Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

TIDAL mi nie gra. do piątku było OK, wklepałem nowe konto, bo stare mi się skończyło i lipa, jestem zalogowany a nie gra, na Daphile oczywiście. Na stronie Tidal'a jest OK, co może być ?

 

Dziś kupiłem konto u innnego sprzedawcy i nie działa na Daphile, tzn loguje się ale muza nie odtwarza, utwór niby startuje przez 2 sec i pauza.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli korzystasz z oficjalnej wtyczki TIDAL

Idź na stronę http://www.mysqueezebox.com/index/Home i dodaj nowe konto.

Następnie ruszaj w podróż do:

Settings --> Advanced Media Server Settings --> mysqueezebox.com (zakładka)

i zaloguj się takimi samymi danymi, jakich używasz na http://www.mysqueezebox.com/index/Home

 

2. Jeśli korzystasz z wtyczki ickStream, to dodaj konto na stronie https://cloud.ickstream.com

A potem zaloguj się od nowa we właściwościach pluginu ickStream w Daphile.

 

ps.

Jeżeli powyższe nie rozwiążą problemu, to znaczy że poważnie złamałeś regulamin usługi i już po ciebie jadą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Tidal gra, tylko nie wiem na jakich ustawieniach. Jak sprawdzić czy idzie po Hifi w daphile?

 

Czy może gra po domyślnym ustawieniu z tidal.com?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

TIDAL mi nie gra. do piątku było OK, wklepałem nowe konto, bo stare mi się skończyło i lipa, jestem zalogowany a nie gra, na Daphile oczywiście. Na stronie Tidal'a jest OK, co może być ?

 

Dziś kupiłem konto u innnego sprzedawcy i nie działa na Daphile, tzn loguje się ale muza nie odtwarza, utwór niby startuje przez 2 sec i pauza.

 

dzięki

A to nie są czasem konta z Play? Bo jeśli tak to może być problem.

 

 

Sent from mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Tidal gra, tylko nie wiem na jakich ustawieniach. Jak sprawdzić czy idzie po Hifi w daphile?

 

Czy może gra po domyślnym ustawieniu z tidal.com?

podczas odtwarzania jest napisany kodek i bitrate

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli korzystasz z oficjalnej wtyczki TIDAL

Idź na stronę http://www.mysqueezebox.com/index/Home i dodaj nowe konto.

Następnie ruszaj w podróż do:

Settings --> Advanced Media Server Settings --> mysqueezebox.com (zakładka)

i zaloguj się takimi samymi danymi, jakich używasz na http://www.mysqueezebox.com/index/Home

 

2. Jeśli korzystasz z wtyczki ickStream, to dodaj konto na stronie https://cloud.ickstream.com

A potem zaloguj się od nowa we właściwościach pluginu ickStream w Daphile.

 

ps.

Jeżeli powyższe nie rozwiążą problemu, to znaczy że poważnie złamałeś regulamin usługi i już po ciebie jadą :D

 

 

 

Jest OK, DZIĘKI

Do tej pory działałem z wtyczki ick.... - seting- wybierałem Tidal i tam sie logowałem (konto na mysqez...... mogło byc inne) teraz tak nie działa.

 

Wpisuje dane na stronie mysqez..... instaluje Tidal, loguje się, i już jest OK. Miałem problem tylko z zainstalowaniem M-DAC'a na mysqez.... i w sumie sam niewiem jak to zrobiłem bo musiałem ze 2 razy resetować Daphil'a.

 

ps. teraz to do każdego z nas przyjadą :ph34r: tak prewencyjnie

 

A to nie są czasem konta z Play? Bo jeśli tak to może być problem.

 

 

Sent from mobile.

 

Niewiem, sprzedają na Allegro.

Edytowane przez Cesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi Tidal gra, tylko nie wiem na jakich ustawieniach. Jak sprawdzić czy idzie po Hifi w daphile?

 

Czy może gra po domyślnym ustawieniu z tidal.com?

podczas odtwarzania jest napisany kodek i bitrate

 

 

Już mam, trzeba wejść w odtwarzanie z TIDAL i na końcu jest opcja Streaming Quality.

 

Mam za to inny problem, korzystam ze Squeeezera na androida i jak odpalę jakiś album to mam wygaszone przyciski next i prev, następne nagranie można włączyć tylko z listy nagrań albumu. To normalne?

 

Druga sprawa, czy po każdym odpaleniu Daphile trzeba wypinać i wpinać z powrotem pendrive z muzyką, żeby Daphile go wykrył?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem przed chwilą Squeeezer i...

 

1. Korzystając ze Spotify przyciski prev/next są nieaktywne, nie też działa wyszukiwanie w bazie.

2. Odtwarzając pliki lokalne powyższe (i chyba żadne inne też) problemy nie występują.

 

A co do pendive i wymuszonego odłączania, to z niczym takim się nie zetknąłem (zainstalowany daphile 15.12-i486)

Tak dla pewności spytam. Masz zainstalowany system, czy bootujesz wersję live?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootuję wersję live. Ściągnąlem ze strony daphile, wrzuciłem na pendrive i automatycznie startuje. Nie widziałem tam żadnej opcji instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootuję wersję live. Ściągnąlem ze strony daphile, wrzuciłem na pendrive i automatycznie startuje. Nie widziałem tam żadnej opcji instalacji.

Są poradniki jak zainstalować - wszystko jest :) tylko poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zależności w jakim formacie zrobisz sobie tego pena,to możesz mieć read only,bez możliwości utrwalania Twoich ustawień w daphile...instalacja jest w opcjach na samym dole -firmware.Klikasz i otwierają nowe okno...znowu na samym dole masz instalację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło, mam zainstalowane na pendrive. :) chyba nawet trochę bardziej responsywnie działa.

 

Takie pytanie: czy mogę udostępniać pliki po sieci? Np. udostępniam katalog z muzyką w laptopie, czy daphile może grać z niego bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło, mam zainstalowane na pendrive. :) chyba nawet trochę bardziej responsywnie działa.

 

Takie pytanie: czy mogę udostępniać pliki po sieci? Np. udostępniam katalog z muzyką w laptopie, czy daphile może grać z niego bezpośrednio?

zależy jaki serwer plików masz włączony na laptopie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę laptopa poświęcić jako serwer. Laptop ma robić za "dysk" w sieci, z którego daphile ma sobie muze ciągnąć, ale nadal laptop ma być używalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę laptopa poświęcić jako serwer. Laptop ma robić za "dysk" w sieci, z którego daphile ma sobie muze ciągnąć, ale nadal laptop ma być używalny.

hehe, a co ja napisałem

serwer plików nic nadzwyczajnego działa w tle :P

przypuszczam że masz system M$: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc732891.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ja nie chcę laptopa poświęcić jako serwer. Laptop ma robić za "dysk" w sieci, z którego daphile ma sobie muze ciągnąć, ale nadal laptop ma być używalny.

hehe, a co ja napisałem

serwer plików nic nadzwyczajnego działa w tle :P

przypuszczam że masz system M$: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc732891.aspx

 

 

No teraz to ma sens. :)

Ale już coś się spierniczyło, najpierw nie wstawał, tylko komunikat "waiting for network connection", nie działa ni po wifi, ani po kablu.

 

A teraz to już w ogóle nie wstaje: "this is not a bootable disk".

 

F*it, ide spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową instalacja na penie, to pewnie i nowe konfiguracji trzeba zrobić..F1 na początku i będziesz z koksem..pewnie i nowe IP będzie, to w kliencie musisz zmienić... Ale fakt..ostatnia wersja daphile wysypuje się często, z tego powodu jestem na Shadow od tygodnia i jak na razie nie mam zamiaru wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działało dobrze z bootowalnego pena przez 2 dni. Wczoraj wyłączyłem i po ponownym włączeniu już ma problem połączyć się z siecią. W takim wypadku to powinien hotspot chociaż z automatu postawić a tu nic. Po paru resetach w ogóle już nie startuje, tak jakby daphile na pendrivie nie wykrywał. Zrobię nową instalację dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei przestał nagle czytać muzykę z dysku. Widzi ją, tylko przy próbie odtworzenia wywala komunikaty, że nie może odtworzyć pliku...

Ale chyba i tak pożegnam się z Daphile na rzecz Openeleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działało dobrze z bootowalnego pena przez 2 dni. Wczoraj wyłączyłem i po ponownym włączeniu już ma problem połączyć się z siecią. W takim wypadku to powinien hotspot chociaż z automatu postawić a tu nic. Po paru resetach w ogóle już nie startuje, tak jakby daphile na pendrivie nie wykrywał. Zrobię nową instalację dzisiaj.

Witam, jestem nowy na forum. Kilka dni temu postanowiłem zainstalować Daphile. Poszło bez problemu. Działało 2 dni po czym również nie może połączyć się z siecią. Sieć sprawdzona, DHCP włączone, przypisywanie IP na podstawie MAC adresu również a Daphile zamiast połączyć się z siecią wyświetla "waiting for network connection". Ściągnąłem wcześniejszą wersję, uruchomiłem z pendrive'a, podałem adres IP i nadal to samo. Podpowiedzcie coś bo nie mogę zrozumieć dlaczego działało przez 2 dni a teraz nawet po ponownej instalacji nie łączy się z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


CHANGES on January 12th 2016

System image size reduced, eg. SqueezePlay removed
LMS "Remote Music Library"-plugin with improved UPnP/DLNA-server support
Kernel upgrade to 4.1.15 and some other package updates
Bug fixes and various small improvements

 

Męczę 16.01 o dwóch dni i nie udało mi się zawiesić. Czyżby nareszcie wersja, która w pełni zasługuje na status stable?

http://www.daphile.com/#download

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności