Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się wreszcie dopiszę: ATh-EW9. Już trzecie (pierwsze "posiałem" w pociągu na koniec świata, drugie Majster Perul przełożył mi na balance)- upolowane na olx. Na nocne łazęgi przewygodne! Moje EDC.

IMAG3074.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie koledzy :)

Potrzebuję pomocy. Jestem wielkim fanem słuchawek Audio-Technika, posiadam ATH-M50X (ależ teraz mulą :D) MSR7 (czuję dyskomfort na czubku głowy od pałąka) i już myślałem, że to jest to... I było do przesiadki na DSR7BT, które aktualnie po BT używam, a po kablu nadal MSR7. Świetnie obie pary grają... Ale chcę czegoś nowego, Moje oczy ;) skierowały się ku ATH-SR50BT (do kupienia za 699zł w moim mieście). Dlaczego? Bo chcę coś uniwersalnego BT lub kabel, bo są nowsze, bo prawdopodobnie obudowa  nie skrzypi tak, jak moje pozostałe, bo lubię nowe doznania, nie potrzebuję ANC, ale jak jest, to ok. Czy ktoś miał porównanie MSR7/DSR7BT z  SR50BT? i potrafi pomóc, wiem, że mogę pojechać na odsłuch, ale te 10-20 minut może nie wystarczyć na wyrobienie sobie zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Witajcie koledzy :)

Potrzebuję pomocy. Jestem wielkim fanem słuchawek Audio-Technika, posiadam ATH-M50X (ależ teraz mulą :D) MSR7 (czuję dyskomfort na czubku głowy od pałąka) i już myślałem, że to jest to... I było do przesiadki na DSR7BT, które aktualnie po BT używam, a po kablu nadal MSR7. Świetnie obie pary grają... Ale chcę czegoś nowego, Moje oczy ;) skierowały się ku ATH-SR50BT (do kupienia za 699zł w moim mieście). Dlaczego? Bo chcę coś uniwersalnego BT lub kabel, bo są nowsze, bo prawdopodobnie obudowa  nie skrzypi tak, jak moje pozostałe, bo lubię nowe doznania, nie potrzebuję ANC, ale jak jest, to ok. Czy ktoś miał porównanie MSR7/DSR7BT z  SR50BT? i potrafi pomóc, wiem, że mogę pojechać na odsłuch, ale te 10-20 minut może nie wystarczyć na wyrobienie sobie zdania.

 

DSR7BT brzmieniowo są mocno zbliżone do MSR7 Special Edition, które spośród mobilnych słuchawek ATH grają chyba najlepiej. Także radziłbym rozważyć, czy coś nowego jest siebie warte. SR50BT są uniwersalne, ale jednocześnie też trochę nudne, grają dobrze, ale też bardzo poprawnie i nie ma się w nich szczególnie czym zachwycić. Przynajmniej według mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage Dziękuję za odpowiedź, daje sobie na wstrzymanie i jednak nie będę brał ATH-SR50BT, mimo małego dyskomfortu, jakie mi dają DSR7BT. Zdaje sobie sprawę, że różnica cenowa na premierę SR50BT za 1000zł,a 1700zł za DSR7BT (sam kupiłem je za ok 800zł, ok rok temu) nie bierze się  znikąd i gdzieś zrobiono oszczędności, chociażby na braku wsparcia aptX HD. Poczekam na kolejne promo na "pewnej platformie", gdzie były DSR9BT za 1300zł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

@timecage Dziękuję za odpowiedź, daje sobie na wstrzymanie i jednak nie będę brał ATH-SR50BT, mimo małego dyskomfortu, jakie mi dają DSR7BT. Zdaje sobie sprawę, że różnica cenowa na premierę SR50BT za 1000zł,a 1700zł za DSR7BT (sam kupiłem je za ok 800zł, ok rok temu) nie bierze się  znikąd i gdzieś zrobiono oszczędności, chociażby na braku wsparcia aptX HD. Poczekam na kolejne promo na "pewnej platformie", gdzie były DSR9BT za 1300zł :D

 

 

DSR9BT mimo wyższej numeracji niekoniecznie są lepsze, oferują brzmienie szersze, ale też jaśniejsze i bardziej szkliste. Polecałbym przynajmniej odsłuchać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, John Grado napisał:

Mam w domu.

Jak chcesz to ci pożyczę, i tak w tej chwili leżą.. za dużo słuchawek mam a czasu mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Corvin74 napisał:

Mam w domu.

Jak chcesz to ci pożyczę, i tak w tej chwili leżą.. za dużo słuchawek mam a czasu mało

Dziękuję za szczodrą propozycję :)  Nie chodziło mi tyle o odsłuchy tych słuchawek, tylko o pewne pytanie co do basu w nich. Generalnie paru Audiotechnic słuchałem, to chyba trochę nie moja szkoła, ale gdzieś wyczytałem że bas ma podobny punch co ten z nowych Grado RS1e. Jako fan Grado który z tymi RS1e nie miał jeszcze styczności, zainteresowałem się oczywiście tym faktem. No bo skoro od właściciela RS1e padło takie stwierdzenie, a ja słucham głównie elektronicznej muzyki, więc pomyślałem że się spytam żeby wiedzieć czy te Audiotechnici dysponują sporym kickiem. No bo prędzej ktoś posłuchał tych Audiotechnic niż  Grado. Co do RS1e parę osób stwierdziło jednoznacznie  po posłuchaniu na AVS, że poziom był wysoki. Więc taka sprawa mi wierci dziurę w brzuchu :D  Sprawa basiku w modelu oczko wyżej, bo mam PS500e :D 

 

No więc może tak to sformułuję: jak one się tam uwijają w dolnych rejestrach te AD2000? Gra to elektronikę czy jest zrobione jak ten model W1000, taki lekki i przestrzenny z lekko zaznaczonym basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Compton napisał:

@John Grado jeden własny odsłuch jest cenniejszy niż milion innych słów.

@Corvin74 proponuje Ci odsłuch, wiec skorzystaj z uprzejmości kolegi ;)

Jestem wdzięczny naprawdę, ale jakoś boję się brania takich drogich słuchawek od kogoś do domu. Coś się stanie, upuszczę przez przypadek, przetwornik padnie akurat u mnie, nie wiem no... pies pogryzie kabel? Różnie może być. A potem pieniążki jednak trzeba zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

Jestem wdzięczny naprawdę, ale jakoś boję się brania takich drogich słuchawek od kogoś do domu. Coś się stanie, upuszczę przez przypadek, przetwornik padnie akurat u mnie, nie wiem no... pies pogryzie kabel? Różnie może być. A potem pieniążki jednak trzeba zwrócić.

Ile razy Twoje słuchawki upadły, ile razy padł przetwornik, ile razy pies pogryzł kabel? Masz psa w ogóle? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Ile razy Twoje słuchawki upadły

Ani razu chyba, przynajmniej te co mam teraz. Chyba kiedyś jakieś mi raz upadły. SR225e jeśli dobrze pamiętam.

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

ile razy padł przetwornik

Ani razu.

 

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

ile razy pies pogryzł kabel?

Ani razu.

 

4 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Masz psa w ogóle?

Hmmm no w sumie nie mam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zakupiłem MSR7 do draagonfly black, mam je zaledwie dwa dni.Wiem że za krótko ale na razie jestem załamany.W połaczeniu z dragonfly black są bardzo głośne, w szybkich metalowych kawałkach blasty, perkusja, gitary wszystko zlewa sie w całość, jest wrzask.Pzyjemności żadnej na razie nie mam z odsłuchu, wręcz męcze sie.Czy to minie po wygrzaniu czy lepiej je odesłać?

 

Gdzie są solowki?? no nie słysze solówek w swoich utworach, zagłuszone wszystko, te soprany mnie dobijają... Panowie pocieszcie mnie że to zaniknie po wygrzaniu?

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, deftones9 napisał:

Panowie zakupiłem MSR7 do draagonfly black, mam je zaledwie dwa dni.Wiem że za krótko ale na razie jestem załamany.W połaczeniu z dragonfly black są bardzo głośne, w szybkich metalowych kawałkach blasty, perkusja, gitary wszystko zlewa sie w całość, jest wrzask.Pzyjemności żadnej na razie nie mam z odsłuchu, wręcz męcze sie.Czy to minie po wygrzaniu czy lepiej je odesłać?

 

Gdzie są solowki?? no nie słysze solówek w swoich utworach, zagłuszone wszystko, te soprany mnie dobijają... Panowie pocieszcie mnie że to zaniknie po wygrzaniu?

 

Kupiłeś nieodpowiednie dla siebie słuchawki i tyle. One same z siebie nie są aż tak nachalnie sopranowe, ale w połączeniu z black i Twoją ewidentną wrażliwością na takie rozjaśnienie wychodzi jak wychodzi. Jeżeli masz możliwość to skorzystaj z opcji zwrotu i poszukaj innych. Jeżeli nie masz opcji zwrotu, spróbuj zmienić im źródło - to da znacznie większy efekt niż wygrzewanie.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo były polecane do tego typu muzyki + były polecane jako kompan dla df black.Mam opcje zwrotu.Teraz tylk pytanie co mi lepiej zagrac z blackiem, jest jeszcze jakaś opcja z AH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, deftones9 napisał:

Kupiłem bo były polecane do tego typu muzyki + były polecane jako kompan dla df black.Mam opcje zwrotu.Teraz tylk pytanie co mi lepiej zagrac z blackiem, jest jeszcze jakaś opcja z AH?

 

Polecane czy nie, weryfikuje się to dopiero na konkretnej parze uszu.

Mobilne modele ATH generalnie wszystkie grają podobną manierą, bo to niejako obecna szkoła dźwięku tej firmy. Jeżeli opcja bluetooth wchodzi w grę, to warto spróbować DSR7BT, mają więcej treści w średnicy i gładszą górę. Jeżeli nie, to może Focal Listen by pasowały, o ile przeżyjesz wygodę pałąka. Ale ja się ostatnio słabo orientuję w tym segmencie, więc pewnie lepiej zapytać w dziale Co kupić.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest poprostu przesadzam, timecage jak masz chwile to zapuść Crowbar - planet collide i napisz czy gitary ci chardzą w riffie przed refrenem.Moze poprostu jak mam coś z głową, ta płyta jest tak mocno przesterowana że może przesadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deftones9 napisał:

Crowbar - planet collide i napisz czy gitary ci chardzą w riffie przed refrenem

 

Mi nic nie charczy.

Ale gdybym nadal miał MSR7 to na pewno na nich bym tej muzyki nie słuchał. Brzmi jakby górna granica/przydźwięk przesteru na tych gitarach mógł trafiać akurat na podbicie, które MSR7 mają w wyższej średnicy. Jeżeli tak by było i black by tego nie łagodził, to faktycznie efekt mógłby być nieprzyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, masz je napewno dobrze wygrzane? uwierz mi, miałem to samo na początku.Wysokie rozwalały mi uszy, mialem 14dni na oddanie, poświeciłem trzy dni na wygrzanie przed oddaniem, łacznie zrobiłem nimi 80h nieco.Po tym czasie założyłem na głowe, kłucie zanikło, zanikło zlewanie sie w przesterowanych nagraniach.Wcześniej nie szło słuchać jedynki korna, po wygraniu jest miód.Słuchawki są cholernie szczegółowe jak swoje przegrają, jedyne co mnie denerwuje w nich to mała scena.Muzyka gra ci dosłownie na w głowie.No i wygoda, ja musze po godzinie robić przerwe.Bolą mnie uszy od przegrzania.

Wygrzej je porządnie i spróbuj wtedy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piotrek86 napisał:

Cześć, masz je napewno dobrze wygrzane? uwierz mi, miałem to samo na początku.Wysokie rozwalały mi uszy, mialem 14dni na oddanie, poświeciłem trzy dni na wygrzanie przed oddaniem, łacznie zrobiłem nimi 80h nieco.Po tym czasie założyłem na głowe, kłucie zanikło, zanikło zlewanie sie w przesterowanych nagraniach.Wcześniej nie szło słuchać jedynki korna, po wygraniu jest miód.Słuchawki są cholernie szczegółowe jak swoje przegrają, jedyne co mnie denerwuje w nich to mała scena.Muzyka gra ci dosłownie na w głowie.No i wygoda, ja musze po godzinie robić przerwe.Bolą mnie uszy od przegrzania.

Wygrzej je porządnie i spróbuj wtedy

To ciekawe co piszesz. MSR7 znane są właśnie z wielgachnej sceny (na boki, głębia to inna sprawa) za co ja osobiście bardzo je cenię. U mnie szczegóły i rozmiary sceny były od samego początku takie jak należy. Nie wiem czy to kwestia wygrzewania czy adaptacji słuchu ale po czasie nieco się ociepliły, bas bardzo przyjemnie się zmiękczył a góra może delikatnie odpuściła. To jednak wciąż bardzo wyraziste w górnej średnicy słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 18:58, lsd napisał:

Jak zwykle konstruktywna krytyka. Podziel sie zatem jakimis zlotymi radami.

Audio nie kupuje po opiniach z googla, amazona itd bo zwyczajnie opini sprzetu ktory kupuje tam jak na lekarstwo. Natomiast kupuje sporo sprzetu komputerowego, ,akceseriow foto, rowerowych i chyba w takim razie mam sporo szczescia bo sie nigdy na zadnm sprzecie tak nie przejechalem jak nap na recenzjach audio od Ryki.

 

Czyli jednak mogę przesłać na maila mój adres, abyś odesłał mi chwalone przez p. Rykę L5k? ;)😀😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Brainwavz HM5 będą pasowały, ale zmienią brzmienie, niekoniecznie na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności