Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Te opinie to i tak nic nie warte szmery. Nie ma to jak kupować sprzęt po googlowskich opiniach, na pewno dobrze na tym wyjdziesz!

Na opinie na takich portalach jak amazon, google itp. podchodzi się jak do śmiesznej komedii, żeby sobie poprawić humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Caution napisał:

Te opinie to i tak nic nie warte szmery. Nie ma to jak kupować sprzęt po googlowskich opiniach, na pewno dobrze na tym wyjdziesz! emoji23.pngemoji23.png

Na opinie na takich portalach jak amazon, google itp. podchodzi się jak do śmiesznej komedii, żeby sobie poprawić humor emoji4.png

Jak zwykle konstruktywna krytyka. Podziel sie zatem jakimis zlotymi radami.

Audio nie kupuje po opiniach z googla, amazona itd bo zwyczajnie opini sprzetu ktory kupuje tam jak na lekarstwo. Natomiast kupuje sporo sprzetu komputerowego, ,akceseriow foto, rowerowych i chyba w takim razie mam sporo szczescia bo sie nigdy na zadnm sprzecie tak nie przejechalem jak nap na recenzjach audio od Ryki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie :-)

 

Pewnie zawszę można kupić lepiej ale trzeba dopłacić. A ja W 930 zł zamknąłem słuchawki i DAC z odbiirnikien bluetooth na czym mi bardzo zależało.

 

Jak wybierałem?

 

https://www.rtings.com/headphones/tools/table

 

Tak.

 

Szukałem słuchawek z najwyższym parametrem Critical listening, z wysokim Sound, Isolation

 

Te ATH m50x najlepiej podchodziły mi z wyników które mnie interesowały, miały najwyższe oceny i nie zabijają ceną.

 

Czego nie ustawili im w fabryce to ja ustawię w EQ :-)

 

Grają fantastycznie, teraz słucham Jordiego Savalla, magia jak potrafię ze wszystkich instrumentów wydobyć piękne, szczegółowe, bogate brzmienie :-)

 

 

 A jak sprawa wygląda z tym zbalansowanym kablem czy tam wtykiem? da się tego użyć do tych słuchawek?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zear napisał:

 

To miał być jakiś ranking najlepszych słuchawek mobilnych?

Gdzie w kategorii zamkniętych na/wokółusznych są ATH-MSR7, ATH-MSR7SE, B&OH6, Oppo PM3, Focal Listen, Audeze Sine, Campfire Cascade itd.?

Gdzie wśród bezprzewodowców są DSR7BT i SR50BT?

To tak jakby wybierać najlepsze słuchawki elektrostatyczne z listy na której nie ma Staxów.

Jeżeli Twój wybór Cię cieszy to fajnie, ale na przyszłość radziłbym poszukać innych źródeł doradztwa zakupowego.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
.
Jeżeli Twój wybór Cię cieszy to fajnie, ale na przyszłość radziłbym poszukać innych źródeł doradztwa zakupowego.


A jakie źródła informacji polecasz? :-)

Nie przetestowali tam wszystkich słuchawek, ale procedury i oceny są wg mnie rozsądne i miarodajne.

To, że ktoś mi powie grają tak, grają inaczej, to będzie tylko jego subiektywne wrażenie.
Szukałem urządzenie które może z łatwością zaprezentować każdy detal utworu w miarę swojej ceny. A sortując tabelę po jakość dźwięku (critical listening) moje M50x to pierwsze z góry, które mają lepszą izolację :-) a na tym też mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam źródła informacji, które uwzględniają przynajmniej większość najbardziej uznanych i cenionych pozycji na rynku.

Jak chociażby niniejsze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał:

 

To miał być jakiś ranking najlepszych słuchawek mobilnych?

Gdzie w kategorii zamkniętych na/wokółusznych są ATH-MSR7, ATH-MSR7SE, B&OH6, Oppo PM3, Focal Listen, Audeze Sine, Campfire Cascade itd.?

Gdzie wśród bezprzewodowców są DSR7BT i SR50BT?

To tak jakby wybierać najlepsze słuchawki elektrostatyczne z listy na której nie ma Staxów.

Jeżeli Twój wybór Cię cieszy to fajnie, ale na przyszłość radziłbym poszukać innych źródeł doradztwa zakupowego.

Panowie, latwo krytykowac, ale jak juz chodzi o rade, kontpropozycje, to jest przewaznie echo...

Przy zalozeniu ze masz w kieszeni 500zl, chcesz kupic dobre sluchawki o w sumie nie do konca sprecyzowanych parametrach bo jestes zielony w temacie i zwyczajnie brakuje Ci slownictwa/doswiadczenia by wyrazic swoje potrzeby (kazdy z nas przez to przechodzil) to gdzie szukac rady? Na wiekszosci forow zeby w ogole zalozyc temat trzeba sie zarejestowac i iles tam odczekac czasu albo nabic sobie jakis limit postow wiec ta opcja nie jest taka oczywista jak chcesz cos kupic dzisiaj, jutro czy za tydzien.

3 minuty temu, timecage napisał:

Polecam źródła informacji, które uwzględniają przynajmniej większość najbardziej uznanych i cenionych pozycji na rynku.

@timecagepo jakim czasie siedzenia w temacie ogarnales ktore to sa najbardziej uznane i cenione pozycje na rynku? w jakiej kategorii, cenie itd. Ja do dzisiaj tego nie wiem, a przynajmniej bym sie mocno nie zgadzal z tym co za takie pozycje jest uznawane ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam źródła informacji, które uwzględniają przynajmniej większość najbardziej uznanych i cenionych pozycji na rynku.

Jak chociażby niniejsze forum.

Ale nikt mi obiektywnie nie powie tak jak rtings, bo takich testów nie przeprowadza. Może na forum napisać mi swoje wrażenia.

Jeśli chodzi o określenie swoich potrzeb to aż taki zielony nie jestem, szukałem słuchawek, które będą prezentować dźwięk ze szczegółami w każdym paśmie, z pięknym basem, średnicą i wysokimi tonami, z jak najlepszą sceną. I oczywiście z dość dobrą izolacją, żeby można było słuchać w pociągu czy autobusie. W domu oczywiście też.

 

Forum jest cenne ale jeśli chodzi o brzmienie to już trzeba samemu sobie zdanie wyrobić.

 

ATH M50x grają świetnie zarówno podołączone do Radsone ES100 po Bluetooth jak i na USB. Jest najdrobniejszy szczegół, są detale, każdy instrument brzmi tak jak w rzeczywistości, przynajmniej w moich uszach.

Słuchałem muzyki dawnej, Sisters of Mercy, fortepianu, organów, skrzypiec, nawet Behemotha włączyłem ale długo nie wytrzymałem więc po minucie musiałem jednak zmienić gatunek.

W każdej z tych gałęzi muzyki słyszałem wszystko. Jak coś mi się nie podobało, zawsze mogłem w aplikacji Radsone ustawić analogowy EQ tak, żeby w danym momencie któregoś pasma było więcej.

 

Forum fajna rzecz, miałem tu kiedyś konto i dzięki radom z tego forum kupiłem doki Meeelectronics m2 duo, są ze mną już 5 lat i też grają bardzo fajnie, ale jednak szukałem czegoś znacznie lepszego w niewielkiej cenie.

 

Miałem chęć na Bose QC35II, ale nie chciałem, żeby wszystko było w jednym urządzeniu czyli wzmacniacz i słuchawki, odbiornik BT.

 

I tak właśnie wybrałem. Wiem, że da się lepiej. Może do 530 zł są lepsze słuchawki. Pytanie O ILE lepiej? O wiele? Nie sądzę.

Nawet słuchawki droższe o 200 300 zł nie wierzę by jakoś prezentowały o wiele lepiej muzykę, dokładniej, bardziej szczegółowo. Gdzie jest lepsza scena w tym budżecie?

 

:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lsd napisał:

Panowie, latwo krytykowac, ale jak juz chodzi o rade, kontpropozycje, to jest przewaznie echo...

Przy zalozeniu ze masz w kieszeni 500zl, chcesz kupic dobre sluchawki o w sumie nie do konca sprecyzowanych parametrach bo jestes zielony w temacie i zwyczajnie brakuje Ci slownictwa/doswiadczenia by wyrazic swoje potrzeby (kazdy z nas przez to przechodzil) to gdzie szukac rady? Na wiekszosci forow zeby w ogole zalozyc temat trzeba sie zarejestowac i iles tam odczekac czasu albo nabic sobie jakis limit postow wiec ta opcja nie jest taka oczywista jak chcesz cos kupic dzisiaj, jutro czy za tydzien.

@timecagepo jakim czasie siedzenia w temacie ogarnales ktore to sa najbardziej uznane i cenione pozycje na rynku? w jakiej kategorii, cenie itd. Ja do dzisiaj tego nie wiem, a przynajmniej bym sie mocno nie zgadzal z tym co za takie pozycje jest uznawane ;) 

 

To nie jest kwestia zgadzania się, tylko statystyki. Masz listę gdzie uwzględniono Koss UR20 i Tascamy TH-02 oraz, tak żeby było abstrakcyjniej, Stellie, ale nie uwzględniono chociażby MSR7? Można sobie ich nie lubić, ale statystycznie to bardzo popularny model, więc jego brak jest conajmniej dziwny.

Wymieniłem je, gdyż istnieją, mają znaczenie i powinny zostać uwzględnione, jeżeli ranking ma być kompletny.

 

Ode mnie koniec tematu. Czasami zapominam, jak bardzo na tym forum niektórzy lubią podważać i czepiać się się czyjejś opinii, zamiast po prostu wyrazić swoją.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, timecage napisał:

 

To nie jest kwestia zgadzania się, tylko statystyki.

No widzisz, wczesniej wrzucilem ranking  z Googla ktoya nie jest niczym innym jak wlasnie statystyka, no ale (byc moze slusznie) nie bylo to dobre zrodlo informacji. 

11 minut temu, timecage napisał:

Masz listę gdzie uwzględniono Koss UR20 i Tascamy TH-02 oraz, tak żeby było abstrakcyjniej, Stellie, ale nie uwzględniono chociażby MSR7? Można sobie ich nie lubić, ale statystycznie to bardzo popularny model, więc jego brak jest conajmniej dziwny.

Wymieniłem je, gdyż istnieją, mają znaczenie i powinny zostać uwzględnione, jeżeli ranking ma być kompletny.

Ale ja nigdzie nie napisalem ze ten ranking jest sensowny ;) Troche to zboczenie zawodowe, ale z racji swojej pozycji w firmie, jestem moderatorem wielu dyskusji. Wymagam wiecej od opiniodawcow niz inni. "Jesli mowisz ze to jest zle rozwiazanie to powiedz ktore jest lepsze". Sorry zatem ;)

11 minut temu, timecage napisał:

 

Ode mnie koniec tematu. Czasami zapominam, jak bardzo na tym forum niektórzy lubią podważać i czepiać się się czyjejś opinii, zamiast po prostu wyrazić swoją.

No i na koniec. Chyba wlaczyla mi sie nadopiekunczosc. No offence @timecage, ale pszyszedl nowy kolo do klubu i sie pochwalil sluchawkami, to mu powiedzieli ze sobie kupil dziadostwo w sumie bez uzasadnienia nawet dlaczego tak sadza. Potem jak powiedzial na jakiej podstawie dokonal wyboru to mu napisali ze skorzystal z bezsensownego zrodla informacji bez podania lepszego (przynajmniej w pierwszym poscie) ;)

Konczac offtop, @Zear witaj na pokladzie, jak widzisz klub matka ATH, przyjmuje CIe do swojego grona z miloscia ;) Szybko zgrubnie Ci skora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

No widzisz, wczesniej wrzucilem ranking  z Googla ktoya nie jest niczym innym jak wlasnie statystyka, no ale (byc moze slusznie) nie bylo to dobre zrodlo informacji. 

Ale ja nigdzie nie napisalem ze ten ranking jest sensowny ;) Troche to zboczenie zawodowe, ale z racji swojej pozycji w firmie, jestem moderatorem wielu dyskusji. Wymagam wiecej od opiniodawcow niz inni. "Jesli mowisz ze to jest zle rozwiazanie to powiedz ktore jest lepsze". Sorry zatem ;)

No i na koniec. Chyba wlaczyla mi sie nadopiekunczosc. No offence @timecage, ale pszyszedl nowy kolo do klubu i sie pochwalil sluchawkami, to mu powiedzieli ze sobie kupil dziadostwo w sumie bez uzasadnienia nawet dlaczego tak sadza. Potem jak powiedzial na jakiej podstawie dokonal wyboru to mu napisali ze skorzystal z bezsensownego zrodla informacji bez podania lepszego (przynajmniej w pierwszym poscie) ;)

Konczac offtop, @Zear witaj na pokladzie, jak widzisz klub matka ATH, przyjmuje CIe do swojego grona z miloscia ;) Szybko zgrubnie Ci skora :D

 

Wiesz co, może faktycznie nie kończmy, bo to już się robi śmieszne.

Czepiłeś się mojej wypowiedzi, ale sam - zgodnie z przedstawionym credo - nie podałeś kontrargumentów ani przykładów. Nie dość, że nie podałeś, to się okazuje, że zgadzasz się z moją opinią, że ranking niekoniecznie jest sensowny. Zatem czepiłeś się dla czepienia, bo najwyraźniej nie mogłeś się powstrzymać. Może większą wartość merytoryczną by miało, gdybyś również napisał, dlaczego Twoim zdaniem ranking nie jest sensowny, kolega tylko by na tym skorzystał. Może większą wartość dla pokazania kultury tego forum by miało, gdybyś spokojnie poprosił mnie o uzasadnienie/przykłady. W przeciwieństwie do Ciebie kolega nie czepiał się, tylko nawiązał zwyczajną dyskusję, dlaczego jego zdaniem ranking ma sens. Jest nowy, a zachował się normalniej od nas obu.

 

Także podtrzymuję co napisałem wyżej, niektórzy na tym forum bardzo lubią podważać i czepiać się czyjejś opinii, zamiast po prostu wyrazić swoją. Potwierdziłeś to w całej rozciągłości.

 

 

Godzinę temu, Zear napisał:

Nawet słuchawki droższe o 200 300 zł nie wierzę by jakoś prezentowały o wiele lepiej muzykę, dokładniej, bardziej szczegółowo. Gdzie jest lepsza scena w tym budżecie?

 

Ale ja nie krytykuję Twojego wyboru słuchawek. Mimo, że sam ich nie znoszę. Ewidentnie wiesz czego chciałeś i to właśnie znalazłeś, zatem pozostaje pogratulować. Od siebie co najwyżej dodam, że kiedyś dawno temu jak kupiłem M50 to też się nimi zachwyciłem i nie wyobrażałem sobie jak cokolwiek droższego miałoby być lepsze. Ale mi przeszło :). No i nauczyłem się, że lepsze to baardzo subiektywne pojęcie.

 

Co do forum kontra taki ranking to sądzę, że różnica rozbija się o podejście. Niektórzy potrzebują wykresów, testów i zestawień, inni najlepiej czują się z sensownie skonstruowanymi opisami słownomuzycznymi. Przyznaję, że podejście drugie ma taką wadę, iż dopiero znając nieźle osobę opisującą i jej odbiór dźwięku można dość dobrze wyrobić sobie obraz brzmienia. Może to takie starcie szkiełka i oka z romantyczną wizją muzyki :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, timecage napisał:

 

Wiesz co, może faktycznie nie kończmy, bo to już się robi śmieszne.

Czepiłeś się mojej wypowiedzi, ale sam - zgodnie z przedstawionym credo - nie podałeś kontrargumentów ani przykładów. Nie dość, że nie podałeś, to się okazuje, że zgadzasz się z moją opinią, że ranking niekoniecznie jest sensowny. Zatem czepiłeś się dla czepienia, bo najwyraźniej nie mogłeś się powstrzymać. Może większą wartość merytoryczną by miało, gdybyś również napisał, dlaczego Twoim zdaniem ranking nie jest sensowny, kolega tylko by na tym skorzystał. Może większą wartość dla pokazania kultury tego forum by miało, gdybyś spokojnie poprosił mnie o uzasadnienie/przykłady. W przeciwieństwie do Ciebie kolega nie czepiał się, tylko nawiązał zwyczajną dyskusję, dlaczego jego zdaniem ranking ma sens. Jest nowy, a zachował się normalniej od nas obu.

 

Także podtrzymuję co napisałem wyżej, niektórzy na tym forum bardzo lubią podważać i czepiać się czyjejś opinii, zamiast po prostu wyrazić swoją. Potwierdziłeś to w całej rozciągłości.

Przyklady podalem tylko niekonstruktywnej krytyki. Gdybym sie chcial uzewnetrznic z opinia jakie te ATH sa dziadoskie to bym chociaz napisal dlaczego tak sadze. Gdybym koniecznie chcial napisac ze dany ranking nie ma sensu dla ludzi szukajacych sluchawek to bym podal lepszy (pewnie nieslusznie wymagam od innych tyle co od siebie). Nie zrobilem ani jednego ani drugiego i dlatego nie dziele sie kontrargumentami czy przykladami.

Z nieskrywanej ciekawosci w obu przypadkach poprosilem o uzasadnienie/wiecej informacji. Zwlaszcza w temacie rankingow jest to intrygujacy temat bo do tej pory nie znalazlem zadnego slusznego. Jesli to jest czepianie sie,  to zamyka to w pewnym sensie pole do dyskusji. Byc moze zrobilem to nieumiejetnie, jesli tak to sorry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwielbiam rtings i te ich wyniki - Superlux lepsze niż T1 i na dodatek mają większą scenę i inne takie. To jest świetny przykład, jak w dzisiejszym świecie wygląda wiele badań "naukowych" - z błędnych przesłanek błędne wnioski, wymyślenie algorytmu oceniającego jakieś zjawisko, tylko ten algorytm nie potrafi ująć całej złożoności tego zjawiska itp. No ale mamy wnioski poparte cyferkami i pomiarami, to najważniejsze, a kto by się przejmował, że wnioski absurdalne? :D

 

Oczywiście trudno jest komuś udzielić rady, jaki sprzęt powinien kupić, ale to właśnie wynika z tego, że nie da się ująć "jakości dźwięku" w takich rankingach. Ja myślę, że można udzielić tylko 2 rad:

a) Kupno jakichkolwiek lepszych w założonym budżecie i używanie ich, aż się popsują

b) Długie i żmudne poszukiwania, testowanie różnych modeli, aż się będzie w stanie świadomie określić, co się lubi i czego się szuka :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Osobiście uwielbiam rtings i te ich wyniki - Superlux lepsze niż T1

Nie wiem dokładnie jak w tym przypadku, ale ogólnie rzecz biorąc to mocno byś się zdziwił gdybyś posłuchał sprzętu nie mając pojęcia ile kosztuje, nie wiedząc o jego ewentualnej "legendzie", a najlepiej nie wiedząc czego akurat słuchasz.

 

Natomiast moje AD900x jednak są okropne dla mnie może ktoś je chce? Założenie K272 to ulga.

O właśnie. Ja uważam K272 za lepsze od T1. Może i superluxy są lepsze. Nie słuchałem żadnych sl to nie wiem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Nie wiem dokładnie jak w tym przypadku, ale ogólnie rzecz biorąc to mocno byś się zdziwił gdybyś posłuchał sprzętu nie mając pojęcia ile kosztuje, nie wiedząc o jego ewentualnej "legendzie", a najlepiej nie wiedząc czego akurat słuchasz.

 

Natomiast moje AD900x jednak są okropne dla mnie może ktoś je chce? Założenie K272 to ulga.

O właśnie. Ja uważam K272 za lepsze od T1. Może i superluxy są lepsze. Nie słuchałem żadnych sl to nie wiem.

 

Rafacio, takiego trójwymiarowego dźwięku, jak z T1, to chyba nie słyszałem z żadnych innych słuchawek. K272, K701? Płaskie, rozmazane źródła pozorne, granie zza koca. Co tu ma do rzeczy cena? Pokaż mi tanie słuchawki, które grają tak, jak T1, to na pewno je kupię. Tylko że ja z okolic 1 tys. zł. to miałem już prawie wszystko i skończyłem te poszukiwania z raczej smutnymi wnioskami, że to była strata czasu i kasy i lepiej kupić raz, a porządnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic rozmazanego w K272 nie słyszę, a od godziny mam je na głowie. Może miałeś uszkodzone?  Ty słuchasz ceną niestety,a cena w audio obecnie nie znaczy nic ponad to ile za dany sprzęt producent sobie życzy. Ale to już nie moja sprawa.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty byś zrobił te trochę lat temu jak słuchawki typu K701, HD600, czy ta nieszczęsna Audiotechnica AD900 itp to był drogi hi-end? Nie byłoby dla ciebie słuchawek na świecie. Chyba, że idiotyczne orfreusze byś zakupił. Wiesz. Nie było Audeze (może coś tam w piwnicy klecili), nie były misterów spikersów, hifi manów itp garażowych firm. A firmy kolumnowe zajmowały się tym na czym się znały czyli produkcją kolumn. I robili Utopie, ale kolumny głośnikowe. I nagle okazuje się, że firmy robiące słuchawki od dziesięcioleci to badziew, a Audeze z garażu czy inny hifiman to fachowcy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafacio napisał:

Co ty byś zrobił te trochę lat temu jak słuchawki typu K701, HD600, czy ta nieszczęsna Audiotechnica AD900 itp to był drogi hi-end? Nie byłoby dla ciebie słuchawek na świecie. Chyba, że idiotyczne orfreusze byś zakupił. Wiesz. Nie było Audeze (może coś tam w piwnicy klecili), nie były misterów spikersów, hifi manów itp garażowych firm. A firmy kolumnowe zajmowały się tym na czym się znały czyli produkcją kolumn. I robili Utopie, ale kolumny głośnikowe. I nagle okazuje się, że firmy robiące słuchawki od dziesięcioleci to badziew, a Audeze z garażu czy inny hifiman to fachowcy.

 

Sorry, ale może jednak nie pisz do kogoś kogo nie znasz w taki sposób :)W słuchawkowe audio zacząłem bawić się prawie 20 lat temu, więc Twoje uwagi są trochę... nietrafione ;) Zaczynałem jak jeszcze K701 nie było na rynku i muszę Cię rozczarować, wtedy też były różne droższe modele niż HD600, choć oczywiście nie było tak dużego wyboru, jak obecnie.

 

Tak, kiedy K701 były nowością, to miałem okres zachwycania się nimi, ale Staxy i GS1000 szybko mnie z tego wyleczyły.

 

Skoro dla Ciebie nie ma sensu kupować droższych słuchawek, niż K701, to nie kupuj :) Ale nie przedstawiaj tej opinii jako prawdę objawioną ;) Ja mam swoje wyobrażenie o dobrym dźwięku, najwyraźniej inne, niż Twoje i K701 to dla mnie najwyżej namiastka tego, co ja oczekuję. Na bezludnej wyspie mógłbym z nimi żyć, ale skoro mam większy wybór, to wybieram coś co mi bardziej odpowiada.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Rafacio, takiego trójwymiarowego dźwięku, jak z T1, to chyba nie słyszałem z żadnych innych słuchawek. K272, K701? Płaskie, rozmazane źródła pozorne, granie zza koca. Co tu ma do rzeczy cena? Pokaż mi tanie słuchawki, które grają tak, jak T1, to na pewno je kupię. Tylko że ja z okolic 1 tys. zł. to miałem już prawie wszystko i skończyłem te poszukiwania z raczej smutnymi wnioskami, że to była strata czasu i kasy i lepiej kupić raz, a porządnie...

 

Tylko skąd byś wiedział, że te T1 są takie mega i wypas jakbyś tych wszystkich tańszych nie posłuchał? :)

 

A co do tej garażówki współczesnych producentów wyznaczających audio-trendy to trudno się po części z użytkownikiem @Rafacionie zgodzić. Czemu po części? Bo pomimo zgrzytów tu i ówdzie, jednak widać jakiś pomysł w tych słuchawkach i brzmienie (nie znam starych słuchawek ortho więc nie jestem wyrocznią) też na pewno ciekawe. Dość powiedzieć, że do dzisiaj nie wiem, po co sprzedałem Aeony Closed, a Hifimany HE-560 mają przynajmniej kilka cech za które jeszcze niedawno dałbym się pokroić. Ale do rzeczy. Nie da się ukryć, że takie słuchawki jak wspomniane Aeony czy Hifimany (ceny na premierę ok. 3500 obie pary) mają pewne niedociągnięcia lub też wydają się być właśnie machnięte w garażu. Mechanizm regulacji pałąka w Aeonach powiedzmy, że nie jest idealny, ale sam pałąk to coś świetnego i ich użytkownicy (może oprócz @Introverdera :D) wiedzą o czym piszę. To samo pady - jedne z lepszych, do tego uszy spokojnie w nich zmieściłby nawet taki pewien znany jegomość na U. W Hifimanach łuszczy się opaska a pady - również wg mnie bardzo wygodne - są klejone a nie zszywane...

 

O dźwięku nie chcę się rozwodzić bo to zawsze kwestie indywidualne. Wczoraj czytałem recenzję porównawczą z której wynikało że takie HE-560 grają naturalniej od Sennków HD800 chociażby, a dzisiaj @audionanikmi wyjechał z jakimiś saksofonami i trąbkami w fanklubie Hifimana, więc sobie przypomniałem że napsioczyłem na recenzentów ostatnio, to trochę głupio się człowieniowi zrobiło i trzeba było założyć stosowny temat w komisie. 

 

Narzeka się na psujące się Audeze, a ja widziałem że ludziom padały drivery w Beyerach czy Sennheiserach. Zdarzyć się może każdemu. Zresztą takie Grado bez winy tu chyba też zdaje się nie jest i w sumie ich słuchawki też lekką garażówą zalatują.

 

Nie ma co fanatykować. 

 

Świat jest pełen filozofów. 

 

P.S. Co to te MS7, jakiś nowy windows? 

 

 

 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny się zasugetował "profesjonalnymi" testami Rtings, które są warte tyle co nic i kupił najlepsze wg nich słuchawki i myśli, że zrobił najlepszy interes w życiu.

 

Tak myślałem, że kupiłeś je przez ten bezsensowny test.

Im szybciej sobie uświadomisz, że dałeś się zwyczajnie nabrać, tym lepiej.

 

Tylko u nich SteelSeriesy Arctis Pro Wireless brzmią lepiej niż.... Audeze LCD 2 Classic.

 

Ahh... nie ma to jak mieć dobre źródło informacji.

 

9eb9e7fed052623f485436b640a12f17.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Ale nie przedstawiaj tej opinii jako prawdę objawioną

Ty swoją przedstawiasz dokładnie tak samo jak mi zarzucasz. Niestety dopóki wiesz co słuchasz i ile to kosztuje to takie porównania są nic nie warte.

 

7 godzin temu, Undertaker napisał:

Zresztą takie Grado bez winy tu chyba też zdaje się nie jest i w sumie ich słuchawki też lekką garażówą zalatują.

 

Piwnicą. Robione są w piwnicznej izbie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Caution napisał:

Kolejny się zasugetował "profesjonalnymi" testami Rtings, które są warte tyle co nic i kupił najlepsze wg nich słuchawki i myśli, że zrobił najlepszy interes w życiu.

 

Tak myślałem, że kupiłeś je przez ten bezsensowny test.

Im szybciej sobie uświadomisz, że dałeś się zwyczajnie nabrać, tym lepiej.

 

Tylko u nich SteelSeriesy Arctis Pro Wireless brzmią lepiej niż.... Audeze LCD 2 Classic.

 

Ahh... nie ma to jak mieć dobre źródło informacji.

 

9eb9e7fed052623f485436b640a12f17.jpg

Napisałeś już, że opinie użytkowników na amazonie itp. są ****o warte. Wiemy też, że rtings.com jest do rzyci. W takim razie napisz proszę czym się kierować przy wyborze sprzętu i od razu daruj sobie odpowiedź, że swoim słuchem, bo to jest oczywiste, ale z reguły trzeba zawęzić grono potencjalnych zakupów, bo wszystkiego odsłuchać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Ty swoją przedstawiasz dokładnie tak samo jak mi zarzucasz. Niestety dopóki wiesz co słuchasz i ile to kosztuje to takie porównania są nic nie warte.

 

Nie do końca się zgodzę. Jak ktoś mówi, że mu się dźwięk K701 podoba bardziej, niż T1, to ja z czymś takim nigdy nie polemizowałem, bo to kwestia gustu. Ale już np. twierdzenie, że T1 mają zdecydowanie bardziej precyzyjnie, punktowo zaznaczone źródła pozorne, to nie jest raczej subiektywna opinia, tylko tak po prostu jest.

 

Ja lubię precyzyjne, analityczne słuchawki, a pod tym względem K701 są najwyżej przeciętne.

 

Co do ceny, zakładam, że potrafisz stwierdzić, że Twoje K701 grają lepiej, niż pchełki od telefonu, nawet wiedząc co ile kosztuje?  :)  Ale później pojawia się magiczna granica, powyżej której już nie ma lepszych słuchawek, są tylko droższe i kupują to tylko jacyś naiwniacy słuchający cen. Szczęśliwym trafem tę granicę stanowią słuchawki, które Ty akurat masz? :) To z pewnością bardzo wygodne, mieć takie poglądy, ale trochę to megalomańskie, nie uważasz? Zwłaszcza kiedy ciągle się tym dzielisz na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności