Skocz do zawartości

Raspberry PI Wolfson Audio Card


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście taki bajer?

 

http://www.element14.com/community/community/raspberry-pi/raspberry-pi-accessories/wolfson_pi

 

Można sobie z PI zrobić stacjonarny odtwarzacz:

 

HD Audio, at 24-bit, 192KHz

 

... bla, bla, bla, ale na pewno brzmi lepiej niż wbudowane gniazdko słuchawkowe ;)

 

Kupię sobie taki jak już mi PI dotrze i się trochę pobawię, na razie bawię się Arduino...

 

Bawi się tu ktoś PI albo Arduino tak BTW? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś nowa wersja? Była już audio card na wolfsonie pod raspberry. Ba. Ktoś w temacie "bądź bohaterem w swoim audio" miał ją z raspberry i mxm bodajże. Ciekawy jestem czy to wolfson taki jak w sgs3 :P. Bo może lepiej złapać jakiś mały dac usb.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem ceny tego maleństwa

Widnieje pod podanym linkiem - £24.01.

 

 

24.01 funta szterlinga =

122.876435 złotego polskiego

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem ceny tego maleństwa

 

jest podana, w praktyce jest bliżej 160-180zł (podatek, przesyłka)

Bo może lepiej złapać jakiś mały dac usb.

 

ale chodzi o to, że to jest nakładka na raspberry pi, a więc w praktyce samodzielny komputer + DAC

 

wystarczy podpiąć dysk USB i przyciski do sterowania, plus prosty wyświetlacz LCD i masz dośc porządny stacjonarny odtwarzacz audio :) (nie szumią żadne wiatraczki, nie paruje żaden radiator, jeszcze można całość wrzucić do estetycznej drewnianej obudowy :D )

 

... a sądzę że da się to obhaczyć tak, żeby odtwarzało strumienie hifi np. prosto z wimp-a :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podpiąć dysk USB i przyciski do sterowania, plus prosty wyświetlacz LCD i masz dośc porządny stacjonarny odtwarzacz audio :) (nie szumią żadne wiatraczki, nie paruje żaden radiator, jeszcze można całość wrzucić do estetycznej drewnianej obudowy :D )

 

... a sądzę że da się to obhaczyć tak, żeby odtwarzało strumienie hifi np. prosto z wimp-a :)

 

I coś takiego to ja bym kupił. W środku najlepiej dysk SSD i prócz muzyki mamy ciszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny komponentów + złożenie + obudowa + dodatkowe oprogramowanie... i tak wyjdzie ponad 1k, nikt tego nie złoży za 500zł, tyle to sam SSD będzie kosztował :)


co innego kiedy składa się coś takiego dla siebie, hobbistycznie, wtedy się tak tego nie czuje (rozkłada się w czasie) plus czasem używa się tego co leży akurat pod ręką (mniejsze koszta)


a zaraz zacznie się jazda w "audiofilskie, ciche, nieklikające przyciski" za 20zł sztuka etc. :)


poza tym najwyższe ze wszystkiego są koszta pierwszej sztuki (wykonanie prawdziwej drewnianej obudowy od zera)...


... PRAWDZIWEJ drewnianej obudowy (szlifowana i lakierowana), nie "obudowy ze sklejki z ikei" jak niedawno ktoś podlinkował stojak na słuchawki z allegro w dziwnie niskiej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech wyjdzie ponad tysiąc, skoro ma się bezgłośną i (w domyśle) dobrze grającą maszynkę z Wimpem i XBMC :) Wydaje się to znacznie ciekawsze niż podobny cenowo zestaw z komputerkiem na Andku i dyskiem czy jakieś Denony bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry pi może mieć dowolny system, w szczególności może to być android albo xbmc, oba są w standardzie:

 

http://www.raspberrypi.org/downloads/

 

jedynym problemem jest wykombinowanie prostej-a-skutecznej obsługi przyciskami (jakaś nakładka/aplikacja + komponent sprzętowy) i wyświetlacza który pokazuje coś sensownego (minimum alfanumeryczny, podświetlony, 16x2 znaki)

 

na pająka tak to wygląda:

 

IMG_9289_v1.jpg


to od strony samego raspberry, poza tym trzeba jeszcze jakoś wykombinować estetyczną obudowę


... a do tego trzeba mieć zaprzyjaźnionego stolarza albo własny dobrze wyposażony warsztat


tak w ogóle, to jeśli całość ma być w pełni stacjonarnym urządzeniem, to po każdym resecie całość musi być gotowa do pracy (do słuchania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań audio to chyba warto sobie coś takiego wgrać: http://www.raspyfi.com/download/

 

Mocno zastanawiałem się nad tą malinką, ale w sumie jakby podsumować wszystkie koszty to wolałbym już jakiegoś starego thinkpada znowu zakupić. Cena podobna, a lapek o niebo bardziej uniwersalny, przy okazji robiłby też za komputer awaryjny. Do tego mogę korzystać z foobara, co dla mnie jest ogromną zaletą. A pilota można dokupić, choćby na usb.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podpiąć dysk USB i przyciski do sterowania, plus prosty wyświetlacz LCD i masz dośc porządny stacjonarny odtwarzacz audio :) (nie szumią żadne wiatraczki, nie paruje żaden radiator, jeszcze można całość wrzucić do estetycznej drewnianej obudowy :D )

Ja widziałbym to bardziej coś w stylu centralnego domowego odtwarzacza audio podłączonego do sprzętu stacjonarnego, tzn stawiamy na tym rasberiana, do tego nginx, + Django. Jakaś stronka do sterowania (upchnąć ile się da do JS) + integracja z pyspotify + python-mpd. Do tego kolejny komponent do zarządzania muzyką na ssd. Potrzebny byłby również wyświetlacz do przekazywania adresu stronki ( choć to można rozwiązać poprzez wiadomości na jakiś komunikator, przy założeniu dostępu do neta).

Z tego wszystkiego mogłoby wyjść dość zgrabne, centralne domowe urządzenie do odtwarzania dźwięku. Co do kosztu to myślę że bez marży własnej można by się zamknąć w jakiś 600 - 700 zł.

Edytowane przez MaKmk91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy raspbmc (system pod domowe centrum multimedialne) już na tym uruchomiłem, nie mam telewizora tylko zwykły monitor z hdmi, ale kolega mówił że można wtedy sterować pi po prostu pilotem telewizora :)

 

z zaskoczeń, to pi faktycznie nie ma najmniejszego problemu z płynnym odtwarzaniem filmów w hd


także takie pi nie dość że może odtwarzać muzykę, to jeszcze może wyświetlać filmy prosto z sieci (np. youtube) czy z jakiegoś dysku (usb, sieciowy)... w tym przez to samo hdmi można podłączyć je do amplitunera i mieć bezpośrednie połączenie z dużym zestawem audio - nawet tego wolfsona nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności