Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zamknięte dynamiki ATH-A1000Z, przymierzam się do wymiany na ATH-A2000Z. 

Robiłem odsłuchy, bardzo mi się podoba ich brzmienie.

Może ktoś posiada, podzieli się wrażeniami ?

Czy wg Was warto dopłacać i kupić ATH-A2000Z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 08:47, Birken napisał(a):

chyba jesteś pierwszym który się nimi pochwalił na tym forum. Ja spoglądam w ich kierunku od dawna ale zawsze szkoda mamony. Co ci w nich nie pasuje?

Właśnie zauważyłem, że nikt tu nie pisze  o ATH serii Z.

Jeśli już, to są wypowiedzi o otwartych lub bezprzewodowych ATH.

Zetki 1000/2000 sa dla mnie oki, najlepiej je odbieram, a posiadałem w życiu trochę sprzętu budżetowego, oraz tego za + 10 TYŚ ZŁ .

Nie będę pisał tu o dołach i górach, o przestrzeni i ostrości, to są subiektywne odczucia, każdy słyszy coś innego. 

Poza tym, co tu opisywać i porównywać,  gdy każdy audiofil ma swój indywidualnie zbudowany tor audio w domu. 

Interesuje mnie czy ktoś posiada te sprzęty i czy warto dopłacać do 2000Z ? 

Tym bardziej, że 2000Z kosztują prawie 3 tysiaki i za taką kasę jest co wybrać wśród dynamików.

 

Co mi nie pasuje w 1000Z ? 

Wszystko mi pasuje, ale jestem gadżeciarzem i chciałbym zamienić je na teoretycznie lepsze 2000Z.

ATH u nas jest mocno niedoceniane, mało tego sprzętu jest u audiofilów. 

U nas gł doceniane są LCD lub Focale ;) 

A tak z autopsji napuszę, że z tymi Focalami jest tak jak z ładną blondynką - wygląd top of the top, ale gdy wydają głos, to pożal się Boże ;)

LCD-ki odwrotnie, ale by je napędzić, trzeba mieć niezłą elektrownię w DAC-u. 

 

 

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym nie oczekiwać opinii innych użytkowników ?

Ty nie wiesz nic w temacie, ale może inni którzy używali, wiedzą coś na temat.

Napiszę jeszcze, że ja się nie czepiam iż zajmujesz głos w temacie, o którym nic nie wiesz.

 

PS.

Sorry, ale ja tez nie mogłem się powstrzymać ;) 

 

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie w gronie klubowiczów-posiadaczy, ale dzięki uprzejmości @Tytus1988 miałem możliwość wypożyczenia i posłuchania tych wspaniałych słuchawek jakimi są ATH AWKT, I spróbuję podzielić się swoimi wrażeniami. 

 

Choć czasu na odsłuchy miałem bardzo mało w ostatnim tygodniu (a dodatkowo miałem też na warsztat odsłuchowy stellie), to i tak wystarczyło by docenić niesamowity kunszt przy tworzeniu i strojeniu japońskiego flagowca. 

 

Na prawdę nie mam pojęcia, dlaczego tak mało uwagi poświęca się tym słuchawkom zarówno na zagranicznych forach jak i ogólnie w internecie, yt etc. Ja rozumiem, że nie mają one podbitego midbasu, tak jak dużo ludzi lubi, I nie mają sygnatury a'la krzywa harmana, ale mają mnóstwo zalet i muzyka z nich płynąca to radość w czystej postaci! Aha, moim zdaniem nie są to też słuchawki uniwersalne, choć mam wrażenie, że w zamyśle nie miały takie być, a ich głównym odbiorcą miał być miłośnik muzyki akustycznej, wszelakiej, czy to gęstych składów orkiestrowych, czy kameralnych grup jazzowych, jak i również instrumentów solo (np pianino, skrzypce, wiolonczela, waltornia, etc.). Czuję, że taka myśl mogła przyświecać inżynierom nad tym projektem, aby stworzyć słuchawki/czy wręcz instrument do odsłuchu gatunków muzycznych eksponujących akustyczne instrumenty. I muszę przyznać, że udało im się wywiązać z tego zadania niemalże wzorowo! 

 

Szeroka scena (choć nie tak przepaśna jak w hd800), fenomenalna separacja, I granie całym, "zrównoważonym" pasmem - co przez to rozumiem ? Że nic nie wychodzi tu przed szereg, wszystko podane jest jak na tacy przed nami, ale nie na twarz, tak kulturalnie, z wyczuciem, z klasą. Nie trzeba zgłasniać ani przyciszać na poszczególnych sekcjach by usłyszeć wszystkie, nawet mikro, niuanse. Jest dużo powietrza które wypełnia przestrzeń między instrumentami, ją się nie tylko słyszy ale wręcz czuje! To napięcie wiszące w powietrzu kiedy dyrygent podnosi batutę aby zaraz dać znać orkiestrze i rozpocząć koncert ! :) - no dobra, trochę popłynąłem, ale co ja zrobię, że zajarałem się tymi słuchawkami jak dziecko 🙈 😊 a dodatkowo wszystko to przecież w zamkniętej konstrukcji! Takie rzeczy jak szeroka scena z mnóstwem powietrza, zwiewne i przestrzenne granie do tej pory były przeze mnie spotykane głównie w słuchawkach otwartych. Ba, nawet kiedyś myślałem, że to przecież niemożliwe by otrzymać coś podobnego w słuchawkach zamknietych. A tu proszę! AWKT: "potrzymaj mi piwo.." 

 

Jak wspomniałem na początku, bas nie ma podbicia na midbasie, nie uraczymy tutaj przyjemnego, sztucznie pogrubionego brumienia w tych rejonach do których na przykład przyzwyczaiła nas chociażby stellia. I bardzo dobrze! W zamian za to dostajemy doskonały, świetnie kontrolowany w całym pasmie, rozdzielczy i o dobrej teksturze bas. Mam wrażenie, że aktywuje się wtedy kiedy trzeba (nie gra cały czas jak w przypadku niektórych uwielbianych słuchawek), jest zawsze tam gdzie gra kontrabas, gdzie wybrzmiewają struny basowe fortepianu, o kotłach nie wspominając. I być może stąd znalezione w sieci słowa krytyki pod adresem AWKT w kwestii basu, czytałem opinie, że jest go mało i że ogólnie dźwięk jest chudy. Nic z tych rzeczy. Chudo może się wydawać na średnicy, bo nie jest podbita, nie jest sztucznie pogrubiona, nie jest oleista i gęsta jak w stelliach. Ale jest za to niesamowicie czysta i rozdzielcza. Tak samo jak i góra pasma, jest krystalicznie czysto, wyraźnie, z mnóstwem szczegółów ale bez żadnych pików czy szelestów. Słuchawki oczywiście grają po jaśniejszej stronie. 

 

Jeśli miałbym się czegoś przyczepić w tych słuchawkach (a nie byłbym sobą gdybym tego nie zrobił) to pałąk- mógłby być lepszy. Czytaj, bardziej miekki/wygodny ;) no dobra, to jeszcze pomarudze 😜 - kopułki mógłby być nieco mniejsze. Ale szczerze, to sprawa mało istotna. I mimo wszystko łatwo się przyzwyczaić. Druga rzecz, tak jak wspomniałem, nie są to słuchawki uniwersalne. Dla mnie to akurat nie wada, ale np jeśli ktoś szuka zamknietych słuchawek do elektroniki to z pewnością znajdzie się coś lepszego (chociażby stellie, albo sony mdr z1r). Miłośnicy "harmanowej" (wybaczcie ten grubiański neologizm) też będą zawiedzeni.

 

Podsumowując - jak dla mnie rewelacja! Szkoda, że tak długo żyłem w nieświadomości, że tak dobre słuchawki istnieją 😊 do muzyki akustycznej, to najlepsze zamknięte słuchawki jakie do tej pory słyszałem! Jeśli lubisz muzykę instrumentalną i szukasz słuchawek zamkniętych, to wierz mi, wyrządzisz sobie wielką krzywdę jeśli pominiesz AWKT w swoich poszukiwaniach ;)

 

Raz jeszcze bardzo Ci @Tytus1988dziękuję za możliwość obcowania z tym cudeńkiem i prawdziwą wręcz perełką w słuchawkowym świecie audio :)


 

20221113_150607.thumb.jpg.b6f2d97d92216e13782159ac444e2d42.jpg

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za piękną recenzję AWKT ;).

Tak, wiem, to jest mega pozycja wśród całej gamy słuchawek ATH, ale należy przyznać, że cena jest odlotowa, 

Ogólnie posiadałem słuchawki także z tej półki cenowej.

Jednak by zapłacić taką cenę za słuchawki marki ATH musiałbym się tym modelem kilka nocy i dni pobawić, posłuchać w spokoju wiele muzyki.

Moje uszy też już nie są za młode, więc nie za bardzo jestem pewien, czy w ogóle usłyszę różnicę pomiędzy 2000Z za 2,5 tyś zł, a AWKT za 10 tyś pln.

 

S.

 

 

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, ze kabel to jakieś nieporozumienie (strasznie mikrofonuje) i z wygodą jest też tak sobie (przynajmniej mnie po chwili odsłuchu bolały uszy, które nie wchodziły w te małe otwory w padach i trochę czułem się jakbym miał na głowie imadło). Grają niesamowicie- takie moje granie, bezpośrednio, ale nie narzucają się, z oddechem, klarownie i rozdzielczo…i już bym je kupił na odsłuchach w tophifi, gdyby nie te wady, o których wspomniałem.

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ dziękuję za świetny opis tego, jak sprawowały się u Ciebie Audio Techniki😉👍🥇 Podejrzewałem, że się Tobie spodobają, bo mają podobny charakter brzmienia do L700 mk2, chociaż ich bas jest bardziej fizyczny, z lepszym impaktem. Poza tym uwielbiam sposób reprodukcji pudeł rezonansowych instrumentów akustycznych na nich, w czym potrafią dystansować  Z kolei przewagą STAXa są odrobinę naturalniejsze, rysowane delikatniejszą kreską wokale. Jednak do lambd potrzebny jest specjalny energizer, a poza tym posiadają konstrukcję w pełni otwartą. Dlatego jeśli ktoś lubi ich dźwięk, ale szuka słuchawek zamkniętych, które będzie mógł podłączyć standardowo do odtwarzacza przenośnego, czy zwykłego wzmacniacza, to AWKT są świetną opcją. Zgadzam się, że pałąk nie jest zbyt dobry pod kątem ergonomii. Osobiście zdecydowanie preferowałem 'skrzydełka' od Audio Techniki :)) 

 

@syl gratuluję posiadania ATH-A1000Z oraz dołączenia do fanklubu!🙂👍🥇

 

Jeśli jesteś sympatykiem brzmienia drewnianych Audio Technik... nie wiem, czy brzmienie modeli z serii Art Monitor, nastawionych na technikalia dźwięku, będzie dobrym wyborem (oczywiście w tym wypadku dużo zależy od reszty toru), bo nie posiadają takiego klimatu, jaki potrafią zaoferować te z drewnianymi muszlami, których jestem dużym sympatykiem ;)

 

Według mnie warto dokonać w miarę możliwości odsłuchu w salonie poza A2000Z także AWAS oraz AWKT, które są teraz jeszcze na promocji :)

 

@lobuz1 miałem dość podobnie, ale po dłuższym użytkowaniu stały się bardziej miekkie i dopasowały do mojej głowy oraz uszu :) Pod względem ergonomii na pewno godnymi uwagi są modele otwarte, jak AD2000X, czy ADX5000, które właściwie z niej znikają, chociaż nie oferują takiego nasycenia i kolorytu, jaki posiadają drewniane modele zamknięte :)

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na razie na pewno nie kupię ATH A200Z ponieważ nie ma ich w salonach i podobno już nie będzie. 

Poza tym zauważyłem , iż w ostatnich tygodniach ten model mocno podrożał, być może po to tylko, by w Black Friday "cudownie " potanieć i napędzić weekendową "wyprzedaż" .  ;)  ... ot taka marketingowa manipulacja :P

 

Śledzę trochę rynek audio i zauważyłem, że ww teoria odnosi się do wielu produktów oraz salonów audio. 

 

S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał(a):

Obawiam się, że z ostatniego zdania powinieneś wykreślić słowo "audio".

Nie chcę wytykać kto i co.

Każdy ma pomysł na "wyprzedaże" w BF.

Nie twierdzę, że wszystkie salony audio, ale cześć , na pewno te, w których czasami robię zakupy.

Na koniec napiszę, ze nie widzę w tym nic złego, w końcu mamy wolny rynek i każdy kupuje tam gdzie chce. 

 

S.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylwarto zwrócić uwagę na oferty modelu A2000Z na Muziker oraz net-s:

 

https://m.ceneo.pl/44125844

 

Jednak tak jak wspominałem, polecałbym zainteresować się zainteresować się modelami drewnianymi tego producenta.  

 

@saudionajnowszy flagowiec STAXa pokazał, że można zaoferować jeszcze lepsze technikalia dźwięku przy tym nie tracąc, a zyskując niepowtarzalną muzykalność brzmienia i podejrzewam, że limitowane W2022 mogą się wpisywać w te trend. Dla mnie największym mankamentem jest cena, która wynosi aż 9000$ i nawiązuje bezpośrednio do kwot, jakie osiągają na rynku wtórnym Sony MDR-R10. Do tego też nawiązuje wzmianka na stronie tytanowej membranie, która jest zaledwie o 10 mikronów grubsza od tej ze wspomnianych Sony, a sam przetwornik większy o 8 mm. Natomiast kolorystyka obszycia pałąka i nausznic przypomina flagowca Onkyo SN1 z biocelulozowymi membranami, którego brzmienie charakteryzuje podobno wybitny naturalizm (niestety, tylko Japończycy mogą się o tym przekonać):

 

key_v.png

https://www.jp.onkyo.com/audiovisual/headphone/sn1/index.htm

 

Pytaniem pozostaje, jak będą wypadały względem nich dźwiękowo. Ich poprzedni limitowany flagowiec pod względem czystości brzmienia, eksponowania detali nagrań, rozdzielczości, a szczególnie basu (w niewielkim stopniu ustępując pod względem jego ilości, ale przewyższając jakościowo z L3000) okazuje się lepszy od R10. Natomiast Sony w bezpośrednim porównaniu oferują bardziej zjawiskową sceniczność, holografię, muzykalność i naturalizm, który potrafi sprawić, że w oku zakręci się łza. 

 

A jeśli jesteśmy przy tematyce 60. rocznicy Audio Techniki... poniżej kilka zdjęć, które zamieścił producent w relacji na swoim profilu przed tygodniem: 

https://instagram.com/audiotechnicasea?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Limitowane ATH-W2022 "na żywo":

 

20221121_093911.jpg

 

W uroczystościach rocznicowych uczestniczyła także Hanli Hoefer, która zasłynęła, m.in. jako prowadząca "The MTV Show" w MTV Asia. 

 

20221121_094348.jpg

 

20221121_094358.jpg

 

A do tego na rocznicę został wskrzeszony Sound Burger, tj. przenośny gramofon z początku lat 80., do którego można podłączyć słuchawki. O ile będzie dostępny, powinien być gratką dla miłośników winyli, bo cena przy obecnym kursie dolara powinna oscylować w granicach około 1000 złotych:

 

https://www.audio-technica.com/en-us/at-sb2022

 

20221121_094412.jpg

 

Nie ukrywam, że chętnie sprawiłbym sobie AT-SB2022 😉

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 07:44, syl napisał(a):

Niestety, na razie na pewno nie kupię ATH A200Z ponieważ nie ma ich w salonach i podobno już nie będzie. 

Poza tym zauważyłem , iż w ostatnich tygodniach ten model mocno podrożał, być może po to tylko, by w Black Friday "cudownie " potanieć i napędzić weekendową "wyprzedaż" .  ;)  ... ot taka marketingowa manipulacja :P

 

Śledzę trochę rynek audio i zauważyłem, że ww teoria odnosi się do wielu produktów oraz salonów audio. 

 

S.

 

Ja mialem kiedys rownoczesnie w5000 i a2000z. Wydaje mi sie, ze te pierwsze graly wiecej srednica, zas 2k byly milsze w odbiorze i bardziej zaakcentowane na skrajach pasma i z wiekszymi poglosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, saudio napisał(a):

@Tytus1988no fakt cena robi z tych AT coś bardzo ekskluzywnego, choć myślałem że L5000 już takie są, no ale udało im się przebić je.

 

W tym wypadku cenę zaoferowali wyjątkowo wysoką na tle pozostałych modeli rocznicowych i chyba jedyną możliwością, aby je sprawdzić, pozostaje zakup. Na pewno podpytam w sklepach, jak prezentuje się sytuacja. Być może będzie możliwość ich sprawdzenia, bo dźwięk z muszli Asada Zakura ma swój urok, pod którym do tej pory pozostaję nie tylko po odsłuchu AWAS, ale też W10VTG i W3000ANV. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacja od Top Hifi na zapytanie o W2022 i AT-SB2022.

 

Niestety, limitowany flagowiec przeszedł już do historii, ale na szczęście będzie istniała możliwość zakupu ich przenośnego gramofonu za około pół roku :)

 

20221202_104528.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj, zaledwie miesiąc od kupna, oddałem swoje ATH-WP900 do serwisu (za pośrednictwem sklepu Top HiFi).

 

Mają przebicie na lewej słuchawce. Mówiąc kolokwialnie, kopią w ucho 👎

 

Testowałem na kilku wzmakach i donglach - zawsze to samo.

 

Zabić pewnie nie zabiją :D 

ale mega to wkurzające jak się człowiek relaksuje z ulubioną muzą i co chwila dostaje strzała prądowego w ucho :(

czyli ten narząd, który (w teorii) powinien być pieszczony :D  

  • Haha 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@marek_m najważniejsze, że jest gwarancja i jak wrócą z serwisu, będzie wszystko dobrze oraz dalej będą mogły cieszyć swoim dźwiękiem. Trzymam kciuki, aby jak najszybciej do Ciebie wróciły i nie było już z nimi więcej problemów!👍👍

 

U mnie obecny roku zaczął się od uszkodzenego prawego przetwornika w moich Sony Z7 mk1. W tym wypadku pozostało mi szukanie takiego przetwornika na rynku wtórnym (serwis Sony nie posiada) lub ich sprzedaż na części.

 

@weles w zależności od planowanego budżetu warto zwrócić uwagę na model LP60X lub ewentualnie droższy, popularny LP120X. Natomiast osobiście będę czekał na Sound Burgera, aby móc cieszyć się moimi ulubionymi moimi ulubionymi nagraniami winylowymi także bardziej mobilnie niż dotychczas 😉 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.12.2022 o 22:29, marek_m napisał(a):

Wczoraj, zaledwie miesiąc od kupna, oddałem swoje ATH-WP900 do serwisu...

 

Serwis dzisiaj odesłał do sklepu moje słuchawki - nie stwierdzili żadnej wady 👎

 

Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Te słuchawki (lewa muszla) ewidentnie maja przebicie (odczuwam silne kłucie na lewej małżowinie). Słuchanie ich, to katorga. Niby jest miło, a za chwilę strzał w ucho 😲

 

Czy jest możliwe, że problem jest po mojej stronie. Mam tu na myśli ponadprzeciętne nagromadzenie ładunków elektrycznych (zdarza się, że iskra przeskoczy np. z ręki na klamkę drzwi lub inną osobę).

 

Dwie rzeczy są pewne:

  1. Problem pojawia się na różnych wzmakach i donglach;
  2. Problem dotyczy tylko i wyłącznie WP900. Żadne inne słuchawki mnie nie "kopią".

Zastanawiam się czy ich nie oddać do jakiegoś laboratorium, badającego sprzęt powszechnego użytku przed dopuszczeniem na rynek. Może byliby bardziej dociekliwi.

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły / doświadczenie, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności