Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

A probowaliscie napisac do autora projwktu w tej sprawie?? :)

 

Już parę razy taka sugestia się pojawiała, patrząc na fora dotyczące tego projektu, jak na razie niestety niewysłuchana.

 

Jak znajdę chwilę to sam takiego skrypta pierdachnę, albo wyrzeźbię coś w pythonie. Nie miałem takiej potrzeby póki co. :)

 

Jakby co to by było super. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa.

To może mu bashem pomóc?

Konsolę znasz? Można, by mu shutdown -R z przełącznikiem czasowym zapodać, nie mam jeszcze pomysłu jak z konsoli złapać idle.

można w daphile przejść do konsoli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze. Ale na bank się da. A jak się nie da, to są źródła

Na razie nie mam jak sprawdzić bo w robocie jestem. Próbowałeś Alt+F1?

W święta się chyba trochę pobawię.

Ewentualnie bubuntowo fedorowe Ctrl+Alt+T .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu, to się do terminala dorwać nie da (taki zamysł twórcy), ale jakby ktoś się jednak dostał... :D:woot::win:

Pamiętaj, że to jest linux. Jak się uprzesz - wszystko można. Tylko kwestia zasobów czasowych :)

Musiał zaszyć choćby tryb debuga. Ale to jak mówię : na razie mam urwanie głowy i z daphile korzystałem z miesiąc temu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest w squashfs , a konsola zablokowana, więc nawet gdyby była odblokowana to żadne zmiany w / się nie zapiszą.

Można przekonwertować ręcznie root do ext4 ale trzeba by było to robić po każdym updejcie daphile.

 

SSH i terminal są w wersjach beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze alternatywa dla Daphile czyli Vortexbox, też bazuje na linuksie i squeezboxie i jeżeli wierzyć instrukcjom w necie to da się obsługiwać konsolę przez ssh, więc jakby ktoś chciał pomajstrować przy czymś bardziej otwartym od Daphile to jest na to szansa.

 

Warto nadmienić, że do squeezboxa jest jeszcze wtyczka srvrpowerctrl, która niby umożliwia zarządzanie komendami dotyczącymi uruchamiania i wyłączania ale jak na razie Daphile nie chce się słuchać tej wtyczki... chyba zainstaluję vortexboxa jak będę miał wolny czas i może z nim będę miał więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużo albumów w Tidalu dodanych do ulubionych. W Daphile widzę tylko część tych ulubionych. Czy ma ktoś pomysł co to może być. Czy mam za dużą bibliotekę w Tidalu i Daphile sobie nie radzi.

 

I czy jest sposób rozwiązanie żeby te ulubione z Tidala w Daphilu wyświetlały się nie alfabetycznie ale po dacie dodania.

 

Teraz mam taki problem, że w Tidalu dodam sobie nowy album. Gdy chcę posłuchać na Daphile to nie mogę go odnaleźć, bo mam posegregowane nazwami a nie datą dodania.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5720 który ma tylko 256 ramu może dlatego mam błąd bo w logach coś napisane o pamięci

zmienię na 512 i zobaczymy czy pociągnie.

5740 ile ma ramu?

nowy Linux potrzebuje 512 MB RAMu

teraz hula aż miło :D

 

OT

nie mogę znaleźć, jaki jest pobór prądu dla 5740?

(5720 ~ 20W)

Przechwycenie obrazu ekranu_2015-12-16_14-00-23.png

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dziwnego, że nie możesz znaleźć, HP postanowiło być tajemnicze ;)

 

Korzystam z tej strony: http://www.parkytowers.me.uk/thin/index.shtml

 

t5740 --> http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5740/index.shtml

t5720 --> http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5720/index.shtml

 

I wiele innych terminali :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dziwnego, że nie możesz znaleźć, HP postanowiło być tajemnicze ;)

 

Korzystam z tej strony: http://www.parkytowers.me.uk/thin/index.shtml

 

t5740 --> http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5740/index.shtml

t5720 --> http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5720/index.shtml

 

I wiele innych terminali :)

dzięki, no nieźle połowę mniejszy pobór energii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Pod choinkę możemy mieć kolejną wersję oficjalną. Co ciekawe, nieco odchudzoną dzięki wyrzuceniu SqueezePlay :)

 

 

 

New slim beta
;)
with following changes:
- SqueezePlay removed ("poll" result was clear)
- kernel upgrade to 4.1.15
- some obsolete firmware file versions removed
- LMS update brings "Remote Music Library" feature
- some bug fixes

Please test it and give feedback. If this version seems OK, will release new stable version at the beginning of next week.

 

 

ps.

Wrzuciłem slim betę... t5740 wciąż się nie wyłącza :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Pod choinkę możemy mieć kolejną wersję oficjalną. Co ciekawe, nieco odchudzoną dzięki wyrzuceniu SqueezePlay :)

 

 

New slim beta

;)

with following changes:

- SqueezePlay removed ("poll" result was clear)

- kernel upgrade to 4.1.15

- some obsolete firmware file versions removed

- LMS update brings "Remote Music Library" feature

- some bug fixes

 

Please test it and give feedback. If this version seems OK, will release new stable version at the beginning of next week.

ps.

Wrzuciłem slim betę... t5740 wciąż się nie wyłącza :(

 

ale to nie jest kanale aktualizacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na serwer z obrazami daphile:

http://www.daphile.com/firmware/

 

Wybierasz beta (ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby up/downgradować również wersje stable), kopiujesz pełny adres interesującego cię pliku iso. zgodnego z architekturą procka w sprzęcie.

Na przykład ostatnia beta slim w wersji i486:

www.daphile.com/firmware/beta/daphile-15.12-b170702-i486.iso

 

Łączysz się z daphile przez przeglądarkę dodając do adresu:

/cgi-bin/Devel

 

Jak się załaduje, to ustawiasz odpowiednią opcję w Firmware stage, a do pola Install wklejasz pełny adres do obrazu, klikasz Install i po 2-3 minutach mielenia (jest pasek postępu, a jakże) masz odświeżony/postarzony system. Potem tylko restart i testujesz :)

 

 

daphile devel.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na serwer z obrazami daphile:

http://www.daphile.com/firmware/

 

Wybierasz beta (ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby up/downgradować również wersje stable), kopiujesz pełny adres interesującego cię pliku iso. zgodnego z architekturą procka w sprzęcie.

Na przykład ostatnia beta slim w wersji i486:

www.daphile.com/firmware/beta/daphile-15.12-b170702-i486.iso

 

Łączysz się z daphile przez przeglądarkę dodając do adresu:

/cgi-bin/Devel

 

Jak się załaduje, to ustawiasz odpowiednią opcję w Firmware stage, a do pola Install wklejasz pełny adres do obrazu, klikasz Install i po 2-3 minutach mielenia (jest pasek postępu, a jakże) masz odświeżony/postarzony system. Potem tylko restart i testujesz :)

 

 

attachicon.gifdaphile devel.png

dzisiaj kolejny build

jak włączyć EQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak to jest z nowymi sterownikami do urządzeń na tym systemie?

Na Windzie wiadomo, producent wypuszcza nowe sterowniki np. do DACa, ściągam, instaluje i są, a jak to wygląda w Daphile?

Pytam w celu czysto edukacyjnym, bo ogólnie wychodzę z założenia, że jak mi coś działa (a tak jest teraz) to nie kombinuję, ale wiedzieć warto ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności