Skocz do zawartości

Dok Onkyo ND-S1 i ... przedłużacz?


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowe pytanie.

 

Używam iPoda (właściwie iPodów Video LE U2 i Classica) w swoim systemie domowym, ze stacją dokującą Onkyo ND-S1 - nie mam zastrzeżeń, dok sprawdza się fantastycznie.

 

Mam jednak i iPada ze złączem 30 pinowym, ww. dok konstrukcyjnie nie pozwala na wpięcie iPada, oczywiście wyjściem jest nabycie innego jak iD100 Cambridge Audio czy drDock Arcam'a, lecz zastanawiam się czy może jest sposób na podpięcie iPada do doku Onkyo ND-S1? Może jakaś "przedłużka" 30 pin do 30 pin male/female? Istnieje coś takiego? Ew. jakieś inne propozycje?

21909030_35a21bedaf.jpg

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje przedłużka ale DIY może dużo tylko po co ?

 

Jak to po co? By wyciągnąć z iPada sygnał cyfrowy bez kupowania nowego doka.

 

Szperam i szperam i chyba jednak przedłużka istnieje np. to

41T9P51DJOL.jpg

http://www.ebay.com/itm/30-PIN-Dock-Extender-Extension-Cable-for-iPhone-3GS-4-4S-iPod-touch-ipad-1-2-3-/160900072045

 

Tylko problem jest taki, ze to co na ebay siedzi to na ogół tylko przedłużka dla sygnału audio i ładowania. Tu potrzebna taka co - nie wiem, z których pinów - przeniesie też sygnał cyfrowy. To jest clou problemu.

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zgryz i zamierzam sobie z tym poradzić dorabiając podstawkę z carbonu, którą zintegruję z dostępnymi na rynku przedłóżkami (takie krótkie, plastikowe: http://www.ebay.com/itm/30-PIN-Dock-Extender-Extension-adapter-for-iPhone-3GS-4-4S-iPod-touch-ipad-1-2-3/160796146814?rt=nc&tfrom=160900072045&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal).


Jaki cyfrowy ??? :D:D:lol::lol: tu i na AS masz wytłumaczone ze 30pinowe złącze nie daje cyfrowego sygnału.

No to już masz rozwiązanie.

 

No to masz niepełne informacje. Onkyo i Wadia i170 wyciągają sygnał cyfrowy. A tu trochę lektury na dowód: http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/157594-inside-onkyo-nd-s1-ipod-transport.html

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cyfrowy ??? :D:D:lol::lol: tu i na AS masz wytłumaczone ze 30pinowe złącze nie daje cyfrowego sygnału.

No to już masz rozwiązanie.

 

Człowieku korzystam z cyfrowego sygnału z 30 pinowego złącza od lat ;)

Nie działa to oczywiscie tak, że masz kabel 30 pin z jednej i coax z drugiej, ale jak wkłądasz iPod'a z 30 pinowym złączem (łopatologicznie tłumacząc) do doka to dostajesz sygnał cyfrowy z ipoda na wyjściach cyfrowych doka. Ma tak wadia, onkyo, arcam, cabridge a., pro-ject i wielu innych.

Mam podobny zgryz i zamierzam sobie z tym poradzić dorabiając podstawkę z carbonu, którą zintegruję z dostępnymi na rynku przedłóżkami (takie krótkie, plastikowe: http://www.ebay.com/itm/30-PIN-Dock-Extender-Extension-adapter-for-iPhone-3GS-4-4S-iPod-touch-ipad-1-2-3/160796146814?rt=nc&tfrom=160900072045&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal).

Jaki cyfrowy ??? :D:D:lol::lol: tu i na AS masz wytłumaczone ze 30pinowe złącze nie daje cyfrowego sygnału.

No to już masz rozwiązanie.

 

No to masz niepełne informacje. Onkyo i Wadia i170 wyciągają sygnał cyfrowy. A tu trochę lektury na dowód: http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/157594-inside-onkyo-nd-s1-ipod-transport.html

 

O widzisz. Ciekawy pomysł. Daj znać jak wyszło i czy działa!

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, nie ma wyjścia. Pomysł jest prosty: dorobię adapter który osadzę w istniejącym "korytku" i oprę na górnej obudowie transportu. iPad będzie mieć dwa punkty podparcia - z przodu niski aby odciążyć przedłużkę na okoliczność przesuwania urządzenia oraz z tyłu, wysoka, by podpierać urządzenie. Całość wykonana będzie z włókna węglowego przesączanego żywicą epo + żelkot lub klar. Każdy modelarz podoła...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra to optyk lub coax

 

ale to że sie wpina ipoda i korzysta z niego jak z urządzenia usb, to nie cyfra kurde

no chyba że ktoś nazywa na usb cyfrowym sygnałem audio :) niby zbieżne ale jednak nie to samo

 

ale ok ja się nie znam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje Twej wiedzy w ogóle. Jednak przyjrzyj się raz jeszcze tyłowi Onkyo i zauważ, że mają i toslik i coaxial, a sygnał cyfrowy jest wyciągany przez TI DIT4096. Czyż to nie wyczerpuje znamion "cyfrowości"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra to optyk lub coax

 

ale to że sie wpina ipoda i korzysta z niego jak z urządzenia usb, to nie cyfra kurde

no chyba że ktoś nazywa na usb cyfrowym sygnałem audio :) niby zbieżne ale jednak nie to samo

 

ale ok ja się nie znam ....

 

 

AES/EBU to też cyfra, nie tylko "coax czy optyk", zresztą połączeń cyfrowych w audio jest znacznie, znacznie więcej.

To, że z iPoda wyciągasz sygnał cyfrowy to nic nowego.

Będzie działać, nie ma wyjścia. Pomysł jest prosty: dorobię adapter który osadzę w istniejącym "korytku" i oprę na górnej obudowie transportu. iPad będzie mieć dwa punkty podparcia - z przodu niski aby odciążyć przedłużkę na okoliczność przesuwania urządzenia oraz z tyłu, wysoka, by podpierać urządzenie. Całość wykonana będzie z włókna węglowego przesączanego żywicą epo + żelkot lub klar. Każdy modelarz podoła...

 

 

Będzie działać jeśli odpowiednie piny będą "przedłużone". To właśnie mnie martwi, czytałem, że eBay'owe przedłużki mają tylko połączone piny do zasilania i analogowego audio. Nie wiem jak jest z pozostałymi "gadżetami.

 

Dok onkyo jest jednym z najlepszych i nie bardzo chcę się go pozbywać tylko dlatego by czasem też iPada zadokować, stąd to poszukiwanie rozwiązania.

Takie coś może by pomogło jeśli podstawkę majstrujesz:

http://www.cablejive.com/products/dockStubz.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podstawkę, to z zasady ma to wyglądać tak:

 

p_mid_2991_1.jpg

 

Tyle, że materiał odrobinę bardziej futurystyczny no i spód ma uwzględniać rynnę oraz otwór pod przedłużkę. W kwestii samej przedłużki, to zawsze można kupić gniazdo i wtyczkę i samemu podciągnąć wszystkie niezbędne piny. Następnie uwzględnić wysokość w wykonywanym stojaku. Pomysł rodzi się na bieżąco i jak znajdę trochę czasu, to coś wystrugam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie cyfrowego sygnału audio z ipoda to jedno a wyciąganie transmisji danych to drugie a że dalej za onkyo jest cyfra inna bajka.

 

Ale nie mówcie ze wyciągacie cyfrę z ipoda z złączem 30pin bo pinauot podaje co jest podane na każdym pinie i zostaje analog albo usb (zwykła transmisja danych).

http://pinouts.ru/PortableDevices/ipod_pinout.shtml

 

Potem to ludzie czytają i chcą wyciągnąć z zwykłego ipoda cyfrowy sygnał audio herezja.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności