Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam jeszcze jedno pytanie. Pod najnowszego daphile jaki byście polecili tani terminal z wifi? Sieć konfiguruje się wtedy w samym daphile?

I kolejna kwestia- jeśli kupię pena 64gb i postawie na nim system to pliki mogę wrzucać przez wifi na dysk systemowy, prawda? Czy przy każdej aktualizacji systemu muszę wtedy formatować tego pendrive'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX - człowiek, który sprowadził temat Daphile na forum polecał:
http://forum.mp3store.pl/topic/117274-daphile-dystrybucja-linux-pod-hi-fi-pc-audio/page-6#entry1163070

Ja mam:
http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5740/index.shtml
(ostatnio się nie wyłącza programowo, trzeba przytrzymać fizyczny przycisk)

A obywatel hibi:
http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5720/index.shtml
(z zastrzeżeniem, jak sam napisał, potrzebna jest wersja z minimum 512MB RAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX - człowiek, który sprowadził temat Daphile na forum polecał:

http://forum.mp3store.pl/topic/117274-daphile-dystrybucja-linux-pod-hi-fi-pc-audio/page-6#entry1163070

 

Ja mam:

http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5740/index.shtml

(ostatnio się nie wyłącza programowo, trzeba przytrzymać fizyczny przycisk)

 

A obywatel hibi:

http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5720/index.shtml

(z zastrzeżeniem, jak sam napisał, potrzebna jest wersja z minimum 512MB RAM)

 

nie polecam, grzeje się bardzo po kilku godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz??..mam ten sam model. Pod Shadow chodzi u mnie 24/7 i nawet letni nie jest .

niestety nie :/

możliwe że coś się popsuło bo kiedyś nie było problemów z daphile teraz po kilku godzinach nie da się używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pisz,że nie polecasz, skoro możesz mieć problem że swoim egzemplarzem. Ja swój po zakupie rozebrałem,przeczyściłem,dałem nową pastę między procka i radiator...Shadow pokazuje mi 3-5 procent użycia procka podczas odtwarzania 24bit flaczków...więc co tam ma się grzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaloguje daphile do domowego routera bez wizji podczas odpalenia z pendrive ? Przeciez jak nie wciśnie w odpowiedniej chwili F1 i nie poda nazwy ssid i hasło to mu utworzy hot spota....lub ja o czymś nie wiem ?

 

Wytapaczone na Tapaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- dzięki za pomoc - Tidal śmiga bez większego stresu na moim T5520 (kupiłem go, żeby sprawdzić i póki co nie czuję naglącej potrzeby upgrade'u). Dzięki również za propozycję nowych terminali- namawiam ludzi dookoła na daphile :)

 

Ale dalej mam pytanie odnośnie transferu plików. Ja załatwiam to dwoma pendrakami- na jednym system, na drugim muzyka... da się to jakoś wygodniej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaloguje daphile do domowego routera bez wizji podczas odpalenia z pendrive ? Przeciez jak nie wciśnie w odpowiedniej chwili F1 i nie poda nazwy ssid i hasło to mu utworzy hot spota....lub ja o czymś nie wiem ?

 

Wytapaczone na Tapaczu

odpalam live i instaluję

auto dhcp jest ustawione na starcie

Po pierwsze- dzięki za pomoc - Tidal śmiga bez większego stresu na moim T5520 (kupiłem go, żeby sprawdzić i póki co nie czuję naglącej potrzeby upgrade'u). Dzięki również za propozycję nowych terminali- namawiam ludzi dookoła na daphile :)

 

Ale dalej mam pytanie odnośnie transferu plików. Ja załatwiam to dwoma pendrakami- na jednym system, na drugim muzyka... da się to jakoś wygodniej zrobić?

ee to wypasiony

ja swojego staruszka z AMD 1GHz za radą kolegi posmarowałem pastą i zwiększyłem bufor dla odtwarzacza na maksa

po jakimś czasie działania (~1 h) mam - zresztą podobnie jak na DX90 fw2.4.0 - efekt trzasków jak na płycie winylowej

bufor 250ms i jak na razie jest OK,

także może to ne wina terminala była tylko ustawień :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info tylko dla Smoka !!... Odkręcasz górną śrubkę i zdejmujesz pokrywę...wyciągasz miśka ;)...wkładasz z przodu pena z instalką i odpalasz..wciskasz F1...jak pojawi się menu to wkładasz spowrotem miśka...ustawiasz ssida i hasło Twojej sieci i odpalasz daphile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy daphile za każdym razem rescanuje całą bibliotekę?

 

Wkońcu udało mi sie wczoraj podpiąć dysk pod router i dodać go w bibliotece daphile, wszystko sobie przeskanował. Dziś odpalam daphile a on od początku leci z całą biblioteką, co zajmuje mu z 15-20 min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy daphile za każdym razem rescanuje całą bibliotekę?

 

Wkońcu udało mi sie wczoraj podpiąć dysk pod router i dodać go w bibliotece daphile, wszystko sobie przeskanował. Dziś odpalam daphile a on od początku leci z całą biblioteką, co zajmuje mu z 15-20 min...

poszukaj bo jest opcja wyłączenia autoskanowania, w sumie powinien tylko sprawdzić zmiany a nie od nowa budować bazę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszy powód każdorazowego tworzenia bazy przy starcie.

Jeśli w momencie startu systemu (early start) zasób nie jest dla niego dostępny, Daphile usuwa dotychczasową bazę i tworzy nową z 0 ilością rekordów, a gdy zasób staje się dostępny, buduje ją od nowa.

 

Chociaż w sumie jest jeszcze drugi popularny powód. Użytkownicy uruchamiający Daphile w wersji Live, bez zainstalowania systemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane daphile.

 

Może być tak jak mówisz, że najpierw odpaliłem daphile a dysk nie był podłączony, więc baza się wyzerowała. Potem odpaliłem drugi raz już z dyskiem i budował bazę od nowa. Beznadzieja.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CHANGES on January 12th 2016

 

System image size reduced, eg. SqueezePlay removed

LMS "Remote Music Library"-plugin with improved UPnP/DLNA-server support

Kernel upgrade to 4.1.15 and some other package updates

Bug fixes and various small improvements

Męczę 16.01 o dwóch dni i nie udało mi się zawiesić. Czyżby nareszcie wersja, która w pełni zasługuje na status stable?

http://www.daphile.com/#download

 

Nie chyba, a na pewno.

Stabilna jak skała, testowałem jak typowy win-user: muzyka gra, a ja klikam tu, klikam tam i w efekcie na ekranie różne opcje do zmiany dostępne mam :)

Profilaktycznie pobrałem z serwera wszystkie dostępne, zawsze będę mieć stabilno-stabilną wersję na wszelki wypadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie, że warto by zrobić małą bazę danych, które DAC'i są bez problemu rozpoznawalne przez Daphile.

Tyczy się to zarówno USB-DAC, jak i kart muzycznych.

Podobnie z kartami sieciowymi wi-fi, również taka lista powinna być pomocna.

Zacznę od siebie.

Testowałem Daphile z następującymi DAC:

- Audio-GD NFB10-ES3 (konwerter USB na chip'e VIA VT1731)

- Teac AH-01 (konwerter USB na chip'e Tenor 8802)

- konwerter USB-SPDIF "Nostromo", wersja z separacją galwaniczną portu USB (konwerter USB na chip'e TAS1020B)

- "Nostromo 5H" (konwerter na chip'e CM6631A)

- integra z płyty głównej Realtek ALC898

Wszystkie w/w urządzenia pracowały bez żadnych problemów.

Jeżeli jakiekolwiek inny DAC ma wejście USB oparte na któryś z wymienionych przeze mnie chip'ów to będzie w również będzie bez problemu działał w Daphile :)

 

Z sieciówek wi-fi to podłączałem wyłącznie: TP TL-WN722N

Połączenie pewne, stabilne i mocne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności