Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kochani ale się spieracie :-)

 

A mówią, że muzyka łagodzi obyczaje :-)

 

Jak nie będę miał co zrobić z pieniędzmi to pomyślę o K500 czy jakie to są te idealne słuchawki?

 

 

 

Ale uwaga uwaga koledzy mili i zaangażowani muzycznie, podzielcie się może płytami, na których te moje cudowne ATH m50x się wyłożą? Czego mam posłuchać żeby zapragnąć nowych słuchawek? :-) Bo jak na razie od klasyki po metal brzmią pięknie, łącznie z chórem i średniowieczną twórczością Hildegardy z Bingen :-) Katuję Audio Technica ath m50x Chopinem, Haendlem, Palestriną, Scorpionsami, Dublinersami, Ars Nova , Collegium Vocale Bydgoszcz

 

Kurczę :-)

 

https://open.spotify.com/user/hymenotic?si=fNNBNn-rTVqH2qjRL3i1Bw

 

Czego bym nie puścił gra pięknie. Słyszę wszystko jak na koncercie.

 

Nie chcę bronić słuchawek bo to powinien robić producent a mnie nikt za to nie płaci, jak mnie będzie stać i poczuję potrzebę to kupię lepsze. Ale czego bym nie słuchał, to brzmi cudownie, wszystkie pasma są genialnie czytelne, chodzę na koncerty jestem blisko muzyków szczególnie jeśli chodzi o koncerty muzyki dawnej, wszystko brzmi jak powinno :-)

 

Czyli co mogłoby brzmieć lepiej?

 

Może jak w piosence Skaldów, nie o to chodzi by złowić króliczka ale by gonić go

Ale by gonić go

Ale by gonić goooooooooooooooooo

:-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zear napisał:

K500

Hmm. Na żadnych lepszych wokali nie ma na świecie. W dziedzinie słuchawek oczywiście. Bo to co Cyrus z Arcusami dziś zrobil. No sory. Słuchawki jednak wtedy gdy nie da się na kolumnach słuchać. Choć to nie do końca bo lubię słuchć na słuchawkach po prostu.

7 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Za karę będę dziś przez 2 godziny słuchał muzyki z K701

Ja dla siebie taki bym okrutny nie był i dwóch godzin z Audeze sobie bym nie serwował. Ale jakbyś zauważył "uszy" mają ogromną zdolność przystosowania się. Pewnie nie zauważyłeś. 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zear napisał:

Ale uwaga uwaga koledzy mili i zaangażowani muzycznie, podzielcie się może płytami, na których te moje cudowne ATH m50x się wyłożą? Czego mam posłuchać żeby zapragnąć nowych słuchawek? 🙂 Bo jak na razie od klasyki po metal brzmią pięknie, łącznie z chórem i średniowieczną twórczością Hildegardy z Bingen 🙂 Katuję Audio Technica ath m50x

 

Ale o co chodzi, bo ja się zgubiłem? Masz wymarzone słuchawki, więc jest super. Chyba nie muszą się innym podobać, żeby podobały się Tobie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecagetaki wyjadacz a podchodzi racjonalnie do tego całego ześwirowanego audio-tematu.

 

Swoją drogą to faktycznie ciekawa sprawa. Zazwyczaj chcemy przecież, żeby nasze najlepsze słuchawki na świecie się na niczym nie wykładały. A tu proszę.

 

Audiofil uczy się każdego dnia :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dawajcie jakieś zloty forum, biorę swoje Radsone E100 i płytę Marii Krupowies

 

 

 

 

I zobaczymy które słuchawki najpiękniej oddadzą tą płytę.

 

 

Pięknie że każdy ma swoją propozycję naprawdę dobrych słuchawek. Warto każdej takiej propozycji się przyjrzeć, posłuchać i zdecydować :-)

 

I gdzie jest lepsza scena w tym nagraniu

 

 

 https://open.spotify.com/album/6sigqUHIZiv15EndGDUer0?si=36suPdQ2SJOeU7A5TZnklg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dawać dawać słuchawki gdzie ten utwór zabrzmi lepiej niż na Audio Technica ath m50x

Póki co słyszę przecudnie wszystkie plany, piękną szeroką scenę, genialnie wyważone ale zaakcentowane w miksie wokale, cudowny detal klawesynu, lutni, skrzypiec, violi da gamba, trąbki, piękne bębny, ajajajaj panowie chcę lepsze słuchawki tylko czemu te nie są złe :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZearDopóki nie usłyszysz czegoś lepszego to nie będziesz wiedział dlaczego m50 to nie są najlepsze słuchawki na świecie. Też je miałem, też je lubiłem, czasami żałuję że zapuściłem się dalej. Słuchaj, rozkoszuj się ile możesz, bo jak posłuchasz parę innych lepszych modeli, to już zawsze będzie coś przeszkadzać. A tu za chudo, a tu za grubo, a tu nie ma zejścia ;)

 

Tylko zrób sobie przysługę i wymień pady na te od HM5. Te Z AT to nie są pady tylko padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zear napisał:

Dawać dawać słuchawki gdzie ten utwór zabrzmi lepiej niż na Audio Technica ath m50x

 

Ten? Beyerdynamic DT880. :P

A tak bardziej serio. Masz to szczęście, że wybierałeś internetowo. Gdybyś poszedł np. do mp3store i posłuchał kilku par, nawet w tej samej cenie, to już mógłbyś mieć ból głowy. Ja akurat pamiętam, że w tym samym czasie słuchałem M50x i AKG K550 i chyba Soundmagic HP100. I nie było łatwo. Ale co do wygody to K550 górowały ewidentnie na M50x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Napisałeś już, że opinie użytkowników na amazonie itp. są ****o warte. Wiemy też, że rtings.com jest do rzyci. W takim razie napisz proszę czym się kierować przy wyborze sprzętu i od razu daruj sobie odpowiedź, że swoim słuchem, bo to jest oczywiste, ale z reguły trzeba zawęzić grono potencjalnych zakupów, bo wszystkiego odsłuchać się nie da.


Możesz się wspomagać recenzjami, ale raz musisz wiedzieć czego szukasz, dwa masz już jakieś pojęcie w temacie, trzy wiesz co lubisz.




Dawać dawać słuchawki gdzie ten utwór zabrzmi lepiej niż na Audio Technica ath m50x

Póki co słyszę przecudnie wszystkie plany, piękną szeroką scenę, genialnie wyważone ale zaakcentowane w miksie wokale, cudowny detal klawesynu, lutni, skrzypiec, violi da gamba, trąbki, piękne bębny, ajajajaj panowie chcę lepsze słuchawki tylko czemu te nie są złe :-)




Oglądnij recenzje, będziesz wiedział, gdzie M50X polegają i dlaczego M40X są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Założyłem po długiej przerwie te moje ad900x. Mój boże. Jakie to są ****iane słuchawki.

Przyznaje, ze z tymi 4ma gwiazdkami to niezłe koło fortuny. Jakie przeklenstwo konczy sie na "iane"? Nie moge rozgryźć w jaki sposób tym razem chciałeś je pojechać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękaj, Rafacio. Słuchaj ich tak długo, aż je polubisz. To tak parafrazując słynnego boksera. 

 

Albo wrzuć w allegro. W końcu pójdą, czy tam, czy na forum. 

 

Przecież nie ma słabych słuchawek. Są tylko źle wypromowane. 

 

Ewentualnie ja mam zbyt dobry tor, bo co bym nie podłączył, to gra ******ście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

One są naprawdę złe jeśli chodzi o wysokie tony.

Podeślij na mody (takie 100% odwracalne, żeby gwarancji nie tracić), powinno dać radę coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę cosik na temat padów do MSR7. Stare się zużyły, poszły do kosza a na ich miejsce przyleciały sheep skiny (no name) z alle. Szarpnąłem się na okolice 80 zł, przecież na pewno będą lepsze niż takie za 50 ;) Wynik...poniżej poziomu mułu w Wieprzu. Płaskie granie, zero basu, brak sceny - tragedia (dedykowane chyba do jakichś soniaczów, do ATH pasują chyba tylko przy okazji i tylko montażowo). Jako, że ktoś polecał już na forum jedyną słuszną opcję tj. zamówienie wprost od producenta - postanowiłem nie kombinować i dopłacić do interesu. Po pewnych komplikacjach z kurierem (ktoś dobierał się do przesyłki) i wątpliwościach czy aby na pewno dostałem oryginał - potwierdzam, jest dobrze, jak należy. Szkoda, że nie można kupić sensownych zamienników w Polsce - nie wygląda toto na skomplikowany twór...BTW, oryginały są nieco mniejsze od zamienników, pewnie w tym tajemnica ich grania. Wniosek: szkoda czasu na alle.

 

Przy okazji: zna ktoś sposób na podmianę obicia pałąka w MSR7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności