Skocz do zawartości

Lenovo G500 - rozbudowa GPU i przeniesienie systemu


Mattej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dawno nie odzywałem się, i teraz też z innej działki niż muzyka czy sprzęt.

Czy można rozbudować GPU w Lenovo G500 (jest integra HD4000 z i3-3120m) oraz jak przenieść system na SSD ze stockowego HDD (preinstalowany W8 64-bit)? Półzielony jestem, rady chętnie przyjmę ;-) dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

elementów w laptopie w prosty sposób nie wymienisz ani w szczególności nie dodasz

 

przykładowo procesor można włożyć "tylko pasujący do gniazda" (chodzi o parametry zasilania i obsługę z poziomu firmware'u systemu)

 

a samodzielnej karty graficznej nie da się włożyć jeśli nie ma w laptopie gniazda PCI-E oraz obsługi tej dodatkowej karty z poziomu firmware'u systemu

 

... laptop to nie to samo co samodzielne grzebanie w desktopie :)


pewnie jedyne co, to faktycznie można pomyśleć o włożeniu nowszego procesora... ale to będzie wymiana jednej zintegrowanej (z procesorem) grafiki na inną, być może nieco lepszą, a być może i tak dokładnie taką samą

 

za to przeniesienie systemu to pestka, wystarczy odpalić dowolnego linuksa (najlepiej ubuntu) prosto z płytki i mieć podłączone oba dyski naraz, a następnie sklonować oryginalny dysk na ten nowy dysk, podłączyć nowy dysk w miejsce oryginalnego i tyle


ewentualnie w międzyczasie skorygować wielkość partycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to wtedy bez większego problemu, już nie pamiętam jak. Tak czy siak największa poprawa szybkości działania to wymiana HDD na SSD. Mam dostęp do laptopa z dużo szybszym procesorem niż ten i3-3120m, natomiast siedzi w nim HDD i jest odczuwalnie wolniejszy.

A z karty graficznej w laptopie się wyleczyłem, bardziej opłaca się kupić PS 3, a że ostatnio nie gram, to nawet nie myślę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieść windowsa możesz programem sporo masz ich w necie. Co do części to tak jak wyżej chociaż nie zawsze jest to opłacalne.

 

//Edit: pytanie tylko czy masz obecnie zrobioną partycję czy nie? Przenosząc windowsa na SSD najlepiej aby partycja z windowsem miała podobną powierzchnię dyskową co SSD ale nie wiekszą.

Edytowane przez saix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności