Skocz do zawartości

Fanklub Bowers & Wilkins


GryfPomorski

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki B&W jeszcze się nie doczekały własnego fanklubu na naszym forum, więc postanowiłem takowy założyć.

Zapisuję się do niego z moimi P7. Długo nie mogłem się przekonać do ich słuchawkowych produktów, gdyż mnie trochę odpychał ich widok w salonach apple, gdzie sprzedawano P3, beats, marshall (pomyślałem, że są to raczej słuchawki do lansu i gdzie dźwięk nie jest najważniejszy przy kupnie jak w beats). Postanowiłem zaryzykować ostatnio i kupiłem słuchawki od @Baele. Jak dla mnie są to świetne słuchawki portable. Mistrzowskie wykonanie i dźwięk na bardzo przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z przyjemnością się wpiszę na listę zadowolonych użytkowników. Posiadam P7 i jestem naprawdę zachwycony każdym aspektem słuchawek, o czym kiedyś pisałem w innym wątku. Aktualnie czekam na C5 i głośniki MM-1. Douszne Bowersy kupiłem wyłącznie z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę, za którą miałem okazję je nabyć, a o MM-1 marzyłem już od dłuższego czasu, zwłaszcza, że w moim mieszkaniu nie mam możliwości instalacji zestawu stereo z prawdziwego zdarzenia.

 

No cóż, mój romans z firmą Bowers & Wilkins trwa już ponad 1,5 roku i mam nadzieję, że tak zostanie.

 

P.S. GryfPomorski, używasz P7, jako przenośnych słuchawek? Próbowałeś może połączyć je z jakimś dac-iem? Od dłuższego czasu myślę o wzmocnieniu sygnału z pc.

 

Pozdrawiam,

theboss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dousznych bowersów nie słyszałem, mm1 znam dobrze. Jak te dokanałówki?

Też jestem zachwycony P7. Słucham ich z C4 i jest to niezłe połączenie. Baele słuchał ich z ak120. Słuchałem ich z soniaczem i a818 i przy odpowiednim ustawieniu korektora też można słuchać.

Te słuchawki służą mi jedynie jako portable i nie słuchałem ich ze stacjonarki, ale wezmę je na najbliższy możliwy meet forumowy i sobie porównam. Za jakiś czas możliwe, że będę miał customowy przewód do nich i zobaczymy jak tam różnice w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na C5 czekam, dopiero co zamówiłem. Słyszałem o nich mieszane opinie, ale nabyłem je za bardzo niską cenę, zresztą od dłuższego czasu myślałem o dokanałówkach na miasto. MM-1 idą w tej samej paczce i sam się sobie dziwię, ale kupiłem je w ciemno, tzn. tylko po przeczytaniu opinii w internecie. Ciekaw jestem, jakie wrażenie na mnie zrobią po prawie rocznym słuchaniu muzyki z Bose Companion 2. O C5 na pewno napiszę kilka słów, zresztą o MM-1 też.

 

Do P7 pewnie coś kupię i myślę o Cambridge Audio XS Magic Dac. Odnoszę wrażenie, że z komputera wykorzystuję około 70-80% ich potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM1 to niezłe głośniczki do małego pokoju. Tylko jest ten minus, że trzeba przy nich blisko siedzieć, aby uzyskać dobry dźwięk.

P7 przy lepszym źródle brzmią lepiej, szczególnie jeśli chodzi o szczegółowość i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A próbowałeś podpiąć P7 pod MM-1?

Już po sprawdzeniu. Generalnie nie jest źle. Te słuchawki generalnie nie są jakieś mega wymagające, ale w porównaniu z C4 bas nie jest tak mocny z MM1. Jak dla mnie w połączeniu z C4 bowersy mają naprawdę niezłą planową scenę i są lepsze od D600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj kupiłem przewód od Perula do P7. http://forum.mp3store.pl/topic/18815-muzyczne-zakupy/page-462#entry1089870

Gdyby ktoś chciał polepszyć brzmienie swoich P7, to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Ja wciąż czekam na swoje MM-1 i C5, ale niebawem powinny do mnie zawitać. P7 spisują się znakomicie.

Czekam na jakieś opinie o C5, bo nigdy ich jeszcze nie słuchałem.

P7 są świetne, tylko że na stokowym kabelku trochę ciemne, moje grają teraz bardziej naturalniej z lepszą sceną i większą ilością detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem C5 i powiem, że niewiele straciłeś...

Dzięki :) W takim razie wiem, że nie warto iść w to. Jak na razie ety świetnie się sprawdzają jako doki i chyba nic lepszego mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem C5 i powiem, że niewiele straciłeś...

 

Mam nadzieję, że będą chociaż warte 350zł, które za nie zapłaciłem. :) W zasadzie kupiłem je z uwagi na okazyjną cenę, najwyżej je sprzedam, bo P7 też używam, jako przenośnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5 odsluchiwalem w Top HiFi. Nie warte dla mnie i 200 zl.

P5 nie miałem szansy posłuchać, ale możliwe, że jest duża różnica między nimi a np P7. Może kiedyś będę miał okazję porównać oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayden, nie miałeś przypadkiem na myśli C5? :) P5 to dobre słuchawki, jednak gorsze od Momentum, które miałem. Z kolei P7 zdecydowanie lepsze wg mojej opinii.

Kupując P7 porównywałem je do momentum i jak dla mnie P7 wygrały. Są lepiej wykonane i bardziej pasują mi charakterystyką dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania..to oba modele są świetnie wykonane ale P7 są bardziej delikatne ze względu na mechanizm składania.

Co do dźwięku to zostały u mnie jednak Momentum. Są bardziej równe i naturalniejsze.

P7 to skóra i metolowa/chromowa konstrukcja i są bardzo solidne. Wystarczy zobaczyć niektóre testy na youtube.

Jak dla mnie P7 trafiły bardziej w moje gusta z C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie P7 wygrały szerszą sceną i dźwiękiem bardziej przypominającym mi to, co wydobywa się z kolumn hi-fi. Momentum to oczywiście ta sama klasa sprzętu, przewaga jednych nad drugimi uwarunkowana jest chyba preferencjami słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie sprawić ten przewód, który polecałeś.

 

Jeśli chodzi o C5 - podzielam brak entuzjazmu. Są to słuchawki, które nie są warte swojej ceny, jednak biorąc pod uwagę fakt, za ile je nabyłem, jestem zadowolony. :) Mam nadzieję, że bas zacznie być basem, bo na razie to plastikowe "łup"...

 

MM-1 - cudo. Głośniki hi-fi zamknięte w małych, eleganckich obudowach. Piękne, głębokie brzmienie, niesamowita scena i klarowność. Warto powtórzyć, że najlepiej spisują się, kiedy słucha się ich siedząc na wprost z odległości nie większej, niż 50-60cm, ale bez problemu można rozkoszować się ulubioną muzyką z kanapy w pokoju 15m2. Polecam, zwłaszcza, jeśli ktoś może nabyć je taniej, niż w Polsce. :) Dobra inwestycja, jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na pełnowymiarowy zestaw stereo. Dodatkowo mamy wbudowanego DAC-a, który poprawia brzmienie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności