Skocz do zawartości

Fanklub Westone


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam - te od Shure pasują idealnie, sam zamawiałem sobie 3 pary w EarphoneSolutions. Konwersję na bi-flange zrobiłem zwykłym nożem, tak jest na moje kanały znacznie lepiej. Zero podrażnień, materiał bardzo miękki, elastyczny. Jedyny myk to konieczność ich modowania, aby nie degradowały tak mocno brzmienia (sceny) względem Star Tipsów - w środek poszły rozpierające je tulejki zwiększające średnicę otworu wylotowego.

 

 

Niestety temat przewodu do W4R upadł wraz z kiepskimi wtykami. Teoretycznie najlepsze od UE i brandowane jako pasujące do Westone okazały się totalnym jakościowo i rozmiarowo niewypałem. Także wychodzę z tego pojedynku trochę na tarczy i z trochę luźniej od tej pory siedzącymi kabelkami stockowymi (wszystko na szczęście jak najbardziej w porządku). Zaczynam rozumieć czemu Westone przeszedł w nowej serii na złącza MMCX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://techon.pl/hardware/item/3330-recenzja-westone-w10,-w20,-w40.html

 

Kolejne recenzje

To w końcu oni drodzy Westone Boys ;), w20 to to samo co W2 ? Czy wtyczka do słuchawki jest już inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, czytałem to swego czasu, ale choć listę - może nie tyle zarzutów co podejrzeń pod adresem tego tekstu - mam dosyć długą, to chyba ze względu na nie do końca wolną stopę (fan Westone, też "recenzent") nie czuję się osobą upoważnioną do komentowania :).


Póki co bez dłuższego kontaktu z nowymi W trudno byłoby mi zająć stanowisko pod ich adresem, za dużo mam znaków zapytania i za dużo sprzecznych ze sobą informacji. Poza tym mając kontakt ze wszystkimi modelami poprzednimi o porównania łeb w łeb nie byłoby trudno. No cóż, aktualnie mam co robić, może więc kiedyś na spokojnie wróci się do tematu już na własnych uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli ilość driverów to tak. W praktyce zmiany mogły zajść w wielkości i kształcie wewnętrznej komory akustycznej, filtrach, lub też z faktu że w ogóle zastosowano złącza MMCX (wybacz, nie widziałem Twojego pytania w poście). Sam kabel też jest trochę inny. Westone twierdzi, że słuchawki są sobie tożsame.


Tutaj Maciek powie na pewno więcej, gdyż miał je w rękach i recenzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środek poszły rozpierające je tulejki zwiększające średnicę otworu wylotowego.

Dałbyś foto tulejki w tipsie i poza? Bo zauważyłem że mi W4 z większą dziurą w tipsie mniej sybilizują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze ciekawy moda z headfi jeśli ktoś ma takie rzeczy na stanie. Obcięte triflangi tak, że nie zostaje żaden grzybek tylko ta część na tulejkę i na to tx400. Sprawdziłbym, ale nie mam ani jednych ani drugich (opcjonalnie można chyba inne zniszczyć - nie triflangi)

 

Napisane z centrum zarządzania światem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem triflange Monstera na rdzeń z Comply P. Leżało okej, izolowało średnio (grzybki mi się zwijały), ostatecznie zrezygnowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ameryki nie odkryję, ale foamy trochę przyciemniły w4 i trochę mniej sybilizują. No ale jak teraz sprawdzam studio V+w4 na foamach to mrok. No i sybilizacja nie ustąpiła do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W4 nie mają prawa bawić się w sybilanty, to zupełnie nie ta sygnatura, a przynajmniej moich R. Już prędzej W3, ale nie 4.

 

Mam nadzieję że widać tam to co potrzeba:

 

http://s2.postimg.org/sxgtw7yyg/thetips1.jpg

 

Przyznam że niespecjalnie mam jak wyjąć tą tulejkę po wprowadzeniu, ale:

- wykonana została z wkładu po cienkopisie żelowym,

- długość to ok. 6-7mm dla bi-flange*. Dałbym 6mm profilaktycznie w takim wypadku,

- *tipsy zostały przeze mnie przekonwertowane na bi ze względu na wygodę i rozmiary moich kanałów, jest lepiej pod każdym względem.

 

Wkład cienkopisu jest o tyle dobrym materiałem, że:

- nie jest możliwe jego sprasowanie lub "ósemkowanie się" przy zbyt mocnym działaniu na niego sił,

- jest miękki, co ułatwia cięcie (nawet zwykły nóż wystarczy albo ostre nożyczki)

- nie ma dzięki temu specjalnego ryzyka że uszkodzi nam kanał słuchowy.

 

Przy wprowadzaniu można sobie pomóc nabijając tipsy na np. dużego jacka, przez co po paru dniach są bardziej skore do współpracy. Wprowadzamy tulejkę od frontu tyle ile się da, a potem o płaszczyznę stołu ciśniemy już cały tips tak, aby tulejka weszła do końca. Może spokojnie się lekko chować - nawet byłoby to wskazane.

 

Mod poprawia tonalność, przez co tipsy nie niszczą jakości, a dają maksymalną izolację + bas. Scena niestety nadal pozostaje mniejsza niż w przypadku Star Tipsów, choć i tak jest znacznie lepiej niż w oryginale.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ameryki nie odkryję, ale foamy trochę przyciemniły w4 i trochę mniej sybilizują. No ale jak teraz sprawdzam studio V+w4 na foamach to mrok. No i sybilizacja nie ustąpiła do końca.

 

Na Star Tipsach sybilizują? Ja tego w W40 nie doświadczyłem, ale rzeczywiście mają peak górujący nad wycofaną wyższą średnicą.

 

Tutaj sporo pomiarów i wskazówki: http://rinchoi.blogspot.com/2012/11/westone-4.html

 

Rin Choi zaleca stosowanie tipsów od Audeo i dosyć płytką izolację, ale z dobrym sealem. Do tego poleca użyć adaptera z rezystorkiem 100 Ohm - co podobno wyrównuje słuchawki łagodząc mocny midbas i niskie średnie.

 

W3 mają jeszcze większy boost basu, peak przy 8-10 kHz podobny, ale przez mocniejszy bas zapewne mniej odczuwalny.

 

BTW, Tyll pomierzył W40.

 

Tutaj W40: http://www.innerfidelity.com/images/WestoneW40.pdf

Tu 4R: http://www.innerfidelity.com/images/Westone4R.pdf

 

Wygląda na to, ze różnice w granicach błędu pomiaru, seala.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem głąbem z fizyki, ale ile mocy musi mieć player żeby popchnąć go ze 100ohm? Fakt, że z classiciem 8ohm dobrze gra, a i polecają starą wersję ak100 z 22ohm do w4. Co do samych tipsów audeo może spróbuję, choć gdy miałem audeo to nic specjalnego w nich nie widziałem. ^^ resztę prześledzę jak wrócę do domu - dzięki ;D

 

Napisane z centrum zarządzania światem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ok. 120 dB skuteczności W4 zwiększona impedancja nie powinna być problemem. 100 ohmowe ER-4S mają ok. 90 dB skuteczności, tutaj już trzeba dopakować, ale dalej nie ma tragedii.

 

Właśnie nie jestem pewien czy dodanie rezystorka to zwiększenie impedancji wyjścia słuchawkowego czy słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem triflange Monstera na rdzeń z Comply P. Leżało okej, izolowało średnio (grzybki mi się zwijały), ostatecznie zrezygnowałem.

 

Andre, jesteś genialny, tyle Ci powiem :). Podpowiedziałeś mi genialny patent.

 

Właśnie testuję swojego tipsmoda z nakładką zwiększającą średnicę i nałożonymi na to bi-flange stosowane w Brainwavz M1 / SoundMagic E10 (pochodzą od tych drugich). Co prawda tylko na torze domowym, który jest zoptymalizowany pod kolumny/ESy, ale uzyskuję względem Star Tipsów wyrównanie, więcej basu, więcej góry, więcej sceny. Jakość bez zmian. Jeśli tor w pracy wykaże mi to samo, bo to w sumie on jest tu dedykowanym pod nie - wygrałem wszystko z tymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jam efekty i jakieś focisze ^^. Co do kabli chętnie dowiedziałbym się jak reagują na kabel od fiio, bo wydaje mi się to ciekawa budżetowa opcja.

 

Napisane z centrum zarządzania światem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 4R nie są zestrojone referencyjnie jest oczywiste, wystarczy spojrzeć na ich wykres pasma i ich posłuchać.

Nie wierzę jednak, że to przypadek i jakaś wpadka, w sensie źle dobrane i zaprojektowane zwrotnice. Moim zdaniem zrobili to celowo. Po pierwsze wystarczy spojrzeć na marketing tego modelu. Jest on skierowany do masowego użytku aczkolwiek do bardziej zamożnego odbiorcy i na rynek USA (!!!), dokładnie tak jak produkty Apple. Nadano więc im typowo rozrywkowej kontrastowej charakterystyki, i muszę powiedzieć, że po wielokrotnym sprawdzaniu z różnymi źródłami, producent w tym przypadku nie kłamie. Te słuchawki zaczynają być bardziej wybredne i trudne do zgrania z bardziej wyszukanymi urządzeniami, natomiast z "[iDEAL FOR USE WITH:] personal audio devices such as an iPod, media player, computer, game console and headphone amplifier" - grają bardzo poprawnie, relaksująco, muzykalnie, przyjemnie, a przy tym rozdzielczo i czysto.

To jest USA - tam co się pisze na pudełkach i w instrukcjach raczej nie mija się z prawdą, bo inaczej można zabulić kilka mln $ odszkodowania :D

Na szczęście tak jak to podkreśla Evil są one transparentne, więc można modyfikować ich brzmienie, korygować EQ lub po prostu dobierać źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem W1. Po przeczytaniu tematu dochodzę do wniosku, że trzeba było dopłacić do W2/W20. W1 wykonane są wzorowo ale brzmienie trochę niedomaga. Przydałaby się szersza scena, a bez mocnego podbicia EQ góry po prostu nie słychać.

Edytowane przez Glymbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słucham sobie tych swoich W20 częściej ze względu na upalne dni i co raz bardziej mi się podobają :) Co prawda na DX90 zaczynają grać od 165 na low gain. Jak się je odpowiednio ułoży w uchu grają uroczo. Miałem problem z tym, bo jak się okazało najwyraźniej lewe ucho ma kanał o odrobinkę większej średnicy od prawego i prawy czuć, że jest szczelniej wypełniany startipsem. Jak delikatnie cofnę z prawego to wtedy już lewy i prawy grają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej jakos urzekly w30, chociaz sluchalem chyba wszytskich z seri w, nawet jakis wysokich ktorych nie ma jeszcze chyba w sprzedazy oficjalnie. maja jakis taki fajny unikalny charakterek (graja "cyfrowo" ale tak jakby jednoczesnie "analogowo", trudno to ubrac w slowa;) i se chyba je kupie niedlugo ale martwi mnie kwestia wygody. po ie80 zapomnialem wogule ze doki moga byc niewygodne, ze ciagle trzeba je poprawiac itd a wlasnie juz widze ze z w30 bede mial takie problemy na tipsach:(

ciekaw jestem czy pianki mocno zmieniaja charakter ich brzmienia bo tego bym nie chcial a znowu mam obawy ze nie przyzwyczaje sie do tipsow. no i tez malo cos o nich mozna poczytac, chyba jest tylko recenzja maciuxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to Westone, The Story Continues - czyli dostałem do testu W50 :) Zaskoczenia nie ma.

 

Brombo Turtle, udało się sprawdzić pianki? W30 dla mnie miały za dużo dołu, pianki niby trochę odejmują, ale one dziwnie mulą. Dla mnie ze Star Tips Westone również są problematyczne. Raz pasują mi pomarańczowe tipsy, raz czarne, raz czerwone - w zależności od wielkości słuchawek, na początku muszę powalczyć z izolacją, no i cały czas czuję nakładki w uchu. Co innego, że jeśli chcę dobrą izolację, to czasami ciężko wpakować je odpowiednio głęboko, a to kluczowe dla Westone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie porzucilem temat sluchawek gdyz za rowerkiem sie rozgladam intensywnie z zamiarem rychlego kupna;)

chetnie bym wyprobowal pianki ale pewnie trzeba by miec wlasne a ja juz nie mam shure olivek. podejzewam ze jeszcze bardziej by "zbrudzily" w30 - jak bede nastepnym razem w am to delkatnie podpytam czy bylaby szansa wyprobowac pianki

ja je sluchalem na jakis silikonach pojedynczych nie wiem czy to byly te star tipsy ale bylo dosc niewygodnie i juz pachnialo koniecznoscia ciaglych poprawek (krutko je mialem w uszach) ale nie bylo takiej tragedi z fitem jak przy w4 - och anielska cierpliwoscia musiala byc obdarzona osoba ktora mi je uzyczyla do odsluchu... widzac jak je ciagle poprawiam w uchu;)

no ale w30 naprawde mi sie spodobaly i powracaja w moich myslach co i ruz jak jakas fajna dziewczyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności