Skocz do zawartości

Zestaw stacjonarny tj. słuchawki plus DAC/AMP do kwoty 1600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję zestawu audio tj, słuchawek i DAC plus AMP, czy jak to się nazywa :) Sprzęt domowy

Słuchawki przede wszystkim wygodne, outdoor mam AKG K618 i do najwygodniejszych nie należą, raczej sprawiają wrażenie imadła.

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim cięższe brzmienie Metallica, Bullet for my Valentine, Avenged Sevenfold, a także coś lżejszego jakiś Nickelback, Scorpions. Czasem wrzucam coś szybkiego, jakiś power metal np. Dragonforce, Sabaton, Within Temptation. Ogólnie jestem w stanie słuchać wszystkiego, ale na tych gatunkach się skupiam.

 

Jeśli chodzi o brzmienie to coś podobnego do moich AKG ale bardziej szczegółowe i z mniejszą ilością basu, ale żeby całkowicie nie zniknął; przyjemny dla ucha, ale nie rozlewający się po wszystkich pasmach. Przede wszystkim troszkę lepiej uwydatniony wokal.

 

Jeśli chodzi zaś o źródło i wzmacniacz to zastanawiałem się nad O2 plus ODAC, lub tez coś ze stajni Nuforce, Fiio albo Asus.

Przeglądając różne fora, te rodzime i zagraniczne wiele osób do mojego gatunku muzyki poleca Beyerdynamic DT990, lub DT880.

Jestem otwarty na propozycję. Będę się starał jechać przetestować różne modele, żeby nie kierować się tylko waszymi opiniami, ale także i przede wszystkim swoim słuchem. Pisze tutaj bo chciałbym zawęzić poszukiwania.

 

Budżet to powiedzmy w granicach 1200-1600 zł, chyba, że taka kwota jest niepotrzebna.

Poszukuję raczej rozwiązania zewnętrznego, dlatego proszę o niepodawanie wewnetrznych kart dźwiękowych.

Na dodatkowe pytania postaram się odpowiedzieć.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Bednar19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glos na dt990.

skad wytrzasneliscie w poleceniach hd600 czy dt880?

Jeśli chodzi o brzmienie to coś podobnego do moich AKG ale bardziej szczegółowe i z mniejszą ilością basu, ale żeby całkowicie nie zniknął; przyjemny dla ucha, ale nie rozlewający się po wszystkich pasmach. Przede wszystkim troszkę lepiej uwydatniony wokal.

po przesiadce z k618 na hd600 czy dt880 to bas nie ze po prostu znika... a spierdziela gdzie pieprz rosnie! nuda beda wialy niemilosiernie...

oczywiscie najlepiej abys sam posluchal tych sluchawek, jednak jak masz kupic w ciemno to bezpieczniejsze bylyby dt990 250 ohm (ale wymien kabel w nich), hd650 czy fidelio X1. No chyba ze nie chcesz mieska, a lekkie i zwiewne gitary, punktowa perkusje to wtedy rzeczyiscie hd600/dt880.

 

Jako DAC/AMP do beyerow aune T1 sprawdzi sie dobrze wg wszelkich opinii (sam go nie slyszalem). Czy jednak lepiej bedzie niz na FCL + jakis dac to watpie... Do X1 czy hd650 imo na pewno lepszy bedzie FCL, ktory tez bedzie bardziej uniwersalny na przyszlosc.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i nie tylko, HD600 to swietne sluchawki, sprawdzaja sie w kazdym gatunku, dlatego tez w wiekszosci przypadkow je polecam. Na brak basu rowniez nie narzekam, co wiecej, on przeciez i tak jest lekko podbity ;).

HD600 i wianie nuda :blink:, rany ...ostatnie co bym o nich napisal to to, ze sa nudne ;).

 

Kazdy ma swoje preferencje, jednak Beyer-y z Metallica i pochodnymi, to jest Teksanska Masakra Pila Mechaniczna 8 (dla mnie) :D. Dobra, DT880 sa tutaj wyjatkiem, choc przy "dobrym" torze, tez moga byc kwiatki :P.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze kazdy ma swoje preferencje... ale popatrze co zazanczyl autor odnosnie potrzeb i zblizenia do k618. I obiektywnie ktora sygnatura jest im blizsza - hd600/dt990 czy hd650/x1/dt990 ? Wiem ze to tez sa rozne sluchawki (hd650/x1/dt990) ale imo wlasnie to tej grupie blizej do wspomnianych k618. Takze tez to zaznaczylem - ze stosunkowo do akg to hd600 nie maja basu. A przesiadajac sie na ta druga grupe nie ma bedzie takiego mocnego wrazenia.

 

a podlaczales dt990 ze zmienionym kablem np do ph25.2 ? Dla mnie miod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu to po pierwsze...

po drugie - miales je dluzej czy tylko pare dni? bo wcale lomotania bez opamietania to tam nie ma...

po trzecie zwrocic trzeba uwage ze powiedzial to wlasciciel staxow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, bo możliwości jest mnóstwo, a mnoży się je też przez preferencje. Natomiast dzisiaj rzucił mi się w oczy zestaw Schiit: MODI > VALI do tego można dać DT990pro i już mamy przyjemny zestaw komputerowy. Aczkolwiek nie słuchałem, ot zwracam tylko uwagę, a nie polecam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu to po pierwsze...

po drugie - miales je dluzej czy tylko pare dni? bo wcale lomotania bez opamietania to tam nie ma...

po trzecie zwrocic trzeba uwage ze powiedzial to wlasciciel staxow ;)

 

Miałem je sporo czasu, wygrzewałem je do ponad 200h, do tego słuchałem z LC, który był bardzo rozdzielczy i odejmował sporo basu. Choć dla mnie i tak jeszcze odrobine za duzo.

Co do Staxów, jeśli uważasz, że maja mało basu, zapraszam do siebie:). Mam dac na lampach i w zależności jakie lampy i jaki IC wepne w tor, to dostaje takie efekty. Przy Philips SQ miniwat i IC na srebrze, basu jest aż za dużo. Kwestia dobrania odpowiednich komponentów.

 

Co do tematu, polecam stare MB Quarty, od 50 zaczynając. Niesamowicie wciągająca średnica i rozdzielcza góra, bas można regulować przytykaniem otwrów w komorze. Można dostać w okolicach 100zł. Mówie o QP50, które posiadam. Grają dla mnie lepiej/żywiej i naturalniej niż 880 Pro. Gorsza jest tylko góra pasma. Słabsza jakościowo.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestia gustu :) Dla mnie X1 z klonem graly bardzo fajnie... relaksujace, wrecz uzalezniajace granie. Z trudem wybralem jednak pozostać przy dt990... gdyby hajs pozwalal na pewno bym sobie zostawil oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALI to wzmacniacz lampowy i przeczytałem opinie, że z DT990pro to dobre połączenie. Zawsze można też im filtr walnąć ;) Miałem u siebie Lyr i ostatnie co o nim można powiedzieć to to, że jest ostry. Ta opinia dotycząca schiita pewnie mówiła o Magni - on ma prawo grać "chudo" bo to taki O2 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z waszych opinii oraz przeczytania recenzji, czy to Beyerdynamic DT990 czy Aune t1, można w sumie brać w ciemno, jeśli kupie na Amazonie to wyjdzie mnie to max 1200 z tego co oglądałem. W Polsce niestety 1600, wiec mam zaoszczędzone. Zawsze można sprzedać jeśli sprzęt nie spełni oczekiwań. Ja wiem że dobrze jest odsłuchać, ale takie k618 brałem w ciemno i gdyby nie to ze na głowie są jak imadlo to jestem zadowolony w 100%, po oddaniu na gwarancje już nie uswiadczylem pękania pałąka. Ja raczej potrzebuje sprzętu na lata, żeby po prostu usiąść wygodnie w fotelu podłączyć słuchawki i cieszyć sie muzyką, a nie szukać cały czas nowych rozwiązań; to nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na opinie to dt990 nie jest az tak bezpiecznym wyborem - ja je uwielbiam i tez z k618 przesiadalem sie. i muzyke mam zbiezna. wiec ja polecam.

aune t1 to wg Evila (byla racenzja u niego i ja jego recenzje bardzo lubie bo latwo mi z nich wnioski dla siebie wyciagnac) dobry partner dla dt990.

 

jednak niektiorzy uznaja je za ostre i za Vkowe mocno. To wynika moim zdaniem z trzech faktow:

1. tam trzeba zmienic kabel! on robi duza roznice... w jednym watku dokladnie to opisywalem wiec poszukaj.

2. trzeba dac sie wyrobic padom

3. one bardzo ewoluuja wraz z klasa zrodla. caly czas mnie zadziwiaja jak zmieniam swoj zestaw. Wczoraj u mnie one polknely q701 (z basport modem i dodatkowym kalbem), ktore np. mialy bardziej cofniety wokal niz dt990! Duzo mniej i bardziej zaokraglona gora jest w dt990. Wiec gdzie tu w dt990 Vka ja sie pytam? Gdzie tu te szpile w gornych rejestrach?

 

Dla mnie sa to sluchawki wybitne... ale trzeba im dac warunki. Choc i tak... nawet przy slabszym torze ja je po prostu lubie :) aune t1 na pewno nie bedzie jakas rewelacja... ale tez nie bedzie slaby ...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w bezpośrednim porównaniu DT990, a K618 ? Dla mnie te AKG sprawdzają sie bardzo dobrze do tej muzyki, trochę za bardzo wywyższają się dolne rejestry, ale jako portale jest ok, gdyby nie fakt, że są jak imadło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoda jest bardzo fajna w dt990 - ja dodatkowo mam obity palak gabka i jest bajka. Pady tez wole niz te np z q701

Generalnie kilka klas wyzej niz k618 jesli chodzi o jakosc dzwieku. Duzo lepsza kontrola dolnych rejestrow. Rozdzielczoesc, holografia, szczegolowosc... wszystko idzie im plus. Jedyna na co przy pierwszej przesiadce trzeba sie przygotowac to dosc ostra gora na seryjnym kablu i schowany nieco srodek. Choc nie wiem... moze lampka w T1 fajnie ja ugladzi juz na wejsciu. Ale tak czy tak polecam zmienic kabel w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć. Kupiłem od Fatso przerobione Q701 i jestem mega zadowolony. Teraz czekam na FCL-a. Szkoła grania Beyerdynamic mi się podoba i pewnie kiedyś sobie sprawię. Jak na razie jestem więcej niż zadowolony.

Dzięki wszystkim za okazaną pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności