Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się u nas MSR7 na forum już pojawia i tu rodzi się pytanie - ktoś ma porównanie do Focali PRO?

 

Ja na swoje jeszcze czekam, jakieś opóźnienia u dystrybutora. <_< zastanawiam się czy nei kasować i nie brać AT.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ATH MSR7. Z tego co pamiętam z testu Focali w Salonie Denona to MSRy7 wydają mi się lepsze. Focale pamiętam jako zbyt ciemne i duszne. Również mało wygodne.

 

- znalazłem notatki. Wynika z nich,że dźwięk Focali (Classic i Pro) był dla mnie za "gęsty". Szczególnie z Plenue P1. Z AK120 było lepiej, miały więcej góry. Następował schładzanie dźwięku i rozrzedanie go (Classic). Konstrukcyjnie znowu wydawały mi się gorsze Pro. Izolację miały dobrą ale pociły mi się uszy.


Kolega Mecin pisał w wątku Muzyczne Zakupy :

 

"Kabelek w siódemce to dno i wodorosty, gorszego nie mogli dać. Sony ma już lepszy o wiele. Co do porównania do HP100, z pamięci napiszę bo w pracy siedzę, że HP100 były jaśniejsze o wiele, mniej ciepłe i bardziej podbity dół gór, ale fizycznie sprawdzę może dziś wieczorem jak będzie czas.

 

EDYCJA MINI RECENZJA

 

Tak jak mówiłem, każda słuchawka gra trochę inaczej.

 

1R vs HP100: SoundMagic grają zdecydowanie jaśniej niż 1R. Jest dużo góry, wysokiej średnicy oraz mocniejszy niski i średni dół. Po bezpośredniej rotacji czuć efekt takiego "klinicznego", agresywnego, brzemia na SM. Natomiast przechodząc na Sony, dźwięk się bardzo łagodzi, traci agresywny charakter, ociepla się przekaz, delikatnie przymula, wydaje się dziwny, i w drugą stronę to samo ;). Chociaż muszę powiedzieć że chyba HPeki bardziej mi się podobają, pomijając trochę za dużą ilość dołu, która nie zamula.

 

@up vs MSR7: Natomiast MSRki niestety, albo stety, po założeniu pokazują swoją klasę, czuć otwartą górę od razu, bez przeładowanego basu. Są najbardziej naturalne dla mnie i neutralne. I faktycznie tak jest, nie piszę tak ze względu na cenę słuchawek (uważam że trochę wysoka), ale opisuję własne wrażenia. Od razu słychać że wszystko jest tak jak powinno być, poukładane.

 

Mimo wszystko każda z tych par słuchawek ma coś w sobie, co może się komuś podobać bardziej lub mniej. Testowane na U2 + O2.

 

Chętnie posłucham Twoich wrażen @Lordzie :)."

 

Dobrze napisałeś Mecinie - HP100 to dla mnie takie słuchawki hard rockowe. Nie,że koniecznie do hard rocka i metalu - ale one takie są. Hard rockowe.

 

Ja zaś napisałem w poście do Adama :

 

"Właśnie słucham z Kałacha i T4G. Grają mocno i energetycznie. Nie są to słuchawki "anorektyczne" dźwiękowo. Jednak nie słyszę żadnych zalewów basem czy braku kontroli.
Tak jak w przypadku L2 może przydałoby się wyostrzyć ciut górę. Choć to pewnie tylko moje odczucie bo ja lubię takie "zaostrzenie ".

Dość mocno obejmują uszy. Jednak L2 też sprawiały na początku takie wrażenie. I Momentum teź. Poduszki są jednak odpowiednio miękkie.
Kabel trochę "gumowy" , gorszy niż w L2. Pewnie da się zastosować kabelek od Fatso lub Cordial. Ciężej je zawiesić na szyi. Tu kłaniają się też duże Momki. Muszle nauszników są po prostu większe niż L2 czy MOE. A pałąk mógłby być o jeden ząbek dłuższy z każdej strony.
No i są to słuchawki ładne...kawał dobrej robo
ty"

 

Po krótkich na razie odsłuchach, zgadzam się z tym co napisałem. Słuchawki jak mi mówił Adam - funowo - analityczne - tak je odbierał. I faktycznie są naturalne ale i energetyczne, dobitnie grają. Pisałem na Muzycznych Zakupach o ty,że są jak szermierz z bojową szpadą (nie mylić z dzisiejszym sportowym drutem), tną elegancko ale mocno, są finezyjne z zacięciem uderzeniowym. Można powiedzieć o nich - "zaangażowane" , nie usypiają.

Znakomicie współgrają mi z AK120. Lepiej niż z T4G, choć tam jest dobrze (T4G lepiej sprawdza się z L2).

Kabelek SWS od Fatso pasuje do nich dobrze i nie wypada, natomiast kabel Cordial kupiony w Thomannie nie trzyma się w gnieździe muszli MSR7.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem dziś troszkę Fidelio L2 i ATH MSR 7. Moim zdaniem sposób prezentacji jest podobny. Jednak L2 jako półotwarte mają (dla mnie) troszkę większą przestrzeń, grają nieco szerzej i łagodniej, może ciut więcej rozdzielczości na górze. MSR 7 grają bardziej "do głowy" choć nie jest to "ciasne" granie. L2 mam już raczej wygrzane (to używki) podczas gdy Siódemki mają za sobą niewiele godzin grania.

Izolacja Siódemek jest lepsza. L2 (mój egzemplarz) są bardziej wyrobione jesli chodzi o nacisk na głowę.

 

http://www.innerfidelity.com/content/incisive-audio-technica-ath-msr7

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore zdziwienie wywołał u mnie test odsłuchu MSR 7 na LG G3. Player DeadBeef. Wyszło całkiem poprawne, miłe granie. Pamiętam G3 jako telefon grający dobrze ale "chudo". Siódemki powodują, że nawet z G3 mamy dźwięk wypełniony, "mięsisty" , bez zalewanie basem, dosyć rozdzielczy. Można w DB pokręcić korektorem, dodać trochę góry jeszcze, choć i flat dobrze wypada. Może z Note4 byłoby jeszcze lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basy są i to czasem aż za dużo dla mnie (nawet na U2+O2). Pady zrobiły się fajne, już mnie nie grzeją szczególnie i mogę ponad kilka godzin bez zdejmowania siedzieć, bez uczucia dyskomfortu czy grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All, jak wypadają względem FSP?

O nie, Pro słuchałem kilka minut. Wydaje mi się, że MSR mją trochę mniej basu, a więcej wyższej średnicy i góry. Po dwoch dniach mogę powiedzieć, że to rasowe monitory ze świetnym, akuratnym basem, bliską, naturalną średnicą i mega szczegółową i dobrze wybrzmiewającą górą. Zrobimy podmiankę to sam się przekonasz:)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mają. Takie zduszone, klaustrofobiczne są trochę. No słuchałem ich z 2 godziny i dałem spokój. W sklepie Denona. Konstrukcja Pro nie podobała mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - dwa podobne modele - ATH-MSR7 i ATH-M70x. Ceny podobne. 70tki niby profesjonalne, 7ki niby dla ludzi ale reklamowane jako przeznaczone do plików wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A900X były OK ale nie zwaliły z nóg.

 

Z MSR7 mógłbym żyć, świetne słuchawki. Porównanie krótkie z Focalami PRO

 

http://forum.mp3store.pl/topic/119101-test-sluchawek-focal-spirit-professional/page-9#entry1224858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już parę godzin na głowie z MSR7 (dzięki uprzejmości @all999) i o ile dźwiękowo nie mam się do czego przyczepić bo jest równiutko (z X5-II), to ergonomia wg mnie na portable nieco fatalna (IMO za ciężkie, dość spory docisk, mało gąbki na pałąku przez co cisną mnie w czubek głowy po dłuższym czasie (za duży "łeb"?), jedynie wielkość padów ok ale do moich ulubionych padów z HM5 im trochę brakuje ^^). Wagowym wzorem są dla mnie są MDR-1R choć to zupełnie inna szkoła grania :)

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zażyczyłem sobie pół roku może rok temu otwarte wysokoomowe AT, bo nie mało co wyszedłem ze sklepu z ad900x w AM :D z imodem grało to klasę lepiej niż z x5 :woot: imoda sprzedałem wiec jestem bezpieczny ;)

A tu bach i masz r70 powstało, iść z pustym portfelem ? tak chyba bezpieczniej :D:lol:

 

Minie z rok zanim zagoszczą na stałe. No i polityka cenowa dość dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałem się zapisać - trochę spóźniony, bo T500 miałem już ze dwa lata, r70x też mają już ponad miesiąc spokojnie - do fanklubu.

Mam problem z moimi r70x. Trochę zbyt duża głowa powoduje, że skrzydełka ocierają mi się o pałąk i powstają otarcia :( Czy może ktoś już borykał się z tym i znalazł rozwiązanie? Chciałbym jakoś zabezpieczyć skrzydełka, ale najlepiej w pełni odwracalnie i nie wpływająco zbytnio na estetykę...

Co do samych słuchawek, to kupiłem je w sumie na ślepo :ph34r: poczytałem trochę pozytywnych recenzji, złapałem się za głowę przy zobaczeniu jak się plasują cenowo w Japonii i już wiedziałem, że muszę je mieć :D

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności