Skocz do zawartości

Co dają welurowe pady ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy w jakich słuchawkach. Słuchawki zamknięte są z reguły bardziej wrażliwe na zmiany padów.

Welurowe pady powodują najczęściej ubycie basu, szczególnie jego środkowego pasma, wyostrzenie góry, napowietrzenie średnicy. Dodatkowo często ma się wrażenie poszerzenia sceny.

 

Widzę, że masz HM3 - po założeniu do nich welurków tracisz dużo izolacji, wygoda skacze mocno, zyskujesz trochę góry, ubywa sporo basu i scena lekko się poszerza. W domu, ze źródła z łagodną górą jak znalazł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie stanie się to co się dzieje w większości zamkniętych, czyli:

"Welurowe pady powodują najczęściej ubycie basu, szczególnie jego środkowego pasma, wyostrzenie góry, napowietrzenie średnicy. Dodatkowo często ma się wrażenie poszerzenia sceny."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo recek na forum obecne. Na pewno v-ka, agresywne, trochę męczące granie i bdb jakość/cena. Jakby je podziurkować i zmienić pady to wychodzą HI-2050, które osobiście (szczególnie po modach) wolę, ale sama zmiana padów nie wpływa na nie zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapytam trochę z innej beczki. jeśli wrzucimy welurowe pady na słuchawki zamknięte, to czy zyskamy przy tym jakiś przepływ powietrza do uszu? w skórzanych padach jest to niemożliwe, for sure, a interesuje mnie jaki realny wpływ ma taka zmiana (pomijam kwestie dźwięku). nie mogę nosić całkiem zamkniętych słuchawek, bo mi kanały strasznie się męczą po krótszym odsłuchu i zastanawiam się, czy zamiast sprzedawać słuchawki można coś w tej kwestii względnie tanio zdziałać (Danonki D1100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ powietrza znacząco się poprawia. Słuchawki brzmią inaczej i dobrze byłoby przesłuchać takiego połączenia przed kupnem, chyba że pady nie kosztują za wiele. Po znianie padów na welury słychać znaczący ubytek basu i czasem góry ( PRO80), tłumienie się pogarsza i wyraźnie słychać co dzieje się na zewnątrz, co do kwestii wygody to zależy od słuchawek ale na ogół po zmianie skóropodobnych padów na welurowe komfort się podnosi. Moim zdaniem warto po próbować, bo może się okazać , że na niektórych słuchawkach można uzyskać ciekawe rezultaty;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności