Skocz do zawartości

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

I co będziesz się meczy z kablem ethernet ? zamiast kupić odpowiedni kabel za 15/20zł i podłączyć zwykły ekran tak jak to zostało przewidziane. No chyba nie powiesz mi ze to problem kupić ? Tym bardziej mieszkając w stolicy ....

Nie czytam bo nie ma to sensu, nie kombinuje tylko upraszczam. Używać można przez taki kabel ale instalować OS przez ethernet 0_0 magik czy jak ?

 

Tu nie ma nić wspólnego czy to mac pc czy inny wynalazek, nie zastąpisz hdmi skrętką przy instalacji OS a nawet jak to jakim kosztem czasu ustawienia tego, wartych 15zł ? Po prostu nie zastępuje koła w aucie kołem od roweru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, musiałby po prostu przygotować sobie pendrive z Daphilem i wymacać przez klawiaturę uruchomienie pendrive'a, ale i tak wygodniej byłoby przestawić w biosie kolejność ładowania, cała reszta leci chyba przez internet. Z dokumentacji wynika, że możliwa jest instalacja przez http, oczywiście już po odpaleniu całości.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz zmienić opcje bootowania z płyty na pamięć usb i to bez ekranu i klawiatury ?? Bez tego się nie obejdzie, nie mówię ze trzeba kupić można pożyczyć iść do znajomego na piwko ...

Pod F12 często siedzi opcja bootowania ale trzeba mieć co kliknąć i czym wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod F12 zwykle jest PXE, Escape często do tego służy. Tak czy siak bez klawiatury raczej na pewno się nie obejdzie, prędzej bez ekranu, z wymacaniem, tym bardziej, że te terminale rzekomo mają Windows XP Embedded na standard.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak czy siak bez klawiatury raczej na pewno się nie obejdzie, prędzej bez ekranu, z wymacaniem, tym bardziej, że te terminale rzekomo mają Windows XP Embedded na standard.

Ten ponoć ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura to mus. Chociaż z drugiej strony czytając jeden z poradników troubleshootingu wystarczyłoby chyba zresetować BIOS do domyślnej konfiguracji (poprzez wyjęcie baterii na 5 minut), a potem podpięcie Daphile na pendrive, bo domyślnie te terminale niby ruszają z USB, tak twierdzi dokumentacja. Polecam sprawdzić, chyba nic na tym i tak nie stracisz.

 

Dla zainteresowanych. Kto chciał ten i tak by sobie znalazł, ale może komuś też się przyda :P

Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura to mus. Chociaż z drugiej strony czytając jeden z poradników troubleshootingu wystarczyłoby chyba zresetować BIOS do domyślnej konfiguracji (poprzez wyjęcie baterii na 5 minut), a potem podpięcie Daphile na pendrive, bo domyślnie te terminale niby ruszają z USB, tak twierdzi dokumentacja. Polecam sprawdzić, chyba nic na tym i tak nie stracisz.

 

Dla zainteresowanych. Kto chciał ten i tak by sobie znalazł, ale może komuś też się przyda :P

 

Wyciągnięcie baterii nie pomaga, jutro zorganizuję sobie podgląd i klawiaturę, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wykryć waveio.

Kwestia PC nie ma kompletnie żadnego znaczenia jeżeli chodzi o dźwięk.

Tak samo zagra terminal za 200 zeta, co laptop za 3000 pln, lub stacja robocza za 16000 pln :)

 

all999, obawiam się, że nie będzie Ci działać klawiatura usb z pod poziomu pierwszej (wstępnej) konfiguracji Daphile.

Znaczy w momencie zaraz po starcie systemu, jak prosi o wciśnięcie F1, żeby wejść w podstawowe ustawienia systemu.

Lepiej albo od razu kup klawiaturę na PS/2, albo przejściówkę USB->PS/2

Ja w swoim Fujitsu, właśnie musiałem zastosować przejściówkę bo nie działała mi klawiatura usb..

Edytowane przez BeatX
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wykryć waveio.

Kwestia PC nie ma kompletnie żadnego znaczenia jeżeli chodzi o dźwięk.

Tak samo zagra terminal za 200 zeta, co laptop za 3000 pln, lub stacja robocza za 16000 pln :)

A ja się obawiam, że stacja za 25k na porcelanowych nóżkach i ze specjalnym antyzakłóceniowym ekranem z aliamelinium zagra lepiej! Ba! Jest tak wypaśna, że zagra bez prądu i głośników! :)

Co do klawiatury - to mówisz o boocie przy instalacji, czy kombinujecie z opcją live USB? W drugim przypadku Daphile powinno chyba bezproblemowo ją wykryć?

Niestety na razie Daphile mam tylko na wirtualce na lapku, jak zainstaluję na stacjonarce to zobaczę jak radzi sobie z klawiaturą usb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaraz zaraz - czy przypadkiem samej instalacji Daphile nie można przeprowadzić już przez przeglądarkę? Klawiatura była konieczna tylko do ustawienia rozruchu, przynajmniej mi się tak zdawało.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko, pendrive przygotowanego przy pomocy programu unetbootin, podgląd i ustawione usb jako First Boot Device. I nic, odpala się windows. Może spróbować innego programu do przygotowania usb?

 

09439dd5060e8c1272add879c6f0b026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób bezczelnie i wszystkie oznacz jako usb (firs, second, third).

Jak nie zabangla, to jeszcze gdzieś może być w biosie schowane ustawienie boot sequence czy coś w tym rodzaju.

Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno (wiem że banał) - zapisujesz przed wyjściem z biosa zmiany?

MAC OS X to unixopochodny system - też jest na niego DD.

 

Nie widzę żadnych dodatkowych opcji w biosie, po ustawieniu wszystkich opcji jako usb wyskakuje non-system disk or disk error. Zapisuję zmiany. Pendrive jest wykrywany przez windowsa na terminalu.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w większości takich przypadków załatwiałem sprawę zmieniając pendrive (nie ważne że windows go "widzi", bios może mieć problem). Jak sformatowany jest pendrak, w sensie jaki system plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w większości takich przypadków załatwiałem sprawę zmieniając pendrive (nie ważne że windows go "widzi", bios może mieć problem). Jak sformatowany jest pendrak, w sensie jaki system plików?

 

MS-DOS (FAT32)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności