Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy The Wire


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, chętnie przeczytam.

 

Ja muszę złapać chwilkę, uśmiechnąć się do kogo trzeba i The Wire przetestować, bo chodzi za mną już od jakiegoś czasu, mimo że Canamp II mnie satysfakcjonuje. Teraz porównuję sobie LC z Heedem i Bursonem Conductor SL, a dostałem do sprawdzenia też ciekawego NuForce HA200. Dobrze byłoby jeszcze zestawić to z The Wire, ale nawet jakby była możliwość, to nie ogarnę teraz. Dobrze byłoby to zestawić z Rapture... ale też nie ogarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wklejam kilka słów o The Wire. Wszystko co tutaj napisałem jest moją w pełni subiektywną opinią a nie bezwzględną oceną… Pisze to na wszelki wypadek bo ostatnio na forum można „dostać po uszach” za wyrażanie swoich opinii o sprzęcie – a zwłaszcza o wzmacniaczach :).

 

Cechy Użytkowe:

Tutaj wiadomo że wiele zależy od użytych części ale mimo to napiszę co nieco. Mój egzemplarz składany przez Bamboszka „siedzi” w bardzo ładnej aluminiowej obudowie ze szczotkowanego aluminium, chyba anodowana na kolor zbliżony do czarnego (bo przecież amelinium nie pomalujesz? :D). Rozmiarowo sprzęt jest ze 6 razy większy od BP i odpowiednio cięższy ze względu na zasilacz w środku. Bardzo wysokiej jakości gniazda chinch. Złotych bezpieczników brak :).

Podczas włączania gdy się dobrze wsłuchać można usłyszeć cichutkie „pyknięcie”. Wzmacniacz nie szumi oraz nie nagrzewa się (obudowa ma temp. pokojową nawet po kilku godzinach odsłuchu). Impedancja poniżej 1 ohma pozwala na podłączanie różnych niskoomowych słuchaweczek. Regulacja głośności działa poprawnie, nic nie trzeszczy w żadnym zakresie.

 

Brzmienie:

Przejdę od razu do rzeczy :). Najważniejsza cechą tego wzmaka według mnie jest świetne różnicowanie źródeł. Nigdy nie wierzyłem w mityczną transparentność sprzętu audio i dalej jestem sceptyczny co do transparentności bezwzględnej ale jednak ten wzmacniacz udowadnia że można to zrobić lepiej niż wcześniej myślałem że jest to możliwe.

 

Podłączałem The Wire oraz Black Pearl do kilku źródeł (HRT Music Streamer II+, Creative X-Fi, cd Technics SL-PG 490). Nie będę opisywał brzmienia w poszczególnych konfiguracjach ponieważ nie to jest tutaj moim celem. To co chcę wam przekazać to to że BP zachowuje swój wyjątkowy, lekki charakter brzmienia nawet na słabym Creative i efekt końcowy jest naprawdę dobry – zaskakująco dobry. Po przełączeniu na HRT BP oczywiście zyskuje ale nie tyle co Wire… The Wire na kiepskim (Creative X-Fi) gra… co tu dużo pisać… słabo – płytko, sucho czasem za ostro… Za to w duecie z HRT po prostu wymiata… Jest wielkie WOW a piszę to już po kilku dniach odsłuchów :).

 

HRT + The Wire + Beyers T90: Dźwięk jest niesamowicie angażujący, wokale zwykle są trochę bliżej słuchacza niż w BP - chwytają za serce, świetna przestrzeń (choć jednak nie zawsze jest w stanie dorównać BP w tej kwestii)… Potrafi zagrać dosadnie, dźwięki wybrzmiewają najczęściej bardziej dobitnie niż na BP. To może być zaleta ale tylko dopóki mamy źródło raczej z wysokiej półki które jest w stanie odpowiednio to wszystko kontrolować. Dźwięk jest generalnie „większy” niż w BP ale w niektórych nagraniach potrafi się zbliżyć do zwiewności Perły (tutaj BP jest referencją). Basu jest całkiem sporo (trochę mniej niż w BP). Pod względem kontroli basu i jego faktury choć trudno mi było w to uwierzyć jest jeszcze lepiej niż na Perle; lepsza kontrola, większe zróżnicowanie. No i schodzi nisko, bardzo, bardzo nisko… czuć przepływające powietrze gdy już nic nie słychać :D. Góra jest mniej dźwięczna (mniej zaokrąglona), bardziej techniczna, bajecznie czysta.

 

Final words:

Właściwie wszystko to co napisałem powyżej można streścić: Dźwięk na The Wire jest zdecydowanie bardziej zróżnicowany niż na BP. Umożliwia źródłu swoistą transformację brzmieniową; w jednym utworze potrafi zagrać lekko i z wokalem w oddali a w kolejnym blisko słuchacza, gęsto i dosadnie. Powyższy opis brzmienia mojego zestawu jest w zasadzie bezużyteczny dla kogoś kto ma inne źródło bo z pewnością wtedy Wire zagra zupełnie inaczej – i to jest piękne.

 

Gorsza informacja jest taka że będę musiał teraz szukać źródła które wyznaczy „granicę” tego różnicowania ;).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że z dobrym źródłem jeszcze bardziej zabłysną :) Fajnie jakby na forum zyskał większą popularność, bo to naprawdę dobry wzmacniacz. Tak precyzyjnej góry to chyba jeszcze nigdzie nie słyszałem. To taki efekt jakbym okulary założył (mam astygmatyzm :( ) To znaczy słyszałem już taką rozdzielczość, ale ona była nienaturalnie osiągnięta, a tutaj efekt był naturalny i bezwysiłkowy :)

 

@Bamboszek Gdzie można się więcej dowiedzieć o The Wire DAC? Też bardzo mnie interesuje ten temat.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bamboszek Gdzie można się więcej dowiedzieć o The Wire DAC? Też bardzo mnie interesuje ten temat.

Trudno dokładniej coś powiedzieć, wiadomo że będzie na ES9012 albo 18 i jest już w fazie testów u kilku osób. Bardzo prawdopodobne że zostanie zastosowana cyfrowa regulacja głośności. Informacji trzeba szukać najlepiej w postach opc na diyaudio, w tym temacie jest trochę ewentualnie jeszcze głównym temacie ale tam trzeba by się przez ponad 200 stron przekopać ;) Trudno określić datę premiery, Owen pracuję nad wszystkim bardzo powoli bo chce wypuścić jak najbardziej dopracowane projekty. Ostatnio bodajże coś pisał że 80% prac jest zrobionych ale pozostałe 20% zajmie drugie tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności