mi suspend kilka wersji temu działał, potem przestał i w konsekwencji terminal chodzi 24/7, więc nie mam okazji sprawdzić czy już działa.

 

2. Z pauzą mam to samo. To dla mnie na szczycie problemów obecnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, macio232 napisał:

1. Mi suspend kilka wersji temu działał, potem przestał i w konsekwencji terminal chodzi 24/7, więc nie mam okazji sprawdzić czy już działa.

 

2. Z pauzą mam to samo. To dla mnie na szczycie problemów obecnie.

 

U mnie na Intel NUC nie działał nigdy. Choć tak naprawdę nie wiem czy potrzebuję.

Pauza nie działa na FLAC, bo na MP3 działa.

Jaki jest koszt energii przy 24/7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 00:02, bendezar napisał:

Jaki jest koszt energii przy 24/7?

Nie mam pojęcia :) Na pewno mniej niż NAS, na którym trzymam pliki, więc hipokryzją byłoby się tym przejmować.

@bendezar zainspirowałeś mnie żebym sprawdził suspend i działa!

Edytowane przez macio232
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie doczytałem bo nie mogę znaleźć. Czy daphile da się zainstalować na jednym dysku z jakąś dystrybucją linuksa. Daphile miałoby startować automatycznie, a ten linuks ręcznie jakby była taka potrzeba. Np by obejrzeć jakiś film.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalałem Daphile przez dłuższy czas. Dziś chciałem włączyć Tidal i działa tylko z ustawieniem na mp3. Przy ustawieniu na FLAC przeskakuje tylko na kolejne utwory bez żadnego dźwięku. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności