Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

To się napracowałeś Chłopie! Świetny rozbudowany test. Podoba mi się jego opis może bym sobie go kiedyś prawił ale to bym musiał pewnie odpowiednie słuchawki sobie dobrać. Słuchał go ktoś np. z takimi DT-990pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest o czym pisać :)

 

Jeszcze można byłoby bardziej szczegółowo opisać współpracę ze wzmakami, ale tekst i tak już wyszedł spory.

 

Odnośnie dobierania słuchawek, to rzeczywiście efekty mogą być różne, niby te jasne i neutralne powinny współpracować z X5 lepiej, ale niektóre połączenia z ciemniejszymi i cieplejszymi również były cacy. Teraz słucham Shpongle i Juno Reactor na X5 z Westone UM PRO 50 i jest spoko, a w teorii nie powinno.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się napracowałeś Chłopie! Świetny rozbudowany test. Podoba mi się jego opis może bym sobie go kiedyś prawił ale to bym musiał pewnie odpowiednie słuchawki sobie dobrać. Słuchał go ktoś np. z takimi DT-990pro?

dzis wieczorkiem troche poslucham w tym polaczeniu to dam znac...

edit: jednak dzis nie zdarze ale postaram sie jutro cos napisac

 

a za test faktycznie gratulacje

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardziej zainteresowany DX90, jako naturalny apgrejd DX50.

 

Kurczę to forum jest złe, miałem nie kombinować z odtwarzaczami i zostać przy iModzie a tutaj najpierw DX50, teraz już mnie strasznie kusi DX90 lub AKacz...

 

Co do X5 musiałbym sam się przekonać czy nie będzie za ciepło i z tym basem za mocno, ale nie ulega wątpliwości że to topowy odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korzystałem trochę z X5 i po kilku godzinach odsłuchu powiem tak.

 

Budowa

Solidny ale stop zimą może być zbyt zimny, kółko jest średnio spasowane (z jednej strony z 1/4mm z drugiej 1,5mm) ale to zależy jaki sie trafi. No i jest śliski bez etui.

 

Soft

Padaka:/ Jako rockboxowy .... ograniczona ta wolność :/

Wolałbym aby wszystkie były widoczne z głównego menu czyli wszystkie 7 opcji.

Sterowanie jak jest wyłączony irytuje !!! Irytują funkcje przycisków ale trzeba pomyśleć ze jest spory i bliżej są przyciski częściej używane tak aby osoby o mniejszych dłoniach tez nie miały problemu. Ale rozplanowanie jest dziwne.

Sterowanie jest stałe więc czy szybki czy wolny i tak tyle samo w ipodach gdy robi sie to wolno jest dokładny gdy szybko zwiększa krok przez co znacznie szybciej przewija listę oj brak tego !!!!!!!

EQ mało !!!! kilka pasm i +- 6dB jest tylko jeden CUSTOM, dx50 można sobie edytować każdy program co jest dla mnie ogromną zaletą !!!!! w fiio wadą :/

Ogólnie widzę jeszcze sporo do poprawy.

 

Dźwięk

Generalnie musi trafić w nasz gust, potem trzeba dobrać słuchawki bo EQ dużego pola manewru nie zostawia.

D.u.p.y nie urwał ale zaciekawił mnie, dx50a skreśliłem po 3-4 godzinnym odsłuchu zagrał fajnie z audeo ale to tyle.

Generalnie sam DAP jakoś mnie nie ujął ale jako kanapką (big burger :D) zaciekawił ale jego rozmiary cena i tu powiem ...

 

polecam podpiąć do x3 takiego T5 małe tańsze a zagra, fiio zrobiło ciekawy postęp.

Ciekaw jestem co pokaże X1 i X7 i tu oczekuje wifi ze sporą mocą (jako nawet kanapką) + sensowne słuchawki stworzy nam chyba nowy sprzęt agd i sprzątanie zrobi się przyjemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie za mało bało, na ekranie masz podziałkę przy custom EQ

Tu nawet clip pokazał +-25dB to jest prawie 4x więcej niż umożliwia fiio :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xkarionx: Dziękuję. Takie były założenia :)

 

shakur1996: Nic się nie zmieniło. Nie mogłem uznać tego za wadę, bo jakościowo X5 jest bardzo dobry. Barwą również nie jest dla mnie, ale słychać że wie co robi :) Dynamika, przestrzeń, wysoka rozdzielczość, precyzja i nasycenie robią duże wrażenie, a mimo ocieplenia i wycofania góry nie ma przymulenia i przyciemnienia. To brzmienie ma modłę audiofilsko-efektowną. Uznałem, że nie fair byłoby go krytykować za to, że nie jest neutralny i studyjny, jeśli się X5 zdeklarował odwrotnie :) Oczywiście można odczytać to jako wadę, jeśli szuka się czegoś innego. Staram się minimalnie zobiektywizować subiektywizm, wykluczyć siebie z roli klienta na taki DAP, zaznaczając też do kogo jest mniej więcej kierowany i w kilku miejscach "analityków" wykreśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To się napracowałeś Chłopie! Świetny rozbudowany test. Podoba mi się jego opis może bym sobie go kiedyś prawił ale to bym musiał pewnie odpowiednie słuchawki sobie dobrać. Słuchał go ktoś np. z takimi DT-990pro?

dzis wieczorkiem troche poslucham w tym polaczeniu to dam znac...

edit: jednak dzis nie zdarze ale postaram sie jutro cos napisac

 

a za test faktycznie gratulacje

 

jak obiecalem tak i posluchalem dluzsza chwilke X5 z dt990 (wersja pro 250 ohm) - i jak na przenosnego grajka jest calkiem dobrze. Sluzy na pewno lekkie przyciemnienie gory, fajne nasycenie oraz ocieplenie. Nie jest to cod swiata ale na pewno juz "sluchable" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

shakur1996: Nic się nie zmieniło. Nie mogłem uznać tego za wadę, bo jakościowo X5 jest bardzo dobry. Barwą również nie jest dla mnie, ale słychać że wie co robi :) Dynamika, przestrzeń, wysoka rozdzielczość, precyzja i nasycenie robią duże wrażenie, a mimo ocieplenia i wycofania góry nie ma przymulenia i przyciemnienia. To brzmienie ma modłę audiofilsko-efektowną. Uznałem, że nie fair byłoby go krytykować za to, że nie jest neutralny i studyjny, jeśli się X5 zdeklarował odwrotnie :) Oczywiście można odczytać to jako wadę, jeśli szuka się czegoś innego. Staram się minimalnie zobiektywizować subiektywizm, wykluczyć siebie z roli klienta na taki DAP, zaznaczając też do kogo jest mniej więcej kierowany i w kilku miejscach "analityków" wykreśliłem :)

czyli jednak jedna z pierwszych opinii nt X5, którą opublikowała headphonia, która kłóciła się z pierwszymi wrażeniami z headfi, nie była wcale taka nietrafiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

shakur1996: Nic się nie zmieniło. Nie mogłem uznać tego za wadę, bo jakościowo X5 jest bardzo dobry. Barwą również nie jest dla mnie, ale słychać że wie co robi :) Dynamika, przestrzeń, wysoka rozdzielczość, precyzja i nasycenie robią duże wrażenie, a mimo ocieplenia i wycofania góry nie ma przymulenia i przyciemnienia. To brzmienie ma modłę audiofilsko-efektowną. Uznałem, że nie fair byłoby go krytykować za to, że nie jest neutralny i studyjny, jeśli się X5 zdeklarował odwrotnie :) Oczywiście można odczytać to jako wadę, jeśli szuka się czegoś innego. Staram się minimalnie zobiektywizować subiektywizm, wykluczyć siebie z roli klienta na taki DAP, zaznaczając też do kogo jest mniej więcej kierowany i w kilku miejscach "analityków" wykreśliłem :)

czyli jednak jedna z pierwszych opinii nt X5, którą opublikowała headphonia, która kłóciła się z pierwszymi wrażeniami z headfi, nie była wcale taka nietrafiona?

 

 

Rzeczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się nim chwilę bawiłem i niestety to kółko sprawia kiepskie wrażenie, nowy odtwarzacz, a kółko jakby od pięciu lat było eksploatowane. Cztery przyciski niepodpisane i ich obsługa nie jest intuicyjna, ale na pewno idzie się przyzwyczaić. Na plus wyraźnie lepszy niż w X3 wyświetlacz i responsywny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kółka się człowiek przyzwyczaja po około 1h użytkowania i wtedy przestaje to być problemem. Jakby chodziło twardo to by ludziska gadali, że obu rąk trzeba używać etc. Nigdy nie dogodzisz.

 

Nieopisane klawisze to też niewielki problem bo... odtwarzacz i tak w "kondonie" siedzi przez cały czas praktycznie, który zasłania wszystko poza kółkiem i wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności