Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, exd13 napisał:

Czego ewentualnie mogę się spodziewać w kwestii tego brzmienia? Muszę nadmienić, że jestem zadowolony z obecnego brzemienia słuchawek - może czasami brakuje tego mocniejszego tąpnięcia w dolnym zakresie i troszeczkę lepszej izolacji.

Bardziej pojemne pady, to bardziej przestrzenny i chudszy dźwięk - jeśli już obecnie brakuje ci dołu, to po zmianie na większe będzie jeszcze gorzej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie ostatnio oczarowały przy muzyce klasycznej ATH-ADX5000, ich cena jest wysoka i zastanawiam się nad kupnem ATH-AD2000X i pytanie jak mocno one odbiegają od wyższego modelu pomimo, ze to ta sama szkoła grania. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Audio-Technica wprowadza nowe dwa modele słuchawek:

ATH-AWKT oraz ATH-AWAS

linki do stron producenta:

https://www.audio-technica.com/cms/headphones/d8ebe987e17217c7/index.html

oraz

https://www.audio-technica.com/cms/headphones/3c02fc180e67f6e9/index.html

 

ATH-AWKT

Type Closed-back dynamic
Driver Diameter 53 mm
Housing Kokutan (striped ebony)
Frequency Response 5 – 45,000 Hz
Maximum Input Power 2000 mw
Sensitivity 102 dB/mW
Impedance 48 ohms
Weight 405 g
Cable Detachable 3.0 m (9.8') cable (A2DC to 6.3 mm (1/4") gold-plated stereo plug; elastomer sheath, OFC); detachable 3.0 m (9.8') balanced cable (A2DC to 4-pin XLRM; elastomer sheath, 6N-OFC)

 

 

image.pngimage.png

 

 

ATH-AWAS

Type Closed-back dynamic
Driver Diameter 53 mm
Housing Asada Zakura
Frequency Response 5 – 42,000 Hz
Maximum Input Power 2,000 mw
Sensitivity 99 dB/mW
Impedance 40 ohms
Weight 395 g (13.9 oz), without cable
Cable Detachable 3.0 m (9.8') cable (A2DC to 6.3 mm (1/4") gold-plated stereo plug; elastomer sheath, OFC); detachable 3.0 m (9.8') balanced cable (A2DC to 4-pin XLRM; elastomer sheath, OFC)

 

image.pngimage.png

 

image.pngimage.png

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te ceny... ATH-AWAS - 1399$. ATH-AWKT - 1899$. Fajnie, że w końcu wprowadzili w nausznych wymienne kable, ale złącza A2DC? Serio? Tak trudno było zaimplementować najprostsze złącza 3,5mm dla wygody? Czizes, .. Jak nie Sony ze swoimi dziwnymi pomysłami odnośnie smartfonów, to ATH ze złączami, których nikt nie chce nawet w ich dokanałówkach :<

EDIT MOD

Wyrażamy się, proszę.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vaiet napisał:

I te ceny... ATH-AWAS - 1399$. ATH-AWKT - 1899$. Fajnie, że w końcu wprowadzili w nausznych wymienne kable, ale złącza A2DC? Serio? Tak trudno było zaimplementować najprostsze złącza 3,5mm dla wygody? Czizes, te kitajce... Jak nie Sony ze swoimi dziwnymi pomysłami odnośnie smartfonów, to ATH ze złączami, których nikt nie chce nawet w ich dokanałówkach :<

Kup za grosze i po problemie. Mam do ATH-E40 i zdaje egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda te złącza to jakaś porażka... jak nie wiadomo o co chodzi....

Słuchawki wyglądają na zamkniętą wersję ATH-ADX5000, jestem ich ciekaw... jak będą dostępne muszę przejść się ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał:

Audio-Technica wprowadza nowe dwa modele słuchawek:

ATH-AWKT oraz ATH-AWAS

linki do stron producenta:

https://www.audio-technica.com/cms/headphones/d8ebe987e17217c7/index.html

oraz

https://www.audio-technica.com/cms/headphones/3c02fc180e67f6e9/index.html

 

ATH-AWKT

Type Closed-back dynamic
Driver Diameter 53 mm
Housing Kokutan (striped ebony)
Frequency Response 5 – 45,000 Hz
Maximum Input Power 2000 mw
Sensitivity 102 dB/mW
Impedance 48 ohms
Weight 405 g
Cable Detachable 3.0 m (9.8') cable (A2DC to 6.3 mm (1/4") gold-plated stereo plug; elastomer sheath, OFC); detachable 3.0 m (9.8') balanced cable (A2DC to 4-pin XLRM; elastomer sheath, 6N-OFC)

 

 

image.pngimage.png

 

 

ATH-AWAS

Type Closed-back dynamic
Driver Diameter 53 mm
Housing Asada Zakura
Frequency Response 5 – 42,000 Hz
Maximum Input Power 2,000 mw
Sensitivity 99 dB/mW
Impedance 40 ohms
Weight 395 g (13.9 oz), without cable
Cable Detachable 3.0 m (9.8') cable (A2DC to 6.3 mm (1/4") gold-plated stereo plug; elastomer sheath, OFC); detachable 3.0 m (9.8') balanced cable (A2DC to 4-pin XLRM; elastomer sheath, OFC)

 

image.pngimage.png

 

image.pngimage.png

 

 

 

 

 

 

 

Było już w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Jaki się pojawią recki na pewnych blogach audiofanatyków, to pewnie wykoszą wszystko z zamkniętych co matka ziemia widziała.

Raczej kwestia tego, jak odrealnione są ceny względem nawet obecnych  zawyżonych kursów dolara. Ja nie żyję w jakiejś tam bańce i zdaję sobie sprawę jak wyglądają pewne kwestie dotyczące rynku audio, ale troszeczkę już nie te czasy, żeby sobie rzucać ceny na poziomie MSRP+Vat. No chyba, że Audio Technica ma tak ciulową ofertę dla dystrybutorów, że aby ten wyszedł na swoje, musi robić takie cyrki :D Najlepszy tego przykład jest zresztą banalny - ATH-W1000Z. Niedawno regularna cena na poziomie 3500zł. Uber-promo na wyprzedawaniu stocków - 2400zł. A z oficjalnej europejskiej dystrybucji import z Włoch z papierami, nówka, z kosztami transportu, wychodził jeszcze poniżej 2200zł. Ba, DROP niedawno je wyprzedawał po... 1400zł? :D Także ten... Panom z ATH podziękujemy i poczekamy na ZMF :D

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam 76 napisał:

Ocznie jakieś takie nijakie, nie ma ekscytacji :). Ale mnie się z wyglądu tylko Focale i Audeze podobają. 

Te czerwone rzeczywiście brzydkie. Ale mi się nawet TH900 nie podobają, więc ja o wyglądzie się nie wypowiadam.

LCD-XC mniam! :)

 

Teraz, Vaiet napisał:

Raczej kwestia tego, jak odrealnione są ceny względem nawet obecnych  zawyżonych kursów dolara. Ja nie żyję w jakiejś tam bańce i zdaję sobie sprawę jak wyglądają pewne kwestie dotyczące rynku audio, ale troszeczkę już nie te czasy, żeby sobie rzucać ceny na poziomie MSRP+Vat. No chyba, że Audio Technica ma tak ciulową ofertę dla dystrybutorów, że aby ten wyszedł na swoje, musi robić takie cyrki :D Najlepszy tego przykład jest zresztą banalny - ATH-W1000Z. Niedawno regularna cena na poziomie 3500zł. Uber-promo na wyprzedawaniu stocków - 2400zł. A z oficjalnej europejskiej dystrybucji import z Włoch z papierami, nówka, z kosztami transportu, wychodził jeszcze poniżej 2200zł. Ba, DROP niedawno je wyprzedawał po... 1400zł? :D Także ten... Panom z ATH podziękujemy i poczekamy na ZMF :D

👍

Ja rozumiem.

Chcę tylko dać zaprzeczenie ogólnopanującemu kłamstwu na blogu audiofanatyk.pl

Tam nic nie jest oczywiste. Wykresy nie wiem po co są i czemu służą?

Jak byś ocenił wykres porównawczy dwóch par słuchawek?

Której zjadają które?

 

 

adx5000-frequency-response-graph-07m.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Compton napisał:

LCD-XC mniam! :)

Audezy najfajniejsze sluchawki z wygladu do spoly z seria RS od Grado. Szczegolnie LCD3 w Zebrano wood. Bjutiful. Jest drewno jest fajno :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Te czerwone rzeczywiście brzydkie. Ale mi się nawet TH900 nie podobają, więc ja o wyglądzie się nie wypowiadam.

LCD-XC mniam! :)

 

👍

Ja rozumiem.

Chcę tylko dać zaprzeczenie ogólnopanującemu kłamstwu na blogu audiofanatyk.pl

Tam nic nie jest oczywiste. Wykresy nie wiem po co są i czemu służą?

Jak byś ocenił wykres porównawczy dwóch par słuchawek?

Której zjadają które?

 

 

adx5000-frequency-response-graph-07m.jpg

Szczerze? Kompletnie się nie znam na odczytywaniu wykresu i jakoś specjalnie ta wiedza do szczęścia nie jest mi potrzebna. Sam wykresów robić nie będę, bo ani mi się nie widzi spędzanie czasu nad bawieniem się z fantomem, ani wydawanie kasy na porządny sprzęt pomiarowy. Już mi wystarczy taki Crinacle, który swoje odrealnione testy pisze na podstawie krótkich odsłuchów w sklepie i wykresów, które robi bodaj na iPhonie, do którego ma jakieś badziewne mikrofoniki podpięte. Według jego pomiarów dość jasne, klarowne Craft Ears Four wyglądają na ciemne słuchawki xD

Na temat AF wypowiadać się nie będę w myśl starego przysłowia, żeby nie ruszać, to nie będzie śmierdzieć. Nie słuchałem większości tego, co słuchał on, więc tym bardziej moje słowo znaczy niewiele, ale jak dojdzie do tego, że znajdę jakiegoś babola, który będzie ewidentnym, wierutnym bełkotem, to nie omieszkam tego wytknąć nawet mimo tego, że sam sobie obiecałem nie komentować cudzych recenzji. Ot, jak widzę popisane głupoty, to nie jestem w stanie siedzieć cicho, ale też wojenek z nikim o "prawdę objawioną" prowadzić zwłaszcza, jeżeli nie da się z kimś prowadzić rozsądnej dyskusji opartej o logiczne argumenty.

 

A tak przy okazji, bo to fanklub AT. Mnie się W1000Z BARDZO podobają. Te nowe już niezbyt :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, miało się! :)

Ale nie wmawiam wszem i wobec , że  to najlepsze cudo jakie może Cię spotkać w życiu.

Przy okazji, nie opluwam wszystkiego innego czego nie mam i na co mnie nie stać.

A nawet jak stać, to głupio byłoby się się przyznać w recenzji, jako poważany recenzent, że wtopiło się kasę w coś innego.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Odpowiadając na komentarz z muzycznych zakupów we właściwym miejscu. Moja historia z L5000 przez niekompeencje Top Hifi jest dosyć długa i w sumie nie wiem czy chce mi się ją opowiadać ze szczegółami. Powiem tylko, że do tej pory (i mam nadzieje, że tak zostanie) byłem właścicielem 3 egzemplarzy tego modelu wliczając w to nawet sztukę przedpremierową nieprzeznaczoną do sprzedaży. Każdy egzemplarz był w innym stopniu wygrzany, najbardziej chyba ten demo'wy i każdy grał trochę inaczej. Na końcu wylądowałem z zupełnie nową sztują która pograła u mnie z braku czasu zaledwie kilka godzin i czeka sobie zamknięta w futerale na lepsze czasy. Ta najnowsza sztuka słychać, że gra trochę spłaszczonym dźwiękiem, z dominacją góry. Pewnie bym jej nie wziął gydby to było moje pierwsze spotkanie z tymi słuchawkami ;)  Natomiast wersja przedpremierowa którą miałem (z numerem 000) miała najwięcej godzin pracy za sobą i grała beż żadnych wyostrzeń na górze i braków wypełnienia na dolnym paśmie. Grała rewelacyjnie. 

Na ten moment pochłonął mnie zupełnie projekt apki którą wymyśliłem i developuje obsesyjnie po nocach ;) Prawie w ogóle nie słucham muzy od kilku miesięcy, no i na forum zaglądam na koniec dnia jak nie zapomne, w sumie tylko po to by obczaić czy coś ciekawego nie leży w komisie albo w okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd rozumiem i jest mi przykro, że takie komplikacje z tymi L5000 Ciebie spotkały. Chyba jakiś szósty zmysł u mnie wtedy musiał zadziałać, że nie wziąłem tego egzemplarza ze wspomnianego sklepu, bo grał wyśmienicie. Natomiast egzemplarz mojego znajomego (miał zmienione pady na welury i kabel na hybrydę) brzmiał bardzo jasno, ultradetalicznie, ultrarozdzielczo, nazbyt barwnie (nawet barwniej niż Sonorousy X), a scenicznie było podobnie do D8k, może nawet nieco kameralniej. Byłem przekonany, że to może wynik niewygrzania tej sztuki oraz poczynionych zmian z kablem oraz padami. Być może dokonano jakiś modyfikacji w strojeniu... nie wiem. Byłbym bardzo ciekaw sztuki z recenzji p. Ryki i może będzie okazja spotkania, porównania, po zakończeniu epidemii, bo brzmi podobno teraz jeszcze lepiej. 

 

Życzę powodzenia z apką, aby odniosła sukces!!! Mam nadzieję, że potem będziesz miał również więcej czasu na słuchanie muzyki i na bardziej wzmożoną aktywność forumową ;) Zdrówka i do usłyszenia!!! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tytus1988 napisał:

...Byłem przekonany, że to może wynik niewygrzania tej sztuki oraz poczynionych zmian z kablem oraz padami...

No padami można bardzo dużo zmienić. Wcale się nie dziwię, że po założeniu welurów grały dużo jaśniej, bo to typowe przy porównaniu skórek z welurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności