Skocz do zawartości

Fanklub Bowers & Wilkins


GryfPomorski

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sobie sprawić ten przewód, który polecałeś.

 

Jeśli chodzi o C5 - podzielam brak entuzjazmu. Są to słuchawki, które nie są warte swojej ceny, jednak biorąc pod uwagę fakt, za ile je nabyłem, jestem zadowolony. :) Mam nadzieję, że bas zacznie być basem, bo na razie to plastikowe "łup"...

 

MM-1 - cudo. Głośniki hi-fi zamknięte w małych, eleganckich obudowach. Piękne, głębokie brzmienie, niesamowita scena i klarowność. Warto powtórzyć, że najlepiej spisują się, kiedy słucha się ich siedząc na wprost z odległości nie większej, niż 50-60cm, ale bez problemu można rozkoszować się ulubioną muzyką z kanapy w pokoju 15m2. Polecam, zwłaszcza, jeśli ktoś może nabyć je taniej, niż w Polsce. :) Dobra inwestycja, jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na pełnowymiarowy zestaw stereo. Dodatkowo mamy wbudowanego DAC-a, który poprawia brzmienie słuchawek.

Teraz @Szwagiero ma na testach moje P7, więc może podzieli moje zdanie o różnicy w przewodach. Mi bardziej odpowiada customowy.

Dobrze wiedzieć, że o C5 można zapomnieć.

MM1 naprawdę dają radę w małych pomieszczeniach. Nie słyszałem nic lepszego tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również dopisuję się jako wierny fan marki :)

 

Głównie dlatego, że parę lat pracowałem w fabryce Bowers & Wilkins w Worthing, do dziś mam sentyment do tych produktów.

 

Obecnie mam P5, jest to już mój drugi egzemplarz, dodatkowo stacjonarnie dziają u mnie małe monitorki CM1 na podstawkach od XT1 hehe

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Nowe flagowce od B&W P9 Signature

ŚLICZNE!!! :wub:

 

xxl_bowers-wilkins-p9-signature-1-970-80

 

 

 

Przetworniki 2 x ø 40 mm, dynamiczne Pasmo przenoszenia 2 Hz – 30 kHz Impedancja 22 Ω Zniekształcenia (THD) <0,2% (1 kHz/10 mW) Czułość 111 dB/V przy 1 kHz Maksymalna moc wejściowa 50 mW Wejścia 3,5 mm stereo mini-jack Waga 413 g

 

 

899$ :)

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dość wysoka ale patrząc np co oferuje Bayer z jego plastikowymi t5p to te wypadają wyśmienicie. Aluminium, Skórka włoska Saffiano, pięknie wykonane, 3 kabelki, pady na magnes, do tego kuferek pokryty alkantarą. Dopieszczone na maxa.

Dla mnie wyglądają wyśmienicie, tylko się zastanawiam czy całe ucho wejdzie do środka.

@GryfPomorski za co lubiłeś P7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopieszczone, podobają mi się. Waga 40 dkg trochę przeraża.

 

No i ta cena ... Hmmm ... 1 tona aluminium w hurcie to koszt max.2 tys.$

Wiesz tu nie chodzi o cenę aluminium tylko o to że producent próbuje zwrócić na siebie uwagę nie tylko bełkotem hiendowego grania a także świetnym wykonaniem. Taki Bayer już nie musi się za bardzo wysilać jego słuchawki wypracowały sobie przez te wszystkie lata taką renomę że mogą nawet plastiki wypuścić i tak się będą sprzedawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopieszczone, podobają mi się. Waga 40 dkg trochę przeraża.

 

No i ta cena ... Hmmm ... 1 tona aluminium w hurcie to koszt max.2 tys.$

Wiesz tu nie chodzi o cenę aluminium tylko o to że producent próbuje zwrócić na siebie uwagę nie tylko bełkotem hiendowego grania a także świetnym wykonaniem. Taki Bayer już nie musi się za bardzo wysilać jego słuchawki wypracowały sobie przez te wszystkie lata taką renomę że mogą nawet plastiki wypuścić i tak się będą sprzedawać.

 

Mam świadomość tego wszystkiego. Jestem handlowcem od 20 lat ;)

To tylko takie uświadomienie sobie, że nawet przy tych dopieszczonych, wykonanych bardzo porządnie sprzętach, dalej jesteśmy rżnięci w dooopę przez producentów.

Różnica taka, że kondom bardziej ekskluzywny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w naszym świecie nie ma wyjścia to już lepiej mieć tą ekskluzywną gumkę ;) Może nawet płeć piękna na to zwróci uwagę ;)

 

Spoko :) Też wybiorę odrobinę luksusu ;)

 

Chodziło tylko o to, że jak coś jest ze świetnych materiałów i znakomicie zrobione, nie oznacza to, że producent zarabia na nas mniej.

 

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys P5. Zauwazylem, ze wyjatkowo nie lubia cieplych zrodel. Z FiiO X1 gralo slabiutko, ale z T4G to juz bylo cos. Wykonanie tez bardzo fajnie. Ostatecznie puscilem je dalej, bo przerazal mnie ten kabelek, ktory wygladal jakby mial rozpasc sie od samego patrzenia. W kazdym razie dzwiekowo pozostawily dobre wrazenie. Minusem cena. Uzywka do 500zl jeszcze ok, ale oryginalna cena raczej dla snobow, bo nie graja jak sluchawki za tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne wizualnie i rownie "blyszczace" konstrukcje widzialem od Harman Kardon. Ciekaw jestem czy w brzmieniu to jest cokolwiek podobne do B&W czy po prostu mamy samo ladne opakowanie.

 

Fajnie by bylo kiedys posluchac P7, ale mysle, ze na odsluchu by sie skonczylo ze wzgledu na wysrobowana cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajne,choć jak na firmę B&W to nadal trochę słabo...tylko jako przenośne słuchawki, a gdzie pomysł na prawdziwe

wokół uszne ? Słuchałem P7,dobre granie w stylu D7100, ale uszy ledwo wchodzą, pałąk mały...eeeh.

Nadal czekam na prawdziwy,godzien takiej firmy ,producenta jednych z najlepszych kolumn świta, produkt słuchawkowy z pełnego zdarzenia...godzien walczyć z Orfeuszem...a co...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję, ponieważ mam pytanie.

 

Nie siedzę w słuchawkach BT, więc zastanawia mnie taka kwestia - czy B&W P5 wireless (tym modelem jestem zainteresowany) można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie. Widzę to tak - słucham sobie muzy z playera, ktoś dzwoni to odbieram. Jeśli w ogóle jest takie udogodnienie, bo nawet co do tego pewności nie mam.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Dzień dobry

Sprawa prosta i przyjemna. Pewnie u kilku osób przez krótszy lub dłuższy czas gościły P9. Czy możecie polecić jakiś przenośny DAC do ich napędzenia? Najlepiej żeby mial bluetooth, źródło to w 98% czasu komórka.

Recenzje na audiofanatyku czytałem i wiem o Mojo i RHA L1, ale obydwie opcje są pod kabel.
Jakieś ciekawe, sprawdzone pomysły oprócz mojo+poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bowersy podoba mi się ich granie. Takie przejrzyste i ten bass cudowny. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł czy te pady dałoby zrobić wokółuszne i nie pomijając czy ten pałąk nie będzie za mały na wokółuszne pady.

Przedstawiam Bower & Wilkins P7 wokółuszne. Muszę przyznać że granie się zmieniło na inne. Ze skórzanej owcy.

Wygoda i komfort. Moje uszy odbierają prawidłowo detale niż wcześniej ledwo co się mieściły.

IMG_20210615_144538.jpg

IMG_20210615_144550.jpg

IMG_20210615_144559.jpg

IMG_20210615_144642.jpg

IMG_20210615_144652.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zmieniłem pady od HM5. Ktoś napisał że ATH WS1100 te pady pogłębione to scena się poprawia gdzieś w wątku o padach i ath @Perul wskazywał.

Zamieniłem na HM5 bo nie uciskają na uszy bo na wokółuszne to one na pewno nie są te oryginalne na magnes.

Jak ktoś będzie zainteresowany to będę później mógł wrzucić fotki i ogólnie się składają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mały odkop. Słuchałem PX7 carbon edition. Byłem pod wrażeniem, że mimo kompresji dźwięku jaką daje połączenie bluetooth, udało się wycisnąć całkiem fajne i przyjemne brzmienie nastawione na oczarowanie słuchacza muzykalnością wynikającą z podbitego średniego i wyższego basu i niskiej średnicy. Podobały mi się dużo bardziej niz P5 S2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 17:41, Gracjan napisał:

Mały odkop. Słuchałem PX7 carbon edition. Byłem pod wrażeniem, że mimo kompresji dźwięku jaką daje połączenie bluetooth, udało się wycisnąć całkiem fajne i przyjemne brzmienie nastawione na oczarowanie słuchacza muzykalnością wynikającą z podbitego średniego i wyższego basu i niskiej średnicy. Podobały mi się dużo bardziej niz P5 S2. 

Sprawdź sobie po kablu jest jeszcze lepiej🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka lat temu kupiłem sobie Bowers & Wilkins PX. Pierwsze wrażenie, jeżeli chodzi o jakość wykonania, było bardzo pozytywne, z resztą, jakiś czas służyły całkiem dobrze. Niestety, po regulaminowych dwóch latach skórzane elementy pałąka i padów zaczęły się rozklejać i farbować skórę na czarno.  Elektronika działa ok, ale używać się nie da, a oryginalne części kosztują teraz więcej niż te słuchawki ;). Czy polecicie jakieś zastępcze pady, które stosunkowo łatwo będzie zaadaptować do tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności