Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie wpisze do klubu ze swoimi ADX5000. Mam je kilka dobrych lat i sa to pierwsze sluchawki jakie mialem, a mialem ich troche, ktore caly czas daja mi frajde i ekscytacje i po prostu sie nie nudza, po tych kilku latach. Co wiecej, ktore polubilem nawet bardziej niz swego czasu Grado GS1000.

 

Fak fatkem troche z nimi przeszedlem i zbudowalem wokol nich system, no ale czego sie nie robi, kiedy cos naprawde Cie kreci. Czuje, ze ten zwiazek mogloby zakonczyc jedynie pojawienie sie nowych otwartych flagowcow Audio-Technica, ale znajac ATH, to raczej zbyt szybko nie nastapi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow ADX5000 są ciekawymi słuchawkami i świetnie, że dobrze wpasowały się w upodobania :) Miałem też dość długo GS1000, ale w ostatnich latach trochę się pozmieniało ;) Mogę się zapytać, jakie są składowe systemu. Myślę, że dla osób myślących o zakupie tych słuchawek, mogłaby to być bardzo wartościowa wskazówka.

 

P.S. Dokonałeś świetnego porównania lamp i czekam na kolejną jego część :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Tytus1988

Nie lubię tak się obnażać ale w sumie już to zrobiłem w innym wątku więc jeżeli ktoś chciałby coś czerpać z kilkuletnich doświadczeń z ADX5000 to może coś z tego weźmie, chociaż myślę, że nie będzie łatwo i mam też jednak swoje upodobania.

 

PPA Studio v2 -> [USB/SPDIF Converter Abbas Audio (lampowy) -> Neotech NEVD-2001 / Neotech-NEUB-1020/Cardas Serial Bus] -> MHDT Orchid z modem oscylatora/inny DAC MHDT/Abbas Audio DAC 2.1 TDA1541 -> Acrolink 6N-2400II -> Woo Audio WA2 po upgrejdach z dawnej produkcji - i cała plejada lamp.

 

Orchid dziala na TDA 1541 S1 Crown i N2 z modem oscylatora uzaleznionego od danych i w klasie A - trochę a'la Predja Rogic i najczesciej na E188CC Mullard CV4108 zamiast 5670. 

 

Woo Audio WA2 z ADX5000 najczęsciej na GEC 6080, Amperex 7308 PQ (USA, nie Holland ma się rozumieć) i Mullard EZ80, wzmak ma podobne upgrejdy do tych opisanych w jego recenzji na Headfonii.

 

Ogólnie męczyłem ADX5000 przez lata w różnych konfiguracjacj i będę obstawał że OTL służy im jak nic innego, z racji że są dość jasne i podkreślają najwyższą górę, plankton, to również naprawdę analogowo grający DAC z dociążeniem.

 

Acrolink 6N-2400II, którego używam wręcz powiela i potęguje cechy ADX5000, budując system na logikę, nie wybrałbym takiego interkonektu, lecz raczej coś "spokojniejszego"

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow rozumiem, bo po części też miałem podobnie i o pełnym swoim systemie (głównie wzmacniaczu) wspominam od dość niedawna. Dziękuję za odpowiedź i wzmiankę o tym, w jakim zestawieniu ADX5000 grają najbardziej synergicznie i ich eteryczny charakter może nabrać "ciała", czego mnie osobiście zabrakło u nich na tle pozostałych. Jednak miałem tam do czynienia z dość wysokim modelem Yamahy jako transportem, DAC215 oraz iCanem Pro jako wzmacniaczem, a wszystko było spięte Nordostami zarówno w przypadku zasilających, jak i IC (m.in Freye2, Heimdalle2) i taki tor nie był dla ADX5k z pewnością zbyt synergiczny. Odczuwałem tylko wielką przestrzeń, przepełnioną powietrzem, najbardziej ze wszystkich oddalony pierwszy plan, za mało dociążone oraz barwne źródła pozorne. Takie połączenie mogę dodać od siebie do tych, które dla odmiany lepiej unikać w przypadku tych słuchawek :)

 

Nie ukrywam, że chętnie posłuchałbym w przyszłości egzemplarza ADX5000 w takich optymalnych warunkach, u osoby, która jest z nich zadowolona, posiada je od długiego czasu i ma system dostrojony specjalnie pod te słuchawki. Również chętnie sprawdziłbym je u siebie pod gramofonem, Regą Arią i wzmacniaczem 2A3 na cieplejszych lampach sterujących (u mnie są to w tej chwili Tung Sole 12AX7 DOUBLE DIMPLE BENT D-GETTER oraz Miniwatty Dario E188CC), z którymi bardzo dobrze spisują się Focale Utopia, a gdy korzystam ze wzmacniacza jako pre z końcówką Yamahy M35 również AKG K1000. Wcześniej miałem bardzo podobne wrażenia z tymi słuchawkami do Twoich, a dopiero potem mnie oczarowały i dokonałem ich zakupu. Nie wykluczam, że podobnie mogą rozwinąć skrzydła ADX5k. Wtedy byłoby na pewno ciekawie, a przekaz potrafiłby okazać się bardziej angażujący i przyjemny. 

 

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać, czy miałeś możliwość wypożyczenia/korzystania z kabla Harmonix HS101-Improved S lub Golden Performance? Miałem u siebie pierwszego z nich i zrobił na mnie dobre wrażenie. Według mnie mógłby okazać się dobrym wyborem do Audio Techniki. Nasycenie, barwy, dynamika, odpowiednia spójność, a przy tym dobra muzykalność w spiętym nim systemie to były dla mnie cechy wyróżniające ten kabel. Ostatecznie wybrałem coś bardziej ekstremalnego, ale ze względu na moje planary. Jednak według mnie z ADX5k mogłoby być ciekawie, tym bardziej w bardzo dobrym systemie, jaki posiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj zawsze zapominam o zmierzeniu padów i jak będą drugi raz, zrobię to zarówno przy AWAS, jak i AWKT. Na zdjęciach od MajorHifi widać mniej więcej, jakiej są wielkości: https://majorhifi.com/audio-technica-ath-awas-review/ Moje ucho ma wymiary 4x6,5 cm i bez problemu mieściło się do wnętrza. Głębokość wynosiła około 1-1,5 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Szerokość i wysokość może by też mi wystarczyła ale coś płytknie jednak, nie dotykałeś uchem do siateczki wewnętrznej? Mnie to strasznie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho trochę dotykało siateczki, ale mnie osobiście to nie przeszkadzało ani nie drażniło, a też mam dosyć wrażliwą małżowinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Ja spędzam w słuchawkach sporo godzin dziennie ze względu na prace przed komputerem, więc to bardzo istotne :) Z tego powodu ATH W1000Z nie mam na głowie zbyt długo bo tutaj ucho w ogóle mi się nie mieści w padach, ale one są takie pod katem skierowane w kierunku przetwornika, przez co aż tak szybko mnie to nie drażni. Wolałbym jednak aby całe uszy mieściły się w środku jak w Aeonach czy Hawkach. 

Z tego względu też zastanawiam się czy w AWAS bym się 'zmieścił', oraz intryguje mi ich wykres odpowiedzi częstotliwościowej, zdają sie mieć ładnie rozbudowaną średnice i niezgorsze rozciągnięcie w basie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojto prawda. Przypuszczam, że ich lekko ocieplony, średnicowy przekaz mógłby przypaść Tobie do gustu. Gdybym rozglądał się za jakimiś słuchawkami w granicach około 6 tys., brałbym te ATH jako pierwsze pod uwagę do odsłuchu. Górę mają bardziej zaakcentowaną od Utopii AWKT są podobno lepsze technicznie, ale nie wiem, czy nie byłyby mi bliższe barwniejsze AWASy, zbliżone do Denonów D7000, chociaż bas jest lżejszy oraz równiejszy. Mimo tego nasycenia nie brakuje, a w jazzie oraz klasyce wypadały bardzo satysfakcjonująco :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje dla @Tytus1988 za wypożyczenie świetnych słuchawek i coplanda :)

Słuchawki bardzo fajne , tworzą przyjemny duet z Dac215 . Cena w jakiej można je kupić, bardzo opłacalne .

IMG_20201114_093219.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55 cieszę się, że dźwięk takiego połączenia przypadł Tobie do gustu :) Wiem, że W5000 nie miały łatwo w konfrontacji z Twoimi ZMF Verite, które prezentują wyższy poziom ogólny, a ich dźwięk jest bardziej nasycony, wypełniony, bas mocniejszy, pełniejszy, potężniejszy, z lepiej różnicowanymi wokalami, ze stonowaną górą. Jednak tak jak wspominałem, brzmią zwyczajniej, najwyżej z lekkim pogłosem, są szybsze, ich sustain krótszy od tego, jaki miał egzemplarz pożyczony od kolegi z dystrybucji polskiej. Dziękuję za podzielenie się wrażeniami! :) 

@pablojmój znajomy porównywał ze swoimi WP900 (fiolet) oraz przesłane przeze mnie Focale Utopia (żółty). FR przedstawia się następująco.

 

20201116_195522.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Dziękuje. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie ten spadek przy 300 - 350Hz :/ Mam nadzieje, że to przez jakąś wade pomiarów (ustawienie padów przy mikrofonie, izolacja i materiał pochłaniający dźwięk wokół mikrofonów) bo to tak nie powinno być.

 

Tak apropo, właśnie po raz kolejny ekscytuje się jazzem płynącym z W1000Z :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj cała przyjemność po mojej stronie. Błędu w pomiarze za sprawą wspomnianych przez ciebie czynników, czy też prozaicznego nieodpowiedniego dociśnięcia padów do pomiarowej głowy nie należy oczywiście wykluczać. Jednaktak czy inaczej zapewne ten spadek w tym miejscu wystepuję i według mnie nie należy się zbytnio jego obawiać. Przeważnie dodaje do przekazu szybkości, chociaż ubywa przy okazji trochę ciała. Podobnie sytuacja przedstawiała się w tym miejscu pasma na moich Sonorousach VI i jak najbardziej jest to dla mnie akceptowalne, szczególnie przy jej złagodzeniu padami od SVIII/SX. Vkowe WP900 z pewnością są warte odsłuchania, mają dużo powietrze w przekazie (zaakcentowanie pasma po 10 kHz), ale w niektórych konfiguracjach mogą okazać się za ostre, m.in. przez peak na 6kHz, większy od Utopii o ok. 3db. Jednak cieplejszy, lampowy tor, jak Twój, mógłby być dla nich idealnym miejscem, aby rozwinąć skrzydła oraz pokazać swój potencjał.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton dziękuję za podzielenie się pierwszymi wrażeniami i cieszę się, że są one dobre :) Życzę miłych chwil z muzyką na nich! Jak porównasz z Beyerdynamicami, byłbym wdzięczny za podzielenie się nim. Z przyjemnością je przeczytam :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieję, że nie będziecie mi mieli za złe jeśli przerwę ;)

 

Jak zwykle spóźniony na pociąg, sto lat za nowościami - wpadły mi w ręce MSR7 (starsza wersja z 45 mm przetwornikami, tj. bez dopisku b) i co mogę powiedzieć - to jest kawał dobrych słuchawek, a już szczególnie w cenie z drugiej ręki. Raczej nie powiem w temacie dźwięku nic odkrywczego, bo recenzji jest sporo (całkowicie zgadzam się min. z recenzjami tylla i audiofanatyka). Chciałem zwrócić uwagę na to, jak wartościowym wg mnie punktem na drodze poszukiwań swojej szkoły grania mogą te słuchawki, szczególnie dla osób nie mających możliwości zapoznania się z różnymi parami w salonach, ciągłego handlowania sprzętem etc. Przede wszystkim pod względem jakościowym reprodukowania dźwięku, ale też ilościowym w kontekście poszczególnych pasm. Moim zdaniem to byłby bardzo dobry punkt startowy, który wyznacza kierunek jasne / ciemne oraz podejście funowe / monitorowe. 

 

Bardzo ciekawy przypadek, bo chociaż naprawdę podobają mi się, gdy mam je na uszach, to nie mam tej ciągoty na przesiedzenie w nich całego wieczoru, jak często ma to miejsce w przypadku kupna czegoś nowego.

 

Edytowane przez zolwinho
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada się chyba dopisać do fanklubu :)

Taki oto zawodnik u mnie zagościł. 

ATH-WP900. 

https://www.audio-technica.com/en-us/ath-wp900

20201124_125713.thumb.jpg.8ec5537ec2b00f34ef7b4fc85656952a.jpg

 

Nie wiem jeszcze czy sluchaweczki że mną zostaną (czy Eikony), ale wiem, że to kawał dobrego, bardzo funowego grania. 

Mimo małych rozmiarów udało się upchnąć tu jakimś cudem drivery 53mm i to słychać. Takiego basiska nigdy jeszcze nie słyszałem (a miałem e-mu Teak, denony d5200, ultrasone DXP, słuchałem d7000). 

Słuchając po nich Eikonów mam wrażenie, że nie mają basu hehe. Co ważne, nie jest to rozlazły, kluchowaty bas, a zwiezły i punktowy, nie pcha się w średnicę. Jest to kwestia podbitego midbasu pewnie, bo subbas jest w Eikonach na świetnym poziomie. Powinno mi się to nie podobać, lubię równe słuchawki, Eikony takie są wbrew pozorom. Ale jaki to daje fun.. Elektronika czy hip-hop powoduje ciarki. Mam wrazenie, że te małe słuchawki całe wibrują :) może faktycznie tak jest? 

Bas jest bardzo na plus. 

Średnica jest lekko wycofana, wydaje się, że bardziej niska średnica. Lepiej mi brzmią damskie wokale niż męskie. Tu Eikony są lepsze, wydają się wręcz sredbicowo-grającymi. Średnica jest trochę chłodniejsza, ale dość szczegółowa, ma w sobie coś z czaru audiotechnikowego, jak w5000. Choć sygnatura jest zupełnie, zupełnie inna :)

Dochodząc do wysokich tonów, jest ich dużo. Więcej niż w Eikonach, więcej niż w w5000. Słychać każdy szczegół nagrania, na szczęście nie są one drażniące. Mi osobiście głównie przeszkadza wyższa średnica a nie tony wysokie. Sprawdziłem na chwilę na fluxie i słuchawki się dobrze skalują :)

Najbardziej obawiałem się małej, klaustrofobicznej sceny, Eikony są w tej materii świetne.. AT im nie dorównują, ale rozmiarowo scena jest o może 25% mniejsza. Dla porównania moje bardzo lubiane b&o H6 v1 mają scenę o jakąś połowę mniejszą. Może nawet więcej. Nie ma grania w głowie. Separacja wzorowa, pozycjonowanie dobre. 

Eikony grają nieco bardziej organicznie, niewątpliwie są lepsze, ale ile frajdy daje słuchanie tych małych wariatów! :)

Mimo wszystko będę chciał je lekko uspokoić, spróbuję podpiąć je pod Mojo i pobawić się lekko EQ. Chciałbym zdjąć troszkę basu, dodać lekko niższej średnicy, może ogólnie średnicy, zdjąć odrobinę wysokich i powinno być perfect. Chyba, że prosto z Mojo będzie już ok :)

Z powodów zmian w pracy muszę rozważyć przejście na nieco mniej rzucający się w oczy i w ogóle mniejszy zestaw niż Eikon z fluxem  i dlatego testuję AT i planuję dokupić do nich Mojo. 

20201124_113355.thumb.jpg.2b076d544df0f7b59a3a9bee43c25b89.jpg

 

PS. 

Zapomniałem napisać o cechach fizycznych. Słuchawki są leciutkie minimum 2x lżejsze od większych kolegów :) wygodne, pady spore, dla mnie są wokółuszne. Pady są ze skóry ekologicznej, wolałbym prawdziwą, pewnie poszukam jakiś fajnych zamienników. Myślę też o dobrym miedzianym kabelku, choć to jak zdecyduję się je zostawić dopiero :)

Edytowane przez MFRD
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi wrażeniami z nowym nabytkiem!🥇 Po opisie wnioskuję, ze wielkość sceny może być zbliżona do tej z AP2000Ti, w których na mnie szczególne wrażenie wywierała głębia i wzorowa gradacja planów, podparta dużą precyzją w lateralizacji źródeł na scenie. Ta magiczność wokali, szczególnie kobiecych, wynika według mnie z podkreślenia wyższej średnicy oraz ich nośności przez podbicia powyżej 10kHz, a emocjonalności przez dołek na przełomie basu oraz średnicy. Ten signum AT bardzo mnie przekonuje, chociaż ze względu na własne upodobania soniczne w jednych modelach tego producenta bardziej, a innych trochę mniej. 

 

Mam nadzieję, że słuchawki będą się dobrze sprawować w docelowym torze i przyniosą dużo radości płynącej ze słuchania na nich ulubionych nagrań. Gratuluję zakupu! :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności