Skocz do zawartości

NuForce ICON DAC


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, że do tej pory produkty NuForce traktowałem jako taki "bigos na winie". Do tego niejaki NwAvGuy, skutecznie mnie zniechęcił do jakichkolwiek prób recenzując uDAC2. Tak więc, żyłem sobie, obok rezerwatu NuForce, czasami tylko mając z ich produktami styczność. Były to jednak krótkie epizody, upewniające mnie tylko, że nic ciekawego "tam za płotem" się nie dzieje. Na Audio Show w 2013 miałem okazję "poprzebywać" w pokoju wypełnionym dźwiękiem produkowanym przez zestaw NuForce DDA-100 i głośniki Amphion Argon3. Wtedy "troszkę" zmieniłem zdanie na temat produktów tej firmy. Rzeczywiście, dźwięk produkowany przez tak kompaktowy zestaw był zaskakująco bogaty i pełny.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/04/icon-dac.html

 

20140424_071616.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobnie z NuForcem. Jakoś ich droższymi klockami nigdy się nie interesowałem, aż do momentu pożyczenia od Icona HDP. Później przewinęło się sporo ich sprzętów, a najbardziej zachwycił mnie DAC-80, który aż zawitał w moim systemie na stałe. Bardzo dobrze wspominam też DDA-100, który jest świetnym rozwiązaniem pod większość kolumn nie wymagających elektrowni.

HAP-100 jeszcze może być ciekawy, ale jeszcze nie miałem czasu się mu przyglądnąć i puścić do recenzji.

Mam też teraz tymczasowo Reference 8.5, ale on akurat bardzo mnie rozczarował (brzmienie i sprawy techniczne).

 

Swoją drogą uDac2 to bardzo fajny sprzęt np dla osób podróżujących z laptopem. Niestety znajdzie się paru wyznawców Nwavguy'a, którzy obiektywizm stracili całkowicie już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale co tu się dziwić uDAC był spieprzony - potek tragedia, szumy, trzaski, a cena nie niska. Dopiero później go trochę poprawili, wprowadzili Asynchro (dużo drożej), a w najnowszej odsłonie już poszli w inną stronę. Ale i tak spoko, wersję 2SE wolałbym chyba nawet zamiast E17 (szersza scena).

 

HDP mnie nie przekonał - szum, za ciepły, ale Icon DAC już tak - bardzo fajny sprzęt, mniej NuForce'owe brzmienie, a zazwyczaj za tym nie przepadam. Fatso, ciekaw byłem jak zobaczyłem nagłówek czy Ci się Icon spodoba, a jednak :)

 

Z DAC-80 też uzyskałem kilka ciekawych połączeń, daleki od moich preferencji, ale bardzo dobry. Gorzej z wbudowanym wzmakiem - braki w mocy. W DAC-100 już go wyrzucili i chyba zostawili to samo co w DAC-80 ;)

 

Ciekawe jak HA-200.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale co tu się dziwić uDAC był spieprzony - potek tragedia, szumy, trzaski, a cena nie niska. Dopiero później go trochę poprawili, wprowadzili Asynchro (dużo drożej), a w najnowszej odsłonie już poszli w inną stronę. Ale i tak spoko, wersję 2SE wolałbym chyba nawet zamiast E17 (szersza scena).

 

HDP mnie nie przekonał - szum, za ciepły, ale Icon DAC już tak - bardzo fajny sprzęt, mniej NuForce'owe brzmienie, a zazwyczaj za tym nie przepadam. Fatso, ciekaw byłem jak zobaczyłem nagłówek czy Ci się Icon spodoba, a jednak :)

 

Z DAC-80 też uzyskałem kilka ciekawych połączeń, daleki od moich preferencji, ale bardzo dobry. Gorzej z wbudowanym wzmakiem - braki w mocy. W DAC-100 już go wyrzucili i chyba zostawili to samo co w DAC-80 ;)

 

Ciekawe jak HA-200.

 

Powinno się odnosić (z uDaciem) do wersji obecnie dostępnych w sprzedaży.

 

Co do HDP - szum? Nie pamiętam żeby cokolwiek mu dolegało w tej kwestii, a ciepłym też bym go nie nazwał. Chyba jakieś inne sztuki dostajesz do testów :woot:

 

DAC-80 nie ma wzmacniacza, jest dokładnie odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ej, ale co tu się dziwić uDAC był spieprzony - potek tragedia, szumy, trzaski, a cena nie niska. Dopiero później go trochę poprawili, wprowadzili Asynchro (dużo drożej), a w najnowszej odsłonie już poszli w inną stronę. Ale i tak spoko, wersję 2SE wolałbym chyba nawet zamiast E17 (szersza scena).

 

HDP mnie nie przekonał - szum, za ciepły, ale Icon DAC już tak - bardzo fajny sprzęt, mniej NuForce'owe brzmienie, a zazwyczaj za tym nie przepadam. Fatso, ciekaw byłem jak zobaczyłem nagłówek czy Ci się Icon spodoba, a jednak :)

 

Z DAC-80 też uzyskałem kilka ciekawych połączeń, daleki od moich preferencji, ale bardzo dobry. Gorzej z wbudowanym wzmakiem - braki w mocy. W DAC-100 już go wyrzucili i chyba zostawili to samo co w DAC-80 ;)

 

Ciekawe jak HA-200.

Powinno się odnosić (z uDaciem) do wersji obecnie dostępnych w sprzedaży.

 

Co do HDP - szum? Nie pamiętam żeby cokolwiek mu dolegało w tej kwestii, a ciepłym też bym go nie nazwał. Chyba jakieś inne sztuki dostajesz do testów :woot:

 

DAC-80 nie ma wzmacniacza, jest dokładnie odwrotnie ;)

Rzeczywiście, zamieniłem 80 ze 100.

 

No tak, a nwavguy to o jakim udacu2 pisał? Wersji dostępnej wtedy w sprzedaży.

 

Dostaję takie same sztuki, tylko ich nie sprzedaję, więc nie muszę sie zachwycać :woot:

 

;)

 

A tak serio, to rzeczywiście się wtedy zastanawiałem, czy z moją sztuką było wszystko ok, bo czytałem o nim skrajnie różne opinie. Wiadomo, każdy inaczej odbiera brzmienie, można wyczuć że kilku testerom chodziło o to samo, a tutaj jak porównywałem z E09k i E17 + O2 i ODAC to wychodziło, że jest jednak ciepły, nasycony i masywny w brzmieniu.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co pisał trudno w ogóle zgadnąć o którym.

 

Icon DAC ma gorsze brzmienie od HDP, porównywałem sobie oba bardzo wnikliwie łeb w łeb, jest mniej czystszy i łatwo się o tym przekonać robiąc test A-B, gorzej też sprawdza się w roli komputerowego DACa. Dla mnie krok w tył względem poprzedników.

 

W HDP nic nie szumi, inaczej byłby u mnie zdyskwalifikowany z miejsca, prawdopodobnie wadliwa sztuka, bo na dwie różne nie miałem problemów, także dementi.

 

Dostaję takie same sztuki, tylko ich nie sprzedaję, więc nie muszę sie zachwycać :woot:


Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ej, ale co tu się dziwić uDAC był spieprzony - potek tragedia, szumy, trzaski, a cena nie niska. Dopiero później go trochę poprawili, wprowadzili Asynchro (dużo drożej), a w najnowszej odsłonie już poszli w inną stronę. Ale i tak spoko, wersję 2SE wolałbym chyba nawet zamiast E17 (szersza scena).

 

HDP mnie nie przekonał - szum, za ciepły, ale Icon DAC już tak - bardzo fajny sprzęt, mniej NuForce'owe brzmienie, a zazwyczaj za tym nie przepadam. Fatso, ciekaw byłem jak zobaczyłem nagłówek czy Ci się Icon spodoba, a jednak :)

 

Z DAC-80 też uzyskałem kilka ciekawych połączeń, daleki od moich preferencji, ale bardzo dobry. Gorzej z wbudowanym wzmakiem - braki w mocy. W DAC-100 już go wyrzucili i chyba zostawili to samo co w DAC-80 ;)

 

Ciekawe jak HA-200.

Powinno się odnosić (z uDaciem) do wersji obecnie dostępnych w sprzedaży.

 

Co do HDP - szum? Nie pamiętam żeby cokolwiek mu dolegało w tej kwestii, a ciepłym też bym go nie nazwał. Chyba jakieś inne sztuki dostajesz do testów :woot:

 

DAC-80 nie ma wzmacniacza, jest dokładnie odwrotnie ;)

Rzeczywiście, zamieniłem 80 ze 100.

 

No tak, a nwavguy to o jakim udacu2 pisał? Wersji dostępnej wtedy w sprzedaży.

 

Dostaję takie same sztuki, tylko ich nie sprzedaję, więc nie muszę sie zachwycać :woot:

 

;)

 

A tak serio, to rzeczywiście się wtedy zastanawiałem, czy z moją sztuką było wszystko ok, bo czytałem o nim skrajnie różne opinie. Wiadomo, każdy inaczej odbiera brzmienie, można wyczuć że kilku testerom chodziło o to samo, a tutaj jak porównywałem z E09k i E17 + O2 i ODAC to wychodziło, że jest jednak ciepły, nasycony i masywny w brzmieniu.

 

 

Pisałem o przyrównywaniu 'spieprzonego' uDaca - którego testował - do tych oferowanych obecnie. To jak wyrażanie zdania na temat najnowszych Mercedesów opierając się o opinię beczki...

 

O brzmieniu HDP akurat pisałem pod kątem DACa, bo jestem użytkownikiem w 95% kolumn. Słuchawek nawet do niego nie podpinałem, choć byłoby co.

 

O zachwycaniu się wszystkim co oferuję:

 

Raz, że nie wprowadzam do sprzedaży jakiś plastikowych śmietników kolorowych, tylko sprzęty godne uwagi, które prawie zawsze wcześniej staram się poznać (przesłuchać) zanim trafią do oferty.

Dwa - o wielu rzeczach z oferty producentów u mnie dostępnych wyrażam się negatywnie i nie maskuję ich wad. Przykładu daleko szukać nie trzeba - NuForce Ref. 8.5 wspomniany wyżej, czyli końcówka mocy za 8000 zł., a jednak ohów ahów nie ma, wręcz przeciwnie.

Trzy, że nie wypada snuć takich teorii 'żartobliwych', bo Tobie też ktoś może zarzucić, ze zachwycasz się czymś, co dostałeś w zamian za recenzję. Do tego potwierdzenie teorii przez skrajnie odmienne zdanie względem reszty, brzoza i... bez Macierewicza się nie obejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o słuchawkach.

 

Mayster, spoko. Żart rzeczywiście z tych mocniejszych, ale sam zacząłeś w takim tonie, więc na spokojnie. Nie musisz się tłumaczyć, ale ceni się, że wiesz co sprzedajesz i to selekcjonujesz. Oczywiście, że mi też ktoś coś może zarzucić i zdarza się, że zarzuca, ale ja mam sumienie czyste, więc się nie przejmuję :)

 

A trzymając ton żartu, powinienem napisać: "Jak to? Przecież podesłałeś mi kabel 7N do Q701, żebym wrzucił go w sygnaturkę i wspominał o nim w testach!" :P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy NuForce poprawiłby uDACa bez interwencji Nwavguy. :) Nie wiem po co wjeżdżać na człowieka, który pokazuje gdzie są niedopatrzenia i co można poprawić. To raczej jest korzyść dla wszystkich. @Mayster gdzie Ty widzisz tych wyznawców Nwavguy którzy krytykują nowe poprawione odsłony NuForce'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy NuForce poprawiłby uDACa bez interwencji Nwavguy. :) Nie wiem po co wjeżdżać na człowieka, który pokazuje gdzie są niedopatrzenia i co można poprawić. To raczej jest korzyść dla wszystkich. @Mayster gdzie Ty widzisz tych wyznawców Nwavguy którzy krytykują nowe poprawione odsłony NuForce'a?

 

Gdzie padło takie stwierdzenie? Sklejasz różne wątki. ;)

 

Chodziło o osądzanie obecnego uDaca na podstawie zdania Nwavguya, który miał jego starą, problematyczną wersję. I nie jest to zarzut w stronę Nwavguya, a ludzi opiniujących w ten sposób.

 

A ja pisałem o słuchawkach.

 

Mayster, spoko. Żart rzeczywiście z tych mocniejszych, ale sam zacząłeś w takim tonie, więc na spokojnie. Nie musisz się tłumaczyć, ale ceni się, że wiesz co sprzedajesz i to selekcjonujesz. Oczywiście, że mi też ktoś coś może zarzucić i zdarza się, że zarzuca, ale ja mam sumienie czyste, więc się nie przejmuję :)

 

A trzymając ton żartu, powinienem napisać: "Jak to? Przecież podesłałeś mi kabel 7N do Q701, żebym wrzucił go w sygnaturkę i wspominał o nim w testach!" :P

 

Różnica jest taka, że Ci go nie podesłałem :P

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe czy NuForce poprawiłby uDACa bez interwencji Nwavguy. :) Nie wiem po co wjeżdżać na człowieka, który pokazuje gdzie są niedopatrzenia i co można poprawić. To raczej jest korzyść dla wszystkich. @Mayster gdzie Ty widzisz tych wyznawców Nwavguy którzy krytykują nowe poprawione odsłony NuForce'a?

 

Gdzie padło takie stwierdzenie? Sklejasz różne wątki. ;)

 

Swoją drogą uDac2 to bardzo fajny sprzęt np dla osób podróżujących z laptopem. Niestety znajdzie się paru wyznawców Nwavguy'a, którzy obiektywizm stracili całkowicie już.

 

Tutaj padło :)

 

Chodziło o osądzanie obecnego uDaca na podstawie zdania Nwavguya, który miał jego starą, problematyczną wersję. I nie jest to zarzut w stronę Nwavguya, a ludzi opiniujących w ten sposób.

 

 

Właśnie o nich pytam :) Gdzie ich widziałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę tu związku między 'wyznawcami', a 'opiniującymi' - to dwa oddzielne wątki. A opinie takie spotkałem ostatnim razem np na labie. Tutaj pewnie też się coś podobnego znajdzie, ale akurat nie miałem na myśli żadnej konkretnej sytuacji, więc nie ma tu sensu tego rozgrzebywać, bo zwyczajnie do niczego się nie dokopiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności