Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: ATH-M50xBT.

Pytanie: lepiej dawać głośność bluetooth na max w telefonie i regulować w trakcie odsłuchu na słuchawkach...

...czy dawać na max w słuchawkach i operować głośnością w źródle?

 

Edytowane przez radzik1409
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchawki już oddałem Domi, więc póki jeszcze pamiętam jak one grały napiszę coś.

Pierwsza wada podstawowa to nie stykający kabelek przy wtyku, po jakimś czasie zauważyłem, że AD900x miały nienaturalnie przesuniętą scenę w prawo, nie wiem dokładnie jak by grały w pełni zdrowe, to tak z grubsza aby napiszę co mi się rzuciło na uszy.

 

W kwestii wygody, jak dla mnie zbyt mały docisk do głowy, szczególnie górna część padów mało przylegała.

Pady też mogły by być bardziej głębokie.

Słuchawki niesamowicie lekkie.

 

W kwestii dźwięku..

Barwa AD900x nawet nie najgorsza, dosyć przyjemnie się ich słuchało, niskich niestety za mało, szczególnie najniższego basu którego nie było, średnica chyba minimalnie ocieplona, na pewno nie jasna, przyjemna w odbiorze, lecz nieco matowa.

Wysokie tony trochę zabrudzone, też czuć jakaś matowość, nigdy nie były ostre i jasne.

Scenicznie jest szeroko, brakuje obrazowania sceny w głąb, na wysokość przeciętnie, czyli bez zachwytu.

AD900x grały trochę brudno, same wokale (nie wiem czy to z winy kabla) brzmiały niezbyt wyraźnie, czasem były mało czytelne, słuchawki stawiały bardziej na inne plany niż odtworzenie wiernie wokalów, dlatego też miałem wrażenie, że odległe plany były nawet bardziej słyszalne niż sam wokal, nie zawsze ale czasem tak było.

Dynamika była bardzo przyzwoita, szczegółowość okej, brakowało mi większego doświetlenia, czuć trochę matowość w wyższych tonach, ogólnie dosyć otwarte i zwiewne granie.

Nie będę pisał które bym wolał, czy słuchane przeze mnie DT880, czy K702,Q701 bo miałem słuchawki z uszkodzonym kabelkiem.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh, tyle lat w audio sprzęcie siedzę a pierwszy raz spotkałem się z takim systemem okablowania co w R70x. Czyli że nie ważne którą wtyczkę wepnę w którą muszlę i tak zawsze poprawnie zachowane są kanały na L i R. Bardzo zmyślne chociaż recabling z użyciem niefabrycznych wtyczek to jest chyba nie możliwy?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Spawn napisał:

chociaż recabling z użyciem niefabrycznych wtyczek to jest chyba nie możliwy?

Jest możliwy, już kilka razy robiłem :). Aczkolwiek wtedy nie warto bawić się w doprowadzanie obu kanałów do każdej z wtyczek, bo to dodatkowa żyła i kabel jest droższy i sztywniejszy, i po prostu robi się wtyczkę dla lewego i prawego. Ale na upartego można zrobić i tak jak w fabrycznym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Perul napisał:

Jest możliwy, już kilka razy robiłem :). Aczkolwiek wtedy nie warto bawić się w doprowadzanie obu kanałów do każdej z wtyczek, bo to dodatkowa żyła i kabel jest droższy i sztywniejszy, i po prostu robi się wtyczkę dla lewego i prawego. Ale na upartego można zrobić i tak jak w fabrycznym.

Tylko, że wtedy stracisz funkcję wpinania jakkolwiek. Natomiast w Crosszone to jest zrealizowane na zwykłych jackach 3,5mm stereo, ale te słuchawki są wieloprzetwornikowe i mają crossfeed, więc to jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, saudio napisał:

Tylko z tymi Crosszone to nie zwykły stereo tylko 4 polowy wtyk.

Jak ma być balans, to muszą być 4 pola - do normalnego połączenia 3 by wystarczyły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyruszyły do mnie i od wczoraj drylują mi dźwiękiem kanały uszne ;)

Są jednak mocno inne od W1000Z, które są spokojniejsze i bardziej eteryczne.

 

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biją się. W pierwszym wpisie "się" uciekło. A o wyniku starcia raczej nie wypada pisać w wątku o Audio-Technikach... Dodam tylko, że miałem kiedyś W1000Z i je wolę. 

Największe zaskoczenie w Raffinato to przestrzeń, która jest wybitna jak na słuchawki, nie tylko zamknięte, ale w ogóle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie któryś dzień R70x (moja pierwsza audio technica) i nie wiem co napisać bo to bardzo normalne słuchawki i to w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Raczej neutralne, ale odrobinę złagodzone przez co nie nudne i nie bezlitosne. Bardzo uniwersalne, nie boją się żadnego gatunku. Nie mam nic do porownania ale z pamięci nie taka duza przestrzeń jak w AKG K701 ale przynajmniej r70x mają bas. Większa przestrzeń niż Sennheiser HD600 i bez takiego roll offa na subbasie. Bez szpilek na górze i sybilizacji jak w Grado sr325 i ponownie bez takiego rolloffa na basie. Bardzo lekkie i o wiele mniejsze niż się wydają na zdjęciach. Tutaj niestety mam zarzut bo o ile uszy mi się mieszczą to pady mogły być głębsze bo są takie na styk i po jakimś czasie jednak czuć dyskomfort. Nie ma tragedii ale szału też brak. Ogólnie to bardzo pozytywne słuchawki w których nie mam za bardzo czego skrytykować bo jak ktos ma mniejsze uszy to płytkie pady mu nie będą przeszkadzać. Zatwierdzam.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

Słucham sobie któryś dzień R70x (moja pierwsza audio technica) i nie wiem co napisać bo to bardzo normalne słuchawki i to w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Raczej neutralne, ale odrobinę złagodzone przez co nie nudne i nie bezlitosne. Bardzo uniwersalne, nie boją się żadnego gatunku. Nie mam nic do porownania ale z pamięci nie taka duza przestrzeń jak w AKG K701 ale przynajmniej r70x mają bas. Większa przestrzeń niż Sennheiser HD600 i bez takiego roll offa na subbasie. Bez szpilek na górze i sybilizacji jak w Grado sr325 i ponownie bez takiego rolloffa na basie. Bardzo lekkie i o wiele mniejsze niż się wydają na zdjęciach. Tutaj niestety mam zarzut bo o ile uszy mi się mieszczą to pady mogły być głębsze bo są takie na styk i po jakimś czasie jednak czuć dyskomfort. Nie ma tragedii ale szału też brak. Ogólnie to bardzo pozytywne słuchawki w których nie mam za bardzo czego skrytykować bo jak ktos ma mniejsze uszy to płytkie pady mu nie będą przeszkadzać. Zatwierdzam.


łatwo- czy trudnopędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z ATH WP900 trwa i muszę przyznać, że ich zbalansowany 4.4mm stokowy kabelek podłączony do DX160 robi świetną robotę. W takim układzie bardziej urzeka mnie prezentacja dźwiękowa tych słuchawek niż z kabla Forzy na mojej stacjonarce po SE (FluxLab FA12).

Zmiany in plus są sporo większe niż te, które uzyskałem zmianą stokowego kabla symetrycznego na ForzaAudioWorks + moje mikro zabiegi z rodowanym adapterem Furutecha itd. Scenicznie i holograficznie jest bardziej poukładane, 'krzykliwość'/'uderzeniowość' basu nieco uspokojona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zOrg napisał:


łatwo- czy trudnopędne?

 

Średnio. Mają 470 ohmów i z telefonu nie grajo (bułka i nie ma zapasu głośności). Spoko jest już z mocnego dapa, ale zyskują na wzmacniaczu. Bardzo przyjemne są na lampie wypychającej średnicę ale nie potrzebują zmiękczania więc z tranzystorem znowu robią robote technikaliami i nawet bas budzi respekt chociaż nie jest podbity.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Scenicznie i holograficznie jest bardziej poukładane, 'krzykliwość'/'uderzeniowość' basu nieco uspokojona.


Musisz się chwilkę przestawić, bo przy przestrzennie grających i raczej spokojnych aeonach to trochę niebo a ziemia :) małe ATH są bardzo dynamiczne w sumie obie pary dobrze by się uzupełniały :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD Ostatnio i tak żongluje słuchawkami na prawo i lewo, więc co chwile sie trzeba przestawiać :D Nightowle, WP900, W1000Z, Hifiman HE560, Craft Ears Two. Wszystkie kurła ciekawe i dające radość! A każde jakże inne. Ale dzięki temu widać/słychać jak różnie słuchawki potrafią prezentować te samą muzyke. A dziś jeszcze jade na odsłuch kolumn od BMN... i może kupie, zobaczymy ;) Bo kolumn mi jeszcze brakuje w gabinecie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 18:31, The Grand Wazoo napisał:

Dodam tylko, że miałem kiedyś W1000Z i je wolę. 

 

bo to dobre słuchawki są, skoro ich się nie pozbyłem od roku. i zamknięte jak otwarte. i kosztują marny grosz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności