Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pomocy ... słuchawki 150-400 zł dokanalowe. Bezsilny.


TvSuperStar

Pytanie

Czesc Wam po raz kolejny w podobnej sprawie..

 

Od mniej wiecej miesiąca szukam słuchawek. Najpierw było cieżko sie zdecydować miedzy nauszny, a dokami. W końcu jednak stanęło na tymch drugich. Przeczytałem chyba wszystkie podobne tematy od października tamtego roku, przeczytałem większośc testów z indeksu doków, a także wiele propozycji z head fi. Wszystkie recki od rożnych osób, po angielsku, polsku i .. Wciąż mętlik.

 

Z czym słucham? Z lumia 720 (najpewniej, bo idzie do reklamacji chyba), rzadziej nano 6g, oraz jesli da rade to czasem z pieca gitarowego i amplitunera marantza (nie wiem co to dokładnie, dosyc świeży sprzęt nie kupiony przeze mnie, ale gra tak miodnie, ze można odpłynąłc) i czasem komputera bez jakiejś karty muzycznej dodatkowej.

 

Czego słucham i czego oczekuje? Beatlesi i Clapton (a wiec przydałyby sie dobrej jakości wokale z ładnie wyeksponowana i szczegółowa gitara - wszystko lekko ocieplone), RAP z USA (tutaj bardzo ważny jest bas jak wiadomo - ja oczekuje miękkiego basu, w miarę kontrolowanego lecz bez przesady, z takim pomrukiem po uderzeniu), do tego słucham troche Jazzu, innego rocka i rock'n'rolla, popu, r&b.

 

Ważne! Nie chce zbytnio słuchawek over ear, nie chce tez aby były za wielkie. Bardzo spodobały mi sie MDR 1R i jesli dostałbym ich dokanalowy odpowiednik to dziekowalbym na kolanach :P

 

Cena. Do ok. 400, maks. zupełny 450 zł nowe. To ważne, bo to prezent dla mnie ;) Nie daje na razie swoich propozycji, bo jest ich za duzo i skupilibysmy sie na ich porównywaniu zamiast wysłuchaniu Waszych pomysłow.

 

Z góry dzieki i sorry za ilosc tego powyżej ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wlasnie. Chciałbym zeby był widoczny upgrade względem SME10, zeby były dostępne w Polsce, a phiatony chyba słabo, nie? Dobrze jak nie beda mulic.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dasz rady dołożyć 50pln do twojego absolutnego maximum do Yamah EPH-100? Warto :). Do E10 nie ma żadnego porównania - lepsze w każdym aspekcie... A tłumienie - bajka :). Dla mnie to taki entry-level do świata dobrych (dopracowanych pod każdym względem) iemów.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dasz rady dołożyć 50pln do twojego absolutnego maximum do Yamah EPH-100? Warto :). Do E10 nie ma żadnego porównania - lepsze w każdym aspekcie... A tłumienie - bajka :). Dla mnie to taki entry-level do świata dobrych (dopracowanych pod każdym względem) iemów.

EPH 100 + triangle to według mnie (a lubię głębsze osadzenie doków) lekki masochizm :D i duuużo basu

ale tłumienie doskonałe

równolegle z EPH 100 miałem GR07 i TripleFi10

GR07 dużo lepsze od EPH 100, a z tych trzech zostały ze mną Triple na dłużej :)

jednak nie ma jak multiarmatura :P

Edytowane przez coolmen77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tez poczytam, bo bede miał chwilke, chociaz sadzac po tym do czego w.w propozycje porównują to raczej dosyc jasne brzmienia sa. Pozytywnie nastawiony do Yamahy jestem i phiatonow dosyc. Tylko, ze potrzebuje jeszcze czegos tańszego. Jakiejś alternatywy do 300, macie cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze słuchawkami do 200 zł, które słuchałem SOMiC wypada zdecydowanie najlepiej a to słuchawki kosztujące ~ 100 zł

Ciężko w tej cenie znaleźć coś dobrego wśród nowych słuchawek :(

Do 300 stówek nie podpowiem bo niewiele miałem w uszach słuchawek w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Somici to MH415. Ale do przedziału 300-400 zł, to się one nie zbliżają - to może być ciekawy wybór do 200 zł.

Ale mogą być za mało basowe do tego rapu.

 

I może jeszcze VSonic GR07 Bass Edition? Nie wiem czy ktoś z forum je miał, ale według opisów powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jutro spróbuje przesłuchać logitech ue700. Vsonic średnio mnie przekonują, a eph100 wciąż te 100 zł za drogie.. co powiecie na ADDIEM, AKG 375 i cos ze stajni beyerdynamica? Ogolem to co tam ma mp3 store w Polce 200-400.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale po pierwsze sa over ear, co nie? :/ Dodatkowo opis "ostra góra i mało basu" nie zachęcają. Podobno z lumia zgrywaja sie neutralne i jaśniejsze słuchawki, ale jednak ten bas bym chciał mieć na prawde wyeksoponowany gdy trzeba, a przy rocku czy czyms ciemna barwa mi nie przeszkadza.

 

Moze po prostu kupie znowuz SM E10 tylko, ze z pilotem? :P Ot zawsze jakis upgrade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj, że to tylko moje subiektywne zdanie, ale: ;)

jak Ci zależy na dużej ilości basu, to UE700 odpadają, jest go w tych słuchawkach raczej tak w sam raz, napisałbym na styk (ciut mniej basu i brzmienie już byłoby zbyt lekkie).

Z drugiej strony słuchałem SM E10, BW M1, bardziej mi się podobały te drugie, ale UE700 czy na przykład pierwsze Audeo, to dla mnie ekstraklasa w porównaniu do tych dwóch pierwszych.

Troszkę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o doki, ale nastawiałem się przed odsłuchem tamtych modeli tak, że z jednej strony poniżej 200zł cudów nie będzie, ale z drugiej liczyłem na jakiś upgrade w stosunku do tego, co słyszałem w popularnych dokach w podobnej cenie kilka lat temu. Bardzo się rozczarowałem. Moim zdaniem jak się nie zainwestuje w jakieś porządne dynamiki, albo (najlepiej multi) armature, to jak miałbym kupować coś klasy SM E10, to równie dobrze mogę słuchać Philipsów SHE3590 czy na przykład Panasów HJE120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UE700 niestety nie dałem rady przesłuchać, bo nie było ich na magazynie. W ogole wszystko to tam dziwnie wyglada... ale nic. Wciąż w dołku troche jestem :P Klipsche mi sie jeszcze podobają, ale znowuz kiepsko z odsłuchem. Jedynie jestem przekonany do yamah, ale ta cena troche słabo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz poczuć bas, nie tylko go usłyszeć i liczysz na mocniejsze uderzenie, to zapomnij o UE700 - to słuchawki, dzięki którym możesz szukać smaczków w muzyce. Da radę na nich słuchać cięższych brzmień, ale raczej nie tutaj się najlepiej sprawdzą.

Klipsch/Yamaha nie słyszałem, więc się nie wypowiadam.

Polecane są również (nie tylko u nas) JVC HA-FRD80, acz to rzadko spotykane słuchawki, jednak również nie chciałbym Cię w błąd wprowadzić - także ich nie słyszałem.

Nie wiem czy jakakolwiek armatura bez dynamicznego drivera do niskich tonów zadowoli kogoś przyzwyczajonego do basu z dynamików. Przynajmniej w cenie, w której szukasz słuchawek.

Możesz spróbować w Sony Center popytać o Sony XBA-H1, ale znając życie nie dadzą posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt. Jvc ha-frd80 grają bardziej basowo przesiadłem się z nich na armatury gdyż brakowało mi szczegółowości. We Wrocławiu mogę udostępnić do odsłuchu.

Edytowane przez RADOslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności