Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie:)

 

Sluchalem 50MX po zmianie padow na glebsze i szok, sluchawki z kosmosu, wysokie genialne, trzeba tylko troche srodek pasma podciagnac, bo odjechal, dynamicznie i detalicznie obrot o 180 stopni, scena juz mocno akceptowalna jak na typ sluchawek, warto pokombinowac, maja jeszcze potencjal.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie:)

 

Sluchalem 50MX po zmianie padow na glebsze i szok, sluchawki z kosmosu, wysokie genialne, trzeba tylko troche srodek pasma podciagnac, bo odjechal, dynamicznie i detalicznie obrot o 180 stopni, scena juz mocno akceptowalna jak na typ sluchawek, warto pokombinowac, maja jeszcze potencjal.

 

pozdroofka

A można wiedzieć, jakie pady aplikowałeś?

 

EDYTA:

dla zwiększenia wygody pady "wypchałem" płatkami kosmetycznymi, wygoda skacze znacznie wyżej.

 

Co do brzmienia, to może nie taki szok jak u jungli. trochę mocniej zarysowana V-ka niż normalnie. Góra trochę ostrzejsza, ale nie są to sybilanty.

 

W przyszłości jakieś pady od Shurków moze kupię, zobaczymy co wyjdzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie sam jestem od dosyć długiego czasu w rodzinie ATH. Kiedyś, kilka dobrych latek przygrywały mi ES7 (pamiętam jeszcze z Clix2 - <3), a od niedawna, powrót do korzeni w postaci MSR-7, które mają ogromny potencjał i predyspozycje na dłuższą, kilkuletnią przyjaźń.

 

Kiedyś miałem zakusy na jedne z otwartych z serii AD, i myślę że prędzej czy później wpadną w moje rączki, może na chwilkę, ale wpadną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im dłużej ich słucham tym bardziej mi się podobają :) scena jest ciekawa, dość obszerna, jak na zamknięte. Nie brakuje ważnej dla mnie góry i bas jest dość fajny z takim wyższym wygłosem, sporo go, ale nie przesadnie. A to wszystko na Audigy 2 ZS! Mogą te słuchawki namieszać u mnie...


Następny krok to ATH-AD900X. Nie wiem, czy nie szybciej niż mi się wydaje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej ich słucham tym bardziej mi się podobają :) scena jest ciekawa, dość obszerna, jak na zamknięte. Nie brakuje ważnej dla mnie góry i bas jest dość fajny z takim wyższym wygłosem, sporo go, ale nie przesadnie. A to wszystko na Audigy 2 ZS! Mogą te słuchawki namieszać u mnie...

Następny krok to ATH-AD900X. Nie wiem, czy nie szybciej niż mi się wydaje :)

 

O właśnie sprawdź jak to gra bez wyrafinowanego sprzętu. Bo chyba są one mniej wymagające niż Beyery czy AKG z tej półki cenowej. Acha jak jest z jakością wykonania, bo po zdjęciach trudno stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszesz Inszy :)

 

Czekam tylko na Audio-gd 11.32 i coś więcej skrobnę.

 

Wykonanie jest całkiem niezłe, muszle aluminiowe, tworzywa sztuczne wydają się dobrej jakości. Tylko pady mogłyby mieć lepsze wykonanie a szczególnie materiały, bo są dość twarde, nie jest to jednak wielki problem. Większy problem to ten system 3D wing, mam gumką połączone te dwa skrzydełka, bo inaczej pady opierają mi się o uszy... Słuchawki wyraźnie cięższe od DT990Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnie poszukiwania słuchawek stanęły obecnie na produktach Audio-Technica.

 

Dwie pary A900X i AD900X wraz ze źródłem Audio-gd 11.32 na dzień dzisiejszy wyczerpują moje potrzeby.

 

A900X to według mnie najlepsze zamknięte, jakie miałem okazje posłuchać, przyjemnie dociążone, z ciepłym nalotem, ale z fajnie zaznaczoną górą. Przyjemne detaliczne granie, nie powodujące u mnie dyskomfortu, co zdarzało się na Pro80 z padami HM5 (seal mi nie służy). Jak na zamknięte ciekawa scena, mogą z niejednymi otwartymi powalczyć :) Wygoda jest całkiem niezła, system "wing 3D" wymaga gumek, żeby słuchawki lepiej leżały na głowie.

 

AD900X z kolei to najlepsze otwarte (może jeszcze Grado 325e uznałbym za lepsze w niektórych aspektach, tylko ta wygoda :/). Detaliczne, analityczne i raczej jasne brzmienie okraszone bardzo przyjemnym basem, który potrafi uderzyć, a jednocześnie nie ma charakteru "boomy". Bardzo przyjemnie dociąża przekaz. Jest to według mnie pewnego rodzaju poprawiona wersja AKG K612 Pro (które wymagały odpowiedniego toru, a bardziej uniwersalnego źródła, już tak nie czarują). Wszelkie niedociągnięcia AKG K612 Pro w sferze basu oraz nieco ich chudości, tutaj są zminimalizowane. Słuchawki niewymagające prądowo, grają już z telefonu podobnie, jak A900X, ale są wrażliwe na jakość źródła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja AT miałem tylko portable SJ5, które swego czasu bardzo lubiłem, aczkolwiek nie mają polotu do K551 (które były dla mnie częściowo portable) czy MDR-1R. Przy K551 pamiętam użyłem kiedyś nawet określenia, że grają przy nich jak słuchawki z kiosku za 5zł.

Jednak w pojedynku z największym bezpośrednim rywalem K518dj wyszły zwycięsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja AT miałem tylko portable SJ5, które swego czasu bardzo lubiłem, aczkolwiek nie mają polotu do K551 (które były dla mnie częściowo portable) czy MDR-1R. Przy K551 pamiętam użyłem kiedyś nawet określenia, że grają przy nich jak słuchawki z kiosku za 5zł.

Jednak w pojedynku z największym bezpośrednim rywalem K518dj wyszły zwycięsko ;)

Co do porównania z K518, to zależy do jakiego rodzaju muzyki, ja jednak K518 postawiłbym ciut wyżej.

Udało mi się je zamienić za Superluxy HD562 - to jest dopiero kiler, przy dobrze napędzonych i rekablowanych CAL (bez modu) nie mają się czego wstydzić.

 

 

 

 

Imo cena w porównaniu z Soniakami MDR-1R mało atrakcyjna, a potrafią one po modzie naprawdę fajnie zagrać.

No chyba, że Fex znajdzie jakiegoś Japończyka, który tanio sprzeda te ATH ;) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wam mogę powiedzieć :)

 

Dostałem cenę 221$ w tym wysyłka to 20$. Marża pewnie rzędu 15-20$, wychodzi więc, że słuchawki kosztują koło 180$ w Japonii. Każdy niestety chce zarobić poprzez wysyłanie takiego sprzętu z Japonii, więc chyba nie ma co liczyć na ceny poniżej 200$-220$.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności