Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W listopadzie ma się oficjalnie pojawić nowa odsłona modelu ATH-MSR7 pod nazwą ATH-MSR7b, gdzie "B" oznacza "BALANCE". Podobno inżynierowie Audio-Technici poprawili budowę zapewniającą lepszy komfort użytkowania przy pozostawieniu ogólnej charakterystyki dźwięku. Pytanie czy zagrają identycznie jak pierwsza rewizja czy jednak jakieś kosmetyczne zmiany się pojawią. Na dzień dzisiejszy cena nie jest jeszcze znana, ale przyznam, że jako fan pierwszej rewizji tych słuchawek z chęcią się z nimi zapoznam przy najbliższej okazji :)

 

ath_msr7b_gp_hir_1_sq@2x.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan pierwszej rewizji chętnie się z nimi zapoznasz, a zdecydowanie lepsze MSR7SE zignorowałeś? :P

Jeżeli nie zmienili przetwornika tak jak w modelu SE, to zmiany będą raczej kosmetyczne.

Poza tym widać, że poszli na łatwiznę. Mogli je zlutować pod balans, ale nadal zostawić kabel tylko z lewej strony. Tymczasem wybrali opcję prostszą z kabelkami do obu muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były, ale da się je kupić. Moim zdaniem warto się zainteresować, jeżeli ceniłeś MSR7. Szczególnie, że jest ich skończona ilość i potem nie będzie. Wziąłem je dwa lub trzy razy na meet AM i wszyscy zgodnie kiwali głowami, że lepsze. Smutno, że ATH zrobiło z nich coś tak mało dostępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał ze swoich MSR7 zrobić słuchawki BT to na Amazonie pojawił się TAKI gadżet:

 

Screenshot_2018-11-12-21-15-51-808_com.amazon.mShop.android.shopping.png

 

 

W dniu 31.10.2018 o 23:30, timecage napisał:

Nie były, ale da się je kupić. Moim zdaniem warto się zainteresować, jeżeli ceniłeś MSR7. Szczególnie, że jest ich skończona ilość i potem nie będzie. Wziąłem je dwa lub trzy razy na meet AM i wszyscy zgodnie kiwali głowami, że lepsze. Smutno, że ATH zrobiło z nich coś tak mało dostępnego.

 

A w czym tak w skrócie SE są lepsze od podstawowej wersji?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

A w czym tak w skrócie SE są lepsze od podstawowej wersji?

 

- pełniejszy głębszy bas

- wygładzona i uszlachetniona góra przy zachowaniu wyrazistości i detalu

- lepsze wyposażenie (futerał, unikalny wygląd, świetny specjalny kabel)

 

Opis nie do końca oddaje faktyczne wrażenie dźwiękowe. Po posłuchaniu SE zwykłe MSR7 wydają się chudsze i rozbuchane na wyższej średnicy. Czy jest to warte wyższej ceny to już kwestia indywidualna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce przetestuję kolejne doki AT, bo też o nich dosyć cicho na forum, a mam pozytywne skojarzenia po CKR9.

Wtyki w odpinanym kablu to jakiś ich autorski patent? Bo nie wygląda to na MMCX. Czy ktoś zna przewód BT, który by do nich pasował?

 

EDIT: Ok chyba juz znalazłem:

 

https://pl.aliexpress.com/item/Kable-do-ATH-A2DC-LS200-LS300-LS400-CKR90-CKR100-A2DC-Bluetooth-LS70-LS50-CKS1100-E40-E50/32835694500.html

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To to chyba trzeba się zapisać do fanklubu Audio Technica z ATH-AD2000X, na razie trwa wygrzewanie... ale tak sobie słucham... to jednak inne granie niż moich AQNC i LCD2c. 

Sluchawki zdecydowanie bardziej po jasnej stronie w stosunku do tych co mam, no bardziej techniczne... słuchač dużo więcej szczegółów. Ciekawe jak zagrają jak przyjdzie w końcu do mnie wzmacniacz lampowy WBA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero drugi dzień jak je słucham, ponoć muszą się długo wygrzewać, ale na już mogę powiedzieć że mają fajną mikrodynamikę i są dość szczegółowe. Bas nie schodzi w nich strasznie nisko, ale jest szybki i precyzyjny. Chyba najważniejsza jest średnica, ładnie łączy się z górą, która nie kłuje w uszy. Dość duża scena. Nie jestem znawcą, czekam na wzmacniacz lampowy, to polecany duet dla tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sobie fajny kawełek do porównywania słuchawek... i tak mi się ta żaba spodobała, że od godziny słucham go na trzech parach słuchawek.... i nie mogę powiedzieč które mi się bardziej podobają... chyba wszystkie 😁 

słucham na ATH-AD2000x, Audeze LCD2c i AQNHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 19:39, Corvin74 napisał:

To dopiero drugi dzień jak je słucham, ponoć muszą się długo wygrzewać, ale na już mogę powiedzieć że mają fajną mikrodynamikę i są dość szczegółowe. Bas nie schodzi w nich strasznie nisko, ale jest szybki i precyzyjny. Chyba najważniejsza jest średnica, ładnie łączy się z górą, która nie kłuje w uszy. Dość duża scena. Nie jestem znawcą, czekam na wzmacniacz lampowy, to polecany duet dla tych słuchawek.

ATH-5000W i A2000Z grają podobnie, z fajną średnicą, ogromną ilością detali i świetną przestrzenią. Lubię taką szkołę grania, bo podobna jest do MDR-CD3k, przy czym Sony grają jeszcze bardziej tym stylem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na Audiofanatyk recenzja ATH-AD2000x

jak zwykle w punkt, cóż gdyby tylko cena w Polsce była lepsza.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-ad2000x/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc SR5.

 

Nie chcę przesadzać z zachwytami, ale w pewien sposób to słuchawki zachwycające, szczególnie gdy je kupić w promocji tak jak ja.

Przede wszystkim są lekkie, mają ~165g. Konstrukcja identyczna jak klasyczne MSR7 (czyli z czasem pewnie poskrzypią). Są nauszne, ale mimo to bardzo wygodne, nie dociskają zbyt mocno, poduszki przylegają miękko. Ogólnie wrażenie jest zdecydowanie na plus. Kupiłem je aby mieć co nosić podczas upałów i myślę, że sprawdzą się idealnie.

Dźwiękowo oczywiście grają V, no bo ciężko się spodziewać czego innego po małych i stosunkowo niedrogich słuchawkach mobilnych. Ale nie jest to złe V. Bas jest z tych niższych, nie przedstawia się jako podbicie na przełomie ze średnicą, raczej prezentuje mruczące nieleniwe pulsacje. Przypomina to trochę B&O H6v2. Średnica jest okej, trudno ją bardzo chwalić, ale też nie pogarsza wrażeń odsłuchowych. Raczej z tych zwiewnych i mało wypełnionych, prędzej do elektroniki i akustyki niż ciężkich brzmień i męskich wokali. Przełom średnicy z górą i sama góra to nawiązanie do klasycznych MSR7, nieco mniej wyrafinowane, dość świetlisto-krystaliczne i chwilami zahaczające o kłucie, ale jednocześnie jest tu dźwięcznie i melodyjnie, a z wygrzewaniem ugładza się odrobinę. Scena jakaś jest, nie wyrywa z kapci, ale da się zauważyć. Ogółem słuchaweczki rozrywkowe, wystarczająco selektywne i muzykalne aby cieszyć dźwiękiem i nie poszukiwać dziury w całym. A przy tym wygodne! W komplecie z woreczkiem no i kablem (niestety taka sama sprężynka jak w klasycznych MSR7, do wymiany).

Najlepiej mi oczywiście grają z CMA400i i z KANNem, bo to sprzęty korygujące wycofanie średnicy i nadmierność góry. Na Galaxy S9 było tyci zbyt krystalicznie jak na mój gust.

Zakup uważam za bardzo udany.

 

Jak ktoś ma pytania to służę.

 

edit: Jeszcze mi przyszło do głowy małe porównanie. Miałem Beyery Custom Street i te SR5 biją je na głowę dosłownie w każdym aspekcie, moża poza ceną. Miałem B&O H6v2 i te SR5 grają w pewnym stopniu podobnie, ale są tańsze i wygodniejsze (przynajmniej dla mnie). Miałem JVC HA-S500 i te SR5 są od nich wygodniejsze oraz zdecydowanie mniej agresywne, a bardziej wyrafinowane brzmieniowo, no ale też droższe.

 

image.png

Edytowane przez timecage
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

@timecage cena za jaką je wyrwałeś to jakaś standardowa promocja dla wszystkich czy dostałeś coś ekstra w związku z osobistą wizytą w Top?

 

O nic ekstra nie pytałem, przy takiej cenie nie czułem potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tłumieniem w SR5 ?Przywoływane tu H6v.2 tłumią zdecydowanie za mało jak na słuchawki "na zewnątrz". 

 

Badałeś wersję BT ? 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Jak z tłumieniem w SR5 ?

 

4 godziny temu, timecage napisał:

nie dociskają zbyt mocno, poduszki przylegają miękko.

Zapewne super nie jest, ale jak miękkie poduszki, to jest szansa, że tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Jak z tłumieniem w SR5 ?Przywoływane tu H6v.2 tłumią zdecydowanie za mało jak na słuchawki "na zewnątrz". 

 

Badałeś wersję BT ? 

 

Tłumią jak to słuchawki nauszne nie robiące imadła - ujdzie, ale szału nie ma. Wersji BT nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności