Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dałbym radę z przelutowaniem elementu, tyle że nie ma oznaczeń przetwornika. Masz pomysł jak znaleźć takie informacje ? Nazywają się ATH-ADG1x, co zdaje się równa się z ATH-AD900x + mikrofon

 

Przykra sprawa z tym serwisem, choć obawiałem się że tak może być. Po trzech upalnych latach gąbki też nadają się do wymiany. Gąbki na allegro znalazłem po 200 zł, ale podobno nie tak wygodne ja oryginał, a i nikt nie potrafił mi powiedzieć czy będą pasować.

spacer.pngspacer.png



Ogólnie po rozłożeniu kabelek w jednym miejscu był jakby złamany, ale ruszanie nim podczas działania słuchawek ani przez chwilę nie zmienił stanu rzeczy - więc podejrzewam to nie to. Możesz poinstruować jak przy pomocy multimetru można sprawdzić czy przewód między układem scalonym, a jack'iem jest cały ?
No i te gąbki. Widać pocąc się wilgoć przedostała się na tą papierową powierzchnie, bo klei pod nią zrobił się wilgotny. Nic nie naciekło do głośniczka na środku, mimo to nieprzyjemne w dotyku

Edytowane przez Yakushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.11.2021 o 20:19, Rafacio napisał:

Miałem te słuchawki. Katastrofalne wysokie. Udało się sprzedać za trzy stówy.

To zależy kto czego szuka w odbiorze. Osobiście cenię ad900x za żywą scenę. Polubiłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się zastanawiam, czy jest jakakolwiek szansa na to ze we Wrocławiu ktoś ma ws1100, ws770 albo, na czym najbardziej mi zależy msr7se? Bardzo mnie ciekawią te modele ale zanim kupie chętnie skorzystałbym z możliwości odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słucham ad2000x oraz ad900x na przemian i stwierdzam, że 900 mają większą scenę od 2000, ale ... Czy może ktoś potwierdzić, ze  zasługa sceny w 900, to  konstrukcja słuchawki tzn schowany częściowo głośnik w słuchawce? Słyszałem, że wysokie dźwięki również mają spory wkład w słyszalną scenę? Czy głębsze pady mogą poprawić sceną w modelu 2000? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 18:27, mrbudyn napisał:

Czy głębsze pady mogą poprawić sceną w modelu 2000?

Z moich doświadczeń z innymi słuchawkami, jak najbardziej :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozpisalem się trochę na ten temat w Fanklubie Sennheisera, ale właściwie należałoby tutaj polecić połączenie ATH-M50X z padami welurowymi Shure. Większa przestrzeń, poprawa innych walorów sonicznych i komfortu użytkowania gwarantowane!

 

Shure HPAEC940

 

https://www.amazon.pl/Shure-HPAEC940-wymienne-nauszniki-sluchawki/dp/B005OM06RG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisalem się trochę na ten temat w Fanklubie Sennheisera, ale właściwie należałoby tutaj polecić połączenie ATH-M50X z padami welurowymi Shure. Większa przestrzeń, poprawa innych walorów sonicznych i komfortu użytkowania gwarantowane!
 
Shure HPAEC940
 
https://www.amazon.pl/Shure-HPAEC940-wymienne-nauszniki-sluchawki/dp/B005OM06RG
 
A jak z basem i górą? Na oryginalnych dolna średnica wycofana imo przez co trochę brakuje wypełnienia a górna średnica trochę zbyt wyeksponowana. Myślę właśnie o innych padach ale boję się, że na welurowych będzie mniej basu. Widziałem gdzieś, że polecane były skórzane soft skin od hm5. Ktoś je miał i mógłby napisać co zmieniają w dźwięku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, euter napisał:

Po kilku miesiącach muzycznego postu od produktów tej zacnej japońskiej marki wracam do klubu Audio-Techniki :)

2E876D89-F074-4684-8A17-2D295E010E02.jpeg

Piękna prezencja, ale o wygląd nie chodzi, tylko o dźwięk.

Pisz Pan jak gra ✌😁.

Zazdrość w uchu kolebocze ...

 

Edytowane przez mrbudyn
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrbudyn napisał:

Pisz Pan jak gra ✌😁.

 

O ATH-ADX5000 już tyle zostało napisane, że na szczęście nie trzeba mnożyć bytów kolejną recenzją ;) Audiofanatyk takową napisał, a jakiś czas temu @Spawn porównywał je u nas na forum do HD800S.

 

Napiszę więc jedynie w ramach ciekawostki, że porównanie (z pamięci) do zamkniętego flagowca ATH-AWKT wypada paradoksalnie, bo łamie pewien stereotyp o graniu słuchawek otwartych vs. zamkniętych.  Jakby wziąć ADX5000 na łyżkę durszlakową i odcedzić - dostaniemy dźwięk AWKT. Mniej midbasu (za to twardszy), bardziej obecny subbas, bardziej odchudzona niższa średnica, bardziej ostra wyższa średnica, wysokie tony… tu wydaje mi się, że podobnie. Podobnie fajnie - bo Audio-Techniki mają te wysokie tony wybitne, jak się je już ogarnie sprzętem :) AWKT uważam generalnie za słuchawki trudniejsze, mniej synergiczne od ADX5000 (które mogą być tą jedną jedyną uniwersalną parą do wielu  muzycznych gatunków). Ale to, co AWKT pokazywały w symfonice podobało mi się chyba nawet bardziej od interpretacji w wykonaniu ADX5000… 

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eutergratuluję zakupu ADX5000!🙂👍🥇Dla mnie te słuchawki też były łagodniejsze od AWKT i nawet od HD800, względem których miały więcej subbasu, pomimo swojej bardziej ażurowej konstrukcji niż Sennheisery, z większymi źródłami pozornymi na bliższym (także względem zamkniętego flagowca), pierwszym planie. Są bardzo ciekawym dopełnieniem dla AWKT. Separacja w tych słuchawkach jest niezwykła i przypominała mi żywo 009 STAXa. Nie ukrywam, że zrobiły na mnie (i nie tylko, co widać poniżej:)) dobre wrażenie :)

 

20210813_184715.jpg

 

Jakbyś planował je sprzedać, będę wdzięczny za informację 😉

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj zależy dużo od modelu Audio Techniki (limitowany model L3000 słynął z potężnego basu), jej synergia z torem. Dzięki uprzejmości @The Grand Wazoomam wypożyczonego poważnego zawodnika wprost z Japonii - Yamamoto HA-02, który świetnie sprawdza się z Audio Technikami (i jak widać nie tylko:)), dodając im wypełnienia, gęstości, a także dociążenia całego przekazu. Niższe rejestry w tych słuchawkach bardzo na nim zyskują, potężnieją. Na pewno jest wart wypróbowania, jeśli komuś zależy na lepszej prezencji dolnych częstotliwości i nadania większej organiczności, naturalności przekazowi ze swoich słuchawek. Poza tym sam wzmacniacz pięknie się prezentuje. 

 

Polecam również zapoznać się ze spostrzeżeniami na jego temat z poniższej strony:

 

http://www.sgheadphones.net/index.php?/topic/8202-mini-meet-impressions/

 

20220116_212304.jpg

 

20220117_151547.jpg

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamamoto dość długo, świetnie pasował do ATH-1000W i nie tylko kolorem drewna ;)

Niestety wybór lamp jest dość mały i dostępność w miarę ograniczona. Ale wykonanie pierwsza klasa no i ręcznie nawijane transformatory. Warto dodać że ma też wyjścia głośnikowe, można się zdziwić przy skutecznych kolumnach jak zagra.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio jak najbardziej się zgadzam, że jakość wykonania jest świetna (podobnie jak i komponenty wewnątrz, co przeklada się na dźwięk), chociaż byłoby dobrze, gdyby można było w nim użyć powszechniej stosowane lampy, np. ECC88.

 

20220117_145338.jpg

 

 

Dzięki Romkowi mam kilka kompletów do porównań i do ulubionych zaliczyłbym Sylvanie oraz lampy od GE. Na pewno z głosnikami spisuje się znakomicie, ale nie mam możliwości sprawdzenia tego. 

 

20220117_151700.jpg

 

14 godzin temu, pabloj napisał:

 

legancko tego - YouTube

 

Dzięki😉👍

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 00:01, pabloj napisał:

@Tytus1988A mnie we wszysktich do tej pory słuchanych Audiotechnic, wnerwiają po macoszemu potraktowane niskie tony 😜

 

ADX5000 i R70x mają bas niczego sobie. Podbity jedynie lekutko ale na tle konkurencyjnych modeli z ubytkami w tym paśmie wypadają bardzo dobrze pod tym względem. R70x przez łagodniejszą górę wydają się cieplejsze, ciemniejsze i bardziej basowe a ADX5000 to minimalna v-ka, doświetlona i napowietrzona.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał:

ADX5000 i R70x mają bas niczego sobie. Podbity jedynie lekutko ale na tle konkurencyjnych modeli z ubytkami w tym paśmie wypadają bardzo dobrze

 

Dokładnie tak. Mnie bas dosłownie pozamiatał po przesiadce z HD800. Wiem, że w powszechnej opinii HD800  "nie mają basu", lecz dla mnie ilość niskich tonów w ADX5000 jest już męcząca przy dłuższym słuchaniu (!) - abstrahując, że technicznie dół Audio Techniki mają oczywiście lepszy. Także co człowiek to inne preferencje :)

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/14/2022 at 2:38 PM, Spawn said:

 

ADX5000 i R70x mają bas niczego sobie. Podbity jedynie lekutko ale na tle konkurencyjnych modeli z ubytkami w tym paśmie wypadają bardzo dobrze pod tym względem. R70x przez łagodniejszą górę wydają się cieplejsze, ciemniejsze i bardzo basowe a ADX5000 to minimalna v-ka, doświetlona i napowietrzona.

Tych akurat nie znam, ale jestem nimi od dawna zainteresowany. R70x sobie odpuszczam bo za małe pady na moje uszy, a ADX5000 strasznie drogie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych akurat nie znam, ale jestem nimi od dawna zainteresowany. R70x sobie odpuszczam bo za małe pady na moje uszy, a ADX5000 strasznie drogie
R70x można "ubrać" w owalne pady od Brainwavz - wtedy miejsca jest dużo a dźwięk dużo na tym nie cierpi :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

1 hour ago, Samin said:

R70x można "ubrać" w owalne pady od Brainwavz - wtedy miejsca jest dużo a dźwięk dużo na tym nie cierpi :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Musiałbym taki zestaw pożyczyć żeby się przekonać ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności