Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wydobyć najlepszą jakość dźwięku z oryginalnej płyty?


hipek

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam oryginalne płyty (kupione w sklepie) i jak wydobyć z nich najlepszą jakość? Np. co będzie mieć lepszą jakość - plik wav 192kbps (z płyty) czy mp3 320kbps z albumu z internetu? Chyba, że jest jakieś inny format oferujący najwyższą jakość? FLAC nie wchodzi w grę z powodu swych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram AAC, ale mam jeszcze kilka pytań :)

1. Z tego co widzę jest AAC i AAC+ - który wybrać (na logikę + jest lepszy, ale jest sens/lepsza jakość?).

2. Jaki sprawdzony program polecacie do zgrania plików z oryginalnej płyty na komputer w formacie AAC?

3. Przy zgrywaniu jaki bitrate ustawić? 400 kbps?

4. Mam też kilka albumów z sieci (darmowe mixtape), więc są ściągnięte w formacie MP3 (najczęściej 192 kbps) - jest sens konwertować takie pliki do AAC? Bo opinii na temat konwersji z gorszego do lepszego formatu jest wiele i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje AAC - ten od Apple i od Nero

2. Najlepiej zgrywać przez iTunes

3. Zależy, za optymalną wartość uważa się coś z zakresu 192-256. Więcej się nie opłaca.

4. Nigdy nie konwertujemy formatów stratnych w inne stratne, zostaw te kilka albumów tak jak jest.

Bardzo dużo informacji masz u naszego kolegi z forum -

http://blog.khron.net/2008/06/24/format_konwersja_aac_foobar2000_kompresja_itunes_nero/

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając oryginały na cd możesz sobie potestować... Ja ze swojej strony polecam Ogg Vorbis w jakości q9. Nie zrób tak że zostaniesz tylko ze skompresowanym plikiem a płyta gdzieś przepadnie... bo jak zmienisz sprzęt na lepszy to może się okazać że jednak ten plik brzmi słabo :).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..tylko z wcześniej wklejonego linku jak chcę zripować płytę w foobar 2000 (ver 1.3.1) to nie ma albo nie widzę wielu opcji z tego artykułu, a pliki ripuje mi do .m4a nie wiadomo czemu (plik neroaacenc.exe wskazałem) :/

 

Chyba, że jest w AAC i rozszerzeniu M4A, a ja tego nie rozumiem :D

Edytowane przez hipek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - wykonałem test ABX i w 9/10 poprawnie rozróżniłem AAC 320kbps od MP3 320kbps na lapku i akg k518, ale te pliki AAC miały rozszerzenie m4u, więc nie byłem pewny. To w takim razie wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, biorę się za ripowanie płyt do aac :D

wklej log

Są dwa rodzaje AAC - ten od Apple i od Nero

 

jest jeszcze FAAC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jaki program jest najlepszym softem do konwersji na pliki 24bit/96?

W iTunes nie można ustawić gęstości bitów, jaki więc program obsługuje możliwość wyboru 16bit lub 24bit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz konwertować? Mam nadzieję, że nie nic poniżej ww. 24/96 lub, co gorsza, jakieś formaty stratne. Masz coś w 32 bitach i/lub o wyższej częstotliwości próbkowania i chcesz obniżyć jakość, żeby posiadany sprzęt to "łyknął"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, czy ma sens konwertować oryginalną płytę audio (16bi/44) do jakiegoś formatu bezstratnego 24bit/96, chodzi o słuchanie z lapka przez FiiO E-07K, a ten obsługuje 24bi/96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności