Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hybryda/lampa do HD650 do 1000zl


Zielinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam aktualnie lampowy wzmacniacz polskiej produkcji ręcznej na lampie Siemensa E88CC. Sprawuję się bardzo przyzwoicie z moimi HD650, prosto z iPoda grają bez dobrego wypełnienia środka i bas jest zdecydowanie płytszy, po podłączeniu do wyżej wymienionego wzmacniacza dźwięk ulega poprawie i te problemy ze środkiem i płytkim basem zostają zniwelowane. Poprawia się też przestrzeń i jest więcej powietrza między instrumentami.

 

Jednakże czuję że jestem w stanie jeszcze więcej wyciągnąć z tych cudownych słuchawek. Czy ktoś ma doświadczenie z HD650 w połączeniu z innymi wzmacniaczami? Wydaję mi się że lampa lub hybryda idealnie podkoloryzuje aktualne walory tych słuchawek, jak robi to aktualnie mój wzmacniacz, jednakże raczej za slaby. Budżet jaki posiadam to max 1000zl.

 

PS Aktualnie na allegro jest dobra oferta na hybrydy Vincenta i Edgara. Czy ktoś miał styczności z tym sprzętem a najlepiej tez w polaczeniu z HD580/595/600/650?

Edytowane przez Zielinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem te słuchawki na różnych wzmacniaczach i moim skromnym zdaniem (subiektywnie) najlepiej grają jak podepnie się je do szybkiego, neutralnego tranzystora. Warto także w nich wymienić fabryczny kabel na coś lepszego, ale bez szaleństw, wystarczy coś w okolicach 100-150zł, np. sonolene.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem te słuchawki na różnych wzmacniaczach i moim skromnym zdaniem (subiektywnie) najlepiej grają jak podepnie się je do szybkiego, neutralnego tranzystora. Warto także w nich wymienić fabryczny kabel na coś lepszego, ale bez szaleństw, wystarczy coś w okolicach 100-150zł, np. sonolene.

 

Mam w domu wzmacniacz z całkiem dobrym słuchawkowym tranzystorem (NAD C375BEE posiada naprawdę solidny wzmacniacz słuchawkowy) i mojemu gustowi (choć fakt dynamika jest lepsza na tranzystorze) bardziej odpowiada cieplutkie brzmienie tych słuchawek na tej mojej lampie. A recabling naturalnie zrobiłem, najpierw czyhałem na kabel dopiero potem kupiłem słuchawki :). Mam kabel z wtykami akrolinka i jackiem amphenola na monokrystalicznej miedzi 7N i to dzięki niemu nie muszę się aż tak bardzo martwić dynamiką -> ten kabel zdecydowanie polepszył dynamikę i nieco rozjaśnił górę.

Edytowane przez Zielinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba lepiej zainwestować w lepsze źródło, niz kupować kolejny wzmacniacz.

To w takim razie nie pozostaje Ci nic innego

 

 

W źródło inwestować nie będę bo głównie słucham w domu z gramofonu lub z odtwarzacza NAD'a. Te źródła dźwięku mnie w pełni zadowalają. Jak się przemieszczam biorę swojego iPoda Video 5,5G który według mnie ma bardzo przyzwoite brzmienie, powtarzam bardzo, szczególnie jak go wzmacniam moim Fiio E12. Nigdy nie miałem przyjemności słuchać jakiś kosmicznie drogich Hifimanów, Colourfly czy Astell&Kern, choć z pewnością mają lepsze brzmienie nie zamieniłbym na nie mojego ipoda nigdy, gdyż służy mi już dobre 10 lat bezproblemowo, a upadał nawet z dużych wysokości regularnie. Żaden inny odtwarzacz nie wytrzymałby ze mną dłużej niż pół roku co dopiero przez 10 lat dawał mi tyle porządnej jakości dźwięku.

A z tego nieznanego wzmacniacza lampowego który mam jestem po prostu bardziej zadowolony niż z tranzystora jaki mi oferuje ten mój NAD, aczkolwiek kupiłem go za bardzo małe pieniądze co czyni sugestię że jeszcze tym typem wzmocnienia mógłbym sporo więcej wycisnąć z moich senków. Dodatkowo wcześniej wzmacniacz używałem z Grado SR225 i Allesandro MS1, gdzie w ogóle się nie spisywał. To jakiś sympatyczny przypadek że tak dobrze gra z moimi HD650. Wątek założyłem po to żeby posłuchać waszych opinii na temat jakiś innych wzmacniaczy, bo mam w sobie głębokie przekonanie że są w tych Sennheiserach jeszcze inne siły czekające na wyzwolenie.

 

PS Załączam zdjęcie tej mojej lampy, może ktoś wie co to za produkcja.

4s1lvs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w komisie tez cayina - chyba fatso sprzedaje. sluchalem u niego z hd650 i bylo miodzio. Na prawde nabieraly te sluchawki dynamiki i klarownosci... troche sie odmisiowywaly :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zobacz w komisie tez cayina - chyba fatso sprzedaje. sluchalem u niego z hd650 i bylo miodzio. Na prawde nabieraly te sluchawki dynamiki i klarownosci... troche sie odmisiowywaly :)

Nie wiem tylko czy Fatso zejdzie do 1000 pln ;)

 

to dowodzi ze dla mnie pora isc spac... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba lepiej zainwestować w lepsze źródło, niz kupować kolejny wzmacniacz.

To w takim razie nie pozostaje Ci nic innego

 

 

W źródło inwestować nie będę bo głównie słucham w domu z gramofonu lub z odtwarzacza NAD'a. Te źródła dźwięku mnie w pełni zadowalają. Jak się przemieszczam biorę swojego iPoda Video 5,5G który według mnie ma bardzo przyzwoite brzmienie, powtarzam bardzo, szczególnie jak go wzmacniam moim Fiio E12. Nigdy nie miałem przyjemności słuchać jakiś kosmicznie drogich Hifimanów, Colourfly czy Astell&Kern, choć z pewnością mają lepsze brzmienie nie zamieniłbym na nie mojego ipoda nigdy, gdyż służy mi już dobre 10 lat bezproblemowo, a upadał nawet z dużych wysokości regularnie. Żaden inny odtwarzacz nie wytrzymałby ze mną dłużej niż pół roku co dopiero przez 10 lat dawał mi tyle porządnej jakości dźwięku.

A z tego nieznanego wzmacniacza lampowego który mam jestem po prostu bardziej zadowolony niż z tranzystora jaki mi oferuje ten mój NAD, aczkolwiek kupiłem go za bardzo małe pieniądze co czyni sugestię że jeszcze tym typem wzmocnienia mógłbym sporo więcej wycisnąć z moich senków. Dodatkowo wcześniej wzmacniacz używałem z Grado SR225 i Allesandro MS1, gdzie w ogóle się nie spisywał. To jakiś sympatyczny przypadek że tak dobrze gra z moimi HD650. Wątek założyłem po to żeby posłuchać waszych opinii na temat jakiś innych wzmacniaczy, bo mam w sobie głębokie przekonanie że są w tych Sennheiserach jeszcze inne siły czekające na wyzwolenie.

 

PS Załączam zdjęcie tej mojej lampy, może ktoś wie co to za produkcja.

4s1lvs.jpg

 

 

Boki obudowy przywodzą na myśl produkcję Feliks Audio.

Tu jest ten sam na allegro - http://allegro.pl/sluchawkowy-wzmacniacz-lampowy-siemens-e88cc-i4122005959.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przypomina Feliks Audio. Może to jakiś klon. A ta aukcja na allegro to akurat moja aukcja. O tym że to rzekomo Majkel zrobił ten wzmacniacz dowiedziałem się od gościa od którego to kupiłem, nie byłem zaznajomiony z tworami Majkela więc naturalnie w to uwierzyłem. Nie rozumiem skąd to nieporozumienie, niemniej jednak szukam teraz odpowiedzi na pytanie co to za wzmacniacz, chociażby żeby uzupełnić dokładniej opis na aukcję.

Edytowane przez Zielinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj brzmnienia zmieniając lampy, najpierw te sterownicze z rodziny E88CC,kup sobie 6n23p - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=6n23p&search_scope= jak dla mnie chyba najbardziej tranzystorowa lampa, Philips SQ, CCa...........następnie lampę mocy czyli 6n13S jej rodzina też jest duża i będą ci pasowac oprócz tego lampy: 6080, 6AS7G, tych lamp nigdy jednak nie słyszałem więc nic nie będe polecał

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?20,6080-telefunken

http://www.ebay.pl/itm/Two-JAN-6AS7-G-power-tubes-by-RCA-tested-nice-/141249826038?pt=UK_Collectables_RadioTelevision_Telephony_SM&hash=item20e3254cf6

http://www.ebay.pl/itm/6AS7G-BLACK-PLATES-BALANCED-TRIODES-/200859476739?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2ec4286303

http://www.ebay.pl/itm/RCA-6080-6AS7G-USED-PAIR-AUDIO-TUBES-TESTED-GOOD-/321073010142?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item4ac17155de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje już mi i tak sporo pomogliście. Faktycznie spróbuję się pobawić najpierw z lampami, o ile nikt go nie kupi wcześniej (tak zgadzam się, za taką wygórowaną cenę). Dzięki @siara1975 za podpowiedzi co do lamp, z pewnością spróbuję.

 

I jeszcze ponawiam pytanie z pierwszego postu. Czy ktoś z Was miał przyjemność słuchać Edgara SH-1 bądź Vincenta KHV-111 w połączeniu z wysokimi modelami Sennheiserów HDxxx? Albo z jakimikolwiek innymi słuchawkami, jestem ciekaw wszelkich opinii. Na Lyra czy Cayin'a nie stać mnie w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do tych słuchawek wzmacniacz nazywany "Kamykiem", i takie wzmacniacze kiedyś budowałem. Jakoś ich nabywcy nie chcą ich się pozbywać :-)

Za niewielkie pieniądze mają dobre wzmacniacze, pierwsze wzmacniacze sprzedawałem bardzo tanio ale potem doszedłem do wniosku, ze nie mogę być wiecznym filantropem :-)

 

M.B.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie M.B jeśli hobby nadal w aktywne, byłby Pan największym szczęściem jakie spłynie na te HD650.

 

Ale równocześnie lub jeśli nie, czy ktoś mógłby udzielić swojej opinii na temat OTL'a White Bird Amplification HPA Master.

 

http://wbamp.com/galeria/hpamaster/index.html

 

Taki wzmacniacz jest jeszcze w zakresie mojego budżetu i słyszałem baaardzo dobre opinie na temat tych konstrukcji, jednak nie słyszałem nic o tym OTL-u. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z nim związane (oczywiście również w kontekście moich HD650 i jakby ktoś znów miał napisać że najpierw kup wyśmienitego grajka i kabel, to daję znać że na lepszego niż mój iPod Video 5 grajka mnie nie stać, a moje senki są na kablu OCC z miedzi 7N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem HPA ostatnio z zamiarem kupna konstrukcji podobnej do twojego wzmacniacza, firmy HAD Audiolab ale wyszło inaczej, wg. mnie to nie ma sensu, wymiana na HPA, jeśli wzmacniacz jest dobrze wykonany, nie szumi, nie brumi itd....to reszta czyli dzwięk zależy od lamp, kupisz HPA tez bedziesz szukał odpowiedniej lampy, tez ECC88.......jak kupiłes go w dobrej cenie to szkoda go sprzedawać a to że jest to DIY nie oznacza ze ma byc gorszy od WBA.....kupuj lampy, szukaj swego brzmienia co do zmiany grajka to pomyśl dobrze, sam wzmacniacz cudu nie zrobi i nie podwyższy ci jakości dzwięku o kilka klas wiecej

 

wrypane z szranku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj do tego mojego OTL'a zamiast radzieckiej 6N13S Thomsona 6080 i pojawił się głębszy basior i dynamika uległa poprawie na plus. Chociaż mam wrażenie że niektóre wysokie tony z lewego kanału lekko "mikrofonują" w prawym. Jestem kompletnym laikiem w lampach, czy jest to możliwe, czy zacząłem słyszeć nowe dźwięki dzięki tej lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności