Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie słyszę że np. stacja radio Audiophile Live 320kbps gra lepiej niż audiofilskie płyty z TIDALA :(

 

---------------------------

 

Znowu skucha, poraz drugi, niewiem co siędzieje Daphile działa ale nie można połączyć się z nim przez komp - brak połączenia sieciowago. ale sterowanie przez tablet i telefon działa przez tensam router , coś się wysypuje samoistnie ale co, gdzie leży błąd ??

 

----------------

 

OK, już jest co było ?: otóż w tablecie zauważyłem że daphile samodzielnie zmienił koncówkę ip - z .101 na .102
Czy coś źle ustawione że se zmienia ?

Edytowane przez Cesiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko: Mam wykupiony TIDAL hifi, skąd mam wiedzieć ze odtwarza mi w hifi a nie w jakości ACC320 LUB ACC+64, czy w Daphile jest opcja która nas o tym informuje ?

 

Dzięki

w okienku playera po prawej stronie, tam gdzie wykinawca i tytuł, widzisz, jaki format pliku jest odtwarzany, jest nawet bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Logitech Squeezebox Controller vs. Squeeze Ctrl (korzystam z pierwszego).

Jakieś realne korzyści uzasadniające wysupłanie 3 dych? Rozumiem, że może być wizualnie ładniejszy, ale czy występuje większa funkcjonalność, ewentualnie ergonomia? A gdyby tak jeszcze ktoś miał wykupiony Tablet Mode i mógł coś skrobnąć, to już bym był przeszczęśliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się zrobić upgrade Daphile'a do najnowszej wersji beta i rescan muzyki. Nie mogę teraz posegregować widoku albumów po artyście w Soundicity Legacy. Nie widzę nigdzie opcji wybory segregowania listy jak w Daphile, a jakoś wcześniej mi się udało i tak grałem dłuższy czas. Sortowanie po nazwach albumów jest dla mnie nie do zaakceptowania.

 

Wg autora SL, powinno się to ustawiać w opcjach Squeezeboxa. Ja się poddaje. Nie wiem czy to wina nowej wersji, czy po prostu jestem ślepy. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamiast terminala polecam kupić uszkodzonego laptopa bez matrycy, klawiatury itd.

 

Bonus? Wbudowana bateria, więcej portów USB, czytnik SD, IR (ale chyba jako odbiornik do pilota się nie sprawdzi, niestety), WiFi, RCA Video dla LCD za grosze...

 

Tego dostałem za 9 zł, bateria trzyma już 2 godziny i zostało jeszcze 30%... Docelowo jako obudowę wykorzystam pozostałości po odtwarzaczu DVD.

Edytowane przez paatos
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast terminala polecam kupić uszkodzonego laptopa bez matrycy, klawiatury itd.

 

Bonus? Wbudowana bateria, więcej portów USB, czytnik SD, IR (ale chyba jako odbiornik do pilota się nie sprawdzi, niestety), WiFi, RCA Video dla LCD za grosze...

 

Tego dostałem za 9 zł, bateria trzyma już 2 godziny i zostało jeszcze 30%... Docelowo jako obudowę wykorzystam pozostałości po odtwarzaczu DVD.

Terminal, lub dedykowany mały komputer, ma zasadniczą przewagę od takiego laptopa: pracuje bezgłośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast terminala polecam kupić uszkodzonego laptopa bez matrycy, klawiatury itd.

 

Bonus? Wbudowana bateria, więcej portów USB, czytnik SD, IR (ale chyba jako odbiornik do pilota się nie sprawdzi, niestety), WiFi, RCA Video dla LCD za grosze...

 

Tego dostałem za 9 zł, bateria trzyma już 2 godziny i zostało jeszcze 30%... Docelowo jako obudowę wykorzystam pozostałości po odtwarzaczu DVD.

Ja u siebie miałem laptopa bez matrycy zamocowany był na uchwycie w pionie za szafką rtv tak że nie było nic widać, spiety z TV kabelkiem. Wszystko było wyświetlane na telewizorze. Sterowalem wszystkim smartphonem, a muzyki słuchałem po WiFi ze spotify albo z dysku

 

 

mobilne...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa oficjalna wersja :D

 

daphile-15.12

 

CHANGES on December 8th 2015

 

BruteFIR mode to enable convolution filtering (eg. DRC) and equalizer

"Play from RAM" feature, minimize CPU load and disk access during playback

PCM to DSD conversion (some network streams don't work, eg. Spotify)

Non-DoP Native DSD support for the DACs having Linux driver support for it

Internal decoding/transcoding changes (reset "File Types" preferences)

Database support for DSD changed (requires full library rescan!)

Application and kernel updates, kernel version 4.1.12

Bug fixes and other minor changes

http://www.daphile.com/#download

https://www.facebook.com/Daphile

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same plusy, nie wiem czy to w tej wersji poprawili czy miałem walnięty terminal ale Mojo ( odtwarzanie bitperfect i DSD DoP) działa ! :D

do tego natywny klient Tidala :) bez potrzeby używania wtyczki icksteamera którego i tak nie udało mi się skonfigurować :/

teraz tylko muszę jaki 10" netbook kupić

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem u mnie na nowej wersji (15.12-i486) wystąpił ciekawy problem. Daphile nie wyłącza mojego terminala (HP T5740), którego dioda wesoło na mnie świeci, a na portach USB wciąż jest zasilanie. Ot taka "nowość" której do tej pory nie uświadczyłem ;)

Dla sprawdzenia jak to wygląda, podłączyłem sprzęt pod TV i rzeczywiście, pasek postępu wyłączania dochodzi do końca. Ale w tym momencie dobre się kończy, całość zawisa w tym punkcie. Tak, byłem cierpliwy, odczekałem kilka minut.

 

Pewnie drobny problem z kernelem i BIOSem na moim sprzęcie i przetestowanie kilku opcji dopisanych do GRUBa rozwiązałoby problem, ale jak wiadomo biednemu wiatr w oczy i Daphile tego nie umożliwia.

 

... no to czekam na kolejny official, a w międzyczasie zużywam przycisk off :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam terminal HP i u mnie aktualizacja przebiegła bez problemu. Robiłem krótki test, ale wszystko grało ok.

Tylko właśnie wyłączenie Daphile'a nie spowodowało wyłączenie terminala, ale to pewnie coś z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5720 który ma tylko 256 ramu może dlatego mam błąd bo w logach coś napisane o pamięci

zmienię na 512 i zobaczymy czy pociągnie.

5740 ile ma ramu?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od jakiegoś czasu Daphile na starym pececie i już bym kupił jakiś terminal coby odgracić półkę rtv, gdyby nie jeden mały szkopuł, nigdzie nie mogę się dopatrzyć opcji wyłączenia po określonym czasie. Niby istnieje wtyczka PowerSave do wyłączania po okresie bezczynności ale po pierwsze nie chce działać a po drugie jest to tylko częściowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to myślałem o jakimś bardziej cywilizowanym rozwiązaniu, wiem, jestem wygodnicki i że to bazuje na gentoo, ale cholewcia, aby takiej podstawowej funkcji dla sprzętu audio nie można było 'wyklikać' :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie znajdzie się na to jakieś rozwiązanie albo ja jakimś cudem zajmę się pisaniem skryptów, to chyba te całe Daphile nie jest dla mnie rozwiązaniem w pełni satysfakcjonującym, cóż trudno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w linuchu :)

Do pierwszego problemu jest cudownie.

Potem masz dwie opcje - albo poświęcisz godziny na rozwiązanie ******ły, albo przechodzisz na Win.

W pierwszej opcji - pół kroku do bycia programistą, bo prędzej czy później trzeba będzie samemu coś skrobnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności