Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

W5000 są dla mnie bardzo cienkie... poza fajną barwą to niczym nie są w stanie zabłysnąć. Wyżej stawiam niżej oznaczone modele z późniejszych rewizji - ATH-W1000Z czy ATH-A2000X imo >>> ATH-W5000.
Długo kusiło mnie kupić je na mody, pomimo złych opinii krążących o nich... w końcu udało mi się ich posłuchać...zawód był duży.

 

edit: W1000X z głębokimi padami i wytłumioną muszę również bardziej mi się podobały =)

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, onex napisał:

 

Tylko wykonawczą, ale wiem ile potrafi zrobić dobrego lub złego. W Elearach mam 2 przewody do słuchawek. Pomiędzy nimi jest kosmos w odsłuchu.

Jest jeszcze jedna najważniejsza rzecz - to nasze preferencje słuchowe.

Ja naprawdę cały sprzęt kupuję pod Twoje recenzje i jestem super zadowolony. Więcej dystansu do samego siebie.

Nigdy się nie wypowiadałem odnośnie Rapture i mam to w .. . Chcesz to możesz to sobie sprawdzić bezpłatnie lub odpłatnie - kompleksy?  piszesz bzdury. Wypowiadam się odnośnie W5000 ( teraz i ad2000x}

 

Szacun i pozdrawiam.

 

Przypominam że każdy boks z cytatem ma swojego autora i w jednej wiadomości cytowałem dwie osoby. Także bardzo dziękuję za atakowanie mnie tylko dlatego, że się pomyliłeś i nie zwróciłeś uwagi, że górna część odnosiła się do innej osoby.

 

Co do treści merytorycznej, odpisałbym, ale najwyraźniej nie masz szacunku ani do mnie jako rozmówcy, ani moich opinii. Uwagi o dystansie i kompleksach powinny być więc nie do mnie kierowane, a na czym pozwolę sobie tą nieprzyjemną rozmowę zakończyć.

 

5 minut temu, Miljar napisał:

Nie rozumiem o czym mówisz, przecież temat z tymi wzmacniaczami już sobie wyjaśniliśmy? Nie wiem dlaczego do tego nawiązujesz, w ten sposób próbujesz chyba mnie zdyskredytować? Oceniam jedynie Twoje stwierdzenia, odnoszę takie wrażenie i nie mam nic złego na myśli, chciałbym po prostu wiedzieć co z tymi słuchawkami. Strasznie zjechałeś te W5000, nie widzę też informacji o sprzęcie, zawsze je podajesz? Pisałeś o innym kablu to dotyczyło W5000? Po prostu lubię kawę na ławę, stąd taki mój styl. Wyciągam wnioski z tego co ktoś inny pisze, zadaje pytania, nawet jeśli są "niewygodne". Z tego co widzę, to też nie boisz się wyrażać swojego zdania, nawet jeśli jest niepopularne, więc powinieneś to zrozumieć. 

 

 

Nic nie szkodzi. Dyskredytować daną osobę mogą przede wszystkim jej działania i zachowania. Nie są to dla mnie pytania niewygodne, bo nie ma żadnego powodu aby były, po prostu nie widzę powodu abym musiał się tu z czegokolwiek komukolwiek tłumaczyć w świetle komentarzy o zabarwieniu personalnym, które przekreśliły jakąkolwiek sensowną dyskusję. Dlatego zachęcam do testów W5000 u siebie. Kup, posłuchaj, porównaj, przekonaj się na własne uszy, napisz własną recenzję. Moja jest taka a nie inna, szczera i napisana zgodnie z tym jak je odbierałem (i jak widać nie tylko ja), a jeśli ktoś chce o tym dyskutować zaczynając od wycieczek osobistych - po prostu je kasuję i nie tracę czasu oraz nerwów. Taki jest mój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu czujesz się atakowany z zasady, bo to Twoją recenzję tutaj zamieściłem. Jestem ciekaw tych słuchawek, natknąłem się na dwie radykalnie różne recenzje, dwóch szanowanych recenzentów. Rozsądek podpowiada, że musi być jakieś racjonalne wyjaśnienie takiej sytuacji, to też jest ciekawe. 

 

Nigdzie nie odpisałeś co do sprzętu, dobrze jest go zamieścić, o czym sam doskonale wiesz. Jeśli kabel w W5000 był zmieniony, to dobrze byłoby o tym wspomnieć w recenzji. Takie mam zastrzeżenia. Recenzent właśnie powinien być w stanie odpowiedzieć na różne pytania, jeśli nie chce, to nie powinien mieć potem pretensji, że ktoś nie potraktuje jego recenzji poważnie, oraz że ktoś chce rozwiać swoje wątpliwości w inny sposób. 

 

10 minut temu, crysis94 napisał:

ATH-W2000Z

 

Z tego co wiem, to nie ma takiego modelu. Masz na myśli A2000Z ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Miljar napisał:

Chyba po prostu czujesz się atakowany z zasady, bo to Twoją recenzję tutaj zamieściłem. Jestem ciekaw tych słuchawek, natknąłem się na dwie radykalnie różne recenzje, dwóch szanowanych recenzentów. Rozsądek podpowiada, że musi być jakieś racjonalne wyjaśnienie takiej sytuacji, to też jest ciekawe. 

 

Nigdzie nie odpisałeś co do sprzętu, dobrze jest go zamieścić, o czym sam doskonale wiesz. Jeśli kabel w W5000 był zmieniony, to dobrze byłoby o tym wspomnieć w recenzji. Takie mam zastrzeżenia. Recenzent właśnie powinien być w stanie odpowiedzieć na różne pytania, jeśli nie chce, to nie powinien mieć potem pretensji, że ktoś nie potraktuje jego recenzji poważnie, oraz że ktoś chce rozwiać swoje wątpliwości w inny sposób. 

 

 

Zamieściłeś ją tutaj po tym, jak usunąłem Twoje komentarze i zablokowałem możliwość ich dalszego pisania. Stwierdziłeś już wcześniej co sądzisz o moim rozsądku, więc najwyraźniej niespecjalnie interesowało Cię rozwiewanie wątpliwości na poziomie merytorycznym, używając przy tym tej samej argumentacji i prób wprowadzania we wszystko kontekstu personalnego. Inaczej wszelkie pytania zadałbyś w normalny, kulturalny sposób, a ja w taki sam bym na nie co do jednego odpowiedział. Ponieważ potraktowałeś mnie w taki a nie inny sposób, tak jak pisałem nie widzę żadnego powodu dla którego miałbym się publicznie tłumaczyć z czegokolwiek i przeprowadzać edycję kilkuletniej recenzji nieprodukowanego już modelu słuchawek. Jeśli będę miał kiedyś czas, zapewne sobie na spokojnie ją uzupełnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że kłócicie się w kontekście słuchawek AT, ale może takie wątki warto by uskuteczniać gdzieś indziej, a tutaj ograniczyć się do bardziej merytorycznych wypowiedzi? Nie nalegam, tylko sugestia ;). Nalegać w razie czego może moderacja.

Mnie też od momentu przeczytania owej recenzji ciekawiło, co jest z tymi słuchawkami nie tak, ale nie raz już bywało, że aby zrozumieć i się zgodzić lub nie zgodzić trzeba po prostu samodzielnie posłuchać.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jeden komentarz, nie spodobał Ci się okej, nie próbowałem pisać kolejnych, więc nawet nie wiem, że coś blokowałeś(dla mnie trochę dziwne), ale to nie zmienia faktu, że jestem ciekaw tych słuchawek i tej różnicy w ocenie, oraz kwestii które próbuje poruszyć, a które pomijasz. Mój komentarz był jak najbardziej merytoryczny, choć może powinienem zmienić formę, jednak to było na zasadzie, radykalna ocena, więc radykalny komentarz. :) Ale tutaj się chyba poprawiłem? :) Nie rozumem kompletnie zarzutu o jakiś personalnym zabarwieniu, tendencyjnie przesadzasz, co więcej to Ty ciągle nawiązujesz do mojej osoby, korzystasz z pozamerytorycznego sposobu argumentowania, nawiązując do jakieś rozmowy sprzed tygodnia czy dwóch, w której doszliśmy przecież do jakiegoś porozumienia, jednak tutaj próbujesz to demonizować itd, próbując w ten sposób uzasadnić dlaczego nie możesz odpowiedzieć merytorycznie na konkretne pytania, widocznie masz z tym jakiś problem. 

Dobra nie chce odpowiadać, to nie, możemy temat zakończyć. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Ja rozumiem, że kłócicie się w kontekście słuchawek AT, ale może takie wątki warto by uskuteczniać gdzieś indziej, a tutaj ograniczyć się do bardziej merytorycznych wypowiedzi? Nie nalegam, tylko sugestia ;).

Mnie też od momentu przeczytania owej recenzji ciekawiło, co jest z tymi słuchawkami nie tak, ale nie raz już bywało, że aby zrozumieć i się zgodzić lub nie zgodzić trzeba po prostu samodzielnie posłuchać.

 

Jak widzisz próbuję. Niestety w fanklubach i tak dosyć trudno o to. Ponieważ i tak zaczyna się odwracanie kota ogonem i brak przyjęcia do wiadomości, że ktoś może nie chcieć z daną osobą rozmawiać, ze swojej strony pozostaje mi chyba i tu dyskusję przeciąć. 

Przede wszystkim jakość dźwięku, ta elementarna, niespecjalnie pokrywająca się z wysoką ceną. Słuchawki są dosyć mocno zapiaszczone, szczególnie w sopranie, a co objawia się zwłaszcza w starciu z magnetostatami, które spokojnie dostałbyś w tej cenie. Wtedy miałem z tego co pamiętam chyba jeszcze SRSy, więc już w ogóle. D7100 również miały od nich lepszej jakości sopran. I nie mówię tu o kwestiach tonalnych, bo tu faktycznie tylko samodzielny odsłuch może cokolwiek powiedzieć. ATH lepiej wyszedł model W1000X, który choć nadal z tą swoją typową matowością, był dla mnie lepszy. W W1000Z poprawili natomiast kilka kluczowych rzeczy pod względem jakości dźwięku oraz strojenia jako takiego i tam już faktycznie pojawiły się te cechy, które miały pojawić się w W5000.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, EvilKillaruna napisał:

Jak widzisz próbuję. Niestety w fanklubach i tak dosyć trudno o to. Ponieważ i tak zaczyna się odwracanie kota ogonem i brak przyjęcia do wiadomości, że ktoś może nie chcieć z daną osobą rozmawiać, ze swojej strony pozostaje mi chyba i tu dyskusję przeciąć. 

To ja też przecinam. Choć chyba masz coś na sumieniu. :P 

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

ATH lepiej wyszedł model W1000X, który choć nadal z tą swoją typową matowością, był dla mnie lepszy. W W1000Z poprawili natomiast kilka kluczowych rzeczy pod względem jakości dźwięku oraz strojenia jako takiego i tam już faktycznie pojawiły się te cechy, które miały pojawić się w W5000.

Do jakich słuchawek porównałbyś W1000Z, które można kupić obecnie? W recenzji pisałeś o podobieństwach do K500 EP... czy mogłyby się mierzyć nie tylko ze słuchawkami dynamicznymi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

 

Przypominam że każdy boks z cytatem ma swojego autora i w jednej wiadomości cytowałem dwie osoby. Także bardzo dziękuję za atakowanie mnie tylko dlatego, że się pomyliłeś i nie zwróciłeś uwagi, że górna część odnosiła się do innej osoby.

 

 

tak, moja wina, nie doczytałem, nie właściwie się odniosłem. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Miljar napisał:

To ja też przecinam. Choć chyba masz coś na sumieniu. :P 

 

Tak, nieuwzględnienie że moje recenzje będą potem czytali tacy użytkownicy :). Ponownie próbujesz mnie sprowokować poprzez tego typu sugestie, potwierdzając tylko swoje personalne nastawienie i niejasne umotywowanie. Dlatego nie dziw się że nie mam ochoty z Tobą rozmawiać. 

 

PS. I naprawdę chciałbym na tym zakończyć.

 

7 minut temu, onex napisał:

tak, moja wina, nie doczytałem, nie właściwie się odniosłem. Przepraszam.

 

W porządku, przeprosiny przyjęte.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Tak, nieuwzględnienie że moje recenzje będą potem czytali tacy użytkownicy :). Ponownie próbujesz mnie sprowokować poprzez tego typu sugestie, potwierdzając tylko swoje personalne nastawienie i niejasne umotywowanie. Dlatego nie dziw się że nie mam ochoty z Tobą rozmawiać. 

 

PS. I naprawdę chciałbym na tym zakończyć.

Vice versa.

 

33 minuty temu, Teti napisał:

Dym i to że komuś słuchawki nie pasują, śmiech na sali. Tobie pewnie też jedne się podobają a inne nie i co w tym złego, nikt Cię za to nie linczuję.  Evil wyraził swoją subiekyną opinie i nic poza tym. 

Przecież nikt nikogo nie linczuje, po prostu próbowałem dojść do tego skąd tak skrajne recenzje i czy te słuchawki czasem nie potrzebują specjalnego toru, ale niestety nie wiadomo na jakim sprzęcie były testowane, być może recenzent nie pamięta. Potem wyszło, że recenzowane słuchawki miały nieoryginalny kabel. Wydaje mi się, że to informacje które warto zamieścić w recenzji, a wręcz jest to obowiązkowe, bo może to kogoś zmylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sam kabel nie zmieni przypisanej sygnatury danych słuchawek. Przykładowo jak słuchawki są ostre to żaden kabel nie zrobi z nich innych, co najwyżej wniesie jakąś zmianę na pograniczu słyszalnośći. Jak słuchawki to basotłuki to żaden kabelek nie zrobi z nich równych, jak nie budują przestrzeni to też nic kablami nie wniesiemy. 

Kabelki to ostatni szlif, który może co nieco poprawić ale są to niuanse a nie znaczące zmiany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Teti napisał:

Tylko że sam kabel nie zmieni przypisanej sygnatury danych słuchawek. Przykładowo jak słuchawki są ostre to żaden kabel nie zrobi z nich innych, co najwyżej wniesie jakąś zmianę na pograniczu słyszalnośći. Jak słuchawki to basotłuki to żaden kabelek nie zrobi z nich równych, jak nie budują przestrzeni to też nic kablami nie wniesiemy. 

Kabelki to ostatni szlif, który może co nieco poprawić ale są to niuanse a nie znaczące zmiany. 

 

Wydaje mi się że się bardzo mylisz, kabel to taki filtr, przenosi pewne częstotliwości lepiej/gorzej, stąd różnice między kablami. Dodam jeszcze że kabel może różnie współgrać z różnymi wzmacniaczami. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miljar napisał:

Wydaje mi się że się bardzo mylisz, kabel to taki filtr, przenosi pewne częstotliwości lepiej/gorzej, stąd różnice między kablami. Dodam jeszcze że kabel może różnie współgrać z różnymi wzmacniaczami. 

Różnice są, ale raczej nie wywrócisz strojenia do góry nogami samym kablem. Co najwyżej poprawisz/zmienisz to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bachankas napisał:

Różnice są, ale raczej nie wywrócisz strojenia do góry nogami samym kablem. Co najwyżej poprawisz/zmienisz to i owo.

Wiesz szczegóły odróżniają coś wybitnego od dobrego, a według mojej definicji, opartej o wiedzę techniczną, różnice mogą być zaskakujące,  o czym wcześniej pisał  też @onex. Także moim zdaniem, nie masz racji, a nie mówimy o byle jakich słuchawkach. Dlatego wydaje mi się, że bardzo nieostrożne jest potraktowanie ich w taki sposób. Trzeba zaznaczyć, że tłumienie nie ma charakteru liniowego. 

 

Te odmienne wrażenie może wynikać z zachowania przetwornika na dostarczenie kablem "nowych częstotliwości", a tutaj mamy jeszcze wyraźniejszą "nieliniowość". 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bachankas napisał:

Różnice są, ale raczej nie wywrócisz strojenia do góry nogami samym kablem. Co najwyżej poprawisz/zmienisz to i owo.

Tak? To zepnij masę z kanałem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Teti napisał:

Tylko że sam kabel nie zmieni przypisanej sygnatury danych słuchawek.

 

Dlatego nie sądzę aby Black Dragon w nich cokolwiek wprowadzał negatywnego. Swoją drogą był to kabel mocno polecany swego czasu do tych modeli z tego co pamiętam. W ostatniej recenzji Elearów wykonywałem nawet pomiary jak kabel Jimmiego wpływa na pasmo przenoszenia względem fabrycznego. Taka zabawa z czystej ciekawości. Różnice w pomiarach były minimalne. Zmiany nawet słyszalne, ale cały czas clou przekazu pozostawało takie samo. W HD800 również, choć tam już na innym przewodniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, bo kolega nawiązał do tego zamieszania ze wzmacniaczami Rapture, co wydawało się dziwne, zupełnie niepowiązane, może z recenzji zniknęła informacja o torze, ze względu na to, że testował właśnie na tym wzmacniaczu, a chciał usunąć ślad po nim w swoich recenzjach, z wiadomych przyczyn. Jeśli tak było, to ja bym na jego miejscu i ta nie usuwał informacji o torze, albo usunął całą recenzję, bo jest niekompletna i bezsensu. Pozostaje tylko brak informacji o kablu,  być może chciał, żeby czytelnicy myśleli, że testuje oryginalne W5000, co nadaje jego opinii ważności. Nie można odrzucić wniosków przedstawionych w jego recenzji na podstawie nieoryginalności W5000, więc nie dał swoim czytelnikom wyboru, zadecydował za nich, kabel nic nie zmienia, testuje oryginalne W5000, wymiana kabla na bank została wykonana poprawnie, więc moje wnioski na pewno można przenieść na oryginalny egzemplarz. Moim zdaniem w recenzji jest trochę błędów, być może ma to też związek z lekkim uprzedzeniem do marki Audio Technica, czemu daje wyraz w swoich recenzjach. Każdy ma jakieś swoje preferencje, również recenzent. Summa summarum W5000 zostały skrzywdzone. :P Oceniam recenzję na mało przydatną, wręcz potencjalnie wprowadzającą w błąd. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał:

Uuu... Evil, zbóju jeden - czemu usuwasz takie ważne info? Teraz ludzie mają wrażenie, że to ATH są słabe, a nie że Rapture skopał ich brzmienie :woot:

Evil jest tak genialnym recenzentem że nie może popełniać błędów? Evil zaczął pisać tutaj jakieś zarzuty z rozmowy x czasu temu, albo chciał mnie zdyskredytować w dziwny sposób, albo w torze był ten wzmacniacz, więc myślał że jest to jakaś kontynuacja tamtej rozmowy. :P

 

To że usuwał ślady swoich recenzji o tym wzmacniaczu, wystarczy poszukać w googlu. :P

 

Zgadzasz się z wnioskami z tej recenzji? 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co do nich żadnych uczuć, bo nie miałem tych słuchawek na głowie :)

Ale negatywne opinie widziałem z kilku źródeł, niekoniecznie polskich, więc podejrzewam, że w dźwięk można uznać za kontrowersyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy Z perspektywy czasu to dobrze że ich nie spalił, bo sprzęt należał do osoby prywatnej, więc tak trochę nie byłaby to sytuacja do śmiechu :). Z tą jednak różnicą, że gdyby nawet, nie wypiąłbym się na właściciela i zwrócił mu kwotę wartości słuchawek, jeśli coś im by się stało. Plus że miałem wtedy już sporo innego sprzętu, więc słuchawki mogłem przetestować w oderwaniu od stricte jednego toru i jednej tonalności wzorcowej. Dziś na całe szczęście nie ma już w ogóle takiego ryzyka. I tak, nie tylko ja je krytykowałem, ale to najwyraźniej amatorowi personalnych wycieczek i szkalowania nie przeszkadza. Oj widać bardzo niektórych boli że recenzje Rapture zostały z AF usunięte, oj bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Inszy napisał:

Ale negatywne opinie widziałem z kilku źródeł, niekoniecznie polskich, więc podejrzewam, że w dźwięk można uznać za kontrowersyjny.

Okej być może mają swój osobliwy charakter, podobnie jak HD800, jednak widziałeś gdziekolwiek, aż tak negatywną opinię o nich? Poza tym, czytałem też inną recenzję, innego znanego recenzenta (Pana Piotra Ryki), rozstrzał jest na zasadzie highend, a gorsze od HD600... wydaje mi się, że nie jest to jedynie subiektywne wrażenie, że jednak recenzent musiał popełnić jakieś błędy, a przynajmniej delikatnie mówiąc, przesadził... co zdradza emocjonalne zaangażowanie, a nie obiektywizm. 

 

Dwa błędy, brak informacji o torze, oraz brak informacji o kablu, fajnie jakby pojawiła się też testowa muzyka. Bez tych informacji, trudno jest zestawić tą treść z innymi recenzjami. Może wynikałaby z tego jakaś prawidłowość, jak np to, że na wzmacniaczach o określonym charakterze, W5000 wypadają fatalnie, albo że jakiś kabel do nich nie pasuje, a nie wniosek typu, że generalnie są do niczego, co byłoby cenną informacją dla zainteresowanych. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności