Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki - priorytet Bass - do 500 zł


muzykoholizm

Pytanie

Witam,

Chcę kupić nowe słuchawki nauszne - koniecznie zamknięte. Aktualnie używam Sony MDR-XB500, miałem XB700 wcześniej, ale nie podobało mi się ich granie. Z XB500 jestem w miarę zadowolony, aczkolwiek czas na coś nowego :)

 

Muzyki słucham 4-5h dziennie, głównie jest to muzyka bassowa i elektroniczna.

 

Potrzebuję słuchawek, które godnie zastąpią dotychczasowe, ale także przygotują mnie na nowe wrażenia.

 

Źródło to iPod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależy jaki ipod. Ogolem jeśli chcesz cos basowego to większość poleci Ci akg k618/619. Ale to nic w porównaniu z Sony XB910. Jedne z nielicznych sluchawek w których bylo dla mnie niskich tonow za dużo. Powaznie - do rzygania. Ale moze Ci sie spodoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie wiem. One są niesamowicie zmulone. Ja bym się na nie z xb500 nie przesiadł za żadne skarby. Serio. Jedyne co mogę o nich powiedzieć na + to design i wygoda. Ale z nimi przynajmniej nie powinno być problemu odsłuchu w jakimś Saturnie czy innej sieciówce. Kto wie, może właśnie Ci się spodoba ;) może coś od Denona? Np. D1100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to chyba nie ten rodzaj basowosci. one raczej sa jasne w prezentacji. Bas jest mocny, ma impakt, ale imo jest dosc oszczedny, punktowy. Bez takiej masy - o ktora zakladam ze chodzi autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie, co wy z tymi D1100? Żeby to były basowe potwory, to trzeba się nad jakimś modem zastanowić. Stockowo, to są zwykłe zamulacze, które basem przegrają nawet z K518.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że Denon D600 to faworyt w większości zestawień - czy to używany czy nowy. Sony XB910 mają dziwną konstrukcję, wygląda mi ona na otwartą, design jest kiczowaty - nawet bym ich nie założył. W kwestiach moddingu jestem zielony ;x

XB500 może i bym zostawił, ale widzę, że już kabel się zajeżdża, a nie mam przekonania do recablingu marketowych słuchawek (ma to jakąś skuteczność w wydajności?).

Zastanowię się nad nowymi Denonami D600 w przypływie gotówki, ale gdzie można tego posłuchać przed zakupem? Podejrzewam, że markety nie mają tego w ofercie.

 

Nie mam rozeznania w recenzowaniu intensywności tonów w słuchawkach, ale chodzi mi głównie o to, aby przy solidnym bassie, słuchawki nie miały przesteru, a grały czysto i przestrzennie (nawet przy chamskich presetach).

 

Tutaj próbki :

https://www.youtube.com/watch?v=Nu1bpkvelVw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności