Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, pabloj napisał:

Wyglądają pięknie, ale cena trochę zaporowa jak na portable. U nas cena pewnie przekroczy 3k.

 

Recka: https://majorhifi.com/audio-technica-ath-wp900-review/

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akustik No wyglądają cudnie, wole coś takiego na biurku trzymać niż pusty wazon z dynastii CingCiong :D 

Pałąk bardzo podobny do Sony Z1R, a było mi w nich bardzo wygodnie :) Ciekawi mnie jakie wymiary wewnątrz pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Na oko po zdjęciach tego typu tez mi się tak zdaje, że pady podobne, tylko muszle mniejsze od 'pełnowymiarowych' słuchafonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Ciekawi mnie jakie wymiary wewnątrz pada.

Jeśli to portable, to zewnętrznej średnicy większej niż 9-9,5cm bym się nie spodziewał. Podejrzewam, że wewnątrz podobne, lub ciut większe od CAL (które to "przytrzaskują" część zewnętrzną mojej małżowiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można zobaczyć je na żywym człowieku i w porównaniu do ATH-A2000Z. Nie wyglądają na bardzo pomniejszone. Myślę, ze będą dosyć wygodne, szczególnie jeśli nie będą miały takiego imadła jak swego czasu Focal Listen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam taki problem, kupilem ATH-PDG1 i jestem strasznie rozczarowany jakoscia muuzyki - glownie niskie tony sa takie bardzo, nieprzyjemne dla ucha albo np. perkusja az "kluje" podczas sluchania. Sluchawki mam podpiete do DACa FX-6 i sprawdalem tez na Hidiz Sonata HD. Wiem, ze to set gamingowy ale bazowalem na tej recenzji:

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-audio-technica-ath-pdg1/

 

i tutaj sluchawki wypadly muzycznie bardzo, bardzo dobrze. Jakies pomysly co moze byc tego przyczyna ew. jak to skorygwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@valgir Zostaw je na parę nocy niech sobie pograją na ustawieniu głośności takim co sam słuchasz. Jeśli wtedy nadal nie będą ci sie podobać oddaj je do sklepu i kup inne. Jakie to sie jeszcze pomyśli w razie czego 😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji najprawdopodobniej zaistniał najważniejszy brak korelacji z możliwych - brak korelacji gustu słuchacza z dźwiękiem zaproponowanym przez ten model :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba dać słuchawkom trochę czasu, aby przetwornik uzyskał sprawność. Dźwiękowo wypadły dobrze w swojej kategorii cenowej, zastosowaniach (w tym przypadku gamingowych, co zostało w wielu miejscach podkreślone), ale zawsze taka ocena, co zastrzega wspomniany recenzent, jest subiektywna. Z treści recenzji oraz pomiarów testowanego egzemplarza wynika, że jest to Vka (określona "muzykalną"), z wycofaną średnicą i podkreślonym subbasem oraz górą pasma od 5khz. Z opisów wynika, że DAC-X6 akcentuje wyższe pasmo i jest nastawiony na analityczność, techniczność przekazu. Takie połączenie z tymi słuchawkami może nie być zbyt trafione, jeśli zależy nam na słuchaniu muzyki, gdzie pojawiają się "żywe" instrumenty, jak perkusja, gitary, bębny...  

 

Skorygować można przez EQ lub użycie DACa o bardziej muzykalnym charakterze, np. NuForce uDAC-3, jeśli zależy nam na sprzęcie w granicach 500 zł.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hustler napisał:

ATH-R70X wyróżniają się w kwestii sceny i przestrzeni czy też grają w głowie, ale po prostu szeroko?

 

To bardzo subiektywna sprawa. Nie grają w stylu AKG że masz szeroką bańkę dźwięku,  zaczynają grać blisko ucha, ale scena po wygrzaniu stała się bardzo otwarta, jest masa powietrza i jak utwór muzyczny prezentuje spektakl to ja kupuje ten przekaz. Tak jak HE-4xx dają tylne miejsca siedzące tak w R70x jesteśmy na przodzie. Odbieram je jak kiedyś grado (tyle że lepsze, ciemniejsze i bardziej neutralnie/transparentnie), jakbym chciał czarujące słuchawki to może zamieniłbym je na HD600, ale jeśli ktoś chce takie wrażenie transparentności, czystości dźwięku to te właśnie to dają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash mamy dość podobny sprzęt, bo też posiadam K712 Pro i Fidelio X2, ale coś mnie ostatnio kusi, żeby posłuchać czegoś nowego, a najlepiej czegoś, co wysunęłoby dźwięk przed głowę. Ja jeszcze nie spotkałem słuchawek, które dałyby namiastkę grania przed słuchaczem lub wokół niego. Na szerokość bywało różnie, czasem naprawdę dźwięki zdawały się dochodzić z odległośći dużo większej niż faktycznie były przetworniki, wysokość też potrafiła być zróżnicowana, ale faktycznej głębi nie uświadczyłem. Co najwyżej zdystansowanie np. średnicy, która nadal gra w głowie, ale jest jakby lekko oddalona w stosunku do reszty pasma. Jedynie crossfeed pozwala na lekkie wysunięcie sceny, a najlepszy efekty dają bardziej złożone wtyczki jak np. TB Isone, ale to też często dość mocno ingeruje w brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 dziękuję👍 W takim razie ostrość musi brać się z cyfrowości brzmieniowej tej konstrukcji i w pierwszej kolejności należy uwzględnić jego wymianę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał może problem z sr50bt związany z cichym buczeniem/trzaskaniem/tykaniem (trudno to określić) w prawej słuchawce będąc w trybie bezprzewodowym? Dodatkowo jak wpinam je do laptopa przez Jacka, gdy nie gra muzyka, słychać buczenie, które ustaje gdy dotykam (metalowej) obudowy laptopa. Na telefonie po podłączeniu słuchawek przez Jacka problemu nie ma. W trybie bezprzewodowym problem występuje na każdym ze źródeł.

Edytowane przez seblag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy przenośny model od ATH - SR50. Nazwa wskazywałaby na identyczne brzmienie co SR50BT, ale to tylko luźne domysły. Istnienie modelu BT za to skutecznie utrudnia znalezienie w sieci jakichkolwiek informacji o nowym produkcie. Jedyne co to zlokalizowałem go na amazon.com.

 

https://www.audio-technica.co.jp/product/ATH-SR50

 

https://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-SR50-Over-Ear-High-Resolution-Headphones/dp/B07N3S4X3Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przybyły :) Edit: i od strony wizualnej robią duże wrażenie zarówno one, jak i opakowanie. 

20200625_115037.jpg

20200625_115916.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 dziękuję i na pewno się pojawią. Jestem pod wrażeniem, jak pięknie na żywo się one prezentują. Mam nadzieję, że dźwięk sprosta oczekiwaniom. W nawiązaniu do dyskusji w innym wątku jestem ciekaw, czy i jak będą prezentowały się pogłosy. Nawet p. Piotr Ryka o nich wspominał, więc coś zapewne będzie na rzeczy.

 

@pabloj dziękuję i dam znać :) Na zdjęciu obok siebie prezentują się następująco

 

edit: @pabloj Wymiary padów u Audio Technica ATH-W5000:

- śr. całej nausznicy: 11 cm;

- śr. otworu w nausznicy: 5 cm;

- grubość nausznicy: 1,5 cm

 

20200625_123418.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności