Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

zakładałeś? Możesz powiedzieć dokładnie na temat zmian w dźwięku? 
Spróbuję za jakiś czas założyć oryginały i dokładniej porównać, ale ze zakładanie i zdejmowanie trochę trwa to będzie trudno zrobić to bezpośrednio, mózg zacznie dokładać swoje.

Dam znać jak zrobię taki test

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy różnice mizerne i można skupić się na zmianach w wygodzie 
No ja do tego podobnie podchodzę, a zmiana w wygodzie jest tak na +++. Dźwięk na pewno nie obrywa na tyle żeby przestały dobrze grać, albo rozjechała się tonalność

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze zachomikowane nówki sztuki kątowe welury od HM5. Specjalnie do R70x kupiłem by ostatecznie kilka razy słuchając z zakupu słuchawek zrezygnować. Ale znów mi chodzą po głowie to też pytam. Kątowe pady powinny być na + w ich przypadku jeśli o scenę chodz tak mi się wydajei. Szkoda że Brainwavz już tych padów nie robi. Żaden chińczyk już nawet nie robi 😞  Czemu nie wiem.

Ciekawe czy by się dało jakiś kątowy pierścień pod welury HM5 do nich wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze zachomikowane nówki sztuki kątowe welury od HM5. Specjalnie do R70x kupiłem by ostatecznie kilka razy słuchając z zakupu słuchawek zrezygnować. Ale znów mi chodzą po głowie to też pytam. Kątowe pady powinny być na + w ich przypadku jeśli o scenę chodz tak mi się wydajei. Szkoda że Brainwavz już tych padów nie robi. Żaden chińczyk już nawet nie robi   Czemu nie wiem.
Ciekawe czy by się dało jakiś kątowy pierścień pod welury HM5 do nich wydrukować.
Kątowego nie potrzebujesz. Znaczy ja mam akurat kątowe z owczej skóry, ale drivery r70x już są pod kątem, więc pady w sumie powinny być płaskie.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samin napisał:

Kątowego nie potrzebujesz. Znaczy ja mam akurat kątowe z owczej skóry, ale drivery r70x już są pod kątem, więc pady w sumie powinny być płaskie.

Kątowe pady to zawsze postęp w wygodzie ot anatomia chyba, że muszlom brak obrotu wtedy wiadomo. Natomiast ja skątowanie padów (choćby przez docisk i ustawienie pianki pamięciowej) zawsze słyszę jako wysunięcie sceny w przód a tego im trochę brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 14:46, euter napisał:

 

Dokładnie tak. Mnie bas dosłownie pozamiatał po przesiadce z HD800. Wiem, że w powszechnej opinii HD800  "nie mają basu", lecz dla mnie ilość niskich tonów w ADX5000 jest już męcząca przy dłuższym słuchaniu (!) - abstrahując, że technicznie dół Audio Techniki mają oczywiście lepszy. Także co człowiek to inne preferencje :)

 

Muszę przyznać, że dół pasma w ADX5000 odebrałem jako dość wyjątkowy ze względu na dużą ilość otaczającego go powietrza, jaka jemu towarzyszy i dla mnie sprawiał spektakularne wrażenie szczególnie w muzyce filmowej, przypominając często wręcz kule sprężonego powietrza, która potrafiła z danego punktu szybko ogarnąć otaczającą przestrzeń. Audio Technica naprawdę ciekawie to rozwiązała. Dla mnie te słuchawki mają całościowo dość dużo z uroku z elektrostatów, co bardzo mi się podoba :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

 

Muszę przyznać, że dół pasma w ADX5000 odebrałem jako dość wyjątkowy ze względu na dużą ilość otaczającego go powietrza, jaka jemu towarzyszy i dla mnie sprawiał spektakularne wrażenie szczególnie w muzyce filmowej, przypominając często wręcz kule sprężonego powietrza, która potrafiła z danego punktu szybko ogarnąć otaczającą przestrzeń. Audio Technica naprawdę ciekawie to rozwiązała. Dla mnie te słuchawki mają całościowo dość dużo z uroku z elektrostatów, co bardzo mi się podoba :)

 

Tak dokładnie. Myśle że jak ktoś chce elektrostaty ale nie może przeboleć ich cech/bolączek to ADX5000 to dobra dynamiczna alternatywa. Nie da się ukryć że grają jak dynamiki i nie mają cech zarezerwowanych dla elektrostatów ale to podobna szkoła grania jeśli chodzi o ilości powietrza, szczegołowość, doświetlenie, zwartość wyciągnięte na tyle ile się dało z dynamika plus większa fizyczność, nie tak filigranowy charakter, a bardziej ekscytujący i zarazem uniwersalny charakter.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami! Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Osobiście Audio Techniki nazywam "dynamicznymi STAXami" (L300 do ATH-W5000, L700 do ATH-AWKT). Podobieństwo brzmienia przy bezpośrednich porównaniach jest łatwo uchwytne, chociaż STAXy potrafią delikatniej wykańczać każdy dźwięk, czynić z najdrobniejszej odgłosu spektakl. Soprany są też wyżej ciągnięte, ale zarazem mniej ofensywne, mocniej napowietrzone. Nie mają jednak takiej fizyczności i tak akustycznej podbudowy dolnego pasma jak zamknięte modele Audio Techniki. Jednak szczerze mi basu w żadnej mierze nie brakuje na L700, chociaż AWKT posiada odczuwalny impakt, potęgę, a STAXy ukazują go w delikatniejszej, subtelniejszej manierze. 

 

Jednak obok brzmienia jednych, jak i drugich nie sposób przejść obojętnie. Angażują niesamowicie i nie sposób nie zakochać się w ich brzmieniu🎶🥰🎶

 

20220218_115939.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojdziękuję😉👍 Na pewno sprawdzę, jak będę miał taką możliwość :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kiedy słucham ATH AD2000X brakowało mi trochę większej sceny i bardziej  naturalnego powietrza/przestrzeni w  odbiorze grających  instrumentów. 

Zainwestowałem nieduże pieniądze w welurowe 110cm pady Brainwavz XL i ... Stało się coś pięknego. Scena sie powiększyła, powietrza już nie brakuje, muzyka na żywo brzmi bardziej naturalnie i rowniez plany uległy poprawie.

W większości moich stałych utworach nagranych na żywo, ogólny odbiór zyskał klubowe brzmienie.

Edytowane przez mrbudyn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrbudyndziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat brzmienia Audio Technik po zmianie padów! 🙂👍🥇Przyznaję, że mnie również sprawia dużo radości takie eksperymentowanie, szczególnie jeśli ostateczne rezultaty bywają tak zadowalające :) Przyznaję, że w moich Audio Technikach ATH-W5000 po zmianie padów na głębsze nastąpiło oddalenie pierwszego planu, większa głębią sceniczna z lepszą holografią i czasami lubię robić taką odmianę od stockowych :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, euter napisał:

Proszę się przyznać, jeśli to ktoś od nas kupił te ATH-L5000 z OLX-a ;) @Tytus1988?

Raczej to nie @Tytus1988. On ma urlop od kupowania 😁

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości @Tytus1988, mam możliwość posłuchania modelu ADX5000.

Pierwsze wrażenie jest piorunujące pod względem holografii, sceny i powietrza. Żywy, idący w naturalny  muzyczny przekaz. Oczywiście ADXy oferują lepszą czystość i rozdzielczość. Pierwsze wrażenia koncentrują się na  sporej ilości niskiego twardego pasma. 

Przypominają mi niższy model AD900X i są dobrym/lepszym zamiennikiem HD650 oraz HE400i.

 

 

rps20220616_124316.jpg

Edytowane przez mrbudyn
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pabloj napisał:

@mrbudynJaki wzmacniacz i dac? O kabelkach nie wspomne 😜

Jest wszystko w sygnaturce, ale jak człowiek sie uprze .... napiszę ✌.

DAP SR25 --> AMP Musical Fidelity LX2HPA z EPS dzięki zewnętrznemu 24V zasilaczowi --> kable stockowe od słuchawek .

Słuchałem jeszcze na AMP Erzetich Bacillus, ale on jakby zabierał walory ADXów ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy moglibyście porównać średnicę WP900 do średnicy TH-610 lub D7000? Jak mocna jest ta V-ka i czy to prawda, że męskie wokale są wycofane i odchudzone, na co narzekają sporo na zagramanicznych forach i recenzjach.

 

Czy słuchał już ich ktoś z Mojo2?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy miałem okazję bezpośrednio porównać je z TH610 mobilnie przy TEACu HA-P90SD oraz AK SE180. Grały zbliżoną Vką, chociaż wokale miały dla mnie odrobinę więcej ciała za sprawą bardziej zaznaczającej się w przekazie niższej średnicy. Warto je zaopatrzyć w kabelek solid core lub inny, na którym będą miały więcej ciała (np. od Forzy). @MFRD wspominał, że synergia z Mojo (pierwsza wersja) była bardzo dobra. Mnie osobiście bardzo ujęły swoją muzykalnością i energią dźwięku :)

 

Jeśli ktoś szuka słuchawek bardziej neutralnych, potrafiących przypominać czystością i klarownością przekazu w pewnym stopniu Abyssy, to dobrym wyborem będzie model AP2000TI. Przekaz jest chłodniejszy, neutralniejszy, nastawiony na ukazywanie technicznych aspektów brzmienia. @januszmuzy bardzo się spodobały przy wzmacniaczu lampowym.

 

@mrbudyndziękuję za podzielenie się opinią na temat ADX5k!🙂👍🥇 Bardzo się cieszę, że ich charakter brzmienia się Tobie spodobał, a ich odsłuch pomógł wybrać najbardziej satysfakcjonujące sonicznie słuchawki :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zagwozdkę z tymi WP900. Odhaczają bardzo dużo moich preferencji słuchawkowych. Lekkie, nieduże, super wygodne. Kabel balans w zestawie - inni prodcenci niech patrzą i uczą się.

 

SQ ogólnie na bardzo wysokim poziomie, ale... dziura na średnicy, o której sporo osób wspomina zdecydowanie jest i jest spora, zwłaszcza w niższych rejonach. Przez to słuchawki są niestety mocno nieprzewidywalne i jak w danym utworze pierwsze skrzypce grają dół i góra które są fantastyczne - grają genialnie. Zwłaszcza góra pasma mi się podoba, a na nią zazwyczaj zwracam najmniej uwagi. Skrząca się i dźwięczna, taka perlista, jednocześnie prawie nigdy nie sybiluje i nie przekracza granic rozsądku jeśli chodzi o natężenie. Dół - jak dla mnie mógłby być trochę bardziej fakturowy, ale jak na dynamika to i tak nie ma na co narzekać. Potrafi fajnie przywalić, ale też sięga głęboko i jak trzeba to mruczy i wibruje. Rzadko ale czasami wpada trochę w kartonowość. No i ta nieszczęsna średnica, jak w numerze dużo dzieje się w tym dolnym jej rejonie to bywa słabo, a jak trafi się instrument który głównie w tych rejestrach wybrzmiewa to potrafi zabrzmieć jak midi z wczesnych sound blasterów - ała :) Także niższe, męskie wokale zdecydowanie nie są mocną stroną ATH. Taki Peter Steele brzmi jakby się helu nawdychał. Za to elektronikę grają zjawiskowo.

 

Jeszcze nie wiem na pewno, posłucham parę dni, ale kusi mnie żeby zostawić jako drugie, bo grają dokładnie odwrotnie do moich ulubionych Oppo i mogą być fajną opcją jako odskocznia.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, Blizniak napisał(a):

Ciekawe, pałąk już bardziej tradycyjny. Czy będą lepsze od L5000, pewnie bardziej kolekcjonerskie?

A i teraz spojrzałem na cenę, auć, no ale ręcznie malowane…..

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, saudio said:

Ciekawe, pałąk już bardziej tradycyjny. Czy będą lepsze od L5000, pewnie bardziej kolekcjonerskie?

A i teraz spojrzałem na cenę, auć, no ale ręcznie malowane…..

Zdecydowanie kolekcjonerskie, 100 sztuk tylko z tego co widziałem bo to na 60 rocznicę firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności