Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku tygodni używam w1000z i jako właściciel (były) 3 par hawków oraz 4 par sonorusów IV-VI stwierdzam, że w1000z są równie ciekawe, emocjonujące i technicznie dobre

 

świetna kontrola i faktura basu, jak trzeba jest oszczędny, jak trzeba schodzi bardzo nisko i dostojnie

piękna barwa średnicy, organiczna, bogate detale

góra idzie wysoko dając blask i kropkę nad i, choć idzie z takim dołkiem, żeby detale nie były natarczywe i męczące

 

do tego bardzo dużo przestrzeni i niemal plastycznie czuć obrazowanie instrumentów/dźwięków

 

rewelacyjnie grają z bursonem soloistem sl mk2, który eksponuje/dociąża średnicę, dodaje muzykalności

 

można je trafić za 400$, i to jest najlepsza wiadomość

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję poznać W5000 i W2000z i przyznam, że mile mnie zaskoczyła Audio-Technica. Tak jak piszesz, grają pięknie na średnicy, z dużą ilością szczegółów i znakomitą przestrzenią. Może taka jest sygnatura droższych AT? Co mi się jeszcze podoba to ich estetyka i wygoda. Niestety, sonicznie nieco przegrały z CD3k, ale ergonomią i wyglądem biją je o głowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SR5 po prawie miesiącu użytkowania:

- przez brak supermocnego docisku i przez granie basem raczej głębokim i wyrafinowanym, podczas jazdy komunikacją miejską często ginie on w hałasach

- nadal są bardzo wygodne

- jak dotąd nie skrzypią

- góra się nieco ułożyła i straciła odrobinę krzykliwości/intensywności, którą miała wprost z pudełka

Spokojnie mogę powiedzieć, że zasługują na miano miniaturowych MSR7, ale najlepsze wrażenia odsłuchowe zapewniają w cichym otoczeniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moimi ulubionymi Audio-Technikami sa ATH-A990Z. Dzwiek nie jest ani nudny, ani podkrecony. Najmocniejsza strona sa wokale. Trzeba je, niestety, tylko wygrzac. Sluchalem wygrzanych i takich prosto z pudelka. To jak dwa rozne produkty. Pierwsze jasne, drugie plaskie i ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z wysypem ATH-AD900X z Massdropa sam postanowiłem jedne nabyć.

Użyte materiały to zasadzie sam plastik (zawsze AKG mi się wydawały plastikowe i średnio trwałe, ale trzymając w ręku K701 lub K712 PRO ma się wrażenie obcowania z produktem o klasę wyżej), płytkie nausznice, skrzydełka się sprawdzają gorzej niż opaska w AKG, a przymocowany kabel skręca się niemiłosiernie.

Dźwiękowo nie spodobało mi się podbicie na wyższym basie oraz dołek na przełomie średnicy i góry. Ogólnie brzmienie dość suche, brakowało mi dociążenia. Na plus niezła scena na głębokość, szybkość, brak ostrości oraz przewiewna konstrukcja - akurat na upały. Oficjalna cena w Polsce to nieporozumienie. Jakieś większe zmiany mogą zajść po kolejnych kilkudziesięciu godzinach grania (aktualnie pograły jakieś 30)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 11:20, marek_m napisał:

Dzięki za update 👍

Moje SR5 właśnie trafiły do paczkomatu. Odsłuch wieczorem, :) 

 

I jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR5 niewygodne, zamieniłeś na Grado i te są wygodne?

Świat to magiczne miejsce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TopHiFi od pewnego czasu bardzo mocno próbuje pozbyć się zapasów SR9, cena spadła do 1kzł.

Jeżeli ktoś jest ciekaw czemu lub z jakichś szalonych powodów rozważałby zakup, warto zerknąć tu, szczególnie na wykresy:

https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/audio-technica-ath-sr9.7656/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odwiedziłem dzisiaj TopHIFI z zamiarem posłuchania SR50BT, a przy okazji sprawdziłem też SR9.

 

O tych drugich mogę powiedzieć, że bardzo chciałem nie wierzyć pogłoskom, ale niestety - od tego ich sopranu bolą zęby. Tak męczących słuchawek chyba dotąd nie słyszałem. Co jest wielką szkodą, bo bas i niską średnicę mają bardzo ciekawą. A i wygląd i konstrukcję mają niczego sobie. Ale soprany tak bardzo nie dadzą się wytrzymać, że ciężko uzasadnić zakup SR9 nawet jako słuchawki sytuacyjne. Jedyna muzyka gdzie grały znośnie to soundtrack z Guardians Of The Galaxy, gdzie muzyka jest z lat 60 i 70, więc nie szafuje zbytnio górą pasma. Jeszcze żeby w parze z sopranami szedł bezmiar sceniczny (jak np. w Sonorous VI), ale nie, jest ciasno. Może ATH się pomyliło w marketingu i to miały być słuchawki masteringowe? Bo detal podają jak najbardziej, tyle że z intensywnością papieru ściernego szorującego po szkliwie zębowym.

 

SR50BT z kolei są całkiem fajne, lekkie i wygodne, mocno plastikowe, ale wydają się solidne. Dźwiękowo ciężko im coś zarzucić, chociaż wybijać się też nie mają czym. Grają raczej stonowanym dźwiękiem z lekkim ociepleniem, mocno inaczej od chociażby MSR7. Ale nie jest to buła i nie nuda, ot takie poprawne przyjemne granie. I tu jest z nimi problem. Kosztują 999zł i ja się nie potrafiłem zmusić by je za taką cenę kupić. Może to mój błąd, że chciałem czegoś wyjątkowego czym by mnie do siebie zachęciły, a one tymczasem są zwyczajnie kompetentne w każdym aspekcie i nic więcej. Za powiedzmy 600-700zł przygarnąłbym od ręki, ale tysiąc to przesada, szczególnie gdy za niewiele więcej są Sony, B&W i inne propozycje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.07.2019 o 13:18, timecage napisał:

Za powiedzmy 600-700zł przygarnąłbym od ręki, ale tysiąc to przesada, szczególnie gdy za niewiele więcej są Sony, B&W i inne propozycje.

@EvilKillaruna zachwalal je. Moze jednak sa lepsze niz WH-1000XM3 i B&W PX ? W kwestii SQ, a i zgrabniej wygladaja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, z tym 600-700 przesadziłem w pierwszym odczuciu. Ale 999 to wymysł Audioklanu, który słynie z przestrzelonych cen. Na Amazonie jak również na oficjalnej stronie ATH na Europę można je mieć za mniej niż 900zł wysyłka included. I to jest właściwa cena wyjściowa dla słuchawek, które wprawdzie wszystko robią conajmniej dobrze, ale nic nie robą super.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tą recenzją mamy prawdopodobnie do czynienia z następcą R10: https://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-technica-ath-l5000-the-best᾽ia/1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie surowy egzemplarz, generalnie brzmienia którego szukałem, ulotne,  zwiewne, elektryzujące, wygada ponadprzeciętna,  nie ma sie tego uczucia jak z d8000 , ze ktoś włożył nam kolumny na głowę  :)  , teraz muszę poszukać odpowiednie źródło i wzmacniacza OTL, phasemation epa 007 ( chyba za jasny ) 

Edytowane przez xtpppp
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności